PDA

Zobacz pełną wersję : Budujemy Studio...



pickart
13-03-2008, 13:47
Chcialbym poprosic forumowiczow o pomoc w zbudowaniu studia...

Napewno potrzebuje lampy... (pytanie jakie?)
Namiot lub lozko bezcieniowy... (co polecacie?)
Jakies przenosne oswietlenie do zdjec w plenerze (najbardziej universalne)

Tlo!... nie mam zielonego pojecia z jakiego materialu robione sa tla
czarne,biale,czerwone,niebieskie,zielone itd
na wielu zdjeciach zrobionych w prof. studiach widac kolor tla...
wyglada ono fantastcznie wyrazny kolor bez odblasku itp

co jeszcze waszym zdaniem jest niezbedne w wyposazeniu studia

Z gory dziekuje za pomoc

Olszewski
13-03-2008, 13:55
Tła kupiłem kartonowe (podziękowania dla cratera za przekonanie i pomoc w zakupie) :) za 210zł/brutto za rolkę 2,75x11m - polecam, zero odblasków, matowe :) No mi wystarczy na lata :)

http://www.fomei.com/fomeinew/PL/katalog.php?graph=sls&class=35

rypson
13-03-2008, 14:21
Nie wiem czy to dobry pomysl przekierowywac na inne forum ale poradnik jakiego szukasz znajdziesz pod adresem:

http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowania-ksiazka-on-line/41384-portret-studyjny-maly-poradnik.htm

moim zdaniem naprawde jeden z lepszych poradnikow w sieci w tym temacie...

tutaj tez napewno znajdziesz duzo informacji no i przede wszystkim musisz widziec ile chcesz wydac na to studio i jak bardzo je uposazyc.... jesli chodzi o tla to jedne sa z materialu inne z kartonu... no i nastepna sprawa kora polecam to ksiazka M.Freemana "Fotografia Studyjna" dosteona w postaci e-book w druku niestety jest naprawde zadkoscia i ciezko ja znalezc....

gwozdzt
13-03-2008, 14:37
Nie wiem czy to dobry pomysl przekierowywac na inne forum ale poradnik jakiego szukasz znajdziesz pod adresem:

http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowania-ksiazka-on-line/41384-portret-studyjny-maly-poradnik.htm

moim zdaniem naprawde jeden z lepszych poradnikow w sieci w tym temacie...

chyba wyczerpałeś temat :-)
az sobie to na dysku zapisałem - nigdy nie wiadomo co to jeszcze przyjdzie w życiu człowiekowi robić, a jakby trzeba było coś studyjnego to będzie jak znalazł.
Dzięki :-)

dark4blade
13-03-2008, 15:31
Witajcie. Na pewno już gdzieś było, ale jeszcze raz dorzucę, myślę ze nikomu nie zaszkodzi, strona anglojęzyczna - http://www.fredmiranda.com/forum/topic/144181

pickart
13-03-2008, 16:11
Nie jestem w stanie powiedziec ile moge na to przeznaczyc pieniedzy!

ale wiem ze zalezy mi na dobrej jakosci sprzecie ktory bedzie dzialal tak jak trzeba przez lata!

Jakosc przedewszystkim...

pst
13-03-2008, 17:34
no to duży (relatywnie) mieszek potrzebujesz ;-)
ja na razie zakupiłem żarówki błyskowe (nazwa jest bossska) z kabelkami synchro i jestem w trakcie zamówienia oprawek i byc moze prasolki i blendy
potrzebuje jeszcze konsultacji i zobaczymy
powodzenia

tdrul
13-03-2008, 19:52
Chcialbym poprosic forumowiczow o pomoc w zbudowaniu studia...



Jedynie co moge polecić to

http://www.grupapsb.com.pl/

;)

rypson
13-03-2008, 21:52
chyba wyczerpałeś temat :-)
az sobie to na dysku zapisałem - nigdy nie wiadomo co to jeszcze przyjdzie w życiu człowiekowi robić, a jakby trzeba było coś studyjnego to będzie jak znalazł.
Dzięki :-)

heheh milo slyszec to od kogos kto " juz cos napisal" na forum :)))) dziekuje bardzo....


