PDA

Zobacz pełną wersję : Metz 48 AF-1



Khan
21-02-2008, 19:21
Dzis poszedłem do sklepu z checią zakupu właśnie tej lampy (Metz 48AF-1). Wybieralem sposrod lamp Tumax Sigma oraz 430EX. Czytając miedzy innymi te Forum wybrałem te lampę. W sklepie jeszcze raz zapytalem o porade, sprzedawca powiedzial, ze jednak zakupilby i poradza canona speedlite 430EX... i motywyje to tym, ze canon ma inne napiecia niz Metz (dedykowany do canona!!! ) i poprostu lampa ta czesto przepala sie po pewnym czasie, nie od razu ale...... Wydaje mi sie to wrecz niemozliwe... poszedlem do innego sklepu i tu sprzedawca (fotojocker) potwierdzil ten fakt. Stwiedzil dodatkowo ze jakis czas temu napiecia byly takie same, i canon zeby zwiekszyc sprzedarz swoich lamp poprostu jako zabieg marketingowy zmienil napiecie. Prosze o swoje opinie.. czy jednak kupic 430??? Chce miec dobra amatorska lampe.. wiem ze 430 jest dobra, ale do metza mam mam jakis szczegolny..... :) :))

Cichy
21-02-2008, 19:46
Ja słyszałem, że w ramach kolejnych zabiegów marketingowych mają dodać w puszkach Canona specjalny bolczyk w bagnecie, tak, żeby Sigmy i Tamrony nie chciały się zamontować, tylko obiektywy Canona będą pasowały.

marekh
21-02-2008, 19:55
Sprawdź czy przy lampach METZ jest gwarancja na palnik. W/g moich informacji palnik nie jest objęty gwarancją, co przy opisywanych w necie przypadkach uszkodzeń palnika zakup taki czyni bardzo ryzykownym. Ja kupiłem Canona (580EX II). Doświetlanie błyskiem zarówno bezpośrednim jak i odbitym jest w/g mojej oceny bardzo dobre.
Rozpatrywałem zakup METZ 76 MZ-5 digital ale w przypadku tej lampy dystrybutor nie udziela gwarancji ani na palnik ani na WBUDOWANE akumulatory ! Myślę,że my jako kupujący powinniśmy oceniać takie warunki sprzedaży i swoimi decyzjami zmuszać do ich zmiany.

Cichy
21-02-2008, 20:26
Z palnikiem i gwarancją to jest akurat fakt, sprawę aktualnie wyjaśniam z dystrybutorem. Inna sprawa, że jeszcze nie miałem na Metza żadnej reklamacji, więc może nie jest tak strasznie, jak by się wydawało. Nie wiem więc, jak częste są awarie elektroniki a jak częste przepalenia palnika. Komuś już padła wcześniej jakaś lampa (niekoniecznie Metza) ?

Kubak82
22-02-2008, 13:50
Komuś już padła wcześniej jakaś lampa (niekoniecznie Metza) ?

jakies 12 lat temu - nazwy nie pamietam ale jakas onegdaj "firmowa" - wspolpracowala z Praktic'a VLC2 :smile: .. diagnoza krotka - przestala blyskac :mrgreen: .. lokalny magik nie umial jej naprawic wiec kupilem nowa ;-)

wracajac do wspolczesnosci - wszystkie lampy bez problemow ochoczo blyskaja ;)

m_f
25-12-2008, 20:27
Witam

Jako że ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem tej lampy i jestem jak na razie bardzo zadowolony, ale mam pewną wątpliwość:

Chodzi mi o wspomaganie AF mianowicie działa dobrze z centralnym punktem, natomiast nie pokrywa innych punktów i teraz: przy przełączeniu na np boczny czy oświetlenie wspomagające powinno się skoncentrować na wybranym bocznym punkcie czy nie?
Widzę że niestety tak u mnie nie działa, a obszar podświetlenia jest skupiony na centralnym i bocznego nie obejmuje.
Czy inne lampy np Canona oświetlają boczne punkty?

wesołego
mf

wig
27-12-2008, 23:31
Z palnikiem i gwarancją to jest akurat fakt, sprawę aktualnie wyjaśniam z dystrybutorem. Inna sprawa, że jeszcze nie miałem na Metza żadnej reklamacji, więc może nie jest tak strasznie, jak by się wydawało. Nie wiem więc, jak częste są awarie elektroniki a jak częste przepalenia palnika. Komuś już padła wcześniej jakaś lampa (niekoniecznie Metza) ?

Cichy, na Twojej aukcji jest obecnie informacja, ze gwarancja jest również na palnik , czy jest to efekt wyjaśnień z dystrybutorem ?
Mam jeszcze jedno pytanie - czy ten model lampy Metza może pracować z Canonem 40D w taki sposób, ze jest sterowany bezprzewodowo z wbudowanej lampy z korpusu / jak np było w Minolcie z lampa 5600 HS/D/ ?
pozdrawiam
wig

polaro
20-07-2009, 20:25
Witam,
Odświeżam temat, bo nie mam więcej czasu na szukanie tego czego potrzebuję.

Świeżo kupiłem lampę z tematu. Odczuwam lekki dyskomfort podczas użytkowania, ponieważ wydaje ona stały i dość wyraźny pisk. Zapewne są to jakieś problemy z kondensatorami, bo nie kończy się on ani nie zmienia po załadowaniu do stanu gotowości. Jak się Wam wydaje, czy jest możliwość reklamacji takiego problemu? Albo inaczej, czy może to prowadzić do poważniejszych usterek i wymaga reklamacji, czy lepiej dać sobie spokój i robić zdjęcia?

Pozdrawiam ;)

adi3124
20-07-2009, 21:43
Witam,
Odświeżam temat, bo nie mam więcej czasu na szukanie tego czego potrzebuję.

Świeżo kupiłem z tematu. Odczuwam lekki dyskomfort podczas użytkowania, ponieważ wydaje ona stały i dość wyraźny pisk. Zapewne są to jakieś problemy z kondensatorami, bo nie kończy się on ani nie zmienia po załadowaniu do stanu gotowości. Jak się Wam wydaje, czy jest możliwość reklamacji takiego problemu? Albo inaczej, czy może to prowadzić do poważniejszych usterek i wymaga reklamacji, czy lepiej dać sobie spokój i robić zdjęcia?

Pozdrawiam ;)

Chyba normalne że lampa cały czas popiskuje bo doładowuje kondensator ... w moich 2 sunpakach jest pisk przy ładowaniu a po naładowaniu lekko popiskuje , kiedyś miałem metz 36 i też piszczała służyła mi ponad rok po czym sprzedałem a nowy użytkownik korzysta z niej do dziś bez żadnych problemów 8-)

polaro
20-07-2009, 22:23
Może i normalne, ale to moja pierwsza lampa i naprawdę się tym zaniepokoiłem, bo słychać dość wyraźnie :P Uspokoiłeś mnie, ale mimo tego podskoczę przy najbliższej okazji do sklepu i posłucham jak tam inne popiskują ;)

adi3124
21-07-2009, 00:41
Mnie też trochę denerwuje szczególnie jak mam lampę na sankach po dłuższym czasie daje sie we znaki ;)