PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepszy obiektyw do CANONA 400D



gregora
03-03-2008, 22:50
Witam!
Jestem nowa i proszę o poradę:!:
Jaki będzie najlepszy obiektyw do canona 400D?
koszt do 800zl
Jestem amatorką a fotografia to moja pasja.
Moje fotografie to: rodzina, przyroda, ogólnie wszystkiego po trochu.
Posiadam Minolte Dynax 5, AF 28-80 D i jestem bardzo z niej zadowolona, ale najwyższa pora iść z postępem czasu i zaopatrzyć sie w cyfrowa lustrzankę.

Hiv
03-03-2008, 22:58
Za 800zł nie będzie to na pewno najlepsze szkło do canona ;)
Poszukaj używanego Tamrona 28-75 f2.8. Powinnaś znaleźć w granicach 900zł.

PS. Troszkę mylny temat - mogłoby być "do 800zł" a tak wchodzę i już się zastanawiam kto zaproponuje lepsze szkiełko ;)

Viqy
03-03-2008, 23:18
Najlepszy do 800 zł może też być Canon 50mm/1.8 za ok. 360 zł. Tyle tylko że zooma trzeba mieć w nogach :) Ale ostry i jasny.

marekk_ok
03-03-2008, 23:22
Moje fotografie to: rodzina, przyroda, ogólnie wszystkiego po trochu.


Chyba bedzie ciezko znalesc jeden najlepszy obiektyw do wszystkiego.




najwyższa pora iść z postępem czasu i zaopatrzyć sie w cyfrowa lustrzankę.

Jesli powod zakupu lustrzanki to tylko postep to nie wiem czy bedziesz zadowolona. Dobrze abys potrafila sobie wskazac/poszukac konkretnych powodow dla ktorych chcesz miec lustro - wowczas zadowolenie bedzie wieksze.
Piszesz ze masz juz aparat z ktorego jestes bardzo zadowolona - wiec moze na ten moment nie potrzebujesz zmiany?

gregora
03-03-2008, 23:32
Jednak jestem za wymiana.
Mam malutkie bardzo żywe dziecko, wiec chyba bym nie zarobiła na klisze:wink: a tak zrzucam na kompa sprawdzam jak mi pasuje to wywołuję a jak nie to do kosza i tak jest z cala reszta.
Analogową lustrzankę zostawię na martwa naturę no i nie tylko:-P

fotokor1
03-03-2008, 23:32
Chyba bedzie ciezko znalesc jeden najlepszy obiektyw do wszystkiego.




Jesli powod zakupu lustrzanki to tylko postep to nie wiem czy bedziesz zadowolona. Dobrze abys potrafila sobie wskazac/poszukac konkretnych powodow dla ktorych chcesz miec lustro - wowczas zadowolenie bedzie wieksze.
Piszesz ze masz juz aparat z ktorego jestes bardzo zadowolona - wiec moze na ten moment nie potrzebujesz zmiany?

marekk_ok skąd wiesz które zadowolenie będzie większe: postęp czy znalezienie nowego powodu zakupu lustra, sprawa dotyczy doboru szkła a nie tego dlaczego koleżanka chce zmienić body :oops:

marfot
03-03-2008, 23:47
Myślę, że nie trzeba uzasadniać chęci posiadania kolejnej lustrzanki, tym razem cyfrowej - 400D to oczywisty i mądry wybór. Proponowałbym zacząć od kita IS + C 50/1,8 lub od razu dozbierać do Tamrona 17-50/2,8.

marekk_ok
03-03-2008, 23:57
marekk_ok skąd wiesz które zadowolenie będzie większe: postęp czy znalezienie nowego powodu zakupu lustra, sprawa dotyczy doboru szkła a nie tego dlaczego koleżanka chce zmienić body :oops:

Jesli dobrze zrozumialem to gregora rowniez zamierza kupic body a do tego szklo, o ktore pyta.
Moja watpliwosc powstala z uwagi na to iz IMHO wejscie w lustrzanke powinno nastapic z pewnych powodow - ktore oczywiscie moga byc rozne - wowczas zadowolenie z zakupu bedzie wyzsze - ale moge sie mylic.

Dla postepu - tez mozna owszem, lecz tutaj chyba chodzi o praktycznosc/sensownosc wydania kasy badz co badz nie malej - chociaz to rzecz wzgledna.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Myślę, że nie trzeba uzasadniać chęci posiadania kolejnej lustrzanki, tym razem cyfrowej - 400D to oczywisty i mądry wybór. Proponowałbym zacząć od kita IS + C 50/1,8 lub od razu dozbierać do Tamrona 17-50/2,8.

