PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywne forum Canona.



adamtg
19-02-2008, 20:40
Oglądam sobie sąsiednie forum Nikona i oto natrafiłem na adres takiego nowego forum (http://canon-foto.com/index.php). Dla wielu, którzy CB postrzegają jako miejsce grupowych onanizmów sprzętowych, będzie (może) to forum sztuką i artyzmem opływające. :mrgreen:

Jeżeli już było z góry przepraszam. I jeżeli moderator uzna, że nowy wątek jest nie jest w tym przypadku konieczny, proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

iREM
19-02-2008, 20:43
Oglądam sobie sąsiednie forum Nikona i oto natrafiłem na adres takiego nowego forum (http://canon-foto.com/index.php). Dla wielu, którzy CB postrzegają jako miejsce grupowych onanizmów sprzętowych, będzie (może) to forum sztuką i artyzmem opływające. :mrgreen:


Czy mi się wydaje, czy tam jest kompletna cisza? :-D

marekb
19-02-2008, 20:46
nie bede tego czytał bo juz po CB i tak nie mam czasu a tam widze miesiąc siedenia i czytania miliona zer...:mrgreen:

adamtg
19-02-2008, 20:51
Czy mi się wydaje, czy tam jest kompletna cisza? :-D

Nie taka kompletna jest jeden wątek (http://canon-foto.com/index.php?topic=2.msg2#new). Administrator argumentuje w nim cel powstania tego forum. :-D

iREM
19-02-2008, 20:53
Nie taka kompletna jest jeden wątek (http://canon-foto.com/index.php?topic=2.msg2#new). Administrator argumentuje w nim cel powstania tego forum. :-D

Faktycznie. Taki lekki pstryczek w onanistów CB :-D

marekb
19-02-2008, 20:53
n oto kiepsko argumentuje...;)

iREM
19-02-2008, 20:58
n oto kiepsko argumentuje...;)

Trzeba odwiedzić za tydzień :-)

orzeh
19-02-2008, 21:22
Czy mi się wydaje, czy tam jest kompletna cisza? :-D

to pewnie cisza przed burza :)
coz nasza-klasa.pl tez kiedys miala 3 uzytkownikow...


pozyjemy, zobaczymy

Krzychu
19-02-2008, 21:37
Generalnie idiotyzm - jeżeli chodzi o zdjęcia, to po co forum Canona czy jakiegoś innego systemu ? Dla zdjęć jest kompletnie nieistotne czym zostały zrobione, albo są dobre albo nie. Maksymalna hipokryzja, niekonsekwencja i próba wykreowania nowego forum pod chwytliwym hasłem "Nam chodzi o zdjęcia a nie o onanizowanie się sprzętem" - trochę to kontrastuje z bannerem na górze....

Jak dla mnie - polewka...

akustyk
19-02-2008, 22:46
Generalnie idiotyzm - jeżeli chodzi o zdjęcia, to po co forum Canona czy jakiegoś innego systemu ? Dla zdjęć jest kompletnie nieistotne czym zostały zrobione, albo są dobre albo nie. Maksymalna hipokryzja, niekonsekwencja i próba wykreowania nowego forum pod chwytliwym hasłem "Nam chodzi o zdjęcia a nie o onanizowanie się sprzętem" - trochę to kontrastuje z bannerem na górze....

Jak dla mnie - polewka...

poniekad prawda.

z tym, ze moze to jest dobry impuls, zeby zmienic ten glupi system na CB, ze autor ma obowiazek pakowania wszystkich zdjec do jednego watku i trucia **** moderatorom o zmiane tytulu. na taki, w ktorym mozna publikowac nowe watki.

klasy zdjec (a raczej jej braku) to nie polepszy, ale przynajmniej mniej osob bedzie sie zniechecac zanim dolozy nowe fotki.

