PDA

Zobacz pełną wersję : Body nie widzi się z lapem?



himi
27-02-2008, 14:45
Podłączam swoje body do lapa za pomocą usb (nie mam firewire) i chciałbym za pomocą camera settings w utilities zmienić np nazwę użytkownika zapisywaną w body. A tu nic. Zakładka camera settings nieaktywna

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)[/QUOTE]
Ktoś może pomóc?

Janusz Body
27-02-2008, 14:48
Podłączam swoje body do lapa za pomocą usb (nie mam firewire) i chciałbym za pomocą camera settings w utilities zmienić np nazwę użytkownika zapisywaną w body. A tu nic. Zakładka camera settings nieaktywna...

A nie masz jakiegoś firewalla? Może wystarczy pozwolić się komunikować z aparatem :)

himi
27-02-2008, 14:50
hmmm, śmiesznego avasta tylko. Nie sądzę, by to on ograniczał.
Poza tym podłączem zewnętrzne dysk, minidysk audio i bez problemu czyta.

Janusz Body
27-02-2008, 14:58
.. Nie sądzę, by to on ograniczał.
Poza tym podłączem zewnętrzne dysk, minidysk audio i bez problemu czyta.

Hmmmm... "nie sądzę" to trochę mało - sprawdź :) Dyski korzystają z innych portów i zwykle nie są blokowane przez różniste firewalle

EDIT: Nie napisałeś jaki masz system. Zobacz ewentualnie drivery: http://software.canon-europe.com/

himi
27-02-2008, 16:36
Wyłączyłem avasta, nic. Mam XP na dwóch kompach, na żadnym nie widzi body.
Po podłączeniu USB niby sygnalizuje nowy sprzęt, ale nie rozpoznaje, tzn nie mogę ani pobrać zdjęć, ani tym bardziej wleźć w samo body za pomocą Canon Utilities EOS Viewer Utility. Ciekawostka. Zdjęcia oczywiście ściągam sobie zawsze czytnikiem, ale zmianę ustawień w body chciałbym jednak przeprowadzić.

Janusz Body
27-02-2008, 17:13
...ale zmianę ustawień w body chciałbym jednak przeprowadzić.

Zwłaszcza, że "user name" da sie wpisac tylko z kompa :) Hmm... 1D MkII chyba? - sprawdź te drivery na podanej stronie Canona i poinstaluj upgradey. To raz a dwa to spróbuj użyć innego kabelka - nie żartuję :) zdarzył mi się przypadek, że kablek był OK z dyskami i nie chciał działać z innymi ustrojstwami.

dr11
27-02-2008, 17:13
Czasami jest bardzo wazne przy sprzecie USB zeby sterownik producenta zainstalowac KONIECZNIE PRZED pierwszym podpieciem danego urzadzenia. Zrobiles tak? Bo inaczej moze byc pozniej problem i chyba tylko reczne usuniecie z listy urzadzen/rejestru Windowsa pomaga...

himi
27-02-2008, 17:19
To mnie pocieszyłeś.....Czyli moje wiedza się kończy na tym etapie.Usuwanie z rejestrów to nie moja bajka.

tom170
27-02-2008, 17:22
Czasami jest bardzo wazne przy sprzecie USB zeby sterownik producenta zainstalowac KONIECZNIE PRZED pierwszym podpieciem danego urzadzenia. Zrobiles tak? Bo inaczej moze byc pozniej problem i chyba tylko reczne usuniecie z listy urzadzen/rejestru Windowsa pomaga...

