PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z oprogramowaniem



imacandi
27-02-2008, 16:20
Witam wszystkich.
Mam mały problem. Mianowicie jakiś rok temu kupiłam aparat Canon PowerShot A530 razem z płytką z oprogramowaniem i z instrukcją. Wszystko działało bez zarzutu, aż do czasu kiedy musiałam przeinstalować system komputera. Chciałam ponownie wgrać program do ściągania zdjęć z aparatu, ale nie chce działać. Komputer w nawet nie chce czytać aparatu jako dysku wymiennego, a przecież powinien... Co powinnam zrobić?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam
imacandi.

aleks
28-02-2008, 12:29
Witam wszystkich.
Mam mały problem. Mianowicie jakiś rok temu kupiłam aparat Canon PowerShot A530 razem z płytką z oprogramowaniem i z instrukcją. Wszystko działało bez zarzutu, aż do czasu kiedy musiałam przeinstalować system komputera. Chciałam ponownie wgrać program do ściągania zdjęć z aparatu, ale nie chce działać. Komputer w nawet nie chce czytać aparatu jako dysku wymiennego, a przecież powinien... Co powinnam zrobić?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Pozdrawiam
imacandi.

Trochę w stylu: nieczynne z powodu, że zamknięte ;)
Ale ok, jaki masz system na kompie?
Czy zainstalowałeś odpowiednie poprawki do systemu?
Czy zainstalowałeś poprawnie sterowniki (w szczególności USB)?
Na pewno masz system pozbawiony "robali, wirusów i całego badziewia" (czym i jak sprawdzałeś)?
Pozdrawiam

yogin2
28-02-2008, 14:03
u mnie problemy zaczęły sie gdy podłączyłem inne urządzenie usb high speed, widzi 400d ale nie moż importować plików, więc kiorzystam z czytnika. Wszystkie poprawki posiadam, ale nie ingeruje szkoda czasu z windowsem, na ubuntu bezproblemowo

aleks
28-02-2008, 16:07
u mnie problemy zaczęły sie gdy podłączyłem inne urządzenie usb high speed, widzi 400d ale nie moż importować plików, więc kiorzystam z czytnika. Wszystkie poprawki posiadam, ale nie ingeruje szkoda czasu z windowsem, na ubuntu bezproblemowo

Witam kolegę ze Stargardu Szcz., kiedyś chodziłem tam do szkoły ;)
Ale wracając do tematu, nie każdy ma cierpliwości/umiejętności/ochotę przesiadać się na linuksa lub instalować drugi system (nie mówiąc już o gmeraniu w windzie)
W tej sytuacji czytnik jest chyba najsensowniejszym rozwiązaniem ;)

imacandi
28-02-2008, 22:01
System mam Windows XP, na poprawkach do systemu się nie znam, więc nie wiem, a w "dodaj sprzęt" pisze o aparacie, że urządzenie działa poprawnie.

Co sie da z tym zrobić, no i co z poprawkami?

Janusz Body
28-02-2008, 22:56
System mam Windows XP, na poprawkach do systemu się nie znam, więc nie wiem, a w "dodaj sprzęt" pisze o aparacie, że urządzenie działa poprawnie.

Co sie da z tym zrobić, no i co z poprawkami?

Nie trzeba się znać. Wystarczy kliknąć na "Windows Update" w menu. System podłączony do netu jest w stanie sam sobie ściągnąć update'y. Oczywiście system musi być legalny :)

imacandi
28-02-2008, 23:41
Nie trzeba się znać. Wystarczy kliknąć na "Windows Update" w menu. System podłączony do netu jest w stanie sam sobie ściągnąć update'y. Oczywiście system musi być legalny :)

System jest legalny i wszystkie update'y miałam ściągnięte. Ale nadal nie działa...
Jakieś inne rozwiązania?

aleks
29-02-2008, 10:02
Od początku. Wchodzisz mój komputer->właściwości->sprzęt.
Nie powinno być żadnych wykrzykników na tej liście.
Potem proponuję wyinstalować oprogramowanie, zrestartować system i zainstalować jeszcze raz. Ważna jest kolejność (najpierw oprogramowanie, potem podłączamy aparat... chociaż czasem trzeba dokładnie odwrotnie).
Po zainstalowaniu i podłączeniu w mój komputer->właściwości->sprzęt sprawdź czy jest ok (bez wykrzykników).
Jeśli dalej nie działa, pomyśl, co się od tego czasu zmieniło. Czy aparat podłączony do innego komputera działa ok? Może problem kabelka.

