PDA

Zobacz pełną wersję : Image Tank III - tjuning



Tytus
08-05-2005, 22:33
Po przeprowadzeniu analizy sytuacji, potrzeb i możliwości oraz zakupu odpowiednich akcesoriów i zebraniu ochoty na zabawę w dniu dzisiejszym przystosowałem tanka do zasilania bateriami do aparatu, czyli aku BP 511

w tym celu potrzebny mi był
1. kawałek cienkiego dwużyłowego przewodu (okazał się ciut za gruby jak na wewnętrzne zastosowanie
2. mikroprzełącznik
3. gniazdo i wtyk zasilający
4. lutownica, cyna, kalafonia i inne przybory

ponieważ nie da się tutaj hotlinkować tak wielu zdjęć umieściłem je dla zainteresowanych tutaj http://users.skynet.be/tytus/tank2/index2.html

bateria nawet sama trzyma sie w osłonie, ale na wszelki wypadek dodam gumkę recepturkę..jestem bardzo z efektów pracy zadowolony, o to mi chodziło, teraz przez kilka dni z dala od źródła prądu mam jako takie zabezpieczenie....

P.S.

dla niewtajemniczonych, mikroprzełącznik odłącza aku tanka w momencie podłączania aku aparatu, tak na wszelki wypadek...

akustyk
08-05-2005, 22:46
Adam Slodowy bylby z Ciebie dumny :)

no to mam przed soba cel do majsterkowania. pomysle sobie nad jakims sprytniejszym tego zrobieniem, coby konstrukcja byla bardziej zwarta i latwiej (pewniej) sie w plecaku nosila...

Tomasz Golinski
08-05-2005, 23:56
Nono, widzę, że idziesz równo moim śladem... Tylko, że ja całkiem wywaliłem baterie wbudowaną, by się nie bawić w przełączniki... (chwilowo zestaw nie działa, bo wymieniałem tank i bandyci w sklepie nakleili plombę gwarancyjną! nie mogę nawet dysku wymienić... dbsoft-nie polecam)

Vitez
09-05-2005, 00:10
A ja sobie do swojego P-2000 tylko dokupie zapasowa baterie (albo dwie... zalezy od ceny oryginalu i czy sa zamienniki ew. w rozsadnej cenie) i rowniez wytrzymam pare dni bez gniazdka 8) .
Zapomnialem o tej malutkiej zalecie w watku o tym databanku - bardzo latwo wymienialna bateria.

Tomasz Golinski
09-05-2005, 00:18
A mnie właściwie teraz satysfakcjonuje ładowarka samochodowa :mrgreen:

Tytus
09-05-2005, 02:19
A mnie właściwie teraz satysfakcjonuje ładowarka samochodowa :mrgreen:

jak masz samochód pod reką ;)))

Tytus
09-05-2005, 02:20
Adam Slodowy bylby z Ciebie dumny :)

no to mam przed soba cel do majsterkowania. pomysle sobie nad jakims sprytniejszym tego zrobieniem, coby konstrukcja byla bardziej zwarta i latwiej (pewniej) sie w plecaku nosila...

Dzieki!
warto się wysilić, jak się ma w perspektywie kilka dni bez prądu...

Tytus
09-05-2005, 02:23
A ja sobie do swojego P-2000 tylko dokupie zapasowa baterie (albo dwie... zalezy od ceny oryginalu i czy sa zamienniki ew. w rozsadnej cenie) i rowniez wytrzymam pare dni bez gniazdka 8) .
Zapomnialem o tej malutkiej zalecie w watku o tym databanku - bardzo latwo wymienialna bateria.

my niestety nie mamy takiej możliwości, nasze tanki mają jakieś harcerskie ogniwa nie do dostania poza obozami pracy w środkowych Chinach :)