PDA

Zobacz pełną wersję : Czy obiektyw pasuje ?



Anastasia
20-04-2004, 22:12
Hej,
Obiecnie mam EOS 300 i jestem z niego bardzo zadowolona. Robie nim zdjecia od kilka lat i jest O.K.. Widzialam ostatnio 300D i mnie zauroczyl. :lol: Do mojego aparatu mam wiele dodatkow i zastanawiam sie czy np. obiektyw Tamron 90-300mm bedzie rowniez pasowal do 300D, czy nie ? Znowu kupowac tyle rzeczy to aparatu nie za duzy wydatek dla mnie na dzien dzisiejszy.

Pozdrawiam
Katrin

jim
21-04-2004, 00:15
... bez obaw obiektyw bedzie pasowal :) ... a reszta akcesoriow hmm ( zalezy co masz ) statyw pewnie tez jest kompatybilny :) , lampa blyskowa z goraca stopka canona pewnie tez :> ... pozdrawiam

Vitez
21-04-2004, 10:24
Hej,
Znowu kupowac tyle rzeczy to aparatu nie za duzy wydatek dla mnie na dzien dzisiejszy.


Bez obawy. Praktycznie wszystko co masz do EOS 300 bedzie pasowac do 300D, tak wiec bez dodatkowych wydatkow zmieniasz jedynie puszke na nieco oszczedniejsza (bo cyfrowa) :D .
Tylko sie nie przestrasz wygoda lustrzanki cyfrowej ;) (natychmiastowy podglad zdjecia, kasowanie zdjec, nie placenie za wywolanie, histogram).
Aha... Tamron 90-300 to nienajlepszy obiektyw... to tak na marginesie :roll: .

Anastasia
23-04-2004, 10:29
Vitez, czemu Tamron jest zly ?
Uzywam go od 2 lat i jestem z niego zadowolona. Nie rozjezdza sie. Z tego co wiem od znajomego fotografa to Tamron nalezy do jednego z lepszych obiektywow.

:roll:

Ciepły
23-04-2004, 11:48
Ja mam 2 tamrony, 28-80, 75-300, sigmę 170-500, wcześniej używałem to z EOS 300, potem z 30 a teraz mam 10D i wszystko działa bez zarzutu. Nic się nie zacina, aparat nie protestuje jest ok, więć nie masz powodów do zmartwień przynajmniej jeżeli chodzi o obiektywy.

Vitez
23-04-2004, 16:50
Vitez, czemu Tamron jest zly ?
Uzywam go od 2 lat i jestem z niego zadowolona. Nie rozjezdza sie. Z tego co wiem od znajomego fotografa to Tamron nalezy do jednego z lepszych obiektywow.

Co tam znajomy fotograf, wazne czy dla ciebie jest OK. Ja widzialem troche fotek z niego i uwazam ze jest troszke mydlany (nieostry). Wszystko rzecz gustu i indywidualnej wrazliwosci na jakosc, ostrosc.
Ocena 2.6 (w chyba 5 stopniowej) na photodo (http://www.photodo.com/prod/lens/tamron.shtml )tez o czyms mowi, podczas gdy bardzo dobry i znany Tamron 90mm macro 2.8 (tej samej klasy albo i lepszy co moj 28-75 2.8) ma 4.3. Choc bardziej sie licza zdjecia przykladowe i opinie. Opinie sa raczej na nie.
Sam szukalem w tej cenie telezooma i glownie z opinii i zdjec testowych zdecydowanie wygralo to cudo ktore mam w podpisie 8)