PDA

Zobacz pełną wersję : [Trójmiasto] Plener Czarnobyl (5-8 kwietnia)



5y12u3k
29-02-2008, 18:52
Kompletujemy ekipę z Trójmiasta lub okolic na wyjazd do Czarnobyla.


Zostały ostatnie trzy miejsca. Wycieczka odrobinę ekstremalna, ciekawa i
zahaczająca kawał historii lat '80. Wyjazd do opuszczonego w pośpiechu
przez 50 tysięcy osób Ukraińskiego miasta Pripyat, zwiedzanie okolic
reaktora Nr 4 w Czernobylu. Wyjazd do zamkniętej strefy ZONA to koszt
130 dolarów. Dojazd to około 220 zł (samochodem) natomiast noclegi
podejrzewam, że są porównywalne cenami jak w Polsce. Nie trzeba mieć wizy!

Zdjęcia i materiały na ten temat poniżej:
http://pripyat.com/sm/site/photogallery/uploads/1376/
http://pripyat.com/ru/internet_photo/chernobyl_2/
http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php
http://pix.fine.kiev.ua/egor/gallery/0000kb94

Kontakt:

bavool.e28@gmail.com
509-292-532

yogin2
29-02-2008, 20:00
A kombinezony przeciw radjacyjne będą wliczone w koszta, czy każdy we własnym zakresie. Cholerka zbadam temat propozycja naprawde ciekawa.

firley
29-02-2008, 23:26
trzeba zabrać jeszcze ze 30 rolek filmu - zobaczymy jak szybko się "naświetlają" :P
Powodzenia i hew a najs trip :P

kol
01-03-2008, 00:10
a termin?

robgr85
01-03-2008, 01:53
pomysł ciekawy... ale jak z 'bezpieczeństwem'?

brylas
01-03-2008, 08:54
a termin?

masz napisany w tytule 5-8 kwiecień

piotrusb
01-03-2008, 09:27
Tutaj galeria Polaków, którzy odwiedzili Prypeć:

http://www.opuszczone.com/galerie/uk_prypec/index.php

Zemun
01-03-2008, 15:53
Fajna inicjatywa. Sam w zeszłym roku planowałem taki wyjazd ze znajomymi ale niestety w skutek dość niespodziewanych wydarzeń nie doszedł do skutku.

5y12u3k
01-03-2008, 17:40
A kombinezony przeciw radjacyjne będą wliczone w koszta, czy każdy we własnym zakresie. Cholerka zbadam temat propozycja naprawde ciekawa.

:) zadne kombinezony nie sa potrzebne, dostaniemy dozymetr i nie bedziemy zblizac sie do miejsc niebezpiecznych, bedziemy miec przewodnika, dla bardziej ostroznych - mozna zalozyc na wierzch jakies ubranie ktora pozniej sie wyrzuci. W Zonie pracuje nonstop wielu ludzi, przez to miejsce przewinelo sie juz tysiace turystow. Najlpiej poszukaj w sieci i zapoznaj sie z opiniami na ten temat ktorych w sieci nie brakuje.

tom517
01-03-2008, 17:55
hmm.. nikt nie wspomina o powrocie :)
A tak na serio to przez jakie miasta planujecie jechac, moze po drodze mozna się dosiąść ?

popmart
01-03-2008, 18:27
transport własny czy zorganizowany ?

jakie koszty, około ?

rene
01-03-2008, 21:26
Panowie

Zalecam ostrożność w dobieraniu "firmy" organizującej takie wycieczki. Jeszcze w grudniu mieliśmy tutaj Irlandczyka który tylko po to przyleciał do Kijowa żeby odwiedzić Czarnobyl, i dzień przed planowaną wycieczką, kiedy udało mu się wreszcie dodzwonić do człowieka organizującego całe przedsięwzięcie (bo po wpłacie zaliczki w wysokości 50$ kontakt mailowy mocno zwolnił tempo), został poinformowany że wycieczki jednak nie będzie.

5y12u3k
02-03-2008, 02:15
A tak na serio to przez jakie miasta planujecie jechac, moze po drodze mozna się dosiąść ?

Jedziemy przez Warszawę, Chełm - można będzie się dosiąść po drodze - jeśli to faktycznie będzie po drodze. Jeśli jesteś poważnie zainteresowany to najlepiej napisz bądź zadzwoń na kontakt podany w pierwszym poście.


