PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniany PayPal i elastyczna Adorama.com



rene
12-03-2008, 13:28
Chciałem szczerze z głębi serca zarekomendować sklep www.Adorama.com (USA).

Robiłem ostatnio u nich zakupy. Sprawa odrobinę skomplikowana jako że: chciałem zapłacić za pomocą paypal (brytyjski), natomiast paczkę chciałem mieć wysłaną na adres znajomego w californii. I tu zaczął się problem.

Przy płatności "za pomocą" paypal, nie idzie za diabła zmienić "shipping adress" - automatycznie "easy, fast and secure" paypal ustawia adres zamieszkania. Można błagać, kląć, prosić - nic z tego. Po prostu nie ma fizycznie opcji aby - kupując z paypalem - ustawić inny shipping adress.

Problemem nie był tylko fakt zmiany adresu, ale również inne koszty przesyłki. Ogólnie mocno się zdenerwowałem tamtego wieczoru...

Napisałem więc do adoramy, wyjaśniłem jaka sytuacja, po czym dostałem prostą odpowiedź, mniej więcej: proszę złożyć zamówienie, napisać na jaki adres chce pan mieć wysłaną paczkę i my zaktualizujemy zamówienie. Upewniłem się jeszcze za pomocą kolejnych kilku upierdliwych emaili czy na pewno się zrozumieliśmy, czy koszta przesyłki zostaną naliczone jak do USA itp.

No i wszystko zadziałało jak należy.

Polecam www.adorama.com z czystym sercem

Kolaj
19-03-2008, 12:28
To ja dla równowagi powiem, że kilka dni temu zamówiłem w Adoramie szkło (zdecydowanie nic egzotycznego) i do tej pory mam status zamówienia "pending". Wysłałem już 2 maile w tej sprawie i wciąż nie mam jakiejkolwiek odpowiedzi :(

towersivy
19-03-2008, 12:31
Ja w andoramie kupowałem raz, chodziło o płyty z muzą, paka dotarła do mnie po 12 dniach od wpłaty wiec tu wszystko oki, ale tak to opakowali a raczej nie opakowali bo niczym nie zabezpieczyli ze wszystko przyszło w kawałkach, płyty cudem ocalały i chodzą ale wszystkie pudełka można było tylko do śmietnika wyrzucić.

Pzdr.

Krzychu
19-03-2008, 12:51
To ja dla równowagi powiem, że kilka dni temu zamówiłem w Adoramie szkło (zdecydowanie nic egzotycznego) i do tej pory mam status zamówienia "pending". Wysłałem już 2 maile w tej sprawie i wciąż nie mam jakiejkolwiek odpowiedzi :(

Z moim jedynych zakupów w Adoramie mam podobne wspomnienia. Od tego czasu tylko i wyłącznie B&H.

Kolaj
19-03-2008, 14:19
Z moim jedynych zakupów w Adoramie mam podobne wspomnienia. Od tego czasu tylko i wyłącznie B&H. I ile trwało, zanim w końcu wysłali (o ile w ogóle wysłali)?

merger
19-03-2008, 14:43
To ja dla równowagi powiem, że kilka dni temu zamówiłem w Adoramie szkło (zdecydowanie nic egzotycznego) i do tej pory mam status zamówienia "pending". Wysłałem już 2 maile w tej sprawie i wciąż nie mam jakiejkolwiek odpowiedzi :(

no przeciez musza go wyprodukowac, co nie? ;)

co do b&h, to jak zatwierdza karte, jej skany, itd. i jesli maja 'in stock', to wysylaja od razu.

Krzychu
19-03-2008, 14:50
I ile trwało, zanim w końcu wysłali (o ile w ogóle wysłali)?

Nie pamiętam dokładnie bo to dawno było, ale dobrze ponad tydzień (oczywiście skany wysłałem od razu przy zamówieniu) a generalnie byłem ograniczony czasem powrotu z US do Polski. W końcu zdążyłem bo założyłem duży margines bezpieczeństwa, ale trochę ciśnienie mi podnieśli...

dickory dare
19-03-2008, 23:39
Przy płatności "za pomocą" paypal, nie idzie za diabła zmienić "shipping adress" - automatycznie "easy, fast and secure" paypal ustawia adres zamieszkania. Można błagać, kląć, prosić - nic z tego. Po prostu nie ma fizycznie opcji aby - kupując z paypalem - ustawić inny shipping adress.

zmienić shipping address nie można, ale można dodać notatkę do transakcji i w niej podać nowy adres do wysyłki + wysłać mail do Adoramy w celu uwiarygodnienia i samoweryfikacji

salonmops
17-07-2008, 11:01
jestem w Kanadzie zamowilem z B&H paczke mialem po 3 dniach,ale z innymi firmami w US mam raczej niemile wspomnienia,kupowalem tam sprzet niefotograficzny wiec nie bede o niech nawet wspominal:roll:

Jedrula
21-07-2008, 22:17
Witam,

Z Adoramą miałem wątpliwą przyjemność.

Zamówiłem u nich dwa aparaty i 6 obiektywów, wszystko na kwotę powyżej 10 tys. USD. Dostałem zaraz zwrotną informację, że ceny na stronie "nie do końca" są aktualne i następujące pozycje uległy zmianie: - i tutaj 3 przedmioty z powyższych miały podniesioną cenę o łączną kwotę około 1000 USD. W dodatku pomimo informacji na stronie o dostępności niektórych elementów zamówienia poinformowano mnie, że obecnie niestety jednej z nich teraz nie dostanę.

Podziękowałem więc za Adoramę i poczłapałem do B&H. Sklep niedaleko głównego budynku poczty. Jak się wysiada z pociągu przy Madison, wystarczy skręcić w lewo i chyba druga przecznica - po prawej stronie jest B&H. Sklep świetnie zorganizowany i bardzo oblegany. Oczywiście żydowski, zresztą jak każdy inny większy na Manhatanie :D (jest to o tyle cenna informacja, że np. święto paschy może mocno pokrzyżować plany - Żydzi w te dni NIE PRACUJĄ i kropka).

Ze swojej strony - B&H - polecam gorąco. Sprawili się bardzo dobrze, choć mają umowę chyba z najgorszą firmą kurierską - UPS. Ale to inna historia.

Aha - jeszcze jedno - jeśli ktoś z Was robi większe zakupy - proponuję w miarę możliwości NIE ODBIERAĆ zakupów w Nowym Jorku. W przeciwnym razie do podanych cen należy doliczyć 8% sales taxu. Przy moich zakupach ten procent zrobił się już konkretną sumą, więc bardziej mi się opłacało poprosić o przesyłkę do innego stanu.

pozdrawiam,