PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka IP5000



robsonikus
07-05-2005, 12:35
Mam pytanie do osob ktore uzytkuja to cudo.Gdzie kupujecie tusz :i czy to sa zamienniki czy oryginaly?Ciekaw jestem oczywiscie cen i ewentualnie jakosci zamiennikow.Jaka jest wydajnosc tzn chcialbym wydrukowac np fotke w formacie A4(ile takich fotek jest w stanie wydrukowac )i w jakiej rozdzielczosci drukujecie te foty.
Pozdrawiam
http://pp.allegro.pl/show_item.php?item=48576022 co mysliscie np o takim zamienniku,czy lepiej kupic oryginal zeby zdjecia byly the best:):)

dzi
07-05-2005, 13:10
z zamienikami dalbym se spokoj - przeciez to maja byc zdjecia a nie wordowe literki, na allegro mozna kupic oryginaly czasami o polowe taniej niz w sklepie - 30-40 zl za kolor,

wydajnosc tonerow jest podobno duza, ale nie sprawdzilem jeszcze - wszystko zalezy ile drukarka bedzie pluła na papier (wybór jakości)

robsonikus
07-05-2005, 13:18
Tomek jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o drukowanie zdjec,czy wykonywales ta drukarka wydruki zdjec A4 jesli tak to czy mozesz napisac jakie zdjecie drukowales tzn jaki rozmiar ,jaka rozdzielczosc i jaki wynik na papierze:)dzieki z gory :)za odpowiedz
Pozdrawiam

dzi
07-05-2005, 15:13
jasne, od razu powiem, ze nie ma sensu oszczedzac na papierze - jesli A4 to polecam papier Canona PR-101, oszczedzac mam na mysli o jakości papieru. Mnie rownież zadowalał efekt na papierze Kodak Ultima - reszta co drukowałem, to były wyrzucone pieniądze - nie wiem, może ja mam jakieś duże wymagania, co do wydruków i dlatego tak pisze, ale nie podobało mi sie wszystko co widziałem na innych papierach (tańszych)

drukowałem zdjęcia portretowe - format A4 (29,7x21) - rozdzielczość zdjęcia to jest taka jak mi wykadruje Photoshop podając powyższe rozmiary. Oczywiście wszystko przy 300dpi, wiec rozdzielczość dla a4 powinna się wachać w granicach 3508x2480. To nie znaczy ze jak dasz 270dpi to bedzie to znacznie gorsza jakość - nie bedzie to widoczne gołym okiem (no może z lupką by ktoś dostrzegł, ale ja nie widze) - w każdym badz razie tak przygotowuje fote do wydruku

Kupując papier innej firmy pamietaj, ze podobnie jak monitory to także drukarkę należy skalibrować pod dany papier - czesto producenci dołączają karteczke, jak ustawić drukarkę, aby wlansie na ich papierze odzwierciedlenie kolorów było najlepsze. Kodak na swojej stronie z papierami podaje takie ustawienia.

Wyniki na papierze są zadowalające - ale do labu to troche jeszcze brakuje. Aby uzyskiwać dobre efekty, trzeba neistety troche poeksperymentować w ustawieniach sterowników, bo wg mnie drukarka przy ustawieniach domyślnych zbyt jasno pluje na papier - foty za jasne dla mnie, wiec korekta by sie przydała.
Dużo lepsze efekty otrzymuje sie na mniejszym formacie papieru - wydruki 10x15 są super, 13x18 tez fajne, ale czym większy format tym już widać ze to jest wydruk a nie efekt laboratorium fotograficznego.

Powiem tak - do zdjęć na małym formacie papieru to drukareczka jest super, ale do A4 dla mnie nie do zaakceptowania.

KuchateK
07-05-2005, 18:22
Dziwne... Ja im wieksze drukuje tym bardziej mi sie podobaja :mrgreen: Fakt jest taki ze A4 jest juz stosunkowo wymagajace i wyjda wszelkie wady na papierze. Trzeba miec i rozdzielczosc i ostrosc. Nie da sie brac byle czego i liczyc na rewelacje. Ja tam nie widze powaznych roznic ze to z drukarki jest miedzy malym a duzym... Wole duze...

Cholera wie jaka jest wydajnosc na samych A4... Rozdzielczosc ofkors ile sie da wycisnac z zestawu aparat<>drukarka.

Co do kalibracji... Ja tam majdrowalem nieco w sterownikach... Tutaj troche ciemniej, tam nieco wiecej czegos... Czasami zdaza mi sie drukowac na jakims papierze i ustawiac inny (widac roznice i robie to specjalnie)... Kwestia eksperymentow... Nie mam zestawu ustawien "tylko tak i nie inaczej".

A zamienniki... Hmmm... Nie mam zdania... Kolega ma starszego Canon'a "dowordowego"... Jak zaczal kupowac zamienniki to po 3 mial juz pozatykana glowice... Czwarty byl juz Canon'a i od tamtej pory jedzie dalej na tych Canon'ach i nie widac nic wiecej poza 3-4 dyszami ktore byly zatkane przy zamiennikach i sie nie odetkaly.

dzi
07-05-2005, 18:28
kuchatek, kwestia gustu - i wcale nie jest to dziwne, tylko inne masz potrzeby niz ja.

KuchateK
07-05-2005, 19:10
Nawet pomijajac kwestie gustu... Przeciez technologia druku nie zalezy od rozmiaru papieru... Taka sama jakosc jest na a4 i malej kartce na calej powierzchni... Jedynie co moze miec wplyw to plik wejsciowy...

darpla
29-05-2005, 18:05
Mam takie pytanko. Czy ktoś wie czy w drukarce ip4000 istnieje możliwość podłączenia baterii?

Proszę o odpowiedz

KuchateK
29-05-2005, 18:08
Baterie do takiej cegly? Chyba jednak nie...

darpla
29-05-2005, 18:22
Canon IP to nie taka cegla. Wymiary ma calkiem skromne przeto. Najmniejsza w swojej klasie. No ale jak mogli zapomniec o bateriach.A jak ja na łące chce wydrukwoac zdjecie to co do domu mam jechac.