Kolekcjoner
20-02-2008, 00:41
Jedna tylko rzecz mi nie daje spokoju. Skoro to forum poświęcone zdjęciom to po co Canonowe??

tdrul
20-02-2008, 00:55
coś mi logo nie pozwala myśleć ze jest to miejsce "sztuką i artyzmem opływające" :mrgreen:

MonteChristo
20-02-2008, 01:23
Ale tam chyba wyraźnie napisano, że to forum "under construction" i logo będzie zmienione. Sam czytałem przed chwilą. No i też nie znalazłem informacji, żeby to było jakieś forum "artystyczne". Ot ludzie robić zdjęcia też lubią - niekoniecznie bateryjek i kafelek łazienkowych. Moim zdaniem nic nie szkodzi.. Tu jest bardziej sprzętowo, tam będzie galeriowo. Czas pokaże.

mc24
20-02-2008, 09:36
1. Jest juz nowa szata graficzna.

2. Po co emocje, jest alternatywa, a to zawsze jest dobre.

Nemeo
20-02-2008, 09:42
1. Jest juz nowa szata graficzna.



Nowa szata graficzna zdecydowanie lepsza od tej początkowej.

bebesky
20-02-2008, 09:43
2. Po co emocje, jest alternatywa, a to zawsze jest dobre.

właśnie :)

Yenox
20-02-2008, 19:05
Oto co zrobili nam chłopaki od Nikona...
[w temacie o alternatywnym forum canona]


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img525.imageshack.us/img525/9946/logomodae3.jpg)

ehh...

solti
20-02-2008, 21:34
Oto co zrobili nam chłopaki od Nikona...
:lol: Zabolało?;-)

ewa_olsztyn
20-02-2008, 21:44
Oto co zrobili nam chłopaki od Nikona...
[w temacie o alternatywnym forum canona]


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img525.imageshack.us/img525/9946/logomodae3.jpg)

ehh...

Omal z krzesła nie spadłam ze smiechu!
Dobre!

Kristof
20-02-2008, 21:55
:rolleyes: co wy chcecie od tych nikonów??:confused:

marekb
20-02-2008, 22:01
ludzie to forum canon chyba oryginalny nie jakaś podróba, mają być konkursy z nagrodami... za najlepsze nawet aparaty...;)

Yenox
20-02-2008, 22:01
no...że zdjęcia robią!

Kristof
20-02-2008, 22:12
no...że zdjęcia robią!
:razz: dobry żart

akustyk
20-02-2008, 22:21
Oto co zrobili nam chłopaki od Nikona...
[w temacie o alternatywnym forum canona]


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img525.imageshack.us/img525/9946/logomodae3.jpg)

ehh...

ktos ma w oku do d* kerning, ale pomysl, choc niewyszukany, dobry jest. a przy tym trafny :)

fajne jest :D

ja dorzuce moje ulubione:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://szmaragd.im.pwr.wroc.pl/~akustyk/temp/szumofob.JPG)

emiel
20-02-2008, 23:13
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=49914

Kolekcjoner
21-02-2008, 00:04
ktos ma w oku do d* kerning, ale pomysl, choc niewyszukany, dobry jest. a przy tym trafny :)

fajne jest :D(....)

Dla mnie raczej prymitywne i obraźliwe ale cóż "de gustibus.." :).


(....)
ja dorzuce moje ulubione:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://szmaragd.im.pwr.wroc.pl/~akustyk/temp/szumofob.JPG)

To jest świetne i bardzo prawdziwe :).

Przy tym nie popadajmy w jakąś paranoję to forum o sprzęcie, a nie o zdjęciach (przynajmniej takie wydaje się jego założenie). Jest kilka for zdjęciowych (zresztą na niektórych szambo jest nieziemskie) i tam sobie każdy może dyskutować o zdjęciach ile chce. Nie róbmy znowu jakiejś tragedii z tego że głównie się tu gada o sprzęcie, a gdzie niby mamy to robić?

akustyk
21-02-2008, 00:17
Dla mnie raczej prymitywne i obraźliwe ale cóż "de gustibus.." :).

ale co... slowo ktores jest obrazliwe? onan?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://szmaragd.im.pwr.wroc.pl/~akustyk/temp/singapur394.jpg)

o tu jest: http://maps.google.nl/maps?f=q&hl=nl&q=onan+road%2C+singapore

:-D

Andrew1973
21-02-2008, 00:28
Oto co zrobili nam chłopaki od Nikona...
[w temacie o alternatywnym forum canona]

http://img525.imageshack.us/img525/9946/logomodae3.jpg

ehh...

