PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z DPP



rocher
15-03-2008, 13:52
witam
Mam mały problem z DPP (najnowsza zaktualizowana wersja), do niedawna rawy obrabiałam z PS, przerzuciłam się na DPP bo lepiej oddaje kolorystyke zdjęć i ogólnie, jest praktyczniejszy.
Jednak nie wiecz czy to norma dla tego oprogramowania, ale strasznie muli mi kompa. Przykładowo na zapis obrobionego rawa do tiffa czekam jakies dwie minuty, zućycie procka podczas pracy z programem wzrasta do 100% i nie spada aż do zamkniecia programu, przy samym przeglądaniu zdjęć zjada większość RAM-u. Czy można jakoś zoptymalizować pracę programu? Czy po prostu trzeba się pogodzić z tak mozolnym jego działaniem?

Dodam może parametry kompa
system win XP
procek: AMD Athlon 64 3500+
RAM: 2,5 gb
płyta gł: ASUS A8N–E/ nForce4 GL
grafa: GeForce 6600GT Gainward Ultra

Już próbowałam wyłaczyć wszystkie aplikacje podczas działania DPP, odłączyłam się od sieci, wyłaczyłam antywira... a program dalej muli system

Będę wdzięczna za wskazówki
pozdrawiam
Asia

WaldekA
18-03-2008, 09:44
Za dużo plików w katalogu ze zdjęciami. Podziel katalog na kilka mniejszych i będzie dobrze.

rocher
18-03-2008, 10:22
Właśnie wczoraj do tego doszłam :) ale i tak dzięki za odzew
pozdrawiam

khiara
01-07-2008, 23:59
Witam,

Do tej pory korzystałam z DPP i nie było problemu. I nagle się pojawił. Zmiany dokonane na zdjęciu (JPG) w tym programie są widoczne...tylko w tym programie:( Kiedy otwieram zdjęcie w innym programie/przeglądarce zdjęcie widoczne jest w stanie... przed zmianami!O co chodzi? Przeinstalowałam już program, ściągnęłam aktualizacje i dalej to samo...Help!

wojkij
02-07-2008, 02:14
Postepujesz dokladnie tak jakbys wywolywala rawa, wybierasz zdjecie, klikasz batch proces i podajesz miejsce gdzie ma sie pojawic zmodyfikowany plik. Orginal zostaje niezmieniony.

khiara
02-07-2008, 21:19
Postepujesz dokladnie tak jakbys wywolywala rawa, wybierasz zdjecie, klikasz batch proces i podajesz miejsce gdzie ma sie pojawic zmodyfikowany plik. Orginal zostaje niezmieniony.

batch proces??? nie widzę czegoś takiego...:( gdzie to niby jest? Błagam pomóz...
acha, co to znaczy, że plik jest zablokowany (locked)? Bo takie cos mi sie pokazuje kiedy chcę zapisac zmiany korzystakjąc z photo shopa, a wczesniej to samo było tez w DPP...

gwozdzt
02-07-2008, 21:30
batch proces??? nie widzę czegoś takiego...:( gdzie to niby jest? Błagam pomóz...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img503.imageshack.us/img503/1466/batchsb2.jpg)

shamanizm
15-11-2010, 22:59
...to może i ja się podczepię pod ten wątek z małym problemem przy pracy z DPP. Mianowicie nie mam pojęcia gdzie są i jak przenieść informacje o zapisanych zmianach w RAW. Np, chcę nagrać płytę DVD-R z RAWami wraz z zapisanymi w ich zmianami lub przenoszę RAWy na inny komp., robię format itp. Jak to zrobić żeby nie utracić włożenej pracy w wywoływanie?

MariuszJ
15-11-2010, 23:02
...to może i ja się podczepię pod ten wątek z małym problemem przy pracy z DPP. Mianowicie nie mam pojęcia gdzie są i jak przenieść informacje o zapisanych zmianach w RAW. Np, chcę nagrać płytę DVD-R z RAWami wraz z zapisanymi w ich zmianami lub przenoszę RAWy na inny komp., robię format itp. Jak to zrobić żeby nie utracić włożenej pracy w wywoływanie?

Informacje o korektach są zapisywane w metadanych pliku raw.

fotopawkas
15-11-2010, 23:03
z tego, co zdążyłem zauważyć, to DPP pyta przy zamknięciu, czy zapisać zmiany w RAW po obróbce. później te zmiany można normalnie odtworzyć, ale... widzę, że LR nie bardzo to widzi i tak jakby surowce wczytuje

shamanizm
15-11-2010, 23:05
OK, jak to zapisać na DVD-r ponieważ zrobiłem sobie taką płytkę. Po reinstalacji Windowsa RAWy z DVD są z surowymi ustawieniami jak z aparatu... Straciłem wszystkie moje "dopieszczone" szczeguły.

