PDA

Zobacz pełną wersję : Akumulatorki AA 2700 mAh... ktoś testował?



Tom_s
08-05-2005, 01:36
Czy sama zmiana akumulatorków na większe/pojemniejsze da szybsze ładowanie po wykonaniu błysku w lampie Canon 380EX ? Teraz mam 2100 a widzę na Allegro że pojawiły się nowe o dużej pojemności 2700mAh. I taki wzrost pojemności dużo da w wytrzymałości (ilości błysków możliwych do zrobienia) czy lepiej nie zawracać sobie nimi głowy?

Pozdrawiam

KuchateK
08-05-2005, 01:41
Olej...

Praktycznie nie sama pojemnosc sie liczy przy wyborze dobrego aku... Jeszcze prady i takie tam rozne duperele... Zwykle najpojemniejsze aku nie jest najlepsze.

Sama pojemnosc aku nie da Ci to nic praktycznie jesli chodzi o ladowanie lampy... Zmiana lampy na szybsza z wydajniejszym ukladem ladowania predzej, zwlaszcza taka robiona z mysla o aku jak 580'tka ktora na nich jest szybsza...

Tom_s
08-05-2005, 01:55
To chyba jeszcze się wstrzymam z zamówieniem... chociaż poczekam może znajdzie się ktoś kto już je testował :)

Nawet jak sama lampa nie naładuje się szybciej bo jak napisałeś od tego zależy elektronika lampy to ciekawi mnie na ile więcej błysków starczy taka zwiększona pojemność.

KuchateK
08-05-2005, 01:57
W praktyce moze sie okazac ze pomimo wiekszej topowej pojemnosci aku szybciej ja straca... Nie lepiej dwa komplety jakichs markowych sprawdzonych jak wyscig za numerkami? To jak matryce 8mpix w kompaktach... Wcale takie dobre nie sa.

Mam stary komplet panasonikow jakichs 1950mah ktory przezyl juz ze 3 komplety 2500mah jakichs nonejmow...

Vitez
08-05-2005, 04:32
Zwiekszona pojemnosc da ci tylko kilka/nascie blyskow wiecej...
Jesli zalezy ci na szybszym ladowaniu to moga (ale nie musza) pomoc akumulatorki typu NiCd .
Niestety nie osiagaja one takich pojmemnosci jak NiMh wiec kosztem zwiekszenia szybkostrzelnosci jest zmniejszenie ilosci pstryknietych nimi fotek.

gonzo44
08-05-2005, 09:18
Ja jakies 3 miesiace temu zakupilem 4 akumulatorki Forever (NiMH) 2400mAh i jestem bardziej niz zadowolony. Markowe baterie nawet sie nie umywaja. Moja lampa laduje sie ok 1.5-2 razy szybciej miedzy blyskami. Akumulatorki na razie ladowalem dwa razy, raz zeby je "formatowac", no i drugi raz po tym "formatowaniu" i jak na razie nie moge ich rozladowac, a w pomieszczeniach pstrykam sporo. Zreszta cena troche ponad 5PLN za sztuke pozwala na wymiane tych akumulatorkow co pare miesiecy na nowe, chociaz ja na razie nie widze takiej potrzeby. Ogolnie jestem na tak ;-)

Leprekan
08-05-2005, 10:19
Witam.
Ja do lampę Speedlite 420EX zasilam akumulatoekami AA firmy BP 2300 mAh. Ostatnio fotografując ślub zrobiłem z lampą trzy filmy i pewnie na czwarty też by starczyły. Szybkość ładowania była zależna od siły wykonanego wcześniej błysku. W Kościele około 2s na zewnątrz (rozjaśnienie cieni przy silnym światle słonecznym przy HSS) ładowała się prawie natychmiast.

filip71
08-05-2005, 20:02
mnie Energizery 2300 starczyły na 4 miesiące a używałem ich ze 20 razy.
Padły od razu dwa komplety - nie polecam.

Ogólnie trzymają ładowanie (są używane do innych rzeczy) ale po pełnym naładowaniu i 2 błyskach trzeci raz nie są już w stanie załadowac lampy.

Alv
08-05-2005, 20:27
po pozytywnych doswiadczeniach z aku Hama 2300 w moim kompakcie, zaryzykowałem do 420EX również Hame - 2400. Mimo , że doradzano mi markowe aku (GP, Energizer). Po pierwszym ładowaniu aku, w 3 dni zrobilem ok 200 fot z 420 i jeszcze nie widać oznak "zmęczenia".Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie , ale mam dobrą szybką ładowarkę.Ogolnie jestem zadowolony z zakupu.