imacandi
29-02-2008, 14:43
Odinstalowałam program, zrestartowałam system, zainstalowałam ponownie. Podłączyłam aparat, weszłam w "mój komputer" ->właściwości->sprzęt i nie było żadnych wykrzykników.
Wątpię, żeby to był problem kabelka, bo próbowałam z dwoma...
I nic. :(

Do tego, kiedy aparat jest podłączony w ogóle nie włącza mi się "mój komputer".

aleks
29-02-2008, 15:18
Dobrze. a wśród urządzeń widzisz aparat?
Spróbuj zainstalować soft i podłączyć aparat do innego kompa.
Wtedy będzie wiadomo, z czym jest problem.

imacandi
29-02-2008, 15:56
Czy to możliwe, że kiedy przeinstaluję system na nowo to wtedy będzie działał normalnie?
Kiedyś miałam podobną sytuację z odtwarzaczem mp3.
Myślisz, że to mogłoby pomóc?

aleks
29-02-2008, 16:13
Hmm, jeśli coś się Tobie "omsknęło" przy instalacji systemu, to pomoże.
Na pewno masz system czysty od wirusów?
Czasem pomaga dogranie nowych (z internetu) sterowników do płyty głównej (wśród nich są sterowniki do USB)

imacandi
02-03-2008, 12:06
Podłączałam aparat do innego komputera i działa! Ale dlaczego nie chce działać podłączony do mojego? Nawet nie musiałam instalować oprogramowania, bo wyczytało aparat jako dysk wymienny. Co mam teraz zrobić? Jest na to jakaś rada jeszcze?

aleks
02-03-2008, 12:55
Ok, czyli teraz wiesz, że problem jest z Twoim kompem.
Kolejno:
1. czy nie masz wirusów?
2. czy masz najnowsze sterowniki do USB?

imacandi
02-03-2008, 23:03
Wirusów na pewno nie mam. Co do najnowszych sterowników to nie jestem pewna, bo nie wiem gdzie to mogę sprawdzić ;p więc podejrzewam, że nie mam. Jakbyś mógł podać mi jakiegoś linka do najnowszych sterowników to bym była wdzięczna.

aleks
02-03-2008, 23:24
No.. to musiałbym wiedzieć, jaką masz płytę główną.
Najprościej, jak masz do niej książeczkę, jak nie, otwórz obudowę i przeczytaj co napisali ;) Jak znajdziesz producenta i symbol, to podam linka :)

piast9
02-03-2008, 23:52
Takie kłopoty zdarzają się czasem gdy systemowi się wydaje że to jest zupełnie inne urządzenie...

Prostsza z metod: Mój Komputer, właściwości, sprzęt, menedżer urządzeń.
W nim widok->urządzenia według połączeń.
Drzewko na dole trzeba rozwinąć począwszy od pozycji Wieloprocesorowy komputer PC, Standardowy komputer PC czy inne tego typu (zależy od rodzaju komputera, generalnie jakiśtam PC), a następnie System jakiśtam (też zależy) -> magistrala PCI. Tutaj będą do wyboru najczęściej więcej niż jeden sterownik hosta PCI do USB. Gdy porozwijasz opcje dotyczące każdego z nich w końcu dotrzesz do sterownika nieprawidlowo działającego aparatu. Można to stwierdzić odłączając aparat, sterownik powinien zniknąć z listy.

Przy podłączonym aparacie należy odinstalować jego sterownik, odłączyć aparat i podłączyć go ponownie.

Jeżeli w ogóle w żaden sposób nie jesteś w stanie zobaczyć aparatu w żadnym elemencie na powyższej liście to znaczy raczej, że nie działa Ci USB w komputerze i tyle. Jakiś pendrive czy inne urządzenia działają? Może nie jest podłączony kabelek od przednich gniazd usb do płyty głównej?