Ale to przecież niewiele odbiega od prawdy. Na CB ze świecą szukać dobrej fotki ale za to roi się tu od wpisów onanistów sprzętowych którzy dysponując sprzętem za ponad 20 tysiaków narzekają że im L-ka mydli, w 1Ds autofocus się gubi itd. (zapewne zapomnieli wyłączyć tryb maro albo coś w tym stylu...). Wartość takich postów jest zerowa więc nie dziwię się że z jednej strony nikoniarze z nasz szydzą a z drugiej użytkownicy Canona którzy używają aparatu do fotografowania a nie do masturbacji przenoszą się na inne fora. Jeżeli ktoś uważa że nie mam racji to proszę bez emocji zajrzeć na forum NIKONA i porównać. Tam ludzie GORSZYM sprzętem robią fotki których tu próżno szukać. Natomiast na CB posiadacze "topowych" Canonów wrzucają zdjęcia rupieci leżących na biurku.

akustyk
21-02-2008, 00:45
Ale to przecież niewiele odbiega od prawdy. Na CB ze świecą szukać dobrej fotki ale za to roi się tu od wpisów onanistów sprzętowych którzy dysponując sprzętem za ponad 20 tysiaków narzekają że im L-ka mydli, w 1Ds autofocus się gubi itd. (zapewne zapomnieli wyłączyć tryb maro albo coś w tym stylu...).
zgadza sie, aczkolwiek to o czym piszesz to jest cecha forum, a niekoniecznie jego wada



Wartość takich postów jest zerowa

a to jest mocno ryzykowna teza. zwazywszy na to, ze przychodza tu ludzie z czesto istotnymi problemami/pytaniami sprzetowymi i znajduja odpowiedzi



więc nie dziwię się że z jednej strony nikoniarze z nasz szydzą

alez sie przejelem...

zwlaszcza jak pomysle, ze powodem poczucia wyzszosci ma byc mozliwosc prezentowania zdjec. zdjec, ktore nazbyt czesto nie sa warte obejrzenia



Jeżeli ktoś uważa że nie mam racji to proszę bez emocji zajrzeć na forum NIKONA i porównać. Tam ludzie GORSZYM sprzętem robią fotki których tu próżno szukać.

to chyba inne forum ogladasz, albo cos sie zmienilo, bo ja z SUN nie kojarze jakiegos zalewu wysokiej jakosci tworczosci. bylo troche dobrych autorow, ale w zalewie wyfocin nielatwo bylo ich znalezc



tak zeby ustalic pewna rzecz: owszem, ja rowniez uwazam, ze system CB zniecheca do pokazywania swojego dorobku i przyczynia sie mocno do takiego a nie innego postrzegania tego forum. ilosc durnych watkow roztrzasajacych walkowany setki razy wybor miedzy obiektywem A a B tez jest dolujaca.

ale na pewno ostatnim co by mi przyszlo do glowy jest korzystanie z takiego forum do prezentacji zdjec. takie forum sa pelne fotograficznych imbecyli, dla ktorych ostrosc jest kluczowym kryterium oceny, a wiedza o kompozycji konczy sie na znajomosci terminu trojpodzial (i w 99 na 100 przypadkow niewiedzy co to tak naprawde jest). do prezentacji sluzy plfoto albo digart, gdzie jednak troche latwiej trafic komentujacych nieograniczonych do rozumienia fotografii przez pryzmat sprzetu. nie zeby komentujacy na plfoto czy digart byli faktycznie z wyzszej polki ale oderwanie od p... o sprzecie jest tu jednak lepsze.

