PDA

Zobacz pełną wersję : Hello, Hello U23D



popmart
16-03-2008, 08:26
Z przyjemnością chciałbym donieść że w Polsce w IMAX i nie tylko będzie coś wartego zobaczenia dla wszystkich fanów Rocka a w szczególności U2
coś co naprawde warto zobaczyć :

http://www.kinoimax.pl/film.php?fid=56

z tego co wiem jest odjazd na maxa

towersivy
16-03-2008, 09:56
Autentycznie dostałem gęsiej skórki :D ........ już nie mogę się doczekać :D

Malin
16-03-2008, 10:10
Nooo już rezerwuje sobie czas! Super sprawa :D

yhek
16-03-2008, 10:32
Dziś jadę kupić bilet...

Kubak82
16-03-2008, 10:53
Dziś jadę kupić bilet...

powodzenia - ja juz dzwonilem i bilety ponoc maja byc dopiero od 2 kwietnia (przynajmniej w Katowicach) :evil:

dzieki popmart za tak dobra wiadomosc z samego rana :-D

popmart
16-03-2008, 10:59
np ja co prawda jestem obecnie warszawiakiem w Gdańsku, w którym nie ma IMAX ale pojawiam się w wawce co jakiś czas i juz nie mogę się doczekać ... sam osobiscie byłem na 3 koncertach U2, i na nie wiem ilu innych kapel, ale to co się dzieje na U2 jest absolutnie nieporównywalne z czym innym, mam nadzieje że U23D będzie choć w 20% namiastką real show ....

pozdro

ps. ilość kopi 21 na cała polskę daje do myslenia ale imo jedynie do IMAX warto inne projekcje mogą nie być powalajace ;)

swiderski
16-03-2008, 12:29
ps. ilość kopi 21 na cała polskę daje do myslenia ale imo jedynie do IMAX warto inne projekcje mogą nie być powalajace ;)

A właśnie nie. Podobno Dolby Digital 3D Cinema jest lepsze od technologii IMAX.
Cytuję: "Światowa premiera nowej technologii odbyła się dopiero w październiku ubiegłego roku. Dolby 3D Digital Cinema jest lepsze od technologii Imax, dotychczasowego monopolisty kina trójwymiarowego: nie męczy oczu dzięki czemu można oglądać filmy pełnometrażowe, obraz jest czysty i wyjątkowo ostry, a kolory są niezwykle realistyczne. Poza tym w przeciwieństwie do Imaxa efekt 3D jest tak samo dobry z każdego miejsca sali kinowej."
stopklatka.pl

popmart
16-03-2008, 12:48
a byłeś kiedyś w IMAX ?

jeśli nie to raczej nie wiesz o czym mowa. ekran ma 6 pięter i dosłownie przytłacza , poza tym prawdziwe kino cyfrowe to jak wiem (może źle wiem) jest tylko w złotych tarasach w Warszawie.

swiderski
17-03-2008, 02:07
Fakt, w IMAX nie byłem dlatego zacytowałem stopklatkę ;) Ale te 6 pięter to chyba przesadziłeś? Czy to jakiś ekhmm trik jest, skoro np w Poznań Plaza jest IMAX

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img299.imageshack.us/my.php?image=dscn1350nm6.jpg), a budynkowi dużo brakuje do wysokości wieżowca (a z tego co pamiętam, to kino jest na I piętrze, więc i tak pełna wysokość budynku odpada).
Co do tego kina cyfrowego, to właśnie podobno ostatnio w wielu miastach się pojawiło - nawet w takiej wiosce jak Szczecin, ale jeszcze się jakoś nie zebrałem w sobie, żeby pójść i zobaczyć.

Ale:
NIE ZNAM SIĘ I NIE ZAMIERZAM SIĘ KŁÓCIC - post był czysto odtwórczy. :wink:

Kolekcjoner
17-03-2008, 03:03
Dzięki za informacje :).

popmart
17-03-2008, 08:02
Fakt, w IMAX nie byłem dlatego zacytowałem stopklatkę ;) Ale te 6 pięter to chyba przesadziłeś? Czy to jakiś ekhmm trik jest, skoro np w Poznań Plaza jest IMAX

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img299.imageshack.us/my.php?image=dscn1350nm6.jpg), a budynkowi dużo brakuje do wysokości wieżowca (a z tego co pamiętam, to kino jest na I piętrze, więc i tak pełna wysokość budynku odpada).
Co do tego kina cyfrowego, to właśnie podobno ostatnio w wielu miastach się pojawiło - nawet w takiej wiosce jak Szczecin, ale jeszcze się jakoś nie zebrałem w sobie, żeby pójść i zobaczyć.

Ale:
NIE ZNAM SIĘ I NIE ZAMIERZAM SIĘ KŁÓCIC - post był czysto odtwórczy. :wink:


tak jest napisane w reklamach sam osobiście nie mierzyłem ale nie zmienia to faktu że jest ogromny na wysokość pewnie ładnych kilka kinowych się zmieści ...

