PDA

Zobacz pełną wersję : Torba Nova 5AW-opinie,recenzja



Anna12_03
12-03-2008, 23:05
Witajcie
Czy moglibyście opisać torbe Lowepro Nova 5AW.
Jak sprawa wygląda z materialem, sztywnością czy jest pojemna i co w niej mieścicie ?
Czy jest możliwe chodzenie w niej na codzień po mieście?
Co można zmieścić w kieszenie w/w torby.
I tak ogólnie jak Wam się użytkuje Novą 5AW czy jesteście zadowoleni z zakupu?
Pozdrawiam

janmar
13-03-2008, 01:00
W google znajdziesz zdjecia, opisy ,podobnie na stronie Lowepro,ceny w ceneo i skapcu.Mam tę torbę.Miesci np.5d z gripem,lampe ,cztery obiektywy,drobiazgi.Wykonanie bez uwag.Reszta oceny zalezy od tego jak i do czego chcesz jej uzywac.Tak zapakowana jw.juz niezle waży i moze niezle dac sie we znaki.Jestem duzym facetem ale uzywam jej na krótkich dystansach.Dłuzej nosic czy góry to Plecak.Generalnie przy wiekszej ilosci sprzetu i róznych rodzajach fotografii jedna torba nie daje komfortu.Niestety z czasem cos trzeba dokupic.Podstawowy zestaw to duza torba,mała torba i plecak.Zawsze dobrej jakosci.Pozdrawiam

Anna12_03
17-03-2008, 10:34
W google znajdziesz zdjecia, opisy ,podobnie na stronie Lowepro,ceny w ceneo i skapcu.Mam tę torbę.Miesci np.5d z gripem,lampe ,cztery obiektywy,drobiazgi.Wykonanie bez uwag.Reszta oceny zalezy od tego jak i do czego chcesz jej uzywac.Tak zapakowana jw.juz niezle waży i moze niezle dac sie we znaki.Jestem duzym facetem ale uzywam jej na krótkich dystansach.Dłuzej nosic czy góry to Plecak.Generalnie przy wiekszej ilosci sprzetu i róznych rodzajach fotografii jedna torba nie daje komfortu.Niestety z czasem cos trzeba dokupic.Podstawowy zestaw to duza torba,mała torba i plecak.Zawsze dobrej jakosci.Pozdrawiam

Czy można by prosić jakieś zdjęcia jak to masz wszystko poukladane w środku.
Pozdrawiam

MacGyver
17-03-2008, 10:40
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=42

troznawski
17-03-2008, 11:10
Również posiadam tą torbę i muszę przyznać janmarowi rację.
To dosyć duża i pojemna torba, cała załadowana sprzętem może być "nieznośna". Jednak nigdy nie pakuje do niej absolutnie wszystkiego, tylko niezbędne rzeczy i dla mnie jest bardzo wygodna.
Poza tym jest zrobiona w sposób "wzorowy", chociażby ma pasek żelowy który przy dużym obciążeniu nie "pije", przegródki można dowolnie dostosować do potrzeb.
Jest dosyć sztywna jak na torbę, ale poddaje się, szczególnie jeżeli chodzi o podróżowanie - można ją zapakować do pojemnika na bagaż podręczny w samolocie czy też w autokarze (pod warunkiem że nie będzie wypchana do granic możliwości:)
Jeszcze jeden plus, to szczelność, tylko z nią jest różnie, bo jak pozwolisz np. dostać się wilgoci do środka (jak ja to zrobiłem) to możesz mieć problem.. ale ja się zabezpieczyłem chińskimi pochłaniaczami wilgoci, które przeważnie można znaleźć w pudełku z butami..

janmar
17-03-2008, 11:35
Czy można by prosić jakieś zdjęcia jak to masz wszystko poukladane w środku.
Pozdrawiam

Torba jest konfigurowana pod konkretne potrzeby,tak jak pisze troznawski.Pisałem o wersji "full" więc w zależnosci od tego co zabieramy i co będziemy robic trzeba się pobawic przegródkami.Jeżeli np.Koncert na rynku na estradzie to kłade poziomo 5d z przypiętą 300/f4 ,reszta w wolne miejsce.Jak łażenie po mieście to 5d z 24-105 nosem w dół LCD do góry,reszta w wolne miejsce i obklejam przegródkami . itd,itp.Niestety niema torby ktora miesci wszystko ani stałej zasady pakowania.Tak jak pisałem popatrz po ofertach handlowych ,tam są fotki z przykładami optymalnych pakowań.Jak mam nowa torbę czy sprzęt to zwykle potrwa zanim uda mi się przez praktyke dojsc do najlepszego ułożenia.Pozdrawiam.

