PDA

Zobacz pełną wersję : Wytarcie napisu Auto na pokrętle ISO



budak
06-03-2008, 02:16
Witam Wszystkich!
Od dwóch tygodni jestem właścicielem Canona G9, który kupiłem w sklepie "nie dla idiotów". Dziś (w 15 dobie od zakupu) z przerażeniem zauważyłem, że zniknęła połowa zielonego napisu Auto na pokrętle ISO. Po delikatnym przetarciu palce druga połowa rozmazała się jakby była napisana kredą. Z aparatem obchodzę się jak z jajkiem, jak to zawsze na początku, gdy dostaje się do ręki nowy sprzęt.
Mam pytanie, czy jest to zjawisko normalne, czy jestem w posiadaniu jakiegoś bubla? Zamierzam oczywiście w dniu jutrzejszym reklamować ten aparat, ale czy nie okaże się, że po następnych tygodniach nie zaczną znikać kolejne napisy?
Pozdrawiam
budak

redrash
06-03-2008, 03:36
Ja posiadam G5. Nawet niewiem kiedy, ale stracilem wszystkie napisy na pokretle wyboru programow. Poprostu sie starly. Zajelo to jednak znacznie wiecej czasu niz 2 tyg.
Aparat jednak dziala tak samo jak wczesniej, wiec dla mnie to problemem nie jest.

Sempoo
06-03-2008, 14:25
U mnie w G9 nic się nie ściera, a jajkiem to sie żywię czasem ;)

Chyba masz jakiś dziwny egzemplarz.

Arek_G9
06-03-2008, 15:59
Mój po 2 miechach dość intensywnego cykania nie wykazuje żadnego zużycia. Nic się nie starło etc.
Pozdrowiam

brzdyk
06-03-2008, 16:54
juz w pierwszym miesiacu intensywnego pstrykania napis auto zniknal,:shock:
jak zaczna inne sie scierac to moja cierpliwosc sie skonczy:x

budak
11-03-2008, 23:20
Aparat wymienili. Wpadłem z deszczu pod rynnę. W moim nowym G9 zauważyłem martwego pikselka w części centralnej, widocznego na powiększeniach na każdej fotce. Ten egzemplarz też wymienili. W moim trzecim g9 :) zauważyłem dwa śliczne paproszki wewnątrz obiektywu. Powiedzcie, czy przypadkiem nie przesadzam? Czy za dużo wymagam od aparatu, który do najtańszych nie należy? Czy chęć posiadania obiektywu złożonego w odpowiednich warunkach i odpowiednio uszczelnionego to coś nadzwyczajnego?
Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy g9 pozbawionego usterek
budak

gacek
12-03-2008, 11:59
Wymagasz za dużo. Widoczne hot piksele - ok, można wymienić. Paprochy - warto wymienić. Wymiana z powodu startego nadruku - no cóż, że się tak wyrażę, "nie dla idiotów" ;)

MacGyver
12-03-2008, 12:04
A widać te paproszki na zdjęciach ? Pewnie nie, więc sobie opuść jeśli aparat jest dobry. Pierwszy paproszek w pierwszym obiektywie zawsze denerwuje niemiłosiernie, a potem.... potem to już ma się w d... wszystkie paproszki we wszystkich posiadanych obiektywach :-)

gacek
12-03-2008, 12:16
MacGyver, na pewno jeśli chodzi o lustrzanki. W G9 chyba nie wymieniasz obiektywów, więc cały czas denerwuje cię jeden i ten sam paproszek ;) Tak więc to bardziej psychologiczna decyzja, chociaż jak coś działa to chyba lepiej nie wymieniać.

PS, w moim 400D starła się spora część gumy z uchwytu. Nic mi nie jest z tego powodu, przeciwnie, mogę teraz ściemniać, że taki dobry ze mnie fotograf że aż sprzęt nie wytrzymuje :P

tom517
12-03-2008, 16:43
Czyli wyglada ze najlepszy byl pierwszy model. Czekam na rozwoj sytuacji, czy cos bedzie z czwartym :].

MacGyver
12-03-2008, 16:47
MacGyver, na pewno jeśli chodzi o lustrzanki. W G9 chyba nie wymieniasz obiektywów, więc cały czas denerwuje cię jeden i ten sam paproszek ;)...
Podenerwuje, podenerwuje aż się zapomni że on tam jest. Bo jak głosiła kiedyś reklama telewizyjna Eurobanku bodajże "Im bardziej sprawdzamy tym bardziej on tam jest" :-)

...Tak więc to bardziej psychologiczna decyzja, chociaż jak coś działa to chyba lepiej nie wymieniać.
Zdecydowanie właśnie tak :-)

gacek
12-03-2008, 23:48
Czyli wyglada ze najlepszy byl pierwszy model. Czekam na rozwoj sytuacji, czy cos bedzie z czwartym :].

A nie możesz poprosić, żeby Ci oddali ten pierwszy? :lol:

ishi
18-03-2008, 20:36
A nie możesz poprosić, żeby Ci oddali ten pierwszy? :lol:

buahahahhaaha :lol:

na początku myślałem, że to jakaś słaba prowokacja, a nie wymysły...
omfg! napis mi się zdarł -idę wymienić na nowy... :shock:

pixele - OK (chociaż w instrukcji jest jasno powiedziane o ilości dopuszczalnych pixeli nie należy też zapominać, że z czasem zawsze kilka przybędzie...)
paproch? -zrób test, wytnij karteczkę 2x2mm i naklej na obiektyw -nie zauważysz różnicy kiedy coś takiego siedzi na obiektywie więc masz odpowiedz czy reklamować :) ...

baaardzo łatwo wpaść w przesadę... uważaj na siebie. :lol:
pozdrawiam.;-)