PDA

Zobacz pełną wersję : 400D + 28-105.3.5-4.5 + kit , vs nowy kit?



Makudonarudo
24-02-2008, 20:14
Witam
W sumie nie myślałem że będę o to pytał ale po czytaniu CB jednak się zapytam.
W tej chwili będę miał możliwość finansową aby przeskoczyć sobie na lustrzankę .
Jeden dylemat jaki miałem to 400D vs 20D . Jak na razie wybrałem 400D.
Sprawa dotyczy taniego szkła.
Będę miał zwykłego kita i drugie jakie na razie mnie interesuje to canon 28-105 wersja 2 , o świetle 3.5 - 4.5.
Podobno jest o klasę lepszy od kita.
To szkło głównie byłoby zapięte do body , a czasami jakbym potrzebował czegoś szerszego to KIT.

I właśnie chciałem się zapytać jak sobie radzi taki zestaw ? .

I jeszcze np porównując go do nowego kita który podobno jest lepszy optycznie od standardowych kitów i cena podobna jest do 28-105.
Choć przy tym kicie straciłbym krótkie tele.

marfot
25-02-2008, 22:00
Sporo zależy od tego w jakim kierunku docelowo zmierzasz tzn jaki zestaw planujesz. Wydaje się, że C 18-55 IS + C 55-250 IS tworzą poprawny optycznie amatorski zestaw do 400D i do niego bym dążył. Nie pozostawiają przyjemności dotykania solidnej konstrukcji ale różne testy podkreslają poprawną jakość zwłaszcza w zakresie ostrości. W tym kontekście C 28-105 jest trochę odejściem na bok. Dosyc solidny, przyjemny w kontakcie, posiada USM ale optycznie na cropie będzie średni. Nigdy nie uzywałem go w cyfrówce ale coś jest, że niektóre obiektywy starszej generacji, fajne na analogu jakoś blado wypadają na cyfrze. Jeśli w niego wchodzisz to koniecznie przetestuj czy ci się spodoba.