PDA

Zobacz pełną wersję : [oddech] - Clare



oddech
18-03-2008, 09:01
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img243.imageshack.us/img243/6752/clarene7.jpg)

Sempoo
18-03-2008, 18:31
Nie od razu spostrzegłem, że to pluszowy miś - forma, w jakiej widnieje on na zdjeciu jest nieco bezkształtna - ramię modelki też - całościowo wygląda to tak, jakby coś pluszowego wyrastało jej z torsu! Słowem kadr nietrafiony.Zdjęcie jest nieostre a światło mogłoby padać bardziej od przodu.

Adso
19-03-2008, 00:44
co Ty masz za monitor, Sempoo:)))) misia widac:))) i czarne krechy koło oczu...echhh...

Toffic
19-03-2008, 01:00
Za dużo misia, za mało modelki. To takie pierwsze skojarzenie

oddech
19-03-2008, 10:14
Dziękuję wam za krytykę.
Szkoda tylko, że żaden z was nie napisał jak sam by zrobił takie zdjęcie.
Ale to chyba wymagałoby jakichś umiejętności.
Trochę to przykre jak ktoś się przejedzie po zdjęciu, tak po prostu, bez żadnych konstruktywnych uwag.
A może po prostu za dużo wymagam.
Jeszcze raz dziękuję :)

SylwiaSz
19-03-2008, 10:23
Hej,

ja bym skadrowała albo ciaśniej - żeby była tylko twarz modelki i miś - albo dałabym więcen oddechu - żeby było widać ramię obejmujące misia...
Teraz jest taki półśrodek, ta obcięta ręka trochę nie pasuje..?

I postarałabym się trochę rozświetlić twarz dziewczyny, teraz wygląda jakby była przesłonięta przez pluszaka...

ewa_olsztyn
19-03-2008, 11:35
Dziękuję wam za krytykę.
Szkoda tylko, że żaden z was nie napisał jak sam by zrobił takie zdjęcie.
Ale to chyba wymagałoby jakichś umiejętności.
Trochę to przykre jak ktoś się przejedzie po zdjęciu, tak po prostu, bez żadnych konstruktywnych uwag.


Nie wiem, czy dobrze odczytuję, ale chciałeś chyba pokazać kobietę na granicy dzieciństwa, co symbolizuje miś i dorosłości, którą symbolizuje dość ostry makijaż. Pomysł fajny, mimo że nie taki znów oryginalny.
Kompozycja za to nie podoba mi się. Zdjęcie się dzieli na pół, oczy dziewczyny w połowie górnej połowy, ucho misia niepotrzebnie zasłania część ust, ramion dziewczyny zdecydowanie za dużo. Myślę, że możesz ratować to zdjęcie tnąc przy policzku z lewej i z dołu, tak żeby przedramię w ogóle wypadło z obrazu.
Czy to coś da - sam musisz orzec.

oddech
19-03-2008, 12:59
I o takie coś mi chodziło :)
Dziękuję autorkom poprzednich dwóch postów :)
Będę kombinował :)

Sempoo
19-03-2008, 21:03
E tam! Dziewczyny podały Tobie wszytsko na tacy (jak sfotografować), a my chłopaki mówimy Tobie co jest źle - no ale wnioski to powinieneś umieć wyciągać.

Adso
19-03-2008, 23:52
no dobra, sam się prosisz... za Ewą powtórzę, że misiu niepotrzebnie zasłania usta i podbrudek, można było pokazać całą twarz, pomimo tego ze widać misia i pomimo tego, że to naturalne, że przytula się go pyszczkiem do siebie to kudły same w sobie niczym pięknym nie są, a na zdjeciu nie widać niczego innego jak tylko kudły. Nie przesadzałbym z interpretacją tego zdjecia:) ani z chęcia pokazania przez autora granicy dzieciństwa i dorosłości:). Pluszaczek to taki fajny rekwizyt i nic poza tym. Szkoda, że zdominował to zdjęcie i to nie najlepszą swoja stroną. A teraz o modelce... z tego co mozna zauwazyć ( ale mogę się mylić) jest osóbką okrąglutką a takie ciałko trzeba albo umiejetnie pokazać, albo nie pokazywać wcale. Ramię, które we fragmencie widać wyrasta jej prosto z policzka a misiek dodatkowo zasłania szyję więc robi się to ciężkie i ogromniaste. I nawet jesli jest odrobinę okrąglejsze to Ty patrzysz w wizjer i Ty kadrujesz zdjecie a to jest skadrowane źle.Ma ładną, delikatną i smutną twarz, pytanie czy taką ma naturę?...Na koniec makijaż...jak widzę zdjecia, na których modelka ma oczy podkreślone czarnymi kreskami ( to dotyczy nie tylko Twojego zdjęcia) to szlag mnie trafia i źle sobie myślę nie o modelce ale o fotografie, który decyduje w końcu o tym jak modelka wygląda. czy już naprawdę nie można zrobić delikatnego makijażu, który lekko podkreśli oczy, o ile trzeba je podkreslać. DELIKATNY, czy ktoś, kurde, wie co to znaczy? Twarz ma wyglądać NATURALNIE, a jesli ktoś twierdzi inaczej to sie nie zna. Reasumując...wywal misia, zmyj kreski pod oczami, i kadruj tak żeby nie powiększać tego co być moze jest duże... pobaw się swiatłem...oświetlaj to co chcesz pokazać i ukryj w cieniu conieco... i zrób dobre zdjęcie...no...wystarczy?:)

rypson
20-03-2008, 01:06
juz chyba wszystko zostalo powiedziane... mis zepsul zdjecie....

Vitez
20-03-2008, 04:13
juz chyba wszystko zostalo powiedziane... mis zepsul zdjecie....

A gdzie punkty?

rypson
20-03-2008, 05:44
heheh 3/10

ewa_olsztyn
20-03-2008, 14:48
juz chyba wszystko zostalo powiedziane... mis zepsul zdjecie....

Temu misiu trza po łapach! ;)

iczek
20-03-2008, 17:16
Autorze - za duzo od nas wymagasz. Skoro nie zrozumiales co chcieli Ci powiedziec koledzy w pierwszych postach , to nie da sie tego jasniej wyłuszczyć, chyba ze mnie moderator usprawidliwi i uzyje ostrych słów.
:):)
Słabo! Kompzycja lezy. Kadr lezy. Pomysl nawet nie wspomne!

Tomek S.
24-03-2008, 22:35
Zdjęcie też mi nie leży. Dół zdjęcia jest za "masywny" a góra zbyt przycięta o misiu już nie pisze. :wink:
IMHO W zamian misia może prawa dłoń modelki tuż pod obojczykiem lewa pod piersiami. Modelka obrócona pod kątem 45 stopni lewym ramieniem do aparatu. I doświetliłbym trochę górę twarzy - cień w oczodołach i ciemny skrawek czoła. Ale to jest teoria a w praktyce kto wie... . Wpadne za jakiś czas zobaczyć coś nowego. :smile:

Pozdrawiam Tomek

P.S. Gratuluje ślicznej modelki. :mrgreen: