PDA

Zobacz pełną wersję : Photoshop i EPS - kto potestuje?



Janusz Body
15-03-2008, 13:53
Od tygodnia "walcze" z supportem Adobe. CS3 i CS2 nie chce otwierać plików EPS (postscriptowych), które, zdaje się, są własnym pomysłem Adobe :) Problem w tym, że niektóre systemy otwierają pliki a inne nie chcą. Mój nie chce :)

Wydaje mi się, że znam rozwiązanie problemu ale nie chcę niczego sugerować. Mam prośbę do tych co mają CS2 lub CS3 o zassanie plików - są malutkie -DOWNLOAD TU (http://www.potoczek.com/temporary). i spróbowanie ich otwarcia u siebie. To są pliki "produkowane" przez program "Printer Profiler" do kalibracji drukarki i Photoshop powinien je otwierać bez problemu bo powinno się je spod PSa wydrukować.

Tych co spróbują proszę o podanie:
----------------------------------
1. systemu operacyjnego - Vista, XP i która wersja oraz czy PL czy EN np. XP home PL,
2. wersji Photoshopa CS2, CS3 standard, extended
3. odpowiedzi na pytanie czy system był instalowany "on top" poprzednich wersji Photoshopa.

Z góry dzięki za poświęcony czas.

Riccardo
15-03-2008, 14:00
CS3 STD i EXT - MacOS 10.4.11
Photoshop zassal bez problemu, Illustrator nie chcial otworzyc ale udalo sie przez "place" do nowego pliku.
Pogrzebie jeszcze, moze cos wymysle.
edit: systemowe Preview tez to otwiera :)

Illustertor daje taki komunikat: "Can't open the illustration. The illustration ended unexpectedly.
Offending operator: "
(19) Tx
(\r) TX
TO"

Janusz Body
15-03-2008, 14:10
CS3 STD i EXT - MacOS 10.4.11
Photoshop zassal bez problemu, Illustrator nie chcial otworzyc ale udalo sie przez "place" do nowego pliku.
Pogrzebie jeszcze, moze cos wymysle.
edit: systemowe Preview tez to otwiera :)

Mac rulez :) Na maku nie sprawdzałem. Ilustrator w supporcie Adobe tez nie otworzył :) Daje dokładnie taki sam komunikat - screenshota z Adobe mi przysłali :)
( 18 ) Tx
(\r) TX
TO
%%Trailer
%%EOF

W PC drag-drop na dokument worda otwiera, GSViewer (ghostscriptowy user interface) otwiera, GIMP otwiera jesli zainstalować plugin ghostscriptu.

Wydaje mi się, że znam rozwiązanie a przynajmniej co zrobić żeby się otwierało i dlaczego się nie otwiera. Potrzebuję jakąś "statystykę" do wyłania do Adobe. Wymiana korespondencji z supportem już trochę trwa :)

echelon
15-03-2008, 15:49
Na przerabianym Windows XP Prof. PL z CS3 extended otrzymuje taki to przykry komunikat: "Could not complete your request because the parser module cannot parse the file"

popmart
15-03-2008, 16:03
to samo co echelon xp, cs3 ext

Janusz Body
15-03-2008, 17:20
echelon & popmart

Rozumiem, że w Waszych kompach wcześniej PS 7.0 nie było? :) To pytanie #3 jest dość ważne bo z dotychczasowych testów "po znajomych" ci co mieli PS 7.0 i instalowali później CS bez formatowania dysku i re-instalacji systemu otwierają te EPSy bez problemu :)

krecio
15-03-2008, 17:32
WIN XP PRO, PS CS 3 Web Premium i komunikat "Could not complete your request because of a program error". Pierwsza instalacja PS.

kamilos
15-03-2008, 17:46
1. Vista Business
2. CS3 Extended
3. Czysta instalacja

Nie otwiera pliku. ERROR: "Could not complete your request because the parser module cannot parse the file".

akustyk
15-03-2008, 17:47
ja jak powyzej. XP, CS3 instalowany jako pierwsza szopka i komunikat o bledzie parsera

echelon
15-03-2008, 17:50
Photoshop zainstalowany byl "na czysto", tak wiec jestes Janusz Body pewnie na dobrym tropie.

Mellan
15-03-2008, 17:55
XP 2002 SP2; CS2 i CS3 (update na bazie CS2) otwierają pliki bez problemów rastrując je na wejściu. Kompletne informacje systemowe z shopów wysyłam ci na PW. Obydwa PS-y są w szwedzkiej wersji językowej. A tak jak już piszesz o problemach z otwieraniem plików, to przy okazji: chciałem zainstalować anglojęzyczne triale ze strony adobe i za cholerę nie chcą...tzn instalują się, ale "wystąpił problem i możesz kupić pełne wersje, albo spróbować jeszcze raz" czy coś w tym stylu. Mam athlona 64 3200+ i przypuszczam ze tu tkwi problem z trialami.Wiesz coś na ten temat?Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
XP pro, oczywiście, zapomniałem dodać

popmart
15-03-2008, 18:12
na czysto.

korona-pl
15-03-2008, 18:28
System 1:
1. XP Pro PL
2. CS3 Extended
3. Pierwsza instalacja PS
Efekt: Could not complete your request because of a program error.

System 2:
1. Vista Home Premium PL
2. CS3 Extended
3. Pierwsza instalacja PS
Efekt: Could not complete your request because of a program error.

Jacek Kidoń
15-03-2008, 18:49
1. XP 64bit
2.CS3 Extended
3.Czysta instalacja
"Could not complete your request because the parser module cannot parse the file"

zonk
15-03-2008, 18:53
1.XP Media Center Edition EN
2.CS2
3.Pierwsza instalacja

Nie działa ;-)

Janusz Body
15-03-2008, 20:26
Bardzo proszę o więcej testów :) Adobe twierdzi, że to jest "environment issue" czyli windoza (czytaj "to nie ja to kolega Gates" ;) ) a mam dość mocne podstawy twierdzić, że to jest "product issue". Potrzebna jest "statystyka" czyli możliwie duża userów którzy mogą lub nie mogą otworzyć pliku.

Hallgerd
15-03-2008, 20:28
Winows XP PL media center
CS3 PL na czysto

"Nie można wykonać polecenia ponieważ moduł parsera nie może przeanalizować tego pliku"

Veene2
15-03-2008, 21:40
1. XP Home
2. CS3 Extended
3. Czysta instalacja

Nie otwiera pliku. ERROR: "Could not complete your request because the parser module cannot parse the file".

Riccardo
15-03-2008, 21:44
Distiller tez bez problemu przekreca je na PDF'y.

Bardzo proszę o więcej testów :) Adobe twierdzi, że to jest "environment issue" czyli windoza (czytaj "to nie ja to kolega Gates" ;) ) a mam dość mocne podstawy twierdzić, że to jest "product issue". Potrzebna jest "statystyka" czyli możliwie duża userów którzy mogą lub nie mogą otworzyć pliku.
U kolegi Jobsa tez sie nie otwiera w Illustratorze :)
Przez "place" bez problemu....
Mozesz gdzies podlinkowac zrzut okna exportu tego programu z ktorego puszczasz eps'y?

Janusz Body
15-03-2008, 22:20
Ano prosze :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

mor_feusz
16-03-2008, 23:31
Witam. Na poczatku PS mowil o fontach i czy "rasterowac". Kliknalem tak
Otworzylo sie bez problemu
1) MS WIndows Vista Ultimate - wersja ENG
2) Photoshop CS3 Extended (Adobe Photoshop Version: 10.0 (10.0x20070321 [20070321.m.1480 16:39:00 cutoff; m branch])
3) Jest to "swieza" wersja zassana z neta (trial). Niestety licjencji nie mam tak wiec zassalem triala i dziala ok
Jesli chcesz wiecej info - posaram sie dostarczyc

dixi2006
16-03-2008, 23:32
1.XP HE PL (SP2)
2.CS2 Eng std
3.pierwsza(czysta) instalacja
otwiera bez problemu

Riccardo
17-03-2008, 00:04
Ano prosze :)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

i jak klikniesz "export" to juz nie ma zadnych opcji do wyboru?
Ja chyba wymiekam - znajac zycie to pewne jakis dziwny znaczek w tekscie w pliku i tyle :)

Janusz Body
17-03-2008, 09:20
i jak klikniesz "export" to juz nie ma zadnych opcji do wyboru?

Ano nie ma :)



Ja chyba wymiekam - znajac zycie to pewne jakis dziwny znaczek w tekscie w pliku i tyle :)

Raczej nie znaczek choć w pliku jest odniesienie do fontów helvetica, których nie ma w systemie. Wg. supportu Adobe Colour Confidence było łaskawe użyć stareńkiego jak Świat sposobu kodowania - Adobe Illustrator 5.5 (nie wiem, którą kolejną wersję teraz mamy bo Illustratora nie używam). Wygląda na to, że CSx nie jest "backwards compatible" bo PS 7.0 pliki EPS otwiera. Wyglada też na to, że user musi mieć albo PS 7.0 albo nauczyć się postscriptu i poprawić ręcznie ten postscriptowy plik, tak żeby wypełniał standardy obecnego parsera. :)

Dzięki za poświęcony czas. :)




1.XP HE PL (SP2)
2.CS2 Eng std
3.pierwsza(czysta) instalacja
otwiera bez problemu

Hmmmmm... jesteś pierwszym napotkanym, który tak ma. Jesteś pewien, że nigdy nie miałeś zainstalowanego PS 7.0 albo 6.0? Możesz wrzucić screenshota katalogu Program Files\Common Files\Adobe\Fonts albo napisać co tam masz? W CS3 w tym folderze jest tylko jeden sub-folder AMT.

I drugie pytanie czy nie masz innych produktów Adobe w rodzaju Illustratora, całego Creative Suite czy czegoś w tym guście.

@morfeusz: ditto czyli jak u dixi - co jeszcze masz w systemie i czy napewno nie miałeś nigdy PS 7.0

DoMiNiQuE
17-03-2008, 10:29
1. Vista Business x64 PL
2. CS3 extended Eng
3. Czysta instalacja.

Nie otwiera.
A nie ma to przypadkiem jakiegos zwiazku z wersja jezykowa systamu/PSa?

wieczorem sprawdze na maku.

mor_feusz
17-03-2008, 10:47
@morfeusz: ditto czyli jak u dixi - co jeszcze masz w systemie i czy napewno nie miałeś nigdy PS 7.0
Janusz. "Swiezy laptop" dopero 2 tydzien. Nawet mojego elements jeszcze nie zainstalowalem.
Powiem co mam: wszystkie updaty do Visty. Soft Canona (DPP, Zoom browser), Lightroom i to wszystko jeszcze nie zainstalowalem SanDisk'owej wersji C1.
Wczesniej ten laptop nigdy nie widzial PSa. Blad byl oczywiscie w fontach,ktorych nie mam na kompie - ale PS zapytal czy mimo to "render".
Moge w chacie pozniej zrobic zrzuty ekranu.

perqsista
17-03-2008, 11:09
Win XP Prof PL
PS CS2 ENG (Box)
PS instalowany "na świeżo" - nie upgrade.

Could not complete your request...

Janusz Body
17-03-2008, 11:10
Janusz. "Swiezy laptop" dopero 2 tydzien. Nawet mojego elements jeszcze nie zainstalowalem.
Powiem co mam: wszystkie updaty do Visty. Soft Canona (DPP, Zoom browser), Lightroom i to wszystko jeszcze nie zainstalowalem SanDisk'owej wersji C1.
Wczesniej ten laptop nigdy nie widzial PSa. Blad byl oczywiscie w fontach,ktorych nie mam na kompie - ale PS zapytal czy mimo to "render".
Moge w chacie pozniej zrobic zrzuty ekranu.