KuchateK
08-05-2005, 20:37
To czy aku jest naprawde dobre to nie to ile sie na nim robi blyskow po wyjeciu z opakowania a ile sie da nim zrobic blyskow po pol roku i 100 ladowaniach :mrgreen:

Alv
08-05-2005, 20:50
To czy aku jest naprawde dobre to nie to ile sie na nim robi blyskow po wyjeciu z opakowania a ile sie da nim zrobic blyskow po pol roku i 100 ladowaniach :mrgreen:

czas pokaze...akurat w AA jest w czym przebierac. I nie kazdy foci zawodowo, kazdego dnia od rana do wieczora...tym bardziej z lampą :mrgreen:A chyba warto tu dodac opinie o czyms innym niz dotychczas w watku, nie sadzisz?;)

KuchateK
08-05-2005, 21:10
Sadze ze biegniecie za cyferkami "ktory bedzie mial wiecej" :D zamiast kupic cos co bedzie nie tylko mialo ladny wielki napis 9950mAh a jakas odpowiednia trwalosc do kompletu :D

Nie sadzisz ze wydawanie opinii o aku po jednym ladowaniu to troche jak ocenianie body po jednym zdjeciu?

Alv
08-05-2005, 21:21
nikogo nie intresuje co sadzisz. Jak masz jakas porade to poradz, jak nie ...pozwól, że autor watku sam oceni czy to dla niego istotne czy nie i czy biega za cyferką czy za ładnym opakowaniem.
Poza tym byłbym wdzieczny za uwazniejsze czytanie, a nie komentowanie wyrwanych z kontekstu zdan.

Tomasz Golinski
08-05-2005, 21:30
nie sadzisz?

nikogo nie intresuje co sadzisz.
Zabawne.

Vitez
08-05-2005, 23:58
Jeszcze bardziej zabawne jak sie przeczyta doslownie... bez domyslnego wstawiania polskich liter 8)

easyrider
09-05-2005, 22:23
Chciałbym nieśmiało zauważyć że nie ważne ile pisze na akumulatorku, tylko ile faktycznie on ma pojemności.
A różne firmy często rozmijają się z prawdą...

Mam ładowarkę która dokładnie mierzy ile energii przyjmuje akumulator w czasie ładowania i ile energii może potem oddać.

Kilka przykładów:
1. Ansmann 1500 mAh NiMH (kilkuletnie) oddają 900-1000mAh
2. GP 1800 mAh NiMH (ok 2 letnie) 1500-1700mAh
3. Energizer 1800 NiMH (2 letnie) 1500-1700 mAh
4. noname 2400 NiMH (prawie nowe) 1500-1900 mAh - duży rozrzut, mam ich 20 sztuk...
5. Panasonic 1000 mAh NCd (co najmniej 6 letnie) 950-1000 mAh

Wnioski wyciągnijcie sami...

Dodam tylko że te nonamy pobierają w czasie ładowania 1700-2000 mAh... więc jakim cudem miały by oddać 2400 ??

Alv
14-05-2005, 02:30
HAMA- Po pierwszym ładowaniu aku, w 3 dni zrobilem ok 200 fot z 420 i jeszcze nie widać oznak "zmęczenia".

Po kolejnej 100-ce fot aku odmówiły posłuszeństwa w seriach :grin: Ale i tak jestem zadowolony, radziły sobie z kolejną 100 fot...bardzo dzielnie. Oczywiście to pojęcie względne, każdy oczekuje czego innego;)

A tak przy okazji, ile fot da sie zrobic na 580EX i przy jakich aku? Z tego co słysze to az sie wierzyc nie chce jak szybko sie lampa ładuje...a na ile "strzałów" starcza?

Vitez
15-05-2005, 17:41
A tak przy okazji, ile fot da sie zrobic na 580EX i przy jakich aku? Z tego co słysze to az sie wierzyc nie chce jak szybko sie lampa ładuje...a na ile "strzałów" starcza?


Nie wiem tak naprawde...
Mam ja kilka miesiecy, pare razy byla dosc intensywnie i dlugo uzywana.
Jeszcze ani razu nie odmowila wspolpracy czy to w seriach czy strobo czy full blyski.
Jeszcze ani razu nie musialem w trakcie jej uzywania zmieniac baterii 9ale dbam o to by przed intensywniejszym pstrykaniem miec w srodku w pelni naladowane akumulatorki).
Akumulatorki w niej to Forever 2400 ze sklepu balta.