Miałem ten sam problem o którym piszesz i do dzisiaj nie doszedlem o co dokladnie chodzi... nawet ściagałem jakiś inny sterownik do urządzeń USB z neta i od kolegi i okazało sie ze to w niczym nie pomogło... Na win vista widzial aparat bezproblemu a na XP wszystko niby rozpoznawal a na koniec nie pokazywał dysku (karty flash) i w koncu sie wkurzylem przeinstalowalem win xp i zaczęło działać... pozniej po jakims czasie znów nie działało i sie samo naprawiło za kilka dni... dla mnie jako studenta 5tego roku informatyki do teraz to zagadką jest dlaczego to nie działało ;) Teraz od dluzszego czasu chodzi bezproblemowo ;)

dr11
27-02-2008, 17:27
Himi, otworz Panel sterowania Windowsa, przejdz do System, w sekcji Sprzet otworz Menager Urzadzen. Na wszelki wypadek w menu Widok zaznacz Pokaz ukryte urzadzenia. Teraz wepnij Marka, sprawdz czy na liscie przybyla jakas pozycja. Jesli ja zlokalizujesz sprobuj kliknac na tym prawym myszki i Odinstaluj. Odepnij aparat, sciagnij sterowniki z linka od Janusza (tam jest chyba cos WIA..), oczywiscie pod Twoj system. Zainstaluj je i dopiero podepnij Marka. Moze sie uda :)

tom170
27-02-2008, 17:29
Czasami jest bardzo wazne przy sprzecie USB zeby sterownik producenta zainstalowac KONIECZNIE PRZED pierwszym podpieciem danego urzadzenia. Zrobiles tak? Bo inaczej moze byc pozniej problem i chyba tylko reczne usuniecie z listy urzadzen/rejestru Windowsa pomaga...

Co do sterowników to na plycie canon'a są same programy (tj oprogramowanie dołączone do aparatu) Windows korzysta z własnego wbudowanego sterownika do urządzeń USB typu (aparaty cyfrowe, czytniki kart pamięci, pendrive) czyli wszystko co korzysta z pamięci flash obslugiwane jest sterownikiem usbstor.sys albo usbport.sys (raczej ten pierwszy) a np myszki USB hidusb.sys ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Himi, otworz Panel sterowania Windowsa, przejdz do System, w sekcji Sprzet otworz Menager Urzadzen. Na wszelki wypadek w menu Widok zaznacz Pokaz ukryte urzadzenia. Teraz wepnij Marka, sprawdz czy na liscie przybyla jakas pozycja. Jesli ja zlokalizujesz sprobuj kliknac na tym prawym myszki i Odinstaluj. Odepnij aparat, sciagnij sterowniki z linka od Janusza (tam jest chyba cos WIA..), oczywiscie pod Twoj system. Zainstaluj je i dopiero podepnij Marka. Moze sie uda :)

Nie wiem jak do innych aparatów dobrze prawisz z odinstalowaniem itd itp... ale nie zainstaluje sterownika WIA bo go nie ma ;) przynajmniej do XP i 400d nie ma :

Cons:
No mass storage device USB driver, poor WIA transfer rates (and awkward to use)

Źródło : http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page29.asp

Znalazłem na stronie canona taki driver:
Jeśli masz EOS 1D Mark II N to : http://software.canon-europe.com/software/0022898.asp?model=

dr11
27-02-2008, 17:43
Co do sterowników to na plycie canon'a są same programy (tj oprogramowanie dołączone do aparatu) Windows korzysta z własnego wbudowanego sterownika do urządzeń USB typu (aparaty cyfrowe, czytniki kart pamięci, pendrive) czyli wszystko co korzysta z pamięci flash obslugiwane jest sterownikiem usbstor.sys albo usbport.sys (raczej ten pierwszy) a np myszki USB hidusb.sys ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Nie wiem jak do innych aparatów dobrze prawisz z odinstalowaniem itd itp... ale nie zainstaluje sterownika WIA bo go nie ma ;) przynajmniej do 400d nie ma :

Cons:
No mass storage device USB driver, poor WIA transfer rates (and awkward to use)

Źródło : http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page29.asp

Ja znalazlem do 1D II
http://software.canon-europe.com/software/0021207.asp?model=

tom170
27-02-2008, 17:55
Cieawe czy zadziałają :) W każdym razie do mojego nie było żadnego innego USB sterownika i mi dopiero reinstall pomógł :)

himi
27-02-2008, 18:15
dr11 - zrobiłem jak radziłeś, nic nie przybyło w ukrytych. Niestety.

