PDA

Zobacz pełną wersję : sprzet w usa - need help :)



Czacha
07-05-2005, 00:31
sprawa jest prosta - potrzebuje kogos kto mieszka w stanach, aby pomogl w dokonaniu zaplaty, bo przy money order troche zdzieraja..

robie przelew na podane konto u nas w kraju a ta osoba dokonuje wplaty tam - proste :) wymaga odrobiny dobrej woli..



... no wiec.. pomozecie? :)

stolo
07-05-2005, 08:19
sprawa jest prosta - potrzebuje kogos kto mieszka w stanach, aby pomogl w dokonaniu zaplaty

Jak konkretnie miało by to wyglądać ??


8-) stolo 8-)

Czacha
07-05-2005, 08:32
a jakie sa mozliwosci? moze ktos znajomy wraca w najblizszym czasie? to byl by luxus :D

ale wersja standardowa - mam dane na ktore trzeba zrobic przelew 263 usd .. ja rownowartosc + ew. prowizje wplacam na konto w polsce dla tej osoby ktora zaplaci za moja aukcje :)



poza tym, jestem w trakcie szukania osoby na adres ktorej moge przeslac ten aparat w usa... a dopiero stamtad powedrowal by do polski po odpowiednim zadeklarowaniu wartosci jako free gift :) pozostaje tez opcja przeslania go poczta lotnicza do polski prosto od sprzedawcy.. ale chyba wolal bym ta pierwsza wersje - sam nie wiem dlaczego ;)

no i tak jak wspomnialem - moze ktos ma znajomego/rodzine ktora wraca niedlugo do kraju.... wtedy za odpowiednia oplata skorzystal bym z przewiezienia :D


ps. aparat to sredni formacik od mamijki :mrgreen:

Krzychu
10-05-2005, 06:38
no i tak jak wspomnialem - moze ktos ma znajomego/rodzine ktora wraca niedlugo do kraju.... wtedy za odpowiednia oplata skorzystal bym z przewiezienia :D


ps. aparat to sredni formacik od mamijki :mrgreen:

Heh, spóźniłeś się trochę bo właśnie w ten weekend wróciłem...

A co za Mamiyka ? Na eBay'u ? Za swoją (M645 1000s) płaciłem BidPay'em i w sumie nie było tak źle...

stolo
10-05-2005, 08:40
... a dopiero stamtad powedrowal by do polski po odpowiednim zadeklarowaniu wartosci jako free gift :) pozostaje tez opcja przeslania go poczta lotnicza do polski prosto od sprzedawcy.. ale chyba wolal bym ta pierwsza wersje - sam nie wiem dlaczego

To ja może odpowiem ta:

1. Przesyłka jako free gift nie zabezpieczy Cię przed ewentualnym opodatkowaniem i ocleniem towaru (musisz się z tym liczyć)

2. Jak wysyła firma to oprócz dodatkowej opłaty za przesyłkę masz pewne na 100% cło i podatek

3. W USA mam kolegę ale nijak nie mogę otrzymać od niego mojego aparatu (nikt nie wraca) a na wysyłkę (cło i podatek) mnie nie stać. Boję sioę, że jak nie podam wartości i przez cło i podatek jakoś przejdzie to po prostu może ktoś to ukraść :evil:

Istnieje szansa przesłania mu pieniędzy przez Western Union, by mógł dokonać zakupu i ew wysłał to Tobie (nie pytałem go o to ale jakbyś był zainteresowany to zapytam), jednak pamiętaj, że mogą pojawić się dodatkowe koszta. Wg mnie najpewniejsze by było, żeby ktoś Ci to przywiózł jako bagaż podręczny - najpewniej i najbezpieczniej :wink:

8) stolo 8)

Czacha
10-05-2005, 19:36
dzieki :D chociaz jeden zyczliwy :D

udalo mi sie juz zorganizowac platnosc - niestety money order.. dobrze ze niewielkie kwoty przelewam

transpor - nadal znak zapytania... ale byc moze do 19 wszystko sie wyjasni :)

Krzychu
11-05-2005, 06:23
dzieki :D chociaz jeden zyczliwy :D

udalo mi sie juz zorganizowac platnosc - niestety money order.. dobrze ze niewielkie kwoty przelewam

transpor - nadal znak zapytania... ale byc moze do 19 wszystko sie wyjasni :)

Jakiś czas temu szło do mnie parę rzeczy lotniczym Polamerem - deklarowane jako używany sprzęt foto (zgodnie z prawdą), przeszło cło bez problemów. Morski jest jeszcze pewniejszy, ale to jak masz dużo czasu...

Jac
11-05-2005, 09:24
sprobuj przez http://polamerusa.com/ wysylasz do nich w stanach a oni do ciebie jako gift, sam wypelniasz karte przewozawa i deklarujesz wartosc... wszystkie paczki do wartosci bodajze 70 ojro sa zwolnione z cla i podatku... maja biura w pl i usa