PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za zdjecia na strone www?



Soviet
12-03-2008, 10:46
Witam,
Nie znalazlem podobnego tematu, mam nadzieje ze nie bede sie powtarzal. Mam okazje zarobic na zdjeciach ktore zostana wykorzystane na stronie firmy zajmujacej sie przewozem roznych towarow. Firma ma swoja flote samochodow ktora trzeba obfotografowac. Z wiazku z tym ze to moja pierwsza taka okazja nie wiem ile wziasc za zdjecia. Ile byscie zazyczyli sobie za taka usluge?

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Przypomnialem sobie o tabeli ZPAFu.

bakulik
12-03-2008, 11:39
Przypomnialem sobie o tabeli ZPAFu.

A należysz do ZPAFu?

Łukasz Unterschuetz
12-03-2008, 11:51
Od kiedy trzeba należeć do ZPAFu żeby wzorować się na ich tabelce?

sergi
12-03-2008, 12:08
Nie powinieneś liczyć za zdjęcie tylko za "dniówke". A to na ile sie cenisz to już Twoja decyzja. 100zł za dzień pracy (zdjecia, obróbka, dojazd) to chyba minimalne minimum.

bakulik
12-03-2008, 12:17
Od kiedy trzeba należeć do ZPAFu żeby wzorować się na ich tabelce?

Zabroniłem koledze korzystać z tabelki? Zapytałem tylko, czy należy do Związku. ;)

Faktycznie, nie trzeba należeć.

Swoją drogą, pokaż mi "prywaciarza", który zapłaci wg tej tabeli...

ErnestPierwszy
12-03-2008, 12:25
Z doświadczenia wiem, chce Klient zawsze chce zapłacić jak najmniej. Ameryki nie odkryłem - wcale nie chce zapłacić:), bo:
1. "na początek" - tylko czy to jest Twój początek? Jak nie to dlaczego mialbyś dawać jakiś upust?
2. Klient z zasady jest niezadowolony i będziesz i tak wszystko (lub część) poprawiał, mimo, że wg Ciebie zdjęcia będą OK.

Policz czas, sprzęt, doświadczenie...Jakie są stawki na miejscowym rynku? Czy warto zarobić 100 zł (minus podatek) jak wydasz na:
- paliwo (jakoś musisz dojechać)
- sprzęt (toć kupiłeś go kiedyś)
- uszkodzenia (jak ktoś coś przewróci/zepsuje)
- płyty CDR, DVD czas obróbki RAW, wysyłki...

Podlicz i już będziesz wiedział ile krzyknąć.
Powodzenia:)

rypson
12-03-2008, 12:50
za 100zl bym nawet z domu nie wyszedl....

Soviet
12-03-2008, 13:22
Pozwole sobie wkleić cytat ze strony ZPAFu:
Tabele dotyczą wszystkich utworów fotograficznych. Utwór fotograficzny został wyszczególniony w ust. 2 art. 1 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Tabele stawek minimalnych stosuje się do utworów fotograficznych będących przedmiotem prawa autorskiego, czyli zarówno do utworów zawodowych fotografów jak i amatorów, niezależnie od tego czy są członkami Związku Polskich Artystów Fotografików (lub innych związków twórczych) czy nie są.
Co nie zmienia faktu że stawki w tabelkach są utopijne :-)

robgr85
12-03-2008, 13:41
za 100zl bym nawet z domu nie wyszedl....

ja też. Licz za dzień co najmniej tak z 300-400PLN.

Pozdr.

sergi
12-03-2008, 13:55
za 100zl bym nawet z domu nie wyszedl....

Gdybym robił takie zdjęcia jak Ty to bym nawet okiem nie mrugnął za 100 zeta. Niestety ja na razie muszę ciułać za grosze...

rypson
12-03-2008, 15:40
Sergi bo ty jak dziwka jestes nie cenisz sie.... to po pierwsze po drugie od mojej osoby z daleka bo nagminne staje sie juz wysylanie dziwnych uwag pod moim adresem z twojej strony.... mysli ze jak zarobiasz $200 miesiecznie na tych smiesznych microstockach to kozak jestes ?? daj juz spokoj z tymi docinkami i odbij ode mnie bo takim postepowaniem nic nie prezentujesz, pokazujesz jak nadety jestes i jak wielkie kompleksy cie ogarniaja... ja nie komentuje ani ciebie ani twojej pracy tylko kozystam sobie z forum bez zakompleksionego podejscia... wiec daj spokoj juz z okazywaniem zraninonych ambicji...

a wracajac do tematu ja w polsce ostatni raz bylem 6 lat temu i nawet wtedy pamietam ze za 100 zl to raczej nie poszaejesz... wiec ja mowie autorowi tematu CEN SIE bo poswiecasz na to czas ja bym za dzien takiej pracy conajmniej 500 zl policzyl...

sergi
12-03-2008, 15:51
Sergi bo ty jak dziwka jestes nie cenisz sie....

Widze, że zbierasz punkty aby dostać BANA na kolejnym forum...

Vitez
12-03-2008, 15:53
Sergi bo ty jak dziwka jestes nie cenisz sie.... to po pierwsze po drugie od mojej osoby z daleka bo nagminne staje sie juz wysylanie dziwnych uwag pod moim adresem z twojej strony.... mysli ze jak zarobiasz $200 miesiecznie na tych smiesznych microstockach to kozak jestes ?? daj juz spokoj z tymi docinkami i odbij ode mnie bo takim postepowaniem nic nie prezentujesz, pokazujesz jak nadety jestes i jak wielkie kompleksy cie ogarniaja... ja nie komentuje ani ciebie ani twojej pracy tylko kozystam sobie z forum bez zakompleksionego podejscia... wiec daj spokoj juz z okazywaniem zraninonych ambicji...

a wracajac do tematu ja w polsce ostatni raz bylem 6 lat temu i nawet wtedy pamietam ze za 100 zl to raczej nie poszaejesz... wiec ja mowie autorowi tematu CEN SIE bo poswiecasz na to czas ja bym za dzien takiej pracy conajmniej 500 zl policzyl...

Uprzejmie proszę o znalezienie sobie innego miejsca na leczenie kompleksów.
A najlepiej to udać się do specjalisty.
Z góry dziękuję.