PDA

Zobacz pełną wersję : [pank] syn



pank
17-03-2008, 12:48
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img259.imageshack.us/img259/8431/stefanfi2.jpg)

Witam i, ponieważ to mój pierwszy post, przy okazji się witam. Niedawno kupiłem lustrzankę canona która miała, w założeniu, robić za aparat do pstrykania zdjęć rodzinie i nic więcej, kupiłem do niego uniwersalny obiektyw i myślałem że mam wszystko czego mi trzeba, zwłaszcza że na początku chciałem kupić hybrydę z dużym zoomem. Wszystko było fajnie, tylko, kurczę, bardzo szybko przyszła ochota na to żeby zamiast pstrykać zacząć fotografować. Niestety z fotografią jako taką miałem niewiele do czynienia stąd prośba do bardziej doświadczonych kolegów o wskazówki, co mogę zrobić żeby moje zdjęcia były dobre. Najlepiej takie sprawy omawia się IMHO na przykładach więc poproszę o opinie na temat zamieszczonego zdjęcia. Najwięcej frajdy sprawia mi fotografowanie ludzi i takie zdjęcia będę chciał zamieszczać i prosić o opinie. Teraz trochę o samym zdjęciu: wiem że nie jest zbyt ostre, ale dysponowałem tylko niezbyt jasnym obiektywem sigmy 18-125. Jako że obiektem jest mój roczny syn, nie za bardzo miałem możliwość doboru światła i pozy modela, z przyczyn oczywistych, starałem się "polować" na ciekawy moment. Zdjęcie było lekko podciągnięte w photoshopie, trochę bardziej rozmyłem i przyciemniłem tło, no i oczywiście przekonwertowałem na B&W. Pożyczyłem 50 canona i mam nadzieję że następne zdjęcia, dzięki jaśniejszemu obiektywowi będą ostrzejsze. Przepraszam za przydługi wstęp i bardzo liczę na konstruktywne opinie i wskazówki co mogę zrobić lepiej.

BuRton
17-03-2008, 13:23
Witaj w CB :) .

Jak na takie "niesprzyjające" warunki to dobre zdjęcie. Podoba się mi spojżenie Syna, jak by za chwilę miał coś "zmajstrować" :) . Światłocień na czole również interesujący. Przeszkadza mi jasna plama w dolnym prawym rogu i jasna część ubrania obok.

Życzę udanych fot z 50-ką. To dopiero powinna być dobra "zabawa".

Pozdrawiam.

rypson
20-03-2008, 01:24
o walorach technicznych ciezko tu cos napisac... napewno te osre swiatlo przyjacielem nie jest... ale rozumiem jak to jest robic zdjecia dzieciom od paru miesiecy zajmuje sie w studiu prawie tylko zdjeciami dzieci... nie do opisania jest szybkosc dzieci od 7 misiaca w gore... nawet obiektywy L nie sa zbyt szybkie :) nic tylko zycze powodzenia...

uzależniony
26-04-2008, 01:29
spojrzenie świetne :) no i mnie osobiiście to światełko się podoba :)

LemonR
27-04-2008, 07:42
Jeżeli już edytowałeś w PSie to można było je bardziej wyostrzyć. Gra światła jest nawet ciekawa. Widziałbym to zdjęcie trochę bardziej kontrastowe.
pozdr

sowask8
27-04-2008, 19:41
mi nie trafiło do gustu przykre to zdjecie, załoz 50mm i ciachaj fotki jak sie bedzie bawił