PDA

Zobacz pełną wersję : z 350D też są problemy... :-(



Kubek
10-05-2005, 13:26
Wczoraj kumpel kupił sobie 350D z kitowym szkłem.
Od dłuższego czasu rozprawialiśmy nad zakupem cyfry (bo to niby taniej i wygodniej z tym pracować) i wreszcie się zdecydował.
Dokręciłem do 350tki moją L-kę 70-200 i zrobiłem krótki test. Robiłem wszystko na centralnym AF. Okazało się, że wszystkie testowe foty mają ostrzenie głębiej niż punkt "łapany" jako wzorcowy.
Zrobiłem ten sam test z obiektywem 28-105 f/3,5-4,5 a także dołączonym do aparatu szkłem "kitowym".
Po całej operacji wnioskuję, że im krótsza ogniskowa, tym mniej wadę widać.
Z tego względu szkło "kitowe" (jako najkrótsze) sprawdziło się w testach "fokusowych" najlepiej.
Tak więc, drogie Koleżanki i Koledzy, okazuje się, że każdy cyfrak może mieć w sobie wadę i nie ma tu znaczenia, czy to 20D czy 350D czy jeszcze inny z "D"... To, że tak mało słychać o wadach D350 może świadczyć np. o tym, że większość osób kupujących 350tkę zwyczajnie nie ma innych szkieł niż te załączone do zestawu oferowanego przez Canona lub nie testowali go (jeszcze) zbyt dokładnie (toż to przecie jeszcze bardzo młode dziecię Canona) a zapewne na "weekendowych" fotkach zrobionych szkłem z ogniskową do ok. 100mm, przelanych na odbitki formatu 10x15 a nawet 13x18, wady fokusowania się tak łatwo nie wyłapie (no, chyba że trafimy na prawdziwie trefny sprzęt).
20D natomiast kupują osoby bardziej "zaangażowane" w fotografię i lepiej zaopatrzone w akcesoria, a mając większą wiedzę i możliwości łatwiej i szybciej wyłapią wszystkie mankamenty.
Osobiście testowałem już na swoich szkłach 20D i jestem z testów bardzo zadowolony (niestety nie stać mnie jeszcze na zakup tego aparatu).
Tak więc jedyna moja rada przed zakupem cyfraka, to dokładnie sprawdzić sprzęt - zrobić na spokojnie zdjęcia TESTOWE przed zakupem (większość punktów sprzedaży na to zezwala) i obejrzeć je dokładnie w powiększeniach 100% (rozmiar rzeczywisty) na monitorze komputera (jeśli nie możemy tego zrobić w sklepie, poprośmy o zgranie plików na CD, spiszmy nr fabryczny sprzętu, poprośmy sprzedawcę o jego odłożenie dla nas na godzinę czy dwie i sprawdźmy foty na komputrze domowym), byśmy byli pewni, że bierzemy egzemplarz bez wad.
Nawet najlepsze marki mają czasem gorsze egzemplarze
ale my mamy kilka zmyślnych zmysłów, byśmy potrafili przebierać
i oddzielać ziarno od plewy... ;-)

Udanych łowów!

Artur Lewandowski
10-05-2005, 13:47
Czyżby backfocus ?? :-?

muflon
10-05-2005, 13:53
Po całej operacji wnioskuję, że im krótsza ogniskowa, tym mniej wadę widać.
Do takiego wniosku nie potrzeba operacji :) To wynika wprost ze wzorów na GO.

Kubek
10-05-2005, 14:19
Do takiego wniosku nie potrzeba operacji :) To wynika wprost ze wzorów na GO.

ale trza łopatologicznie wyłuszczyć to tym, którzy mogą się pierw cieszyć z sukcesu, a gdy kiedyś kupią sobie tele, to się załamią... ;)

krecio
10-05-2005, 17:58
BTW, Kubek... Czy Ty zajmujesz sie glownie pstrykaniem testow?

krecio
10-05-2005, 18:15
Mam wniosek do admina - proponuje utworzyc forum dla milosnikow fotografii tablic testowych. Jest tu ich spora liczba wiec czas najwyzszy wyjsc im naprzeciw :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KuchateK
10-05-2005, 18:21
...i dekielkow... nie zapominajmy o dekielkach :twisted: :mrgreen:

Sam bym moze nawet cos wrzucil :grin:

eternus
10-05-2005, 18:27
Mam wniosek do admina - proponuje utworzyc forum dla milosnikow fotografii tablic testowych. Jest tu ich spora liczba wiec czas najwyzszy wyjsc im naprzeciw :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:D Od tego to sa inne fora - "masochistow matematycznych", "numerofilow macierzowych"... :>

Kubek
10-05-2005, 18:33
BTW, Kubek... Czy Ty zajmujesz sie glownie pstrykaniem testow?

