PDA

Zobacz pełną wersję : Hahnel HL-511 (Canon BP-511)



speed13
08-03-2008, 10:55
Kupiłem akumulator zamiennik Canona Hahnel HL-511, wsadziłem do orginalnej ładowarki i po kilku sekundach ładowarka pokazuje 100% naładowanej baterii.
Canon 30D nie chce wystartować, ale jak podłączyłem stary wiatraczek od zasilacza wiatrak kręcił sie.
Jaka może być przyczyna.
Wina ładowarki ,czy Hahnel HL-511 jest uszkodzony.

fICHU
08-03-2008, 13:11
Raczej uszkodzony na moje. mam wlasnie 30D - do tego 4 aku.

1 - to oryginal canona
2 - to starszy (w srebrnej obudowie Hahnel - bodaj 1300mAh)
3, 4 - to nowsze Hahnele - bodaj 1500mAh

juz dobra chwile mi sluza - maja numerki 1-4 i leca cyklicznie w aparacie...
z jednego wystrzelalem 9GB RAWow. (prawie nie uzywam LCD)

mcdenko
08-03-2008, 13:26
Miałem podobne objawy. Akumulator ładował się w ładowarce, a aparat nie reagował zupełnie. Sprzedawca powiedział, że mieli jakąś wadliwą serię. Odesłałem i czekam na wymianę.

spuki
08-03-2008, 13:39
Ja mam i wszystko jest ok. Widocznie wadliwy jak piszą poprzednicy

Chris_11
08-03-2008, 18:39
Jaki z tego morał? Trzeba było kupić 3 Premium Goldy zamiast jednego Hahnela. ;) ;) ;) Być może są gorsze, być może są słabsze, być może wypisują na nich pierdoły o niesamowitych pojemnościach, ale co tam... Co 3 to nie 1. :D :D

KrzysztofZ
09-03-2008, 15:43
Ja też od niedawna mam ten zamiennik HL-511 i mam taki objaw, że aparat po włączeniu działa prawidłowo, jednak jak przejdzie w stan czuwania (1 min, 10 min...) to za skarby nie można go włączyć. Dopiero pomaga wyjęcie baterii i włożenie jej z powrotem. Kurcze jak pech to pech.

koraf
09-03-2008, 15:55
Miałem zamiar dzisiaj kupić ten zamiennik ale po Waszych postach nie zrobię tego
:evil: już wolę nawet hama ;-) bo dają pięć lat gwarancji :roll:

speed13
09-03-2008, 15:56
KrzysztofZ u Ciebie działa.
Jak wkładam baterie powinna zaświecić się kontrolka.
U mnie nawet kontrolka w 30D nie chce się zaświecić jak wsadze do komory baterii,chociaż jestem pewny,że bateria jest naładowana.

KrzysztofZ
09-03-2008, 16:08
Poczekam jakiś miesiąc albo półtora i kupię 2 oryginał, a na razie wyłączę auto-wyłączanie i chrzanić Hahnela.

solmark
09-03-2008, 16:14
Kupiłem Hahnela, nie działał z 30 i 5D. Odesłałem. Dostałem zwrot pieniędzy bo podobno była jakaś walnięta seria. Kupiłem drugą Hamę. Pierwsza służy mi już rok. Ale to nie znaczy, że hahnel to zła firma. Po prostu mieli „małą” wpadkę. Jak akumulator nie działa, to trzeba go zwrócić i tyle.

KrzysztofZ
09-03-2008, 18:12
Jeszcze raz sie pobawiłem jak to jest z tym włączaniem - i rzeczywiście raz akumulator startuje raz nie.

mcdenko
11-03-2008, 17:50
Wczoraj dotarl sprawny akumulator HL-511. Wszystko w jak najlepszym porzadku. Po naladowaniu aparat pracuje jak trzeba.

speed13
11-03-2008, 19:42
Pisałem meila do sklepu internetowego, wyjaśniłem o co chodzi.
Odpisali że mam im wysłać to wymienią na sprawny.
Odesłałem dzisiaj .Najciekawsze jest to że napisali mi że reklamacje się nie zdarzają (trochę dziwne) .

diaks
11-03-2008, 20:00
Ja dostałem 27-02 taki z Agito, dzis dopiero moglem go przetestować. Niestety taki sam objaw, aparat (20D) nawet nie miałknie. No nic zostaje mejl do agito i go im odsyłać.

