PDA

Zobacz pełną wersję : [cogito] zakochani...



cogito
04-03-2008, 22:22
Takiej miłości więc Wam życzę ;)

Karoollapy
04-03-2008, 22:34
Zboczeniec ;) A tak serio to w końcu w tym zawodzie chodzi głównie o to, żeby być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie... z odpowiednim canonem. Zdjęcia ... nietypowe. Wykonanie moim zdaniem jak najbardziej w porządku.

cogito
04-03-2008, 22:39
Romantyk... tylko romantyk ;)

ewa_olsztyn
05-03-2008, 19:10
Na wszystkich zdjęciach - za mało ostrości na obiektach. Makro - jak mi się wydaje - wymaga na obiekcie głównym ostrości bliskiej absolutu, żeby zdjęcie było wyjątkowe. No i przepalenia z jednej, a smoliste cienie z drugiej strony - rażące... Nie ta pora dnia na takie zdjęcia Cogito!

Adso
05-03-2008, 21:44
ewo!!!! kiedy one o innej porze nie dały sie namówić na tę....romantycznośc:))) z drugiej strony to nie sa zdjęcia do atlasu przyrodniczego i może nie zwracałbym uwagi na doskonałość techniczną. Co z tego ze ostrość bliska absolutu, swiatła dosyć ciemne a cienie dosyć jasne, skoro absolut nie warty zrobienia zdjęcia.

ewa_olsztyn
05-03-2008, 21:59
No wiesz, warto tam przynajmniej zdążać. Jak się zadowolisz tym, co jest - przestaniesz się rozwijać. Nie uwierzę, że Ci na tym nie zależy.

Adso
05-03-2008, 22:09
ależ zalezy, zależy...zależy mi na tym żeby robić dobre zdjęcia...ciekawy temat ciekawie pokazać...a techniczna doskonałość...hmmm...ważna, ale nie najwazniejsza

ewa_olsztyn
09-03-2008, 13:33
zależy mi na tym żeby robić dobre zdjęcia...

Jak chcesz to osiągnąć, skoro akceptujesz nieostrość, przepalenia i szkolne błędy w kompozycji? Teraz już bardzo dobre kompakty "same" robią ostre i nieprzepalone zdjęcia, wystarczy im tylko nie przeszkadzać.


ciekawy temat ciekawie pokazać...a techniczna doskonałość...hmmm...ważna, ale nie najwazniejsza

Bardzo dużo ciekawych tematów zepsułam i... NIE pokazałam nieciekawie, z sympatii do siebie i ewentualnej publiczności. A to dlatego, że wciąż nie potrafię osiągnąć tej technicznej... przyzwoitości, o doskonałości nie wspominając nawet.

Adso
10-03-2008, 00:13
gdzie napisałem, ze akceptuje nieostrości i przepalenia?... Jeśli są środkiem wyrazu jedynie, środkiem do osiągnięcia jakiegoś celu, wtedy MOŻE... ale dobrze jest jeśli zrozumiem powody dla których zostały użyte :) tzn zrozumiem "co poeta miał na mysli" :) Co do błędów kompozycji to najwyraźniej często mamy różne zdania i dobrze...inaczej byłoby nudno:) Nie mówię o przypadkach kiedy na zdjeciu coś się wali a nie powinno, albo coś jest zdeformowane, wyolbrzymione niepotrzebnie (zła perspektywa) a nie powinno (chociaż widziałem ostatnio w galeriach uzytkowników forum zdjęcia modelki robione z "perspektywy stóp", które raziły wielkością, ale wszyscy się zachwycali i wyrażali się w samych superlatywach, choć mnie drażniła ta perspektywa, ale, musi nie znam się:) ) Co do kompaktów, które same robią zdjęcia...hmmm...chciałbym mieć swój udział w robieniu zdjęć a nie zeby mnie kompakt w CZYMKOLWIEK wyręczał...zresztą nie mam doświadczeń z kompaktami więc nie wiem. A pisząc "dobre zdjęcia" nie miałem na myśli tej technicznej strony...może powinienem był napisać "ciekawe zdjęcia" :) byłoby to bardziej precyzyjne:)

cogito
10-03-2008, 15:23
Ewo, Adso

czy mógłbym prosić Was o uwagi do każdego z moich zamieszczonych zdjęć (również pozytywne;)). Troszkę zbyt ogólne są Wasze uwagi i nie do końca wiem o co Wam chodzi.

z góry wielkie dzięki :)

ewa_olsztyn
10-03-2008, 15:27
Ewo, Adso

czy mógłbym prosić Was o uwagi do każdego z moich zamieszczonych zdjęć (również pozytywne;)). Troszkę zbyt ogólne są Wasze uwagi i nie do końca wiem o co Wam chodzi.
z góry wielkie dzięki :)

Racja - przepraszam.
Adso, wstaw parę nowych zdjęć, na pewno coś tam jeszcze chowasz w szufladzie... Chętnie pogadam :)

Hiv
10-03-2008, 15:31
Te fotki to Canon 100mm macro?

Adso
10-03-2008, 18:34
cogito

racja...przepraszam, ale zaczeło sie od róznicy zdań pomiedzy Ewą a mną dotyczących Twoich własnie zdjęć:) a potem już poooooszłooooo :)))... wiesz jak jest...czasem dyskusja odbiegnie na moment od głównego tematu:)))
1. podoba mi się
2. do przyjecia, chociaż mógłbys cos zrobić z tymi białymi strzępkami na końcach skrzydeł?
3. przesadziłeś z tym Photoshopem i przeostrzyłeś... ja bym rozmył trochę
4. hmmmm...kadr chyba kiepski troche no i te żółte plamy na których siedzą te motyle troche mnie drażnią
5. znowu mi sie podoba

zadne z nich nie jest doskonałe technicznie...ba, nawet nie są dobre...ale 1 i 5 pomimo niedoskonałości podobaja mi się. Zresztą nie znam sie na zwyczajach godowych motyli i nie wiem czy "w trakcie" to one trwaja w bezruchu czy wiercą się w nieprzewidywalny sposób:) co być może usprawaiedliwiłoby brak ostrości. Nastepnym razem użyj może wiekszej przysłony albo krótszego czasu? nie wiem...nie podgladam motyli :)

ewa_olsztyn
11-03-2008, 11:58
Adso, wstaw parę nowych zdjęć, na pewno coś tam jeszcze chowasz w szufladzie... Chętnie pogadam :)

No i muszę sama siebie cytować. Oczywiście prośba o wstawienie nowej serii zdjęć była do Cogito.. :)

Pavlik
11-03-2008, 12:13
Michał,
:D ludzi też fotografujesz w takich pozach : - ))))) ???

cogito
11-03-2008, 20:57
Adso,

dzięki za uwagi :) Kilka moich wyjaśnień/uwag:
1. strzępki na skrzydałach są i nic nie mogę z tym zrobić (no chyba, że złapać i ogolić ;) Mi się akurat podobają
2. zdjęcie nr 3 - wbrew pozorom nie ma tam dużo PSa. Zdjęcie robione było pod słońce...
3. podczas miłosnych igraszek motyle niestety cały czas latają... ciężko za nimi nadążyć ;)

Hiv,
tak to macro 100.

Paweł,
cały czas, cały czas ;) wiesz przecież, że to lubię najbardziej ;)

Adso
11-03-2008, 21:21
no, OK ...dawaj następne:)

1507
15-03-2008, 12:41
a mnie się podobają

CYNIG
15-03-2008, 12:43
bo motyle sa ladne z samej natury rzeczy, co nie znaczy ze nie przyda sie robic je poprawnie technicznie:)