Zalecam ostrożność w dobieraniu "firmy" organizującej takie wycieczki. Jeszcze w grudniu mieliśmy tutaj Irlandczyka który tylko po to przyleciał do Kijowa żeby odwiedzić Czarnobyl, i dzień przed planowaną wycieczką, kiedy udało mu się wreszcie dodzwonić do człowieka organizującego całe przedsięwzięcie (bo po wpłacie zaliczki w wysokości 50$ kontakt mailowy mocno zwolnił tempo), został poinformowany że wycieczki jednak nie będzie.

Rene, możesz podzielić się informacją co to była za "firma" ?

Kubaman
02-03-2008, 11:00
Tutaj galeria Polaków, którzy odwiedzili Prypeć:

http://www.opuszczone.com/galerie/uk_prypec/index.php

komentowaliśmy to już dosyć dawno na forum. Niestety część wyciskających łzy katastroficznych scenerii została zbudowana przez fotografujących. Laleczki na masce gazowej dodają dramaturgii, tyle że reportaż to nierzetelny.

Mac
02-03-2008, 11:07
Pomysł wydaje się ciekawy i pomyślę czy mam szansę się wybrać.
Do kiedy trzeba zgłaszać akces?

Ernest_DLRS
02-03-2008, 11:47
Również tak jak kolega powyżej, interesuję się dołączeniem do wyprawy dość poważnie.

bavool
03-03-2008, 00:35
Witam wszystkich.

Jako, że jest spora grupa zainteresowanych, postanowiłem się zalogować. Wyjazd planuję z grubsza od dwóch lat, ale ostatnio tyle ciekawych miejsc mi się nawarstwiło do zwiedzenia, że postanowiłem zacząć realizować plany z grupą dobrych przyjaciół.

Zgłaszać się należy do...dzisiaj, ale ze względu na to, że nie ma pełnej listy uczestnictwa wyjazd może zostanie przełożony o tydzień.

Najważniejsze informacje:

Wyjazd w sobotę 05.04.2008, albo 12.04.2008 (bardziej realny), z Gdańska, przez Ostródę, Warszawę, Chełm, przejście graniczne w Dorohusku, dojazd do Kijowa w niedzielę koło południa, zgłoszenie się w hotelu, zwiedzanie miasta.
Poniedziałek rano wyjazd do Pripyatu i Czenobyla wycieczką organizowaną przez Kijowskie biuro podróży. Powrót około godziny 18, posiłek, wyjazd do Polski. Wtorek koło południa będziemy w Gdańsku.

Jeśli jesteś spoza trójmiasta - żaden problem. Zgarniemy Cię po drodze, musisz tylko dojechać do miasta przejazdowego, umówimy się na godzinę i tam spotkamy.

Koszty:

Wyjazd do Zony - $130
Dojazd samochodem do Kijowa - 250 - 280 zł
Nocleg - $30-40

Co wziąć?

- aparat (canona oczywiście :) )
- statyw - przyda się
- ciuchy na wyrzucenie(ja ich w swoim aucie nie wiozę w drodze powrotnej ;) )
- paszport


Wizy są zbędne, dobrze jest jeszcze jeden dokument tożsamości.

Nie jestem pośrednikiem, który chce zarobić, tylko maniakiem, który lubi nietypowe wyjazdy, podaje Wam normalne ceny i nie doliczam tu prowizji, a informacja o wyjeździe jest z oczywistego względu - więcej osób - taniej.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości, boicie się o zdrowie, nie wiecie czy wziąć lakierki, czy buty górskie - słowem - z największą bzdurą możecie do mnie napisać/zadzwonić, chociaż preferuję rozmowę tel. Jestem dostępny od 8 rano, do późnego wieczora. Do północy na pewno. Maila nie zawsze odbieram, ale staram się na bieżąco.

Wiele osób twierdzi, że to szalony pomysł i bardzo niebezpieczny. Jestem pewien, że trzymając się wyznaczonych przez przewodnika reguł, można być naprawdę spokojnym.
Ale nie dam za nikogo głowy, kto pójdzie do "czerwonego lasu" na grzyby, albo zabrać ze sobą zdjęcia z pyłem radioaktywnym...

Na miejscu pracuje grupa kilku tysięcy osób - żyją, jeżdżą tysiące turystów, przewodnicy... Nie lękajcie się! :)

pozdrawiam
Adam

_igi
04-03-2008, 23:25
Strasznie fajna sprawa, ale raczej nie przejdzie. Coz, poczekam jeszcze pare lat na cos takiego ;)

ToSemJa
05-03-2008, 00:32
cena transportu obejmuje obie strony czy tylko w tamta ?:P
Wtepnie sie pisze ... wszystko zalezy od tego czy wreszcie dostane wyplate za zalegle 2 miechy :/

rene
05-03-2008, 02:03
Koszty:

Wyjazd do Zony - $130
Dojazd samochodem do Kijowa - 250 - 280 zł
Nocleg - $30-40

Co wziąć? (...)