KrzysztofZ
11-03-2008, 20:05
Ja dokładnie też brałem z Agito 5 marca - jutro odsyłam wadliwy egzemplarz kurierem i zobaczymy.

Gringo997
11-03-2008, 20:22
ja kupowalem na allegro od użytkownika "digimania_pl" z tym że do 400d a teraz bede kupował pewnie 2 hahnele do 40d

andres
11-03-2008, 21:03
używam w sumie 6 hahneli (dwa starsze srebrne i 4 czarne) i jeszcze nic mi się z nimi nie dzieje, a śmiem twierdzić że dłużej wytrzymują niż orginały. Chodzą one pod dwiema 30D i jednym 5D.

Tomek S.
11-03-2008, 21:32
Zastanawiałem się ostatnio nad dodatkowym akumulatorem, poszukałem, znalazłem, a tu :confused:.

Kupić, nie kupić, oto jest pytanie.

mcdenko
11-03-2008, 21:54
ja kupowalem na allegro od użytkownika "digimania_pl" z tym że do 400d a teraz bede kupował pewnie 2 hahnele do 40d
Ja tez kupilem w digimania.pl. Doskonaly kontakt, blyskawiczna wysylka i wymiana bez szemrania. Pelen profesjonalizm, a aku smiga az milo!

Kubak82
11-03-2008, 22:24
Kupić, nie kupić, oto jest pytanie.

kupic, ale co innego.. ja uzywam TAKICH (http://www.eukasa.pl/aparaty-cyfrowe/sklep/2424/akumulatory/gp-akumulator-vcl002-dla-canon-serii-g-i-eos/) .. trzymaja rownie dobrze jak oryginaly.. sa na pewno drozsze od podrobek ale skoro i tak wydaje sie kupe kasy na sprzet to IMHO i ze 2 porzadne aku mozna sobie sprawic :-P

Aszu
11-03-2008, 22:29
Jakiś miesiąc temu kupiłem szarego hanhela w www.fotorimex.pl

Na razie działa, 2 lata gwarancji, jakość niemal jak oryginał, z wbudowanym mikroprocesorem.
Oryginalna bateria Canona padła mi po 4 latach i teraz potrafi zrobić jakieś 50 fotek bez lampy, a z lampą 20.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://www.fotorimex.pl/product.php/1340,pl,bp-511.htm
To skrót do poprzedniego postu

TomS
01-04-2008, 19:29
Jako że miałem ostatnio przygodę z tymi akumulatorami to napiszę może się przydać. Miałem 2 stare sztuki i ok.
Ostatnio kupiłem kolejne 2 sztuki przyjechałem do domu i do ładowarek. Potem do aparatu i nie działa. Myślę że możne coś z aparatem bo dopiero kupiłem ale nie działa na innych nawet. Więc do wymiany a w sklepi też znalazł się jeden nadający się do kosza.
Więc lepiej sprawdzić czy działa i na wszelki wypadek mieć opakowanie. Jako że znałem trochę sprzedawcę nie było problemu. A wiem że niektórzy bez opakowania nie uznają i jest to wymienione w umowie.

wojkij
02-04-2008, 03:52
Jaki wniosek? Premium goldy kosztuja zloty 20 a dzialaja identycznie co hanhele za 100...

No ale to Wasza kasa : )

diaks
07-04-2008, 11:47
Mi przysłali z agito drugi. Ale okazało się że tez nie działa. Więc pojechał z powrotem do nich i teraz czekam na pieniądze.

albercikk
07-04-2008, 11:57
No kurde co sie dzieje z Hahnelem ? , dziadzieją czy co, kiedyś to ich aku miały renomę i dobre imię ale widzę że zaczynają schodzić na psy, miejmy nadzieję że to tylko jednorazowa wpadka....
Miałem zamiar kupić niedługo właśnie 2, 3 Hahnele, ale teraz po takich wpadkach to zastanawiam sie nad GP (wiem że są chwalone, natomiast czy ktoś posiada może Aku Hama, cena podobna do Hahnela i GP ale daja 5 lat gwrancji)

P.S. no chyb a że koledzy TomS i diaks nie pisali o Hahnelach.

Pozdrawiam

kris75
07-04-2008, 13:48
albercik ja kupilem hame, byla tansza od hahneli, ja placilem 70zl, laduje sie normalnie, zadnych problemow z nim nie mam model CP826 (1400mAh)

albercikk
07-04-2008, 14:46
Dzięki kris75 więc wynika z tego że Hamy bać sie nie ma co.
A długo już używasz tej baterii ?