pst
19-03-2008, 17:49
poprzednicy mają całkowitą rację
sam używałem dwóch plecaków (computrekker i slingshot 300) oraz torby nova 3aw
po ostatnich kradzieżach:roll: została tylko torba nova 3aw (już nie taka nowa ;-) ) - miesci 5d+24-105 nosem w dół bez osłonki do tego 17-40; ponadto da sie wsadzić luzem obydwie osłonki oraz osprzet typu ladowarka kable karty aku czytnik kart
z takim czyms to bym sie jeszcze w plener wybrał - ale 5aw to byłaby masakra

pawel-foto
19-03-2008, 19:42
Też mam tę torbę i po roku padł mi zameczek-a dokładnie dwa.Ten z tyłu i w środku. No i dostałem nóweczkę w ramach gwarancji.Bardzo pojemna ale niestety robi się dość ciężka wtedy.Dlatego jej używam tylko w konkretnych przypadkach. Na co dzień wolę czwóreczkę a na wyprawy plenerowe plecaczek. A na niedzielny spacerek taka na jedną lustrzaneczkę + jakieś drobiazg. I to wszystko tej samej firmy.

kieplinek
19-03-2008, 19:54
jak najbardziej polecam..
jest bardzo pojemna i bardzo wygodna
jeszcze zależy co będziesz robił ale ja nie miałem przypadku by coś w niej nie działało lub coś się do mniej nie zmieściło :)

gacek
20-03-2008, 02:43
Czy jest możliwe chodzenie w niej na codzień po mieście?


Nie jest możliwe. Jest po prostu z a d u ż a. Miałem Novą3, już ona była MOCNO niewygodna. 4 i 5 nadają się świetnie jako magazyn albo do samochodu, ale nie do noszenia. Jak to słusznie konkurencja jedynych słusznych zauważa: nie wystarczy, żeby sprzęt pasował do torby, torba musi też pasować do użytkownika :D

EchoX
20-03-2008, 12:00
gacek troche przesadziles, uzywam na codzien 4 i nie narzekam, bardzo przyjemna, wpakujesz do niej body+grip + C17-40, lampe, 70-200/4 i nie powiem zeby byla jakos za ciezka, biegalem z takim zestawem calymi dniami i bylo OK

kieplinek
20-03-2008, 12:28
Nie jest możliwe. Jest po prostu z a d u ż a. Miałem Novą3, już ona była MOCNO niewygodna. 4 i 5 nadają się świetnie jako magazyn albo do samochodu, ale nie do noszenia. Jak to słusznie konkurencja jedynych słusznych zauważa: nie wystarczy, żeby sprzęt pasował do torby, torba musi też pasować do użytkownika :D

ja na co dzień używam 5 i nie jest ona jakoś za dużo za duża... wejdzie sprzętu sporo i jakieś piwo jak jest potrzebne :0

gacek
20-03-2008, 14:31
Nie tyle o ciężar chodzi, co o układ. No cóż, może po prostu więksi jesteście :P

stratus
20-03-2008, 14:31
Witajcie
Czy moglibyście opisać torbe Lowepro Nova 5AW.
Jak sprawa wygląda z materialem, sztywnością czy jest pojemna i co w niej mieścicie ?
Czy jest możliwe chodzenie w niej na codzień po mieście?
Co można zmieścić w kieszenie w/w torby.
I tak ogólnie jak Wam się użytkuje Novą 5AW czy jesteście zadowoleni z zakupu?
Pozdrawiam

Łatwiej jest się ujawnić skąd się jest a na pewno ktoś się znajdzie aby zaprezentować posiadaną torbę - ja posiadam jak w podpisie i każdej używam do innych celów - nie da się mieć jednej i obskoczyć wszystkiego, na ten przykład w górach będzie z nią niezbyt wygodnie. Pytanie było o miasto - można śmiało ale wygodniej może być z plecakiem. Torba to raczej śluby, wesela i inne imprezy rodzinne. Takie jest moje zdanie. Moje klamoty z podpisu wchodzą wszystkie poza 100-400 i statywem.

Anna12_03
21-03-2008, 09:33
Witajcie
Serdeczne dzięki za przydatne opinie w wyborze torby.
Pomacalam i rzeczywiście jest spora ale jest to zaleta ponieważ wszystko co mam to do niej się mieści.
Rozmawialam ze sprzedawcą i dal mi do zobaczenia i pomacania torbe Lowepro Compact AW .
Torba świetna ,wykonanie perfekcyjne w stosunku do Nova 5AW,solidniejsze przegródki ,troszke szersza,wielkość podobna do Novej.Cena o pare stówek więcej( ale to nie ma znaczenia -trudno oszczędzać jak się ma sprzęt za spore $ ).Nie ma klapy i to mnie trochę zdziwilo ponieważ wszystkie torby jakie mialam i widzialam zawsze ją mialy. Czy jest to problem ?
Czy mieliście do czynienia z tą torbą "Compact AW" ?
Jeśli tak to jeszcze raz poproszę o opinie na jej temat czy jest poręczna ,jak się sprawdza w codziennym użytkowaniu czy zauważyliście jakieś mankamenty.
Dzięki i pozdrawiam