dr11
27-02-2008, 18:18
Hmm. Atakuj sterownikiem z podanych linkow, moze cos sie zmieni. Nie zaszkodzi tez sprobowac na innym kabelku.

himi
27-02-2008, 18:31
Sprawdziłem sterownik, zmiana kabla i ****.

himi
27-02-2008, 22:24
Niby coś widzi, wchodząc we właściwości w ,,mój komputer'' do długiej chwili wyświetla komunikat,że widzi body. Nawet skutecznie wskazałem folder do kopiowania zdjęć. Niestety już w żadnym programie nie rozpoznaje żadnego urządzenia dodatkowego. Tego nie rozumiem. Szczególnie chodzi mi o to, dlaczego nie widzi go w EOSViewerUtility

Bahrd
27-02-2008, 22:40
No to nie wygląda dobrze (chociaż skoro widzi aparat, to znaczy że Mk II jest OK).

Właśnie wpiąłem na próbę Mk III do laptopa z EOS Utility zainstalowanym dawno przy okazji pracy z 350D/A540.
Windows zareagował i spytał, co ma zrobić - wybrałem EOS Utility wtedy napisał, że nie może się skontaktować z kamerą (bo nie rozpoznał modelu zapewne).
Tym niemniej w Windows Explorer widzi aparat i pokazuje pliki na kartach.

Pozostaje (chyba, że już nie próbowałeś) spróbować odinstalować calusieński oprogramowanie Canona (EOS Utility, Camera Window, RAW Task, etc. za pomocą dedykowanych im de-instalatorów w Menu Start) - powinno to posprzątać rejestry. Potem zrestartować jak prosi. I zainstalować od wszystko od nowa ;)
Ja właśnie to robię ;)

dr11
27-02-2008, 22:56
Chciałbym pomóc ale nic mi do głowy nie przychodzi. Podpiąłem 40D pod Viste i wszystko gra. Aparat widzi, zawartość karty też, EOS Utility trybi, Remote Shooting daje obraz itd.
Przeglądałem manuala do Marka, nie wspominają tam o możliwości zmiany trybu pracy portu USB, jednak napisałeś Himi, że sprawdzałeś na innym kompie i jest tak samo. Sprawdź może, jeśli masz możliwość na Viscie. Jeśli nadal będzie coś nie tak to możliwe, że coś się w body zacina podczas próby transmisjii...

EDIT: Zassałeś ze stronki Canona najnowsze wersje softu?

himi
28-02-2008, 09:14
Body się nie zacina, bo jak pisałem po dość długim oczekiwaniu zaczęło ssać foty z marka na pulpit (takie zrobiłem wskazanie) problem moim zdaniem może tkwić w sofcie canonowskim. W końcu co on w efekcie nie rozpoznaje camera settings. Odinstalowuję z dedykowanych wszystko, co mam wgrane i po południu wgram na nowo.

A - przy okazji w oknie dialogowym z windowsem nie zaproponował mi on canonowskich programów jako możliwych do współpracy z body.

Na drugim kompie stacjonarnym poza swoimi windowsowskimi pierdami do ssania z body zaproponował mi również PS-a.

Czy mam usuwać tylko canon utilities z komponentami, czy również DPP?
Sterownik WIA 1d II wywalać, czy zostawić?

Poradźcie jeszcze w jakiej kolejności wgrywać i podłączać teraz ponownie wszystko.

Bahrd
28-02-2008, 09:22
A - przy okazji w oknie dialogowym z windowsem nie zaproponował mi on canonowskich programów jako możliwych do współpracy z body.

Na drugim kompie stacjonarnym poza swoimi windowsowskimi pierdami do ssania z body zaproponował mi również PS-a.