Pozdrawiam

kris75
07-04-2008, 15:11
tego modelu akurat uzywam dopiero od 2 tygodni - ale nie masz sie czego bac - nie sadze aby hama wkladala wybrakowane ogniwa do swoich produktow dajac na nie jednoczesnie 5 lat gwarancji - a takze nie slyszalem aby ktos na te aku narzekal

Yoshitaka
07-04-2008, 22:23
natomiast czy ktoś posiada może Aku Hama, cena podobna do Hahnela i GP ale daja 5 lat gwrancji)



Od 2,5 roku używam akumulatora Hama DP219 600mAh i działa ok.
Pracuje w gripie razem z canonowskim akumulatorem.

diaks
07-04-2008, 22:54
http://www.agito.pl/canon/hahnel_akumulator_hl511.376.35134.html


Dokładnie o takim mówię. Tylko że ten co dostałem był w innym kolorze.

Teraz mam coś co się nazywa Formax i kosztowało 36zł i jak na tą cenę to działa idealnie. Coś około 800 zdjęć na jednym ładowaniu do zapalenia się niskiego stanu baterii. Zdjęcia raczej z dużymi przerwami pomiędzy.
Normalnie bałbym się tak niskiej ceny ale potrzebowałem cokolwiek od zaraz. Nie wiem tylko jak z żywotnością, ale za te pieniądze to można co rok nowy komplet kupić.

albercikk
08-04-2008, 14:45
Dzięki za info, w takim razie pewnie się skusze na Hame lub GP, chyba że coś się wyjaśni z tymi lipnymi Hahnelami bo jak na razie to trochę strach.

Pozdrawiam

TomS
08-04-2008, 14:49
To jak będziesz kupował osobiście to po prostu sprawdź w sklepie czy działają i po kłopocie

albercikk
14-04-2008, 09:03
To jak będziesz kupował osobiście to po prostu sprawdź w sklepie czy działają i po kłopocie

Skoro jedne egzemplarze działają a inne nie to znaczy że kontrola jakości w tej firmie pojechała na wakacje, ja wole nie ryzykować bo może sie okazać że aku padnie za miesiąc czy pół roku a jak płace prawie 100 zł za baterie to nie uznaje takich akcji, może kupię aku tej firmy jak wrócą do dobrej jakości.

Pozdrawiam

mcdenko
17-04-2008, 15:19
Właśnie odesłałem moją baterie Hahnel . Wcześniej wymiana. Po naładowaniu wszystko OK, ale wystarczyło wyłączyć aparat i juz się włączyć nie dało! Trzeba było wyjąć aku i włożyć raz jeszcze. Ale może ja mam pecha (5,5!) ;)

Pirx
18-04-2008, 00:01
Oj, Panowie. Widać, że większość z Was nie miała analoga, że tak się rozczulacie nad tymi akumulatorami.
Bateria (nie aku) do EOS 5 kosztowała 10 lat temu tyle, co dzisiaj dwa niezłe zamienniki "511", a wystarczała na dużo mniej zdjęć (zwłaszcza z włączonym Eye-Control).
Jeśli przełożyć to na dzisiejsze warunki, to gdyby sprzedawali te akumulatory do pełna naładowane, to nie opłacałoby się mieć ładowarki, tylko wyrzucać baterie po wyczerpaniu :lol:

lempl
18-04-2008, 16:19
He he, też pamiętam wycieczki do Locnitz po baterie do eos50 bo kosztowaly tam polowe tego co u nas:) Inna sprawa, że wtedy każde naciśnięcie spustu zajmowało znacznie więcej czasu:)

Max78
18-04-2008, 18:12
Czołgiem :)

Niezle... a mialem zamiar zainwestowac w Hahnela :-x

Poki co strzelilem ok 2k fotek, z czego ok 800-900 na jakims wynalazku 'made in china' o pojemnosci 1390mAh :]
Reszte na canonierki originalnym...

Kupowalem inne *******y do puszki i zamowilem wspomniana przez Was Hama'e - CP826... Coooz - postestujemy, zobaczymy jak sie bedzie sprawowac.

Przy okazji - jakos nie wpadly mi w oko - macie pomysl gdzie mozna przywoite opakowanie ochronne do tych aku zakupic?
Nie lubie jak mi sie zwlaszcza taki sprzet wala luzem po kieszeniach czy torbie :]
Jak ten temat u siebie rozwiazaliscie?

