PDA

Zobacz pełną wersję : wytrzymałość 350D i 20D



krzesieg
07-05-2005, 10:36
witam, chce kupic jeden z tych aparatow i poniewaz pstrykam duzo zdjec w bardzo trudnych warunkach (zuzel - duzo pylu i kurzu) to zalezy mi na niezawodnosci - czy ktos wie po ilu fotkach pada migawka w tych aparatach :confused:
dzieki za pomoc ;)
Grzesiek

Auwo
07-05-2005, 10:48
na pewno 20D jest lepiej uszczelniony

Arkan
07-05-2005, 10:53
Żużel i dużo pyłu ma się nijak do żywotności migawki. Żaden z powyższych modeli nie jest przeznaczony do "heavy duty". Tutaj niestety zabawa jest dużo droższa i zaczyna się od 1D.

krzesieg
07-05-2005, 11:34
tak, ale to inna półka cenowa :-)
obecnie ponad połowa foto na żużlu pstryka 10D - ktory jest na rowni z 20D i są bardzo zadowoleni
z tym, że obecnie są juz nowsze modele i dlatego zastanawiam sie pomiedzy 350d i 20d
chodzi mi o uszczelnienia obudowy przed pyłem i ile zdjęć można zrobić jednym i drugim przed wymianą migawki

Lutek
07-05-2005, 12:30
Z tego co czytałem to pisali ze oba (350 i 20) maja inną migawke... opisywali ze "ma mniej problematyczny odgłos migawki" - takiego uzyli stwierdzenia. Zwazajac ze 350 jest najnowszym produktem i powstał pozniej to moze ma nowoczesniejsza/ bardziej trwala migawke- chciejstwo czy mozliwe to?

Pozdrawiam

jadeit
07-05-2005, 12:40
eee
gdzies tu na forum juz napisał forumowicz nie pamietam który
a i znaleźć można gdzie indziej ze migawka 350 ma około albo nawet dokładnie
migawke o zywotnosci połowy tej z 20

pozdrawiam

Lutek
07-05-2005, 12:44
eee
gdzies tu na forum juz napisał forumowicz nie pamietam który
a i znaleźć można gdzie indziej ze migawka 350 ma około albo nawet dokładnie
migawke o zywotnosci połowy tej z 20

pozdrawiam
To ze sie komus zepsula to nie dowod.... nawet najnowszse samoloty spadaja.... i mercedesy na gwarancji sie psuja.... nie bardzo chce mi sie wierzyć aby w ciagu 2-3 miesiecy gdy sa na naszym rynku ktos zrobil 50.ooo zdjec.....

Piotr

dobra rada
07-05-2005, 12:49
Z tego co czytałem to pisali ze oba (350 i 20) maja inną migawke... opisywali ze "ma mniej problematyczny odgłos migawki" - takiego uzyli stwierdzenia. Zwazajac ze 350 jest najnowszym produktem i powstał pozniej to moze ma nowoczesniejsza/ bardziej trwala migawke- chciejstwo czy mozliwe to?

Pozdrawiam
ten model co miałem w reku (350D) wydawał "gwizd" nie trzask migawki!! jakby chciał na psa zagwizdac. dziwny odgłos a migawka w 20 jest ok drugi raz przekrecam licznik!! i bez awarji

Lutek
07-05-2005, 12:55
ten model co miałem w reku (350D) wydawał "gwizd" nie trzask migawki!! jakby chciał na psa zagwizdac. dziwny odgłos a migawka w 20 jest ok drugi raz przekrecam licznik!! i bez awarji

Staram sie być obiektywny choc sam mam 350D i nie jest moim intencją udowodnienie ze 350 jest lepsze od 20..... bo to bzdurna dyskusja.... więc wobec takiego nastawienia rozmowcow wylaczam sie z niej...

jadeit
07-05-2005, 12:58
żywotność określa producent
nie pisałem ze jak komus padła po 4k to znaczy
ze taka jest żywotność A może gdzies to napisałem ? ze to jakis dowód ? z tego co widze to pisałem tylko na temat zywotności a nie przypadku kogoś
komu sie szybciej zepsuł...........

cytat: dotyczący tematu a nie czepialstwa Twojego:
The EOS 20D has a high performance shutter designed for increased reliability (100,000 cycles), the Digital Rebel XT has the normal Canon shutter (about 50,000 cycles).

źródło:
http://www.bobatkins.com/photography/digital/eos_digital_rebel_xt_vs_20d.html#better

Lutek
07-05-2005, 13:07
cytat: dotyczący tematu a nie czepialstwa Twojego:
The EOS 20D has a high performance shutter designed for increased reliability (100,000 cycles), the Digital Rebel XT has the normal Canon shutter (about 50,000 cycles).

