PDA

Zobacz pełną wersję : Tuleja do Canon Pro1



mowglie
05-03-2008, 18:04
Witam, czy ktoś z Was używał z Canon'em Pro1 takiego wynalazku:

http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?cPath=21&products_id=897

Tuleja składa się z dwóch części i moja wobraźnia zapala mi czerwona lampkę. Jak wygląda w tym przypadku zoomowanie - czy skręcam i mam długą tuleje, a aparat dział w pełnym zakresie zoomu, czy mam dwa wyjścia - pierwsza część daje zakres od 28 mm do x, a po dokręceniu drugiej mam x do 200 mm - jak na mój gust byłoby to wyjście dość niewygodne.

czekam na opinie użytkowników

Pozdrawiam
Mowglie

Soundman
07-03-2008, 02:57
Też sobie coś takiego oglądałem i mnie to ciekawiło i chętnie posłucham jak ktoś już to urzywał ...

Chris_11
07-03-2008, 10:00
Niestety, trzeba nakręcić obie, aby zoomować. Szczerze mówiąc, nie wiem, skąd i po co takie rozwiązanie, że rozłożyli na dwie, ale przy S1 była jednoczęściowa i też, wydaje mi się, podobnych (sporych) rozmiarów, co te dwie złączone razem.

mowglie
07-03-2008, 13:01
OK, wszystko pięknie i ładnie a jak z zakresem 28mm czy 35 mm - czy jak mam nakręcone obie części to nie tracę części kadru? I jednocześnie światła?

Pozdrawiam
Mowglie

Soundman
08-03-2008, 01:45
Niestety, trzeba nakręcić obie, aby zoomować. Szczerze mówiąc, nie wiem, skąd i po co takie rozwiązanie, że rozłożyli na dwie, ale przy S1 była jednoczęściowa i też, wydaje mi się, podobnych (sporych) rozmiarów, co te dwie złączone razem.

A tam przypadkiem niejest napisane ze jedna do tele a druga do szerokiego ??

Darek_PRO1
13-08-2008, 10:14
Witam
Kupiłem to coś jakiś czas temu z myślą ochrony obiektywu przed morskim piaskiem i trochę się zawiodłem, fakt, że masz pełną ochronę obiektywu przed jak wcześniej wspomniałem piaskiem, ale nie uzyskasz maksymalnej ogniskowej z PRO1 bo ogranicza filtr zamontowany na końcu tulei ochronnej i nawet przez przypadek możesz uszkodzić sobie napęd obiektywu, także trzeba uważać, a druga moja uwaga to winetowanie przy małym zumie, fotki wychodzą jakbyś włożył aparat do "głębokiego wiadra" na których jest wyraźna otoczka.
Twoja decyzja.
Pozdrawiam
Darek