Nie zaszkodzi kilka/kilkanaście banknotów 5 dolarowych, na wypadek gdyby ukraińskiej drogówce nie spodobał się kolor nadwozia

rene
07-03-2008, 15:41
Rene, możesz podzielić się informacją co to była za "firma" ?

Nazwy firmy nie znam, natomiast kontaktowano się z Sergiejem, numer telefonu 80503818656

Jeśli numer telefonu albo imię brzmi podobnie to się upewnijcie co do zasad. Jakby co to może będę w stanie jakoś pomóc, w razie pytań śmiało

bavool
31-03-2008, 12:54
Dobra, już wszyscy z zainteresowanych mają paszporty. Mam listę 5 osób, brakuje mi 3 do zapełnienia drugiego auta. Pierwsze 3 osoby, które na mail: bavool.e28 at gmail.com wyślą swoje zgłoszenie na 12.04.2008 (ewentualnie termin późniejszy o tydzień, jeżeli organizator nie będzie miał terminów) jadą. Zgłoszenie musi zawierać:

- imię, nazwisko
- obywatelstwo
- datę urodzenia
- numer paszportu
- zawód

Tezet-gdynia
21-04-2008, 11:59
I jak tam ?? byl ktos ?? ;)

Riccardo
21-04-2008, 12:07
Nie wiem czy znacie http://mojasd.ovh.org/ghosttown/chapter1.html

macgyver9
23-04-2008, 11:58
Nie wiem czy znacie http://mojasd.ovh.org/ghosttown/chapter1.html

niesamowity reportaż.

comatus
10-05-2008, 22:58
W "Przekroju" jest artykuł o Czarnobylu. To o Was?

Mellan
11-05-2008, 01:21
Nie wiem czy znacie http://mojasd.ovh.org/ghosttown/chapter1.html

To najlepsze kompendium wiedzy na temat tej katastrofy z jakim się miałem okazję zetknąć.
Pamiętam też film "15 lat po katastrofie", niesamowity.
Pamiętam też maj 1986, miałem wtedy 21 lat i nie zamierzałem iść na pochód 1-wszo majowy :(
Uczestnikom wyprawy życzę dobrych zdjęć. Mam nadzieję, że zobaczymy coś na forum.

lukep
11-05-2008, 09:13
W!

A moim zdaniem artykul jest bardzo minimalistyczny, porwany i napisany przez osobe, ktra posiada bardzo slabe umiejetnosci literackie. Zdjecia tez sredniej jakosci. Co do programow i reportazy, dobry i rzetelny program byl wyswietlany w TVP, chyba w zeszla srode, bohaterami byli politycy oraz dowodcy armi rosyjskiej bioracy udzial w akcji. Bardzo interesujacy material, wczesniej niepublikowane zdjecia, wywiad z jedynym fotografem, ktoremu udalo sie przezyc tamte dni.

tomaj_2
20-05-2008, 08:18
No kurcze...wyjazd 12 kwietnia...i co...żadnej odpowiedzi, nic, zero ??

Wrócili ?? :???:

canli
20-05-2008, 09:35
skoro nic nie pisza to pewnie nie :)

a tak w ogole to czesc tomaj ;)

tomaj_2
21-05-2008, 14:19
skoro nic nie pisza to pewnie nie :)
Wiesz stary, nie strasz...bo było nie było sam chciałem jechać...może dobrze, że zrezygnowałem :|


a tak w ogole to czesc tomaj ;)
No witam ;)

mathom
21-05-2008, 17:39
Nie wiem czy znacie http://mojasd.ovh.org/ghosttown/chapter1.html

Wyśmienity reportaż!!! dawno mnie tak nic nie wciągnęło. dzięki za linka!

nagor
06-06-2008, 14:32
a co z reportarzem CB'owców co byli tam wrócili ??
ktos coś wie?

bercow
06-06-2008, 15:27
@
chyba
a co z reportarzem tych CB'owców co byli tam i wrócili ??
xD

nagor
06-06-2008, 20:12
wydaje mi się że "tych" jest tam nie potrzebne a po tam miał być przecinek którego jak widać zjadłęm bo odiadu nie jadłem:P