PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga na CYBERNETIX



euzebiuszek
06-05-2005, 20:00
Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy planują dokonać zakupów sprzętu w firmie CYBERNETIX.
Jakiś czas temu zamówiłem u nich kartę do aparatu cyfrowego. Oczywiście przysłali mi kurierem zapieczętowaną paczkę, którą można otworzyć dopiero po zapłaceniu. Niczego nie podejrzewając zapłaciłem kurierowi a po otwarciu okazało się że w paczce jest zupełnie inna karta niż zamawiałem. Odesłałem więc kartę ale na zwrot pieniędzy nie mogłem już liczyć. Wszelkie próby skontaktowania się z właścicielem p. Danielem Dryzkiem kończyły się niepowodzeniem. Gdy wreszcie udało mi się z nim skontaktować zbył mnie twierdząc, że zajmie się sprawą jak będzie miał czas.
Z tego co się dowiedziałem od p. Dryzka to takich jak ja jest wielu.
Nie dajcie się oszukać tym cwaniakom bo chociaż karta pamięci to wydatek niewielki to już w przypadku aparatu jest to pokaźna kwota.

Zgodnie z Polskim prawem przy sprzedaży przez internet sprzedawca ma obowiązek przysłać potwierdzenie przyjęcia zamówienia, następnie umowę i dopiero zamawiany sprzęt. Dodatkowo kupującemu przysługuje prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 7 dni od daty zakupu, a w przypadku dostawy wadliwego sprzętu w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu.

Pozdrawiam
Max

dock
09-05-2005, 15:56
Miałem podobny problem właśnie z Panem Dryzkiem z firmy Cybernetix. Tyle że w moim przypadku udało się odzyskać kasę, ale kosztowało mnie to wiele zachodu i interwencji Rzecznika Praw włącznie z przygotowaniem pozwu sądowego.
Dlatego próbuj walczyć o swoje.
A innych też chciałbym przestrzec. Nie dajcie się skusić niską ceną. Nie warto.

kavoo
11-05-2005, 10:39
Bralem od nich swojego SanDiska. Zero jakichkolwiek problemow - o 14.30 kliknalem na "kup teraz" na Allegro, a o 16.30 juz mialem karte w reku.

Z tym, ze ja akurat uniknalem procedury wysylki, bo ich biuro mam po drodze z pracy do domu i po prostu osobiscie karte odbieralem. Co nie zmienia faktu, ze jak po nia przyjechalem, to czekala odlozona, z przygotowanymi papierkami itp.