PDA

Zobacz pełną wersję : padniety akumulator Image Tanka - zamiennik?



akustyk
07-05-2005, 12:23
najprawdopodobniej padl mi akku w Image Tanku ( http://www.level-tech.com.tw/02.htm ).

czy ktos wie jaki zamiennik mozna tam w srodku zalozyc, ew. jakie inne zrodlo pradu podprowadzic, zeby moc korzystac z urzadzonka w plenerach. najchetniej cos lekkiego (wiec nie np. 6 paluchow NiMH), o pewnym podlaczeniu, zeby bez problemow mozna bylo uzywac dysku w warunkach bojowych

z gory dzieki! na nowa oprawke szkoda mi kasy, zakup kart pamieci nie wchodzi w rachube (cena), a bez image banka jestem jak bez jednej reki...

Tomasz Golinski
07-05-2005, 12:42
Wstyd. Wyszukiwarka się kłania :mrgreen:
http://canon-board.info/showthread.php?t=1693

akustyk
07-05-2005, 13:02
to juz kiedys widzialem ale
1. da sie tego uzywac np. zeby wrzucic sobie karte do zgrywania, potem tanka do plecaka i ruszyc sie z miejsca?
2. ja na tym zdjeciu nie widze dokladnie co i jak
3. na ile wystarcza akku BP-511 1600mAh?

krecio
17-05-2005, 20:04
najprawdopodobniej padl mi akku w Image Tanku

Wiesz co... :roll:
To nie akumulator Ci padl. Mam to samo i moim zdaniem te aku co tam jest fabrycznie - jest tandetny. Po prostu wystarcza na dwie godziny i tyle... Energii tez zbyt dlugo nie gromadzi. Zreszta identyczny problem mam w Archos'ie. Niby utytulowana firma, a aku ma takie samo... Ja korzystam z samochodowego :mrgreen: :confused: :mrgreen:

akustyk
17-05-2005, 20:10
w sumie, to moj grat zaczyna kaprysic przy wlaczaniu. tak jak zawsze po wlaczeniu byl gotowy (przez minute do automatycznego power-offa), tak teraz potrafi sie z miejsca wylaczyc. jak mu przytrzymam power i potem nacisne copy, to skopiuje karte bez zajakniecia. ale...


zastanawiam sie nad: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51790706
bo mimo mniejszej wydajnosci akumulatorki daja wieksza "pewnosc" co do ilosci pradu w terenie (najgorsza bolaczka Image Tanka - nigdy nie wiadomo na ile jeszcze wystarczy :( ). ale 130zl + 2 komplety akku to troche jest... :(

froolk
17-05-2005, 21:06
zastanawiam sie nad: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51790706
bo mimo mniejszej wydajnosci akumulatorki daja wieksza "pewnosc" co do ilosci pradu w terenie (najgorsza bolaczka Image Tanka - nigdy nie wiadomo na ile jeszcze wystarczy :( ). ale 130zl + 2 komplety akku to troche jest... :(

Mam i polecam ;)
Działa fajnie, ale jeszcze nie miałem okazji użyć tego w bojowych warunkach, więc nie wiem ile kart się zgra na jednym komplecie akumulatorków (na razie jeden komplet używam naprzemiennie do tego (testy) i do lampy :) ).

krecio
17-05-2005, 21:09
No to masz dokladnie te same objawy co ja w Archosie. Zeby wogole zechcial "chodzic" na zasilaniu z samochodu to bydlak musi najpierw zostac naladowany. Wskaznik pokazuje ze jest full ale ja wiem, ze to lipa. Na szczescie do tej pory zawsze mialem auto pod reka... Natomiast ten ImageTank to jak na razie oprocz tej krotkiej zywotnosci baterii zachowuje sie grzecznie :D Te obudowy OTG moga byc niezlym rozwiazaniem. W koncu chodzi przeciez o magazyn a nie o telewizor w krzakach czy pod namiotem :mrgreen:

akustyk
17-05-2005, 21:15
no wiec wlasnie. a ze za miesiac lece na 2 tygodnie do Grecji, to kwestia pewnego magazynu danych jest dla mnie wyjatkowo zywotna. chyba sie wykosztuje i kupie tego Wellanda OTG

krecio
17-05-2005, 21:25
Tyle, ze to na 130 PLN sie nie skonczy :roll: Do tego jakis uczciwy twardziel, zasilanie... Ale taki zestaw powinien byc pewniejszy. A jesli chodzi o Grecje to sprawdz jakie gniazdka bedziesz mial w pokoju. Potrafia miec "angielskie" :evil:

akustyk
17-05-2005, 22:15
Tyle, ze to na 130 PLN sie nie skonczy :roll:

dysk mam w obecnym Image Banku, wiec nie licze. fakt, ze wymieniam na 40GB, ale to i tak od dawna liczone, wiec jakby poza kosztami w tej imprezce.

