PDA

Zobacz pełną wersję : uzywany grip



Piotrek28
17-03-2008, 11:13
chce kupic uzywke do 400 D najlepiej orginal czy warto?a moze lepiej nowy?

Kolaj
17-03-2008, 11:27
Chcę kupić używany samochód. Warto, czy lepiej nowy? Jak w dobrej cenie i niezniszczony i nie zależy Ci na gwarancji to warto.

BatMan
17-03-2008, 13:56
najlepiej kupic ode mnie ;)

C80
17-03-2008, 14:01
Zależy jakiej jakości używany grip. Jeżeli nie ma wielkich luzów na przyciskach ani śladów upadku to można zaryzykować po sprawdzeniu czy działa. W końcu to nie to samo co obiektyw, o wiele mniej skomplikowany.

Z samochodem bym nie porównywał, w końcu samochód to milion części a grip nie. Choć wiadomo, używka nie ma gwarancji, a nówka ma.

Bonku5
17-03-2008, 14:22
Z samochodem bym nie porównywał, w końcu samochód to milion części a grip nie. Choć wiadomo, używka nie ma gwarancji, a nówka ma.

Więc tym bardziej nie ma się czego bać.

Olszewski
17-03-2008, 14:49
chce kupic uzywke do 400 D najlepiej orginal czy warto?a moze lepiej nowy?

orYginał. Jeśli używka jest w dobrym stanie, nie grzechocze w niej nic (w przypadku Delty BG-E3 tak miałem, ale dostałem inną sztukę),przy pokrętne nie ma pęknięć (w zamiennikach po około roku potrafią się pojawić), nie ma obić, rys i idealnie pasuje do korpusu (również wspomnę, że zamienniki potrafią być lekko niedopasowane) to jak najbardziej bierz - oryginał to oryginał przekonałem się teraz na BG-E2N, że lepiej brać oryginalne tego typu rzeczy - zwłaszcza, że jest to zasilanie aparatu(!).

Oczywiście kwestia czy używany czy nowy to zależy od Ciebie i Twoich finansów. Wiadomo, kupisz nowy, masz gwarancję, masz NOWĄ sztukę, przy kupnie używanego tego nie masz.

Piotrek28
17-03-2008, 23:38
juz wiem co wybiore nie ma jak orginal dzieki za pomoc

romko
18-03-2008, 00:39
Kupiłem używany, co prawda w stanie jak nowy, chyba nie był nawet przykręcany do body. Cio mnie zaskoczyło to jakość wykonania. Szkoda , że puszka (350D) taka nie jest. Jakaś dziwna ta filozofia Canona. Puszka sama w wykonaniu plastik w najgorszym wydaniu, ale grip - to już wyższa szkoła jazdy?! Czyżby w komplecie pod inny segment odbiorców? Do rzeczy, myślę, że grip puszkę przeżyje.

gacek
20-03-2008, 02:29
Dlaczego używka nie ma gwarancji? Jak sprzedawałem obiektyw niedługi czas po kupnie, to i gwarancji trochę skapnęło :D

A jak chodzi o grip to tylko oryginał - kwestia używany czy nie to indywidualna decyzja. Ja kupiłem używkę i jestem bardzo zadowolony - 200 zł w kieszeni :D Szkła Canonowskie też mam używane. No i generalnie dobry jakościowo sprzęt chyba warto z trzeciej ręki - zawszeć to taniej wyjdzie, a jeśli tylko sprzedawca sprzętem gwoździ nie wbijał, to problemów być nie powinno :)

MacGyver
20-03-2008, 06:27
Kupiłem ongiś używane BP-300 oraz BG-E1 i oba służą mi do dziś.

andres
20-03-2008, 09:36
ZDECYDOWANIE NIE BIERZ DELTY!!! alternatywą może jeszcze być grip Hahnela który wychodzi sporo taniej niż orginał a wykonaniem (przynajmniej te sztuki które miałem w ręce) nie ustępują Canonowi, a masz za to gwarancję. Chyba że stać Cię na nowy orginalny.