PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z P i Av w Powershot S5 IS



hadzio
20-02-2008, 21:31
Witam,

Mam problem z trybami P i Av w Powershot S5 IS. W tych trybach, aparat nie potrafi mi wybrac czasu dluzszego niz 1sek. i nie mam pojecia dlaczego i nie mam pojecia jak to zmienic. Instrukcja nic o tym nie mowi.

Oto przyklad:
1) W trybie M aparat mi pokazuje, ze prawidlowie naswietlenie dostane przy f3.5 i 2sek.
2) W trybie Tv ustawiam czas 2 sek. i aparat dobiera mi poprawnie przyslone f3.5 - co zgadza sie z ustawieniami z pkt.1).
3) W trybie Av ustawiam przyslone f3.5, naciskam spust do polowy, a aparat ustawia mi przyslone na f2.7, czas na 1 sek, i pokazuje, ze zdjecie bedzie niedoswietlone. Dlaczego wiec nie ustawi sobie dluzszego czasu?
4) W trybie P aparat ustawia czas 1 sek. i przyslone f2.7 i pokazuje ze zdjecie bedzie niedoswietlone. Dlaczego wiec nie ustawi sobie dluzszego czasu?

Czy ktos moze mi poradzic dlaczego pkt.3 i 4 nie dzialaja jak powinny? A moze dzialaja dobrze, tylko ja czegos nie rozumie. Jednak mialem juz kilka aparatow (rowniez Canonow) i w kazdym wszystkie tryby dzialaly poprawnie, a tutaj wydaje mi ze aparat uparcie nie chce ustawic czasow dluzszych niz 1 sek.

Pozdrawiam
Pawel

solti
20-02-2008, 21:43
O ile się nie mylę, to taka cecha charakterystyczna kompaktów Canona. Ale przeczytaj jeszcze raz dokładnie instrukcję - na pewno jest to opisane. Mam w domu A80, zachowuje się podobnie (o ile mnie pamięć nie myli, bo ostatnio w ogóle go nie używam - aczkolwiek całkiem zacny aparacik), ale wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji.

hadzio
20-02-2008, 21:53
Ej... uzywalem A520 i nie mial takiego "bajeru". Dzialal normalnie. Poza tym zauwaz pkt. 3. Preselekcja przyslony, a aparat mi ja zmienia. Przeciez to nie jest normalne. Wiec o co chodzi?

Pozdrawiam
Pawel

hadzio
23-02-2008, 21:37
Witam,

No wiec moj problem polega na tym, ze pelen zakres czasow jest dostepny tylko w trybach M i Tv. Natomiast w innych trybach najdluzszy czas to 1 sek. :(

I teraz moje pytanie. Czy moze jest jakis "patch" czy jakis update do softu, ktory pozwala na uzyskanie dluzszych czasow w pozostalych trybach w aparacie S5 IS?

Pozdrawiam
Hadzio

Juriko
23-02-2008, 22:12
Lada moment, tak myślę, powinien się pojawić do S5IS soft CHDK, jest tam możliwość ustawienia czasów do 65 sekund w każdym trybie, z dodatkowego menu CHDK.

mariolek
24-02-2008, 19:22
HADZIO, ale mnie zmartwiłes. Przymierzałam sie do tego aparatu. A tu taka informacja. Czy "ten typ" tak ma , czy tylko ten egzemplarz?

Juriko
24-02-2008, 20:17
Jak już było pisane wyżej to cecha większości kompaktów Canona, mój A710IS też tak ma. Nie widzę tylko powodu do wylewania łez. Są przecież tryby ustawienia ręcznego i preselekcji czasu, gdzie można ustawić maksymalny czas, z reguły 15s.
Jak już pisałem zmienia to soft CHDK, do S5IS jeszcze niedostępny.

hadzio
25-02-2008, 09:23
Mnie tez to na poczatku zmartwilo, ale po poczytaniu opini innych oraz po przemysleniu widze ze to nie jest wielka wada. Czasy powyzej 1sek. nie uzywa sie hop-siup z reki i z nienacka. Zazwyczaj do takich zdjec podchodzi sie wolniej, dluzej i na statywie - a wtedy mozna sobie przelaczyc na tryb M i miec wszystkie mozliwe nastawy. Aparat pokazuje na skali jakie swiatlo daja wybrane ustawienia wiec wiadomo czy ekspozycja bedzie poprawna. Nie jest to jak widac taka wielka wada. Da sie z nia zyc. Choc przyznaje, na poczatku poczulem sie "lekko oszukany".

Pozdrowka
Hadzio
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
To ten MODEL tak ma. Podobnie jak kilka innych modeli Canona.
Mialem A520 i tamtem model akurat tego nie mial.

Pozdrowka
Hadzio