ale na 130 i tak sie nie skonczy, bo trzeba minimum dwa komplety akku. czyli robia sie 2 stowy :(




Do tego jakis uczciwy twardziel, zasilanie... Ale taki zestaw powinien byc pewniejszy. A jesli chodzi o Grecje to sprawdz jakie gniazdka bedziesz mial w pokoju. Potrafia miec "angielskie" :evil:

w Szwajcarii w hotelu dostalem przejsciowke. ale moze na Grekow nie bede liczyl i tutaj cos kupie na zas...

dzieki za podpowiedz!

dom3k
18-05-2005, 09:41
zastanawiam sie nad: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51790706
bo mimo mniejszej wydajnosci akumulatorki daja wieksza "pewnosc" co do ilosci pradu w terenie (najgorsza bolaczka Image Tanka - nigdy nie wiadomo na ile jeszcze wystarczy :( ). ale 130zl + 2 komplety akku to troche jest... :(

Posiadam i polecam. Doskonale sprawdza sie rowniez jako dysk przenosny - trzeba tylko upewnic sie, ze w komuterze jest port USB 2.0 (pelne 480Mb/s). Niestety nie testowalem go jeszcze na akumulatorkach. Zasilacz sieciowy mozna dokupic. Jako nieliczny z dostepnych na rynku po podlaczeniu do komputera pobiera energie z gniazdka USB.

ziemna
18-05-2005, 14:01
Bardzo skuteczny sprzęt.
Z czytnika kart USB 2.0 ściaga błyskawicznie.
Na starym kompie mam USB 1.0, więc idzie wolniej, ale też bezproblemowo. No i to że zawsze działa dzieki paluszkom AA :D
Polecam

dom3k
18-05-2005, 14:14
Bardzo skuteczny sprzęt.
Z czytnika kart USB 2.0 ściaga błyskawicznie.
Na starym kompie mam USB 1.0, więc idzie wolniej, ale też bezproblemowo. No i to że zawsze działa dzieki paluszkom AA :D
Polecam
Na Allegro za okolo 40zl dostepne sa kontrolery USB 2.0 na PCI. Komfort uzytkowania znacznie sie zwieksza.

Tomasz Golinski
18-05-2005, 15:05
Na Allegro za okolo 40zl dostepne sa kontrolery USB 2.0 na PCI. Komfort uzytkowania znacznie sie zwieksza.
A u mnie się zmniejszył :evil:

Vitez
18-05-2005, 15:54
A u mnie się zmniejszył :evil:

A u mnie sie zwiekszyl :p :twisted: (na starym kompie nie mialm plyty z USB 2.0 i kontroler baaaaardzo sobie chwalilem).

Pszczola
18-05-2005, 19:46
U mnie sie: (1) zwiekszyl, (2) zwielokrotnil (w stosunku do liczebnego stanu poprzedniego). Porty USB mialem na mysli ;-)

Vitez
19-05-2005, 10:32
U mnie sie: (1) zwiekszyl, (2) zwielokrotnil (w stosunku do liczebnego stanu poprzedniego). Porty USB mialem na mysli ;-)

A o tym tez zapomnialem... wczesniej musialem odpiac neostrade by moc podpiac czytnik :roll: (bo do drugiego usb myszka podpieta).

Tomasz Golinski
19-05-2005, 13:04
Neostrada przed USB? Hmmm, troche perwersja.

Vitez
19-05-2005, 19:45
Neostrada przed USB? Hmmm, troche perwersja.

Modem neostrady masz albo na usb albo do karty sieciowej podlaczany... na ten do karty sieciowej dali mi taka cene (nie objety promocja jest takowy) i czas oczekiwania na realizacje ze podziekowalem :evil: ... ale to bylo dawno temu a poza tym OT 8)

Tomasz Golinski
19-05-2005, 23:17
Jak ostatnio komuś instalowałem, to sieciowy był za 300zł do odbioru od ręki, a jaka wygoda :) Może się zmieniło (sam nie wierze, w to co piszę ;) )

Vitez
19-05-2005, 23:36
Jak ostatnio komuś instalowałem, to sieciowy był za 300zł do odbioru od ręki, a jaka wygoda :) Może się zmieniło (sam nie wierze, w to co piszę ;) )

No widzisz... 300zl a 1zl to jest roznica, oraz 3 mies oczekiwania a od reki - to bylo 2 lata temu (nie pamietam czy cena taka, okres oczekiwania mniej wiecej taki)... moze i sie zmienilo, kto tam tepsa zna :roll: .