PDA

Zobacz pełną wersję : Canon A400



Ler
10-05-2005, 13:47
Witajcie!

Jestem posiadaczem wyżej wsponianego modelu cyfrówki.
Aparat spisuje się jak na razie doskonale.
Lecz wykryłem w nim jeden minus-szybkie zużywanie baterii podczas pracy z wyświetlaczem oraz z komputerem.
Wiem że można do niego podłączyć zasilacz ale ten do kupienia w sklepie jest obłędnie drogi. Jestem w stanie wykonać taki zasilacz w własnym zakresie, lecz potrzebuję informacji co do rodzaju wtyku do aparatu.
Na pierwszy żut oka to do tego aparatu pasowała by ładowarka od telefonu komórkowego tylko pytanie od jakiego. Parametry elektryczne jakie są załączone do opisu orginalnego zasilacz mówią o 3,7 V i 1,9 A.
To dyskfalifikuje ładowarkę od telefonu-za mała moc.
Zamieszczając tego posta mam nadzieje że sprowokuje dyskusje na temat peryferjów do aparatów cyfrowych. Może ktoś znalazł rozwiązanie?

Ler

gietrzy
10-05-2005, 15:00
Parametry elektryczne jakie są załączone do opisu orginalnego zasilacz mówią o 3,7 V i 1,9 A.
To dyskfalifikuje ładowarkę od telefonu-za mała moc.
Ler
Przestań kombinować!
Potrzeba Ci nie baterii tylko akumulatorków plus ładowarka.
Pierwszy link z allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50140055

Ler
12-05-2005, 15:51
Gietrzy! To wszystko na co cię stać?
Tak się składa że posiadam akumulatorki i ładowarkę, ale to mi nie wystarcza.
Potrzebuje też zasilacz.
A pozatym ja uwielbiam kombinować (majsterkować)

Vitez
12-05-2005, 20:02
Lecz wykryłem w nim jeden minus-szybkie zużywanie baterii podczas pracy z wyświetlaczem oraz z komputerem.
Wiem że można do niego podłączyć zasilacz ale ten do kupienia w sklepie jest obłędnie drogi.

Sprecyzuj jak wolne zuzywanie baterii/akumulatorkow cie by satysfakcjonowalo, albo inaczej - na jak dlugo pozostawiasz aparat wlaczony z LCD? (uzywasz go jako kamerki internetowej czy co? :roll: )

Ler
13-05-2005, 22:34
Sądze że czas jaki mnie satysfakcjonuje jest nieistotny. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego że jest on związany z pojemnością akumulatorów. Posiadam akumulatorki o pojemności 1600 mAh typu NiMh co pozwala na wmiare rozsądne wykożystanie aparatu.
Aparat cyfrowy biorąc pod uwagę jego możliwości jakie stwarza warto wykorzystać nietylko jako aparacik do utrwalania uśmiechniętych buzi ale również jako urządzenie multimedialne - choćby jako kamerę internetową.
Sam dopiero od niedawna zgłębiam ten temat ale zdaję sobie sprawe z tego że podstawą tego typu działania jest niezależne nieograniczone przez pojemność akumulatorów żrudło zasilania.

Vitez
14-05-2005, 01:48
Sądze że czas jaki mnie satysfakcjonuje jest nieistotny.

A ja sadze ze jest... jak i powod dla ktorego potrzebujesz wlasnie tak dlugiej wytrzymalosci - by moc okreslic jakie zrodlo zasilania by ci najbardziej odpowiadalo.
Ale skoro nie chcesz mowic na temat, ktory sam rozpoczales... to ja juz nic nie rozumiem :roll: .

Ler
14-05-2005, 11:15
Więc sprecyzuje; interesuje mnie możliwość zbudowania lub przystosowania (od innego urządzenia) zasilacza do Canona A 400. Ważne są parametry elektryczne oraz typ wtyku compatybilny z gniazdkiem w aparacie. Polaryzacja wtyku.
Nie wnikajmy po co mi to ale skupmy się nad możliwością stworzenia takiego urżądzenia. :)