Kolekcjoner
21-02-2008, 00:49
Ale to przecież niewiele odbiega od prawdy. Na CB ze świecą szukać dobrej fotki ale za to roi się tu od wpisów onanistów sprzętowych którzy dysponując sprzętem za ponad 20 tysiaków narzekają że im L-ka mydli, w 1Ds autofocus się gubi itd. (zapewne zapomnieli wyłączyć tryb maro albo coś w tym stylu...). Wartość takich postów jest zerowa więc nie dziwię się że z jednej strony nikoniarze z nasz szydzą a z drugiej użytkownicy Canona którzy używają aparatu do fotografowania a nie do masturbacji przenoszą się na inne fora. Jeżeli ktoś uważa że nie mam racji to proszę bez emocji zajrzeć na forum NIKONA i porównać. Tam ludzie GORSZYM sprzętem robią fotki których tu próżno szukać. Natomiast na CB posiadacze "topowych" Canonów wrzucają zdjęcia rupieci leżących na biurku.

Powtarzasz te frazesy już w którymś wątku. Jeśli to forum jest dla Ciebie takie tragiczne to co Ty tu jeszcze robisz?

Akustyk - chodziło mi o znaczenie i przesłanie. Poza tym moderator takich rzeczy nie powinien robić. No ale każdy ma prawo do własnej oceny.

akustyk
21-02-2008, 01:03
Akustyk - chodziło mi o znaczenie i przesłanie.

nie no, ja sie czesciowo zgadzam. chociaz mam do pojecia "onanizm sprzetowy" luzniejsze podejscie. potrafie sie sam przed soba przyznac, ze w sezonie zimowym (kiedy przyroda niespecjalnie bangla) oddaje sie temu zajeciu w stopniu umiarkowanym, tzn. nie ponizajac sie do poziomu robienia zdjec testowych i jednak gdy kupuje sprzet to w celu robienia zdjec, a nie odwrotnie (pstrykanie w celu uwiarygodnienia koniecznosci zakupu).
niemniej zarabiam na okreslenie onanista poswiecajac piep... o sprzecie wiecej czasu niz to potrzebne przy rodzinie i innych ciekawych hobby :)



Poza tym moderator takich rzeczy nie powinien robić. No ale każdy ma prawo do własnej oceny.
a tu sie zgadzam. ale o moderacji forum SUN mam ogolnie umiarkowanie negatywna opinie. jednak wole, kiedy moderatorzy to w pelni dorosli ludzie, potrafiacy na chlodno i obiektywnie kontrolowac nielamanie zasad sluzacych ogolowi, zamiast sledzic i tepic przejawy odmiennego myslenia stosujac domniemanie winy. ale to juz zupelnie inna bajka

energia_ki
21-02-2008, 01:07
akustyk, sam wymyśliłeś te 'wyfociny'?
jeśli tak, to gratulacje, kapitalne słowo :grin:

a co do naszego beznadziejnego, nudnego, onanistycznego forum - dużo się na nim dowiedziałam :-)
a ile kasy przez tę wiedzę puściłam... :mrgreen:

akustyk
21-02-2008, 01:12
akustyk, sam wymyśliłeś te 'wyfociny'?
jeśli tak, to gratulacje, kapitalne słowo :grin:

nie... to stare jak swiat jest. albo przynajmniej jak dostepny dla Kowalskiego aparat cyfrowy :)

MacGyver
21-02-2008, 01:32
Poczytałem sobie wątek na forum N. i odnoszę ważenie że chłopaki mają tam jakieś kompleksy i traktują swoje forum jako wartość nieskończenie wielką, onanizując się jego bezdyskusyjną dla nich zaje..fajnością :-)
A co do zdjęć, fakt, jest ich tam dużo ale istotnie większość stanowią wyfociny. I nie widzę nic szczególnie wartościowego w tym ze ktoś wstawi gniota pod którym 3 innych napisze "ładne" a czwarty że by inaczej skadrował.