Przychodzi w życiu każdego człowieka taka chwila, że testuje...
ile jeszcze może... ;)

A tak na poważnie, to jak bez testowania przymierzyć się do zakupu czegoś nowego
lub nie przetestować czegoś nowego, co wpadnie w ręce...? :)

Długo wahałem się między 10D a 20D
a kumpel namawiał mnie do 350D (że ma wszystko to co 20stka, a do gorszej ergonomii pracy przyzwyczaić się można, zwłaszcza, że 2.000PLN w kieszeni zostaje a i wad nie ma takich jak w 20D, to i spokój w człeku zagości...).
Jak się jednak okazuje (i tym podzielić się chciałem z tymi co przeczytać mnie zechcą) złotego środka nie ma i trzeba brać to, co najlepiej w ręku leży i ma funkcje oraz ergonomię zbliżoną do obpstrykanego analoga... Żeby jednak nie narżnąć się przy zakupie, trzeba sprzęt PRZETESTOWAĆ gruntownie i do znudzenia (zwłaszcza sprzedawców)! :)

Kubaman
10-05-2005, 19:09
kubek, podoba mi się twój głos 8)
a trolle i tak się pojawią, nie ma się co przejmować ;-)

krecio
10-05-2005, 19:43
kubek, podoba mi się twój głos 8)
a trolle i tak się pojawią, nie ma się co przejmować ;-)

A mnie sie Twoj glos nie podoba. Obrazasz innych i prowokujesz. I to zupelnie bezsensownie. Kubek odpowiedzial i jest OK, a Ty szukasz zaczepki. Wyluzuj albo..... kup sobie nikona
:confused:

Kubaman
10-05-2005, 20:11
Chyba ci się coś pomyliło kolego :confused:
Nie chcę tego komentować, ale przynajmniej podaruj sobie ataki na moją osobę. Jeśli ktoś z nas musi wyluzować, to właśnie ty.

Kim ty jesteś, żeby tutaj rządzić i dzielić? Ja ci nigdy prawa do wypowiedzi nie odbierałem choć nieraz miałbym może i nawet ochotę. Trochę kultury proszę. Koniec.

Vitez
10-05-2005, 20:50
Mam wniosek do admina - proponuje utworzyc forum dla milosnikow fotografii tablic testowych. Jest tu ich spora liczba wiec czas najwyzszy wyjsc im naprzeciw :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zajrzyj sobie na grupe dyskusyjna :
http://groups.google.pl/groups?hl=pl&lr=&group=alt.pl.rec.foto.cyfrowa.aberracjaszumofonu

toni
10-05-2005, 21:11
to co zauważył KUBEK jest faktem.....ale nie dotyczy to wszystkich egzemplarzy EOS350D i EOS20D....
fakty sa takie na 10 EOS20D ok 3 maja problemy z ostrościa....
a na EOS350D ponad połowa
To jest inf. nieoficjalna od serwisanta z Berlina gdzie zawoziłem 2 350 uszkodzone
On powiedział że to kwestia regulacji ( podobno pracachłonna )
Według mnie najlepiej wade widać na Tele i Macro
Pozdrawiam

Sidorowski
10-05-2005, 21:24
Dlatego trzeba kupować wyłącznie obiektywy optymalizowane do dslr. Czy ktos na tym forum mial kiedys problem z FF / BF na takim obiektywie? Kilka dni temu odebralem Sigme 18-50 2,8, różnica pomiędzy kitem jest kolosalna. Zadnych wad w AF nie stwierdziłem (na dlugim koncu szczegolnie) a wszystko do tej pory robilem przy pelnej dziurze. Nastepne szklo tez bedzie "cyfrowe".

krecio
10-05-2005, 22:10
Chyba ci się coś pomyliło kolego :confused:
Nie chcę tego komentować, ale przynajmniej podaruj sobie ataki na moją osobę. Jeśli ktoś z nas musi wyluzować, to właśnie ty.

Kim ty jesteś, żeby tutaj rządzić i dzielić? Ja ci nigdy prawa do wypowiedzi nie odbierałem choć nieraz miałbym może i nawet ochotę. Trochę kultury proszę. Koniec.


Wiesz co? W psychologii taka postawa nazywa sie projekcją... :roll:

Kubaman
10-05-2005, 22:12
to co zauważył KUBEK jest faktem.....ale nie dotyczy to wszystkich egzemplarzy EOS350D i EOS20D....
no i właśnie o to mi chodzi. Jeśli ktoś ogłasza na forum swoje osądy musi odnosić się do konkretnych przypadków. Generalizowanie to wada ignorantów (i trolli). Sam zastanawiam się czy nie kupić żonie 350D (a ja miałbym drugie body just in case :mrgreen: ). Jeśli to zrobię to zgodnie z myślą przewodnią kubka - tak jak zwykle pomacam zamnim kupię (lub ktoś za mnie pomaca).

Kubaman
10-05-2005, 22:17
Wiesz co? W psychologii taka postawa nazywa sie projekcją... :roll:
krecio daruj sobie. Zdenerwowałem się, bo nie miałeś żadnych powodów żeby na mnie naskakiwać. No chyba że sam uważasz się za trolla, ale to twój problem. Kiedy inni piszą bałamutne bzdury i podsycają niezdrowe zachowania jakoś twoja szlachetność się nia ujawnia, dopiero w moim skromnym przypadku (w dodatku nie adresowana do ciebie i z przymrużeniem oka). Proszę, jeśli masz coś do dodania to na PW. Pozdrawiam.

Tomasz Golinski
10-05-2005, 22:22
Zamykam, bo nie ma o co się kłócić.