Ja szczerze autorowi bazujac na swoim doswiadczeniu na start proponuje dwa zrodla switla lyskowego... minimum 150w (minimum) ale jak chcesz wiecej to mysle ze max 300w na jedna glowice, to w zupelnosci wystarczy do dobrego focenia i dwa zrodla swiatla na poczatek to tak zeby nauczyc sie troche o swietle bo uwierz mi praca w studiu nie polega na tym ze masz super oswietlenie i tyle... duzo trzeba rozkminki jak ustawiac swiatla i co z czym najlepiej dziala... firmy ci nie polece bo nie mam pojecia co na polskim rynku jest.... jesli chodzi o tlo to jak zaplacisz za wysylke to ci oddam za darmo dwa biale tla nie sa moze wielkie ale do portretu idealne... tla mozesz miec z materialu albo karton... te papierowe sa mega wygodne i dobre... ja jednak wyznaje tla materialowe jakos lepiej mi sie na nich pracuje.... a moze poprostu sie przywyczailem.... pamietaj nie inwestuj pieniedzy w zadne tam zarowki blyskowe, jakies smieszne stale oswietlenie halogenami czy cos w tym rodzaju... jesli naprawde myslisz o efektach i mozliwosci konkretnej nauki pracy w studiu kupuj tylko i wylacznie glowice blyskowe, dbrze zeby mialy Modeling Light, oczywiscie regulacja mocy itp itd... jakbys mial pytania pisz postaram sie pomoc w miare swoich mozliwosci....

fmagik
14-03-2008, 09:54
Witajcie. Na pewno już gdzieś było, ale jeszcze raz dorzucę, myślę ze nikomu nie zaszkodzi, strona anglojęzyczna - http://www.fredmiranda.com/forum/topic/144181

rewelacja strona informacja rzeka :) zawsze chcialem podpatrzec prof studio....
http://www.fotal.pl ................praktyka
tu jest przedstawiony przebieg sesji w studio polaczonej z make-up modelki, ustawieniem sprzetu i wygladem studia

robgr85
14-03-2008, 12:34
odpowiedź jest jedna:

strobist.com

pickart
16-03-2008, 22:27
Dziekuje wszystkim ze wszystkie porady/linki

a moze zna ktos adresy stron do gotowego studia z ktorego korzystal i uwaza ze jest bdb wyposazone.

rypson
17-03-2008, 03:26
czy ty nie przesadzasz ??

pickart
17-03-2008, 13:38
czy ty nie przesadzasz ??

nie rozumiem o co Ci chodzi...

najchetniej zlapalbym kontakt z wlascicielem takowego studia i poprosil o porade w doborze sprzetu...

Olszewski
18-03-2008, 13:46
Lampy: 4xFIGHTER FV-600 (799zł/szt)

Tła: Papierowe tło 2,75x11m (210zł/szt)

Statywy: 4xStatyw 290cm (55zł/szt)

Blendy:
Blenda owalna 120*180cm (164zł/szt)
Blenda owalna 92*122cm (144zł/szt)

Softboxy:
Softbox 80*120 (148zł/szt)
Softbox 80* 80 (110zł/szt)
2xSoftbox ośmiokątny 150 (180zł/szt)

+ Inne wydatki, typu wrota, filtry, wyzwalacze, kable itd.

Szacowany koszt całkowity: 5000 PLN

To jest sprzęt, który spokojnie Ci wystarczy do studio i z którym nie będziesz miał problemów. ;)

pickart
22-03-2008, 16:25
Lampy: 4xFIGHTER FV-600 (799zł/szt)

Tła: Papierowe tło 2,75x11m (210zł/szt)

Statywy: 4xStatyw 290cm (55zł/szt)

Blendy:
Blenda owalna 120*180cm (164zł/szt)
Blenda owalna 92*122cm (144zł/szt)

Softboxy:
Softbox 80*120 (148zł/szt)
Softbox 80* 80 (110zł/szt)
2xSoftbox ośmiokątny 150 (180zł/szt)

+ Inne wydatki, typu wrota, filtry, wyzwalacze, kable itd.

Szacowany koszt całkowity: 5000 PLN

To jest sprzęt, który spokojnie Ci wystarczy do studio i z którym nie będziesz miał problemów. ;)

Olszewski...
Swietnie!
Niezle to wyglada!

o takich pradach myslalem :)

Czy sa osoby ktore maja inne zdanie
badz polecaja cos innego?
Dajmy na to ze hardware to 5000PLN
bo chce zaopatrzyc sie w Photoshopa CS3
ogolem budzet to 10.000 PLN
a to kolejne prawie 5000PLN

Olszewski
22-03-2008, 20:26
Olszewski...
Swietnie!
Niezle to wyglada!

o takich pradach myslalem :)

Czy sa osoby ktore maja inne zdanie
badz polecaja cos innego?
Dajmy na to ze hardware to 5000PLN
bo chce zaopatrzyc sie w Photoshopa CS3
ogolem budzet to 10.000 PLN
a to kolejne prawie 5000PLN

Myślę, że ten zestaw Ci się spiszę bardzo dobrze i w portrecie i w packshotach i we wszystkim co będziesz na razie robił w studio. Ważne abyś kupił tła kartonowe - są rewelacyjne, nie odbijają światła. Życzę miłej zabawy ;)