Vitez
21-02-2008, 02:09
ilosc durnych watkow roztrzasajacych walkowany setki razy wybor miedzy obiektywem A a B tez jest dolujaca.

Wystarczy nie zaglądać do podforum "dla początkujących" . Gdziekolwiek namierzę powtarzający się wątek klasy 'jaki obiektyw kupić' to tam ląduje.

Andrew1973
21-02-2008, 02:49
zgadza sie, aczkolwiek to o czym piszesz to jest cecha forum, a niekoniecznie jego wada


a to jest mocno ryzykowna teza. zwazywszy na to, ze przychodza tu ludzie z czesto istotnymi problemami/pytaniami sprzetowymi i znajduja odpowiedzi



Oczywiście, zgadzam się całkowicie że forum to nie galeria fotograficzna i jak najbardziej jest tu na miejscu pisanie o sprzęcie. Wydaje mi się jednak oczywiste, że pisanie o sprzęcie w oderwaniu od efektów w postaci zdjęć uzyskiwanych tym sprzętem jest trochę rozmową o niczym. Odwieczną bolączką forum jest to, że w roli wybitnych ekspertów występują często nastolatki którym tata pod choinkę kupił [x]D albo "mistrzowie" fotografii którzy wypisują dyrdymały o posiadanym aparacie podczas gdy klepią wszystkie fotki "na pałę" -bo myślą, że jak już zapłacili za aparat jak za samochód to wystarczy nacisnąć guzik i zdjęcie ma być arcydziełem. (Osobiście spotykałem posiadaczy lustrzanek którzy nie znali pojęcia przysłony...). Przeczytałem tu kiedyś sporo krytycznych opinii o różnych modelach Canona z wyższej półki i kiedy w końcu miałem okazję skonfrontować to z rzeczywistością stwierdziłem że te wszystkie pierdoły o "mydleniu" czy wolnym autofocusie można wytłumaczyć wyłącznie tym, że aparat znalazł się w niekompetentnych rękach. Dlatego nie widzę innego sposobu żeby ocenić kompetencje autora niż pokazanie jego osiągnięć w tej branży. Bo jeżeli jest to seria zdjęć z 10 wesel robionych na auto -to ja od razu będę wiedział że na wszystko co ten forumowicz pisze o sprzęcie należy brać stosowną poprawkę. Jeżeli ktoś pisze o sprzęcie to ja najpierw chciałbym wiedzieć że on umie robić zdjęcia a nie tyko ma sprzęt i potrafi narzekać.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Powtarzasz te frazesy już w którymś wątku. Jeśli to forum jest dla Ciebie takie tragiczne to co Ty tu jeszcze robisz?



No właśnie, gdy czytam takie merytoryczne wypowiedzi to sam się zastanawiam co ja tu jeszcze robię.
W sumie to może i słuszna sugestia. -Skoro tylko mnie na Canon Board rażą te rzeczy o których kolega raczył wyrazić się "frazesy" to chyba faktycznie czas zmienić forum. Jeżeli to nowe faktycznie będzie na takim poziomie na jaki się zapowiada to przesiądę się bez zastanowienia choćby po to żeby koledze Kolekcjonerowi nie psuć dobrego samopoczucia moimi uwagami na temat działania CB.

kucza21
21-02-2008, 04:38
Bardzo dobry pomysł ! Przyznam szczerze, że pierwszy raz wszedłem dzisiaj na forum nikona i muszę przyznać, że poziom tam jest wysoki. Ba! Znacznie wyższy niż tutaj. Wystawiając zdjęcia można doczekać się opinii. Ja osobiście musiałem usuwać swój wątek ze swoimi zdjęciami, a to pewnie z tego względu, że kitem robiłem...
P.S. Ja już dołączyłem. Jeżeli strona okaże się nie wypałem( w co wątpię) dołączę do forum Nikona

mc24
21-02-2008, 10:42
Poczytałem sobie wątek na forum N. i odnoszę ważenie że chłopaki mają tam jakieś kompleksy i traktują swoje forum jako wartość nieskończenie wielką, onanizując się jego bezdyskusyjną dla nich zaje..fajnością :-)
A co do zdjęć, fakt, jest ich tam dużo ale istotnie większość stanowią wyfociny. I nie widzę nic szczególnie wartościowego w tym ze ktoś wstawi gniota pod którym 3 innych napisze "ładne" a czwarty że by inaczej skadrował.

