PDA

Zobacz pełną wersję : G5 i flash Hanimex TZ325



Bilu
11-05-2005, 16:17
Witam wszystkich,

jestem nowym użytkownikiem forum, który niedawno przesiadł się na z analoga na G5 i mam w związku z tym pytanie. Czy do podłączenia lampy Hanimex TZ325 do G5 wymagana jest jakaś przejściówka? Jezeli tak, to gdzie taką najlepiej nabyć? (lampa została mi z 'analogowej' przeszlości, sprawowała się bardzo dobrze z Zenitem 12XP i chciałbym uniknąć zakupu nowej lampy). Problem polega na tym, że lampa ma za krótkie bolce stykowe i nie dosięga do styków aparatu. Rozważam też samodzielne wykonanie takiej płytki, ale nie wiem czy to tylko kwestia styków, czy może też różnicy napięć (zmierzyłem napięcie między stykami lampy: ~ 3V).

Jeśli nic na ten temat nie wiecie to może doradzicie jakąś niedrogą lampę błyskową która poprawnie będzie działać z G5 (najlepiej nie tylko w manualu).

LFB
13-05-2005, 14:06
Cześć, z Hanimex-em TZ325 nie miałem styczności. Osobiście polecał bym coś ze "stajni" Canona np. 380EX. Lampa ta da ci możliwość pracy w trybie automatycznym wraz z E-TTL, i na pewno nie będzie powodować żadnych problemów z niekompatybilnością.

Bilu
13-05-2005, 14:16
Dzięki za odpowiedź, ale zakup nowej lampy planuje dopiero w grudniu 2005. Do tego czasu chciałbym mieć możliwość korzystania z Hanimex-a, po co ma się kurzyć w szafie :).

Wydaje mi się, że wystarczy zwykła płytka - przejściówka. Są takie dostępne w sprzedaży, czy pozostaje mi wykonanie jej we własnym zakresie?