PDA

Zobacz pełną wersję : Preparat do wyczyszenia obiektywu A710IS



Adrian2
10-03-2008, 20:12
Witam.

Obiektyw w moim Canonie A710IS bardzo się ubrudził. Nie mogę niczym wyczyścić powierzchni, nawet patyczkiem do uszu. Mniej, więcej na środek obiektywu niedawno spadła kropla deszczu, podczas zwykłego czyszczenia zaschnięty już bród się rozmazał, obecnie pozostała niezmywalna mgiełka. Czasami na zdjęciech jest ona widoczna, co mnie bardzo denerwuje. Mam tylko nadzieję, że to nie jakaś ogromna rysa zamiast bródu (a jeśli tak to da się ją jakoś wypolerować?!). Co polecicie do wyczyszczenia obiektwu? Musi to być środek bardzo dobry, gdyż tak jak mówiłem - zetrzeć się tego nie da. Im taniej tym lepiej ;). Polerowanie również mile widziane w moim Canonie.

Pozdrawiam.

TomS
10-03-2008, 20:20
W sklepie "dla idiotów" można kupić taki płyn w małej buteleczce (najczęściej z gruszką i jakąś szmatką). Kuzynka ma coś takiego i daje radę z tłustymi plamami i zabrudzeniami.

tmk
10-03-2008, 20:28
Do czyszczenia optyki skuteczny i bezpieczny - alkohol izopropylowy.
Poszukaj w sklepach elektronicznych, komputerowych bądz allegro. Najlepiej czysty bez żadnych domieszek. Koszty ok 20zł

Krasuski
10-03-2008, 20:43
polecam (http://allegro.pl/item317918328_zadbaj_o_swoje_okulary_plyn_czyszcza cy_3_op_.html)

PawelX
10-03-2008, 21:58
Mr Muscle jest dobry. Nie zostawia smug i osadu.