MariuszJ
15-11-2010, 23:06
z tego, co zdążyłem zauważyć, to DPP pyta przy zamknięciu, czy zapisać zmiany w RAW po obróbce. później te zmiany można normalnie odtworzyć, ale... widzę, że LR nie bardzo to widzi i tak jakby surowce wczytuje

Metadane w rawa czyta tylko DPP. Są zresztą opisane w "języku" DPP - kolokwialnie mówiąc, opisują "stan suwaczków DPP". Nie suwaczków LR.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

OK, jak to zapisać na DVD-r ponieważ zrobiłem sobie taką płytkę. Po reinstalacji Windowsa RAWy z DVD są z surowymi ustawieniami jak z aparatu... Straciłem wszystkie moje "dopieszczone" szczeguły.
Niemożliwe. Jeżeli zapisałeś modyfikacje, były w plikach raw.

shamanizm
15-11-2010, 23:08
z tego, co zdążyłem zauważyć, to DPP pyta przy zamknięciu, czy zapisać zmiany w RAW po obróbce. później te zmiany można normalnie odtworzyć, ale... widzę, że LR nie bardzo to widzi i tak jakby surowce wczytuje

masz rację - pyta i zawsze to zapisują i zawsze mam to dostępne, ale... na dysku. Po zapisaniu tego na inny nośnik (mam na myśli DVD-R bo z tym mmizłam przygodę utraty tych informacji) chciałbym ciągle mieć tak jak na dysku dostępne na każdym komputerze ostatnio zapisane ustawienia.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
MariuszJ - piszesz niemożliwe... Ty zapisujesz swoje rawy na płyty i są zmiany zapisane na tych płytkach? Bo uwież mi mam klika płyt a to klikadziesiąt zdjęć że straciłem te modyfikacje. Może jakoś się inaczej wypala płytę... nie wiem.

MariuszJ
15-11-2010, 23:18
masz rację - pyta i zawsze to zapisują i zawsze mam to dostępne, ale... na dysku. Po zapisaniu tego na inny nośnik (mam na myśli DVD-R bo z tym mmizłam przygodę utraty tych informacji) chciałbym ciągle mieć tak jak na dysku dostępne na każdym komputerze ostatnio zapisane ustawienia.

Ściągnij tego rawa i otwórz w DPP - widzisz go czarno-białym?
http://w112.wrzuta.pl/plik/0CVfgKIjKqA/20100717-183605-3437

shamanizm
15-11-2010, 23:23
Ściągnij tego rawa i otwórz w DPP - widzisz go czarno-białym?
http://w112.wrzuta.pl/plik/0CVfgKIjKqA/20100717-183605-3437

RAW jest zapisany w cb i wb:shade... masz rację, ale teraz się zastanawiam co robię źle że na DVD-R nie pazapisywało mi się to...

canis_lupus
15-11-2010, 23:43
Coś bzdury piszecie towarzyszu. Przenosiłem moje RAWy na różne systemy i DPP (zawsze inne) widziało wszystkie zmiany.

shamanizm
15-11-2010, 23:58
Nie bzdury, bo leżą u mnie na biurku płyty z tymi zdjęciami. MariuszJ już wyczerpująco pokazał na czym to polega. Na pewno coś źle nagrałem te zdjęcia na CD i nie wiem dlaczego. Dziś już mi sie nie chce, ale jutro wypalę ponownie płytę i sprawdzę na innym kompie jak to działa.

poszukiwacz2006
16-11-2010, 23:03
Jeżeli zmodyfikujeszrawa w DPP, to przed przeniesieniem go gdziekolwiek, musisz go zapisać. Do naciśnięcia po wykonaniu modyfikacji opcja "save" w pierwszej zakładce.

shamanizm
17-11-2010, 20:51
OK. Już mam. Dziękuję za zainteresowanie tym problemem-pytaniem, Wasze uwagi były trafne. Zrobiłem test - nagrałem przerobione RAW`y jak każdy inny plik przy pomocy NERO i na innym kompie zainstalowałem DPP - i jest wszystko OKej. Nie wiem dlaczego wtedy coś nie wyszło, nagrywałem te płyty ze 3 lata temu na DPP od mojej pamiętej puszki 20D - coś napewno zchrzaniłem.
Tak czy owak potwierdza się, że RAWy to świetna sprawa i warto na RAWach pstrykać i tak archiwizować zdjęcia. Dzięki!

shamanizm
10-12-2010, 21:29
eeee i w Lightroom nie widzę tych zmian.... Duu.Pa! a w DPP - tak? To gdzie sa zapisane te informacje (?!)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
OK, już chyba znalazłem ...

MariuszJ: "Są zresztą opisane w "języku" DPP - kolokwialnie mówiąc, opisują "stan suwaczków DPP". Nie suwaczków LR."

no to podtrzymuję - Duu.Pa !! ile razy wywoływać ?? toć to szkoda życia na to :(

fotopawkas
10-12-2010, 23:44
ale jaki jest sens wywoływać w DPP a później jeszcze w LR?