Z gory THX :)

TomS
18-04-2008, 18:19
W torbie masz pewnie parę małych kieszeni więc to nie problem a w plecaka robię przegródkę jak na obiektyw i pakuję tam 4 sztuki aku

albercikk
21-04-2008, 10:56
Właśnie odesłałem moją baterie Hahnel . Wcześniej wymiana. Po naładowaniu wszystko OK, ale wystarczyło wyłączyć aparat i juz się włączyć nie dało! Trzeba było wyjąć aku i włożyć raz jeszcze. Ale może ja mam pecha (5,5!) ;)

No to robi sie pomału masowa wpadka Hahnela, nigdy wcześniej nie słyszałem na forach foto o choćby jednym wadliwym egzemplarzu tej firmy, Hahnel zawsze miał bardzo dobrą opinie, ciekawe czy firma ma zamiar coś z tym zrobić, to znaczy wydać jakieś oficialne oświdczenie o problemach z aku (pewnie już wiedzą po zwrotach że coś w produkcji poszło nie tak) i o poprawie zaistniałej sytuacji.

Pozdrawiam

darkon
21-04-2008, 13:30
Witam, od kilku dni jestem dopiero "Canonieren" i mam pytanie właśnie odnośnie akumulatora 511 czy pasuje do 40D, bo oryginał to 511A

pjakusz
21-04-2008, 16:54
Witam, od kilku dni jestem dopiero "Canonieren" i mam pytanie właśnie odnośnie akumulatora 511 czy pasuje do 40D, bo oryginał to 511A


pasuje :)

pozdrawiam

axk
23-04-2008, 16:37
Jeżeli chodzi o zamiennik BP-511 to z czystym sumieniem polecam zamiennik GP VCL002 (sam takiego używam). Wydajność bez porównania większa od oryginału Canona że o Hahnelu nie wspomnę. Akumulator posiada pojemność 1400 mAh (oryginał 1100 mAh) i jest to wartość jak najbardziej prawdziwa a nie "wzięta z kosmosu" jak w przypadku niektórych tanich zamienników. Mają 2500 mAh, 3000 mAh i więcej ale tylko na naklejce.
Może mniej ważną ale także wartą uwagi jest sprawa jakości wykonania. Tutaj VCL002 absolutnie niczym nie odbiega od oryginału. Jest tak samo dobrze wykonany czego nie można powiedzieć o tanich zamiennikach które często stwarzają problem przy wyjmowaniu. Koszt VCL002 oscyluje w granicach 100 zł. Jest nieco droższy od Hahnel-a (ok 70-80 zł.) ale dużo tańszy od oryginalu (250-280 zł.). Absolutnie nie stwarza żadnych problemów przy ładowaniu.

Szczerze polecam. To naprawdę dobry i opłacalny zakup.

albercikk
29-04-2008, 15:16
na jednej z aukcji dotyczącej Aku bp-511 Hamy wyczytałem:

"Aby nowy akumulator osiągnął pełną moc należy go sformatować trzy razy.
Formatowanie akumulatora polega na tym, że przed ładowaniem należy akumulator całkowicie rozładować, a następnie w pełni naładować. Tą czynność należy powtórzyć trzy razy.
Gdy akumulator będzie już sformatowany można rozpocząć proces ładowania nawet wtedy, gdy nie będzie on w pełni rozładowany."

Czy tak należy postąpić bo nie jestem pewien czy tego typu formatowanie jest nadal konieczne w obecnych aku ?

Pozdrawiam

axk
29-04-2008, 15:50
Obecne akumulatory (Li-Ion lub Mi-Nh) nie posiadają efektu "pamięci" a więc można je doładowywać w dowolnym momencie. Wstępne formatowanie nowego ogniwa nie jest koniczne do jego poprawnego działania. Najlepiej sprawdzić czy informacja odnośnie formatowania zamieszczona jest w instrukcji obsługi baterii lub na jej opakowaniu, ewentualnie pozostaje strona producenta (jeżeli oczywiście takowa istnieje). Jakiś czas temu na stronie producenta akumulatorów GP znalazła się informacja iż wszystkie jego produkty które obecnie są dostępne w sprzedaży nie wymagają wstępnego formatowania i są odrazu po naładowaniu gotowe do użycia.