To normalne i odbywa się w ramach WIA (bodajże Windows Image Acquiring ;)) i niejako potwierdza, że aparat jest OK, ale oprogramowanie Canona ma kłopoty ze sobą... czyli nie jest tak źle! :)

Janusz Body
28-02-2008, 09:37
..
Czy mam usuwać tylko canon utilities z komponentami, czy również DPP?
Sterownik WIA 1d II wywalać, czy zostawić?

Poradźcie jeszcze w jakiej kolejności wgrywać i podłączać teraz ponownie wszystko.

1. Wywal wszystko,
2. odłącz aparat,
3. zrestartuj kompa,
4. zainstaluj wszystko od nowa,
5. na koniec podłącz aparat.

Kolejność instalacji softu nie powinna mieć znaczenia.

himi
28-02-2008, 09:51
Gdyby nie miała, to działałoby dziś. Bo innych powodów nie widzę. Ruszyło dopiero po sterownikach.

Janusz Body
28-02-2008, 09:59
Gdyby nie miała, to działałoby dziś. Bo innych powodów nie widzę. Ruszyło dopiero po sterownikach.

Czekaj, bo napisałeś tak "skrótowo-myślowo", że nie do końca kapuję. Tzn. juz działa? i sterowniki były przyczyną?

himi
28-02-2008, 10:46
Czekaj, bo napisałeś tak "skrótowo-myślowo", że nie do końca kapuję. Tzn. juz działa? i sterowniki były przyczyną?

Po zainstalowaniu driverów podanych przez nieocenionych kolegów body po dłuuugim dialogu z lapem wypluwa przez kabel foty we wskazane miejsce. Nic nie zmieniło się jednak pod względem ,,widzenia'' body w programie canon utilities, gdzie chcę zmienić nazwę usera aparatu i po to robię to całe zamieszanie:) Taka mała pierdoła, ale mnie męczy już 2-gi dzień.
Po prostu po uruchomieniu programu nie występuje tam żaden dysk wymienny pt 1d mk II. A taki dysk widać po podpięciu kabloszka i kliknięciu w ,,mój komputer''.

Co ciekawe body w oknie dialogowym wcale nie oferuje (nie oferowało, bo odinstalowałem już) canonowskich programów foto. Właściwie żadnych nie oferowało, choć mam na lapie gimpa i fast stone image viewera.

Bahrd
28-02-2008, 11:22
A u mnie, jak na złość, po odinstalowaniu wszystkiego na "C", restarcie, ponownym zainstalowaniu z płytki i upgrade z sieci wszystko śmiga jak burza.
PS
Nie będziesz w mojej okolicy?

himi
28-02-2008, 11:35
Bahrd - a jaka to okolica. W sumie potrzebuję tylko kogoś z firewire, wprowadzę zmianę i szlus. Więcej canonowski soft do szczęścia mi nie potrzebny.

himi
28-02-2008, 17:48
Jest postęp, po deinstalacji i ponownej instalacji lap widzi body!
Ale wciąż jest problem z canon utilities. Ten cholerny program nie widzi marka!
W lewej w mój komputer rozpoznaje tylko dysk C i D, żadnego dodatkowego.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
Co zrobić, żeby to dziadostwo zobaczyło aparat?

Janusz Body
28-02-2008, 18:31
A Ty masz nowego EOS Utility?

U mnie na starcie wygląda tak, wprawdzie mam 5D ale wygląda to tak:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

i tak:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Może trzeba zassać nowe utility ze stron C.

himi
28-02-2008, 18:38
No Janusz, nowego to nie mam:(
Pomożesz z linkiem to twojej wersji?

Janusz Body
28-02-2008, 18:41
No Janusz, nowego to nie mam:(
Pomożesz z linkiem to twojej wersji?

Ta sama strona: http://software.canon-europe.com/ - nie wiem czy jest nowszy dla 1D Mk II


EDIT:
Zwróć tylko uwagę, że:

"...but the following software versions are required.