źródło:
http://www.bobatkins.com/photography/digital/eos_digital_rebel_xt_vs_20d.html#better

Czy to oficjalne dane Cannona? -.... szukałem info o tym na stronach Cannona ale nie znalazłem...a ta strona jest stworzona przez nie wiadomo kogo..... wiadomo, że z jednej strony 20D jest produktem skierowanym do troche innego odbiorcy.... a z drugiej nie znajduje uzasadnienia wytwarzanie dwoch rodzajow podzespolow w produktach mimo wszystko podobnych. Czasem producenci robia 2 produkty zawierajace te same podzespoly ale w tym tanszym blokuja programowo pewne funkcje by uzasadnic wyzsza cene tego drozszego - przyklad 300d i 10d - oprocz roznic jest wiele podobnych funkcji, ktore sa w 300d zablokowane celowo!

Pozdrawiam

Pszczola
07-05-2005, 13:16
...a ta strona jest stworzona przez nie wiadomo kogo.....

Bob Atkins to "nie wiadomo kto"? :shock:

jadeit
07-05-2005, 13:24
pokaż lepsze źródło

a czemu nie wcisnąc innej migawki ?
seria x dslr ma inną to i seria xx i xxx tez moze inną mieć
zresztą wsadzaja inną matryce do 350d i 20d
wiec i co innego też moga kto im zabroni ;)

konkretną serie adresują do konkretnych nabywców
i coś sie z tym wiąze np: blokowanie funkcji czy wsadzanie lepszych
jakosciowo elementów

rysiaczek
07-05-2005, 15:29
No to może inaczej - 350D ma gwarancję na 50k klapnięć, a 20D (nie jestem pewien) 70 lub 100k klapnięć... TO już chyba coś mówi? ..napisał wesoły user 350D...;)

Lutek
07-05-2005, 21:11
tylko ze to moze byc kwestia reklamy.... taniej jest miec jedna linie niz utrzymywać dwie linie produkcyjne....
Co do strony to nie wiem kto ja prowadzi bo nawet nie mialem czasu jej sie dobrze przyjrzeć ale nie jest to strona cannona i zastanawiam sie skad te dane? - przeciez nie widzialem takich danych na stronach Cannona.....

Pozdrawiam: Piotr

KuchateK
07-05-2005, 22:37
A moze to chodzi o material?
Roznica moze byc kwestia wrzucenia innej blachy do tej samej maszyny...

Czytalem ze takie jedynki maja tytanowe migawki... Ktos tutaj chyba to nawet pisal... Roznicy miedzy stala a tytanem chyba nie musze opisywac.

yasin
07-05-2005, 23:09
tylko ze to moze byc kwestia reklamy.... taniej jest miec jedna linie niz utrzymywać dwie linie produkcyjne....
Co do strony to nie wiem kto ja prowadzi bo nawet nie mialem czasu jej sie dobrze przyjrzeć ale nie jest to strona cannona i zastanawiam sie skad te dane? - przeciez nie widzialem takich danych na stronach Cannona.....

Pozdrawiam: Piotr

dlugo jeszcze bedziesz to robil ...

Kubaman
08-05-2005, 08:13
rany Boskie, kolejny wątek wojowników o wyższość 350D ... :confused:

A wystarczy użyć wyszukiwarki, bo temat był wielokrotnie wałkowany na forum.
@Lutek - a może 8Mpx w 20D to też tylko reklama Canona? Liczyłeś kiedyś te piksele :rolleyes: Zapytaj Boba, Bob ci powie....

Auwo
08-05-2005, 09:26
pozwole sobie podsumowac - wytrzymalosc migawki konczy sie w momencie jej zepsucia - poczekamy zobaczymy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
podejrzewam, ze coo drugi no moze co trzeci z nas zanim wykona 50000 czy 100000 klapniec lustrem zdarzy juz wymienic sprzet na nowszy model:D

gonzo44
08-05-2005, 09:28
pozwole sobie podsumowac - wytrzymalosc migawki konczy sie w momencie jej zepsucia
hahaha, no to mnie rozwaliles, zazwyczaj najbardziej oczywiste stwierdzenia sa najlepsze :-)

Auwo
08-05-2005, 09:47
:mrgreen: no chyba, ze sie myle :mrgreen:

Lutek
08-05-2005, 10:59
dlugo jeszcze bedziesz to robil ...
Nic nie robie i nie chce robić... tylko sie spytalem o migawke...... ale niestety naiwna argumentacja zostałem wtłoczony w głupią dyskusje o wyzszosci świat wielkiej nocy..... i nie zamierzam uczestniczyć w maglu.... Polska to dziwny kraj gdzie powiedziec i spoytac sie nie mozna by nie być posadzonym o złe intencje.... ja w tym nie bede uczestniczył....

Lutek
08-05-2005, 11:01
Nic nie robie i nie chce robić... tylko sie spytalem o migawke...... ale niestety naiwna argumentacja zostałem wtłoczony w głupią dyskusje o wyzszosci świat wielkiej nocy..... i nie zamierzam uczestniczyć w maglu.... Polska to dziwny kraj gdzie powiedziec i spoytac sie nie mozna by nie być posadzonym o złe intencje.... ja w tym nie bede uczestniczył....
Wiec odpadam z tej dyskusji...