Bardzo brzydki post z Twojej strony. Troche wiecej powsciagliwosci.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

jednak wole, kiedy moderatorzy to w pelni dorosli ludzie, potrafiacy na chlodno i obiektywnie kontrolowac nielamanie zasad sluzacych ogolowi, zamiast sledzic i tepic przejawy odmiennego myslenia stosujac domniemanie winy.

Znaczy Piotr i ekipa gora!

MacGyver
21-02-2008, 11:32
Bardzo brzydki post z Twojej strony. Troche wiecej powsciagliwosci.

A co w nim brzydkiego ? Że nie dostrzegam wyższości forum Nikona nad CB ?
Owszem, w konkursach na foto miesiąca widziałem masę bardzo dobrych czy wręcz świetnych fotografii ale w podforum "Zdjęcia - kategorie tematyczne" jest pełno słabizny (dobre foty oczywiście też są, ale większości to one tam nie stanowią). Nie twierdzę że jest to złe, internetowe forum związane ze sprzętem to nie Muzeum Narodowe i każdy ma prawo pokazać co tam sobie ufoci, ale jak dla mnie nie świadczy to w żadne sposób o wyjątkowości czy wręcz unikatowości takiego forum.
Szczerze mówiąc ukształtowana formułą CB odpowiada mi bardziej: pisze się tu o sprzęcie i technice, o zdjęciach dyskutuje wolę sobie podyskutować gdzie indziej, choćby dlatego że łatwiej uniknąć wówczas kontekstu sprzętowego.
Nie mam nic do kolegów używających Nikonów a także do ich forum, co więcej czasami je sobie nawet czytuje, ale mimo że na CB docinki na temat sprzętu Nikona oraz jego użytkowników i forum są przez moderatorów konsekwentnie zwalczane, to w drugą stronę tak różowo już to nie wygląda: głupie aluzje są tam dość częste, mają akceptację i spotykają się z ogólną uciecha gawiedzi. Chcą sobie tak pisać, to niech piszą, to ich forum a nie moje, ale jeśli połączyć to z żalami na brak zrozumienia ze strony tych niedobrych onanistów z CB, sprawa staje się śmieszna.

Kolekcjoner
21-02-2008, 13:16
(.....)
No właśnie, gdy czytam takie merytoryczne wypowiedzi to sam się zastanawiam co ja tu jeszcze robię.
W sumie to może i słuszna sugestia. -Skoro tylko mnie na Canon Board rażą te rzeczy o których kolega raczył wyrazić się "frazesy" to chyba faktycznie czas zmienić forum. Jeżeli to nowe faktycznie będzie na takim poziomie na jaki się zapowiada to przesiądę się bez zastanowienia choćby po to żeby koledze Kolekcjonerowi nie psuć dobrego samopoczucia moimi uwagami na temat działania CB.

Ale tu nie chodzi o moje samopoczucie tylko Twoje :D. To nie ja piszę tasiemcowe posty jak to tu jest źle.
Co do "frazesów" - po prostu wrzucasz wszystko i wszystkich do jednego wora tymi ogólnikami. Na tej zasadzie można obalić i udowodnić niemal każdą tezę.

chuckyy
21-02-2008, 13:57
Forum jak forum, na razie mało się tam dzieje, ale przecież to forum tez od pierwszego dnia nie mialo tysięcy użytkownikow :)
Co mnie razi to czarne tlo i białe literki. Ślepnę przy tym zestawieniu po 5 minutach, a przejście później na inna stronę to naprawde tragedia dla oczu.
Dlatego nie lubię tez forum nikona - nie potrafię czytac przeczytac więcej niż dwóch wątków ;))

Pitek
21-02-2008, 15:06
cicho i głucho tam:-D

mc24
21-02-2008, 15:10
Jak na dwudniowe forum, to calkiem sporo.