...A nie ma to przypadkiem jakiegos zwiazku z wersja jezykowa systamu/PSa?...

Hmmmm... no to drugi przypadek, poza Adobe Support, który tak ma. :) Dziwne bo mam statystykę około 50-ciu różnych instalacji. Win XP EN + CS3 extended na laptopie też odmawiał współpracy.

Mam u siebie Vista Home Premium na dwóch kompach (lap i PC). Instalacja całego systemu na PC była robiona z miesiąc temu więc system jest raczej "czysty" o ile Windoza z jej rejestrami może być wogóle czysta :) U mnie nie otwiera, podobnie jak u całkiem sporej grupy ludzi. Zanim napisałem na forum sprawdzałem po znajomych. Nigdzie się nie chciało otworzyć - w tym również na kompach z Vista Home Premium EN i Win XP EN co by raczej zaprzeczało wersji o lokalizacji językowej windozy.

Do tej pory zawsze okazywało się, że ktoś kiedyś instalował PS 7.0 i o tym zapomniał. Stąd moje pytanie o zawartość katalogu \common Files\Adobe\Fonts :)

westu
17-03-2008, 11:24
Mac OS X Leopard
PS CS3 Ext
wcześniej nie było nic

odpala bez zająknięcia ;)

mor_feusz
17-03-2008, 12:15
No i mam 2 "zla" wiadomosc. W robocie mam PS CS (nie CS2 nie CS3) i XP PRO (wersja eng). Wlasnie zassalem te Twoje 2 pliki i moge otworzyc. Czyli dziala.
Nie instalowalem zadnego innego PSa na kompie w robicie - na to mam licencje
W PS - System info
Adobe Photoshop Version: 8.0 (8.0x118)
Operating System: Windows XP
Version: 5.1 Service Pack 2

Janusz Body
17-03-2008, 12:22
No i mam 2 "zla" wiadomosc. W robocie mam PS CS (nie CS2 nie CS3) i XP PRO (wersja eng). Wlasnie zassalem te Twoje 2 pliki i moge otworzyc. Czyli dziala.
Nie instalowalem zadnego innego PSa na kompie w robicie - na to mam licencje
W PS - System info
Adobe Photoshop Version: 8.0 (8.0x118)
Operating System: Windows XP
Version: 5.1 Service Pack 2

Nie wiem jak to robił CS - CS2 i CS3 nie instaluje tych Font\Reqrd\... Co masz w tym folderze? :)

mor_feusz
17-03-2008, 12:50
Poniewaz sa 2 katalogi a w nich troche plikow to zrobilem ZIPa
http://rapidshare.com/files/100181100/Reqrd.zip
A teraz po kolei:
Otwieram plik w CS:
a) 1wszy komunikat
Restarize Generic EPS format
i sa dane
20.43cm x 29.28cm 72pixels/inch CMYK color
b) drugi komunikat
This file uses one or more fonts which are unavalible on this machine. Rasterize anyway?
Klikam OK i mam "kolorowy zawrot glowy"

Janusz Body
17-03-2008, 13:21
Poniewaz sa 2 katalogi a w nich troche plikow to zrobilem ZIPa
http://rapidshare.com/files/100181100/Reqrd.zip
...."

:) Hmmmmmm..... dziwne - u mnie w folderze Fonts po instalcaji CS3 jest tylko folder ATM z dwoma małymi plikami. U ciebie jest ...\Base i \Cmaps ale po skopiowaniu ich do mnie nie działa.

U Ciebie wygląda to mocno inaczej. Pewnikiem CS robi to jeszcze inaczej niż PS 7.0 i CS2/3.