Roger_Sway
17-03-2008, 10:55
Wieeeelkie dzięki za info :D ...trzeba będzie się wybrać do Poznania ;)

popmart
06-04-2008, 20:06
UFf Właśnie wróciłem z kina byłem w cyfrowej sali (nie IMAX) i było zajebiście coś co trzeba zobaczyć nie bedąc nawet fanem... polecam , kolory ostrość wogóle bomba .... niesoamowite

dr11
06-04-2008, 20:55
Byłem w dniu premiery w IMAX Łódź. Obraz - max, dźwięk - trochę za dużo średnich. Ogólnie warto to przeżyć :)

Antolll
06-04-2008, 22:50
, kolory ostrość wogóle bomba .... niesoamowite

To jak z opinii o 85L :lol:

popmart
07-04-2008, 07:05
Ktoś kto fascynuje się obrazem i kinem , fotografią i jeszcze szeroko pojetym rockiem napewno zostanie wciśnięty w fotel ... a jakość jak napisał wczesniej kolega swiderski jest niesamowita ... napewno jeśli bede szedł na coś do kina to sprawdzę czy puszczają to w cyfrowej sali :)

dr11
07-04-2008, 10:06
Popmart, orientujesz sie od strony technicznej, w jaki sposob na cyfrowej sali rozwiazano trojwymiarowosc obrazu? W IMAX sprawe zalatwia polaryzacja swiatla - dwa projektory rzucaja dwa obrazy z przesunieciem paralaktycznym, uzywajac do tego swiatla o obroconej o 90 stopni polaryzacji. Okulary poprzez filtry polaryzacyjne oddzielaja te dwa obrazy i wpuszczaja kazdy z nich tylko do jednego z oczu. A jak to jest w tej innej technologii?

popmart
07-04-2008, 10:11
z tego co widziałem: snop swiatła puszczany jesz przez matrycę o wielkości kartki ! A4 daje to niesamowity efekt jakości obrazu jaki trudno znaleźć w zwykłym analogowym kinie. a od strony technicznej 3D to nie mam pojęcia ... ;)

dr11
07-04-2008, 10:16
z tego co widziałem: snop swiatła puszczany jesz przez matrycę o wielkości kartki ! A4 daje to niesamowity efekt jakości obrazu jaki trudno znaleźć w zwykłym analogowym kinie. a od strony technicznej 3D to nie mam pojęcia ... ;)
Hmm, czyzby matryca LCD zastapila w tym przypadku slajd? A ciekawe, ciekawe... :)

popmart
07-04-2008, 10:26
Hmm, czyzby matryca LCD zastapila w tym przypadku slajd? A ciekawe, ciekawe... :)

tak to z grubsza wyglądało ... a najfajniejsze jest to że było to widć z foteli bo owa matryca była już "w sali" tzn wystawała z okienka projekcyjnego ;)

ale zdaje się że na podobnych zasadach działają niektóre projektory ... tylko ta matryca w nich jest maleńka ;)

swiderski
07-04-2008, 10:32
No, to pozostaje mi się tylko wewnętrznie zmotywować i wybrać w końcu do tego kina :-)

HuleLam
07-04-2008, 12:21
Popmart, orientujesz sie od strony technicznej, w jaki sposob na cyfrowej sali rozwiazano trojwymiarowosc obrazu?
W Dolby 3D wygląda na anaglif - patrzyłem przez okularki na biały (szary) obiekt i jednym okiem jest różowo, a drugim -zielono. Choć z drugiej strony może jest to połączenie anaglifu z polaryzacją (na zasadzie podobnej do 'kolorowych polaryzatorów' Cokin)
EDIT:
OK, efekt jest trochę bardziej skomplikowany i wygląda na połączenie anaglifu z wyrafinowaną filtracją światła, wg tego artykułu (http://www.edn.com/index.asp?layout=blog&blog_id=400000040&blog_post_id=310008431).

swiderski
16-04-2008, 10:12
Byłem, widziałem. Coś niesamowitego. Przez 15 minut szukałem dolnej szczęki. :lol: Efekt 3d naprawdę pierwsza klasa. Ujęcia z perspektywy publiczności sprawiają, że naprawdę ma się wrażenie bycia tam, czasami ma się nawet ochotę odsunięcia czyjejś ręki przed sobą ;)
Koncert pewnie nie daje w pełni odczuć możliwości technologii, ale gdyby tak obejrzeć np. Helikoter w ogniu.. Polecam wszystkim!

Łukasz Unterschuetz
16-04-2008, 10:53
Byłem w Imaxie i wtym 3D coś tam, jak dla mnie nowa technologia jest znacznie lepsza, obraz jest ostry jak brzytwa... warto pójść...

Elandril
16-04-2008, 11:02
Podobno w Pasażu we Wrocławiu też grają. Wie ktoś, czy mają tam to "3D coś tam" ? Albo gdzie we Wrocławiu obejrzeć z wszelkimi efektami ten koncert?

rob76
19-04-2008, 08:52
Byłem, widziałem, słyszałem. Jeżeli chodzi o 'efekty' 3D to widziałem lepsze filmy a widziałem 90% filmów wyświetlanych w IMax, więc obiektywnie tak stwierdzam. Ale... No właśnie ale. Iść napewno warto, te 85 min. przeleciało błyskawicznie. Fanem 'jutu' nie jestem i nie znałem ich utworów ale bardzo przyjemnie się tego słuchało i oglądało. Godne polecenia.

Pozdrawiam.

PS. Nie wyobrażam sobie oglądania tego w zwykłym kinie. IMax to IMAX :-)