Do tego przewazaja zdjecia...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Prowadzi niejaki Krzysztof K. (nazwisko na whois.net) z Bialegostoku, po glosie mlody chlopak. Zna ktos?

wojkij
21-02-2008, 15:54
Gdy bylem na etapie wyboru systemu to na innym 'ogolnym' forum ludzie ciagle mowili mi ze canoniarze to onanisci i zaslepieni fanatycy wlasnego systemu...

Z tego co widze to jest dokladnie odwrotnie, przeciez tutaj sa widoczni w zasadzie sami normalni ludzie ktorzy wrecz pientnuja ogladanie corpow, nikt nie ciska gromow na szum u nikona i nie gloryfikuje canona i twierdzi ze brak mu wad. A patrzac na posty Nikoniarzy odnosi sie wrazenie ze 'ktos' ma jakies przez lata ukrywane kompleksy, co by sie nie napisalo na np cyberfoto to odrazu przylatuje 10 pieniaczy przewiazanych zolta szarfa i zaczyna krzyczec ze nikon swietny, nikon super, canon be i spieprzaj ty wredny canonowy onanisto... Dla mnie tragedia.

robgr85
21-02-2008, 15:56
Oglądam sobie sąsiednie forum Nikona i oto natrafiłem na adres takiego nowego forum (http://canon-foto.com/index.php). Dla wielu, którzy CB postrzegają jako miejsce grupowych onanizmów sprzętowych, będzie (może) to forum sztuką i artyzmem opływające. :mrgreen:

Jeżeli już było z góry przepraszam. I jeżeli moderator uzna, że nowy wątek jest nie jest w tym przypadku konieczny, proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

jedynym poważnym forum canona obok cb jest forum, z tym że tam jest dużo więcej o fotografii samej w sobie niż na naszym forum:

http://photography-on-the.net/forum/

Pozdrawiam,

mc24
21-02-2008, 16:03
Wojkij, teraz piszesz tak jak Ci ktorych krytykujesz.

PS. Jest tutejsze forum Grzeska, jest alternatywne forum Krzyska. Co kto lubi. :-) I tak jest dobrze.

wojkij
21-02-2008, 18:23
Ja nikogo nie krytykuje tylko spostrzezeniami sie dziele jako "ktos z zewnatrz" kto w zasadzie nie jest mocno zwiazany z konkretna "frakcja". Jest lekka niezgodnosc miedzy panujaca opinia a rzeczywistoscia jesli chodzi o stopien fanatyzmu systemowego u posiadaczy roznych marek(co samo w sobie jest smieszne ale tak czy inaczej cos takiego sie pojawia). Dla wiekszosci ludzi "kolor" to sprawa drugorzedna i tylko narzedzie do ktorego nie przywiazuje sie wiekszych emocji, tu nie ma o czym dyskutowac. Ale niemal zawsze jesli toczy sie jakas wieksza dyskusja to wpada jakis talib krzyczac "one race - nikon race" itd. U posiadaczy C takiej manii nie widze, przynajmniej tu i na cf a mowi sie ze jest zupelnie odwrotnie.

Kubaman
21-02-2008, 19:05
Taka uwaga do kolegi Andrew 1973.
Jestem członkiem forum Nikona i nie widzę tam zatrzęsienia zdjęć zdecydowanie lepszych od tych prezentowanych tutaj. Jeśli się chce, to na CB można znaleźć doskonałe zdjęcia (chociażby dlatego, że wiele z nich jest prezentowane na obu forach). Tylko trzeba chcieć zaglądać w działy inne niż "Dla początkujących".

ewa_olsztyn
22-02-2008, 11:43
Powtarzasz te frazesy już w którymś wątku. Jeśli to forum jest dla Ciebie takie tragiczne to co Ty tu jeszcze robisz?
Akustyk - chodziło mi o znaczenie i przesłanie. Poza tym moderator takich rzeczy nie powinien robić. No ale każdy ma prawo do własnej oceny.