Tak czy inaczej Support Adobe w końcu przyznał, właśnie przed chwilą, że "jest coś na rzeczy" i że odtworzyli błąd u siebie - będą szukali "root cause" :). Oni to wiążą z literkami PL przy systemie, podobnie jak Dominik. Ja wątpię bo na własne oczy widziałem Vista EN i CS3 extended EN i też nie chciało działać. Zooooooobaczymy co chłopcy z Adobe wymyślą :)

mor_feusz
17-03-2008, 13:27
W domu zrobie jeszcze kopie z CS3 tego folderu i bedziesz mial okazje porownac. Pewnie cos chlopaki wymysla :)

czornyj
17-03-2008, 13:30
U mnie otwiera bez problemu we wszystkich aplikacjach - ID, AI, PS, ale wcześniej używałem 2.0/10/7.0

Jacek Kidoń
17-03-2008, 23:58
:) Ja wątpię bo na własne oczy widziałem Vista EN i CS3 extended EN i też nie chciało działać. Zooooooobaczymy co chłopcy z Adobe wymyślą :)
XP 64 EN, CS3 EXT EN , surowa instalacja. W cytowanym folderze AMT 2 pliki. I pliki EPS otworzyły się dopiero po skopiowaniu folderu Reqrd

Michu (Pentax)
18-03-2008, 09:41
W2K SP4, PL
Elements 1.
Otwiera bez problemu, rasteryzując uprzednio.

mor_feusz
18-03-2008, 19:50
Nie wiem jak to robił CS - CS2 i CS3 nie instaluje tych Font\Reqrd\... Co masz w tym folderze? :)
Na maszynie z Vista w c:\program files\common files\adobe\fonts - nie ma nic poza AMT gdzie w srodku siedza 2 pliki AUMProduct.cer oraz component.xml. I jak tam chlopaki z ADOBE? Poradzili sobie z Twoim problemem?

Janusz Body
18-03-2008, 20:01
... I jak tam chlopaki z ADOBE? Poradzili sobie z Twoim problemem?

No na taką szybkość to nie ma co liczyć :) Mają teraz problemy z LR i ACR :)

Nie sądzę, żeby cokolwiek było w ciągu miesiąca. Obiecali, że "dadzą znać". Z reguły priorytet mają te bugi, które dotyczą dużej grupy userów. EPSami to naprawdę mało się zajmuje a jeszcze mniej wie co to takiego ;)

Dzięki wszystkim za udział w testach - dzięki temu miałem możliwość "udowodnienia", że to nie tylko u mnie tak jest. Standardowe zachowania wszystkich supportów są takie same - odesłać do Gatesa :)

mor_feusz
18-03-2008, 20:12
Zrobilem "glupi test". Otworzylem w swoim CS3 i zapisalem jako EPS (a ze nie mam z tym doswiadczenia to kliknalem zapisz tylko bez zadnych dodatkowych opcji). Plik wyslalem na maila. Sproboj otworzyc.

Janusz Body
18-03-2008, 21:02
Zrobilem "glupi test". Otworzylem w swoim CS3 i zapisalem jako EPS (a ze nie mam z tym doswiadczenia to kliknalem zapisz tylko bez zadnych dodatkowych opcji). Plik wyslalem na maila. Sproboj otworzyc.

Pliki EPS moga być zapisane w dwóch postaciach - 1. Skrypt 2.Zrastrowane

Zaletą pierwszej formy jest rozmiar pliku - to tylko 34 kb bo to opis "słowny" co jest w obrazie. Wada - potrzebuje parsera, który potrafi to zinterpretować.

Druga forma to już po zrastrowniu - plik robi się 3.04 Mb - ogromny w porównaniu ze skryptem. Za to ten jest łatwiejszy w otwarciu.

Ten mój EPS to skrypt i z tym CS3 sobie nie radzi bo mu brakuje prawdopodobnie definicji substytutów fontów, których nie ma w Windows. (To tylko mój domysł)

Ten Twój to już po zrastrowaniu. Duuuuuży.

Mój Photoshop już wszystko otwiera - skryptowe EPSy też - dzięki ogromnej pomocy Tomasza1972 - Dzięki bardzo :)


EDIT: Trzeba albo zainstalować PS 7.0 i potem go wywalić zostawiając biblioteki albo skopiować pliki z folderu - tj. cały folder:

Program Files\Common Files\Adobe\Fonts\Reqrd

z PS 7.0 i wszystko działa jak trzeba.