Moze moj post zabrzmial jako "negacja" lustrzanki - tak wcale nie uwazam :-)
Raczej analiza moich potrzeb/uzasadnienie moze mnie przyblizyc zarowno do dobrego wyboru lustra jak i szkielka/szkielek.
Jesli "osiagi" 400D sa wystarczajace (potrzeby, plany) to rowniez uwazam ze jest to niezly wybor - sam "mecze" sie tym body i jestem zadowolony.
Inna nie mnie wazna sprawa to szklo - zaczynalem od eksperymentow z tanimi szklami lecz nie "wypalily". I uwazam ze na "sile" nie warto kupowac slabych sloikow - lepiej poczekac, odlozyc i zakupic cos dobrego.
Podzielam Twoja opinie z T17-50/2.8 jak i na poczatek 50/1.8.
Pozdrawiam

gregora
04-03-2008, 11:08
Dzieki za odpowiedzi.
Jak w koncu sie zdecyduje to dam znac.
Pozdrawiam

wpj
04-03-2008, 11:29
@marekk_ok
jesli przeczytalbys dokladnie i zacytowal caly fragment wypowiedzi gregora to widzialbys ze ta osoba nie 'wchodzi' w lustrzanki bo juz ma jedna, tyle ze analogową (Minolta Dynax 5), a teraz mysli o przejsciu na cyfrową i stad sie bierze 'najwyzsza pora isc z postepem czasu'.

Natomiast wracajac do glownego pytania, kto wie czy najlepszy nie bylby nowy kit 18-55 is, ktory zakresem odpowiada obiektywowi 'AF 28-80 D'.
W sumie na wczesniejszym lustrze ani nic szerszego ani dluzszego nie bylo potrzebne.

Kinski
04-03-2008, 12:21
Proponowałbym zacząć od kita IS + C 50/1,8 lub od razu dozbierać do Tamrona 17-50/2,8.
Zawsze tę poradę czytam, jak ktoś zastanawia się nad zmianą aparatu.

Odradzam kita i 50 na raz. Kit nadaje się, powiedzmy do natury, widoczków itp. Ogólnie - jak jest dobre światło - jest ok. Do "rodziny", czyli wnętrz raczej nie (chyba że ma się lampę). Straszne winiety przy szerokim kącie i lekkie rozmycie. Najgorzej jest przy używaniu kita razem z 50. Przy porównywaniu zdjęć człowieka może szlag trafić.
Odradzam kita, już lepiej dołożyć te kilka stówek i kupić T17-50 - załatwia kita (200 stówki) i stałkę (400 stówki). Oczywiście, wg mnie (po używaniu kita i 50) optymalnym rozwiązaniem jest kupno jednak 17-40 + 50 + coś dłuższego (i droższego).
Na miejscu gregory kupiłbym Tamrona lub nowego kita (po sprawdzeniu co i jak).

marekk_ok
04-03-2008, 12:30
@marekk_ok
jesli przeczytalbys dokladnie i zacytowal caly fragment wypowiedzi gregora to widzialbys ze ta osoba nie 'wchodzi' w lustrzanki bo juz ma jedna, tyle ze analogową (Minolta Dynax 5), a teraz mysli o przejsciu na cyfrową i stad sie bierze 'najwyzsza pora isc z postepem czasu'.
.

Moja pomylka iz blednie zalozylem iz Dynax 5 to jest "digital" - za co przepraszam (powinienem to najpierw sprawdzic). Stad bylo moje "rozumowanie".

Gringo997
05-03-2008, 00:24
jak do 800zł troszkę dołożysz to możesz kupić EF 1200mm f/5.6L USM używany będzie na pewno tańszy ;-)

ToSemJa
05-03-2008, 00:36
trzymaj sie z dala od wynalzkow typu 18-200mm i bedzie dobrze :)

clark_kent
05-03-2008, 00:39
osobiście też bym polecil tamrona 28-75, mój brzytwa, nawet sie nie spodziewałem. Tyle ze ja mam FF, a tobie może brakować szerokiego kąta wiec już chyba lepiej 17-50 bo swiatło dobre i jakosć też niezła. Piszesz też że będziesz biegać z aparatem za dzieciakiem wiec przy całym podziwie jaki mam dla tamronów boje sie że okaże sie zbyt wolny...

Neros
05-03-2008, 21:50
trzymaj sie z dala od wynalzkow typu 18-200mm i bedzie dobrze :)

chyba ze nikkora 18-200 VR ... ops:)
ciiii sam sobie dam ostrzeżenie:):):)

bejrut
06-03-2008, 17:28
ja proponuje kita poniewaz jak troszke nim popstrykasz to bedziesz wiedziec jakiego obiektywu potzrebujesz

djcargo
06-03-2008, 21:49
W sumie podklejony nawet taką "instrukcję" mamy tu na forum i to wydaje mi się dość interesująca lektura...
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=12049