* Digital Photo Professional Ver. 3.2 or later
* ZoomBrowser EX Ver. 6.0.1c or later
* ImageBrowser Ver. 6.0.2a or later
* Picture Style Editor Ver. 1.1 or later ..."

himi
28-02-2008, 18:55
Ja widzę same updatery, żadnej nowej wersji pełnej...A starą znów odinstalowałem...Grrrrrrr.

Janusz Body
28-02-2008, 19:17
Ja widzę same updatery, żadnej nowej wersji pełnej...A starą znów odinstalowałem...Grrrrrrr.

Nie masz nikogo w pobliżu (w Lesznie) żeby spróbować pod Vista?

Posciągaj te updatery i poinstaluj wszystkie wymagane programy. Może Ci któregoś braklowało. To g... wydaje się korzystać z DPP a przynajmniej z jakichś bibliotek instalowanych z DPP.

himi
28-02-2008, 19:25
Dawno komp mnie tak nie w.ił

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
Znów nie ma opcji settings. Przez okno wywalę!!!

Janusz Body
28-02-2008, 19:27
Dawno komp mnie tak nie w.ił

Znów nie ma opcji settings. Przez okno wywalę!!!

Pod którym oknem mam się ustawić? :) Wyrzucaj razem 1D - będzie lepiej. :)

Jest opcja settings. Camera Settings/Remote Shooting -> kliknąć na "narzędziach" - > Zmienic User Name.

himi
28-02-2008, 19:37
Janusz, jest, ale nie jest aktywna!!! To samo co w starej wersji, jedyna aktywna to monitor folder, myślałem, że to widać.

Janusz Body
28-02-2008, 19:43
Janusz, jest, ale nie jest aktywna!!! To samo co w starej wersji, jedyna aktywna to monitor folder, myślałem, że to widać.

Taaaa... widać. U mnie się uaktywnia po podpięciu i włączeniu aparatu. Tj. dokładniej wszystkie stają się aktywne :)

himi
28-02-2008, 19:44
U mnie nie.....

Janusz Body
28-02-2008, 19:46
U mnie nie.....

Dziwne :( - restart kompa pewnie robiłeś po instalacji. Inny Kabel, inny komp, inny aparat na tym samym kompie i coś sie powinno wyklarować - może to 1D bruździ.

himi
28-02-2008, 19:52
Coś mi zdaje, że może. Ale foty zrzuca.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
To sprawa body. Zainstalowałem na nowo wszystkie programy canona, najnowsze wersje. Dalej nie widzi pieprzonego body. Mówię pas, nie mam siły. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli: zuerst Bahrd i Janusz Body.

elrobsono
03-11-2008, 11:00
Pozwolę sobie odgrzać temat, żeby nie robić dubla, bo problem mam podobny.

Nagle mój komputer - Mac przestał widzieć aparat - 400D. Wiązałbym ten fakt z przejściem na firmware 1.1.1, ale stało sie to już kilka dni po update i wcześniej zrzucałem foty na kompa bez problemów.

Po restarcie komputera zaczyna widzieć aparat, dioda od karty CF miga, odpala sie program do zgrywania fot, zaczyna mielić i cisza... Dioda gaśnie i nic sie nie dzieje.

Podobnie sytuacja am sie po podłączeniu aparatu do kompa z Win XP. Wykrywa aparat, zaczyna ładowac zawartość karty i stop.

Sprawdzałem z dwiema kartami, w tym oryginalną Canonowską, wiec raczej nie tu leży problem.

Bardzo dziwna sprawa, ktoś ma jakies pomysły ??

Vitez
03-11-2008, 13:56
wcześniej zrzucałem foty na kompa bez problemów.
(...)
Bardzo dziwna sprawa, ktoś ma jakies pomysły ??

