PDA

Zobacz pełną wersję : Tulejka do G5



seb
11-05-2005, 09:34
Witam,

od pewnego czasu jestem posiadaczem G5 i chciałbym sobie do niej nabyć tulejkę LA-DC58B a raczej zamiennik ponieważ oryginał jest srebrny :( niestety przeczytałem ostatnio w recenzji tulejki fi52, których jest sporo na Allegro że winietuje zdjęcia

Czy to prawda????

Bo jeśli tak, to ja dziękuje i daję sobie spokój z tulejką.

Będę wdzięczny za cenne wskazówki.

Vitez
11-05-2005, 20:06
Nie winietuja, jedynie przy zdjeciach z wbudowana lampa blyskowa pojawia sie cien w prawym dolnym rogu.
Jak temu zaradzic:
- zdejmowac tulejke na czas zrobienia zdjecia z wbudowana lampa
- uzyc lampy zewnetrznej

Lutek
13-05-2005, 12:55
Nie winietuja, jedynie przy zdjeciach z wbudowana lampa blyskowa pojawia sie cien w prawym dolnym rogu.
Jak temu zaradzic:
- zdejmowac tulejke na czas zrobienia zdjecia z wbudowana lampa
- uzyc lampy zewnetrznej
Ja jak miałem G5 to radziłem sobie z tym robiąc zdjecia na zoom-ie...

Pozdr

seb
16-05-2005, 13:48
Sporadycznie zdarza mi się używać lampy więc chyba się skuszę.
Serddeczne dzięki Panowie za informacje !!!!!

Pozdrawiam Seb

LFB
02-06-2005, 14:36
Vitez --> na pewno masz na myśli fi52 ? Oryginał ma fi58, i ja też słyszałem że te tulejki fi52 przy krótkiej ogniskowej nieźle winetują.

Bilu
02-06-2005, 15:08
Witam,

tez mam zamiar kupic adapter do G5. Spotkalem sie z dwoma typami adapterow do tego aparatu: fi 52mm i fi 58mm. Ktory z tych typow lepiej sie sprawdza? Wydaje mi sie ze typ fi 52mm jest raczej przeznaczony do serii A Canona, stad pewnie to winietowanie (G5 ma obiektyw o wiekszej srednicy niz aparaty z serii A).

Czy adaptery fi 58mm wystepuja rowniez w kolorze czarnym? (niestety znalazlem tylko srebrne i szare)

Ponizej zdjecia adapterow:

Vitez
02-06-2005, 15:53
Vitez --> na pewno masz na myśli fi52 ? Oryginał ma fi58, i ja też słyszałem że te tulejki fi52 przy krótkiej ogniskowej nieźle winetują.

A ja nie "slyszalem" tylko mialem tulejke 52mm (nie oryginalna) na G3 i nie winietowala - tylko przy uzyciu lampy blyskowej zaciemniala prawy dolny rog.
58mm to szerzej niz 52mm wiec tym bardziej nie winietuje.

dom3k
02-06-2005, 15:57
Vitez --> na pewno masz na myśli fi52 ? Oryginał ma fi58, i ja też słyszałem że te tulejki fi52 przy krótkiej ogniskowej nieźle winetują.

Mialem G5 z tulejka 52mm. Wynietowania przy krotkiej ogniskowej nie bylo. Bardzo przeszkadza za to cien w prawym dolnym rogu zdjecia. Moze wydawac sie to malo istotne, ale byl to jednen z powodow, dla ktorych sprzedalem ten aparat. Z tulejka 58mm cien bedzie jeszcze wiekszy. Trzeba tylko pamietac, ze Canon robi konwertery do tego aparatu na gwint oryginalnej tulejki 58mm.

LFB
02-06-2005, 16:15
Qmam - zatem jeśli planuje się używać tylko filtrów można brać 52mm.

Bilu
02-06-2005, 17:03
Kupujac adapter 58mm masz mozliwosc oprocz filtrow stosowac takze konwertery (tele, wide), ktore maja wlasnie srednice 58mm (oryginalne Canona).



Z tulejka 58mm cien bedzie jeszcze wiekszy.


Tak, ale dotyczy to tylko sytuacji, w ktorej stosuje sie wbudowana lampe blyskowa.

Vitez
03-06-2005, 15:55
Z tulejka 58mm cien bedzie jeszcze wiekszy.
Cien od wbudowanej lampy blyskowej... mozna przed zdjeciem zdjac tulejke (ulamek skundy) , zrobic zdjecie i znowu zalozyc... albo wtedy gdy caly czas robimy z wbudowana mozna ja na ten czas bez obaw zdjac - zaden klopot.


Trzeba tylko pamietac, ze Canon robi konwertery do tego aparatu na gwint oryginalnej tulejki 58mm.

Trzeba rowniez pamietac ze istnieja konwertery innych firm - tansze a porownywalnej jakosci (np Raynox - szerokokatny i makro, Kenko - telekonwerter).
Nalezy rowniez pamietac ze przejsciowka z 58 na 52mm kosztuje grosze (np www.raysfoto.pl ) i mozna bez obaw jej uzywac - szerszy na wezszym nie winietuje, gdyby bylo na odwrot to bybly klopot.

Algier
11-06-2005, 23:10
Czy adaptery fi 58mm wystepuja rowniez w kolorze czarnym? (niestety znalazlem tylko srebrne i szare)


jak ja szukałem oryginalnej tulejki to wszędzie były tylko czarne ale udało się nabyć szarą :)