darkon
29-04-2008, 16:18
Obecne akumulatory (Li-Ion lub Mi-Nh) nie posiadają efektu "pamięci" a więc można je doładowywać w dowolnym momencie. Wstępne formatowanie nowego ogniwa nie jest koniczne do jego poprawnego działania. Najlepiej sprawdzić czy informacja odnośnie formatowania zamieszczona jest w instrukcji obsługi baterii lub na jej opakowaniu, ewentualnie pozostaje strona producenta (jeżeli oczywiście takowa istnieje). Jakiś czas temu na stronie producenta akumulatorów GP znalazła się informacja iż wszystkie jego produkty które obecnie są dostępne w sprzedaży nie wymagają wstępnego formatowania i są odrazu po naładowaniu gotowe do użycia.
Niestety ale te akumulatory posiadają efekt pamięci, bardzo mały ale zawsze. Jeśli chcemy się cieszyć długą pracą naszego akumulatora należy zawsze na nowym akumulatorze przeprowadzić 3-4 pełne cykle rozładowanie-ładowanie i dopiero potem możemy sobie doładowywać akumulator. Dobrze jest co kilka takich doładowań przeprowadzić przynajmniej jeden pełny cykl. Takie postępowanie zapewni nam dużą żywotność akumulatora, pod warunkiem, że nie jest to wrób ;-) "znanej i cenionej firmy":wink: tylko produkt np: Sanyo, GP, Panasonic, Sony, Energizer

axk
29-04-2008, 16:38
Widocznie nawet taki potentat jak firma GP podając informację o braku "efektu pamięciowego" swoich produktów popełniła błąd lub efekt ten jest tak niewielki (oczywiście napewno nie można mówić o jego 100% barku - ideałów nie ma) iż można go pominąć. Problem ten głównie dotyczy ogniw Ni-Cd (niklowo-kadmowych) które są już ogniwami przestarzałymi, praktycznie wycofanymi z produkcji.

Ciekawy artykuł odnośnie ogniw oraz sposobów ich "pielęgnacji" :

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printversion/printversion_119683.html

albercikk
29-04-2008, 19:57
"formatowanie" chyba nie dotyczy baterii tego typu bo niby jak rozładować szybko aku aparatu, nie ma takiej opcji w ładowarce Canona no chyba że chodzi po prostu o rozładowanie przez zwykłe użytkowanie i pamiętanie o tym żeby nie doładowywać przed ukończeniem 3 cykli całkowitego rozładowania.

Pozdrawiam

axk
29-04-2008, 20:27
Ładowarki Canon-a (przynajmniej te dodawane do zestawów) nie posiadają opcji rozładowywania ogniw. Jeżeli producent nie zaimplementował tej opcji w swoim produkcie prawdopodobnie uważa iż opcja ta jest zbędna (czyli nie potrzeba lub nie powinno się jej stosować). Jeżeli ktoś chce lub musi wykonać formatowanie ogniwa to "najzdrowszą" dla niego metodą jest używanie go tak długo aż nastąpi samoistne rozładowanie.

Tomek S.
19-06-2008, 17:12
Co Wy na to?
http://www.allegro.pl/item384173400_energizer_ca_511_canon_bp_511_30d_40 d_5d.html#photo
Pytam z ciekawości. Może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem.:-)
Pozdrawiam Tomek

axk
19-06-2008, 18:46
Co Wy na to?
http://www.allegro.pl/item384173400_energizer_ca_511_canon_bp_511_30d_40 d_5d.html#photo
Pytam z ciekawości. Może ktoś jest szczęśliwym posiadaczem.:-)
Pozdrawiam Tomek

Energizer to bardzo dobra firma produkująca ogniwa zasilające, tak więc zapewne i to ogniwo warte będzie uwagi. Cena także bardzo przyjazna.

Tomek S.
20-06-2008, 16:16
Energizer to bardzo dobra firma produkująca ogniwa zasilające, tak więc zapewne i to ogniwo warte będzie uwagi. Cena także bardzo przyjazna.

Zgadzam się z Tobą. :smile:

Jednak bardziej mnie zastanawia czy układ elektroniczny zamontowywany w innych markach/modelach, jest także i w tym ogniwie.:?: Sama sprawa układu jest dość prosta, za zadanie ma chronić same ogniwo jak i sprzęt który będzie zasilać. Ogniwo też jest sprawcą ewentualnych skoków napięcia/przepięć :!: co może doprowadzić do uszkodzenia jakże czułych podzespołów elekrtonicznych. (w naszych zabawkach) :mrgreen:
Dajcie znać jak będziecie wiedzieć coś więcej na temat tego produktu. (lub link) Szkoda "ryzykować".

Pozdrawiam Tomek