Jeśli potrzebujesz podłączać aparat tylko po to by zrzucać foty to po prostu kup czytnik. Szybciej, bez kłopotów ze sterownikami.

himi
03-11-2008, 14:00
U mnie problem ,,niewidzenia 1d'' skończył się po przesiadce na della z wejściem firewire. Teraz jest ok.

elrobsono
03-11-2008, 17:24
Kupno czytnika jest jakąś opcją, ale...
1. Po co wydawać 50 zł jeśli mogą zostać w kieszeni.
2. Czytnik to kolejny gadzet do noszenia w torbie.

No ale pewnie nie będę miał wyjścia.

Firewire mam w komputerze, a w aparacie już nie :/
Maczki nigdy nie miały problemów ze sterownikami itd. dlatego cała akcja jest dla mnie podwójnie dziwna, wręcz mistyczna :) zwłaszcza że to sie stało dość nagle.

gutek
03-11-2008, 18:05
Czytnik to nie jakieś "pół metrowe" ustrojstwo co trzeba ze sobą nosić, tylko małe urządzenie. Poza tym do podłączenia aparatu do laptopa i tak musisz nosić kabel.
Za te 50zł zaoszczędzisz dużo czasu. Nie musisz nawet instalować oprogramowania od aparatu, wystarczy sam czytnik. Samo zrzucanie zdjęć z karty odbywa się dużo szybciej.

elrobsono
04-11-2008, 00:56
Kupiłem czytnik, 40 pln - śmiga

@gutek - widzę że masz przyzwyczajenia z windowsa :)
Pod MAC nie ma czegoś takiego jak sterowniki, urządzenia po prostu działają :)
Oczywiście do momentu jak przestaną działać vide mój aparat.
Pozdro, mam nadzieje ze kiedyś ta sprawa się wyjaśni, bo to dziwne jest.

Od 5 lat mi Canony śmigały i nagle ten przestał :(

dgcracker
04-11-2008, 03:34
Czytnik to nie jakieś "pół metrowe" ustrojstwo co trzeba ze sobą nosić, tylko małe urządzenie. Poza tym do podłączenia aparatu do laptopa i tak musisz nosić kabel.
Za te 50zł zaoszczędzisz dużo czasu. Nie musisz nawet instalować oprogramowania od aparatu, wystarczy sam czytnik. Samo zrzucanie zdjęć z karty odbywa się dużo szybciej.

Wszystko sie zgadza ale czasami, zeby zrzucic 2 foty to nie wiem czy warto sie schylac po czytnik. A druga sprawa - ciagla zaglerka kartami miedzy czytnikiem, a aparatem (jesli ktos to robi bardzo czesto) moze zaowocowac wyrobieniem stykow (w karcie lub co gorsza w aparacie), a co wtedy to chyba kazdy wie. Nie mam nic przeciwko czytnikom - bardziej chodzi mi o proponowany sposob rozwiazania problem(stosujac taka metode mozna by doradzic cos w sylu "kup nowy komputer").
Pozdrawiam,
D.C.

HuleLam
04-11-2008, 09:19
Kupiłem czytnik, 40 pln - śmiga

@gutek - widzę że masz przyzwyczajenia z windowsa :)
Pod MAC nie ma czegoś takiego jak sterowniki, urządzenia po prostu działają :)
Oczywiście do momentu jak przestaną działać vide mój aparat.
Pozdro, mam nadzieje ze kiedyś ta sprawa się wyjaśni, bo to dziwne jest.

Od 5 lat mi Canony śmigały i nagle ten przestał :(
(pogrubienie moje)
No to bosko :) Każdy nowy sprzęt działa pod XPą sprzed 5 lat...
A tak serio to jestem pewien że to jest kwestia sterownika ;)

elrobsono
04-11-2008, 19:22
@HuleLam

to bardzo Cię proszę, znajdź mi sterownik do 400D, pod system Mac OSX 10.5.5
ja nie umiem :)

elrobsono
05-11-2008, 00:42
Czasem najprostsze rozwiązania są tymi właściwymi...
Okazało się, że miałem coś namieszane w przywilejach i po ich naprawie normalnie widzi aparat, zasysa foty itd.

Ktoś chce kupić czytnik?? Prawie nowy ;)