Kolego! Wrzuć luzik :)
Nie ma sensu reagować tak osobiście. Lepiej pomyślmy, żeby im jakiś zabawny acz uszczypliwy dowcip wyciąć w rewanżu.
MI się wymyśliło NICon na przykład...

kucza21
22-02-2008, 12:45
Sorry!! Ale ja nie mogę:P Zarejestrowałem się na podanym wyżej forum z tego względu, że wróżyłem mu przyszłość i zaufałem robiąc się jednym z pierwszy Userów. Mało tego ! Byłem drugą osobą na forum która wrzuciła zdjęcia. W temacie " Najlepsze zdjęcia zrobione Kitem " wrzuciłem o takie między innymi to zdjęcia mojego autorstwa!
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img46.imageshack.us/img46/26/yrafybd2.jpg)
Na co schorowany chyba?? Lub zakompleksiony Admin napisał mi maila takiej treści " zamieszczamy swoje zdjęcia , fajne żyrafy, pewnie na łącze pod blokiem
zrobiłeś
Po czym dostałem Bana na IP. Mam nadzieję, że MR. Admin znajdzie ten wątek i pofatyguje się mnie przeprosić

MonteChristo
22-02-2008, 13:21
Oficjalne przeprosiny i wyjasnienie:

http://canon-foto.com/index.php?topic=87.0

Kubaman
22-02-2008, 13:35
hehe, a to podobno na CB moderatorzy to największe suk..syny
bardzo mnie to ubawiło, dwa dni urzędowania i już banik

akustyk
22-02-2008, 13:37
a nie uwazacie, ze wywlekanie spraw innych forum i roztrzasanie ich tutaj jest lekko nie na miejscu? moze zoastanmy przy tym, ze jest nowe forum, napiszmy, ze potencjalny uzytkownik moze cos tam na tym forum zyskac, i juz?

nieco za bardzo przypomina mi to posty gowniarzerii, ktora jednego dnia zachwyca sie Digartem, a drugiego, gdy moderator (slusznie) wywali prace, rozrzuca gowno po alternatywnych galeriach, gdzie spiewka jest blyskawicznie podchwytywana przez podobnych pokrzywdzonych.

przeciez nie na tym taka alternatywa ma polegac :(

mc24
22-02-2008, 13:41
Pomylil sie Kolega Admin. Kazdy poczatek jest trudny.

Tu masz przeprosiny:

http://canon-foto.com/index.php?topic=87.0;topicseen


Forum jest fajne, nie wszczynajmy wojen wewnatrz systemowych, malo juz bylo wojen z zaprzyjaznionym forum zolto-czarnym?

Kubaman
22-02-2008, 13:42
a nie uwazacie, ze wywlekanie spraw innych forum i roztrzasanie ich tutaj jest lekko nie na miejscu?

To może w ogóle usunąć tę informację?
Przecież to największa w sieci darmowa reklama..

Jak ktoś się chce ogłaszać, to musi się liczyć z negatywami przy takich strzałach jak powyżej. A przy okazji inni mają darmowy humor.

mc24
22-02-2008, 13:44
Sprawa sie wyjasnila, brawo zachowanie admina stamtad. Jak dla mnie pozytywny przyklad dla co niektorych modow z co niektorych for, bez pokazywania palcami.

Brawo Kolego MonteChristo!



PS. lp. forum lm. for

Kubaman
22-02-2008, 13:44
Pomylil sie Kolega Admin.
no, zwłaszcza z komentarzem do zdjęcia :D
brawa kolego monte christo!

mc24
22-02-2008, 13:46
no, zwłaszcza z komentarzem do zdjęcia :D

No sorry, ale ja to odebralem jako mily zart, jakich pelno i tutaj. Kubaman, masz jakis problem najwyrazniej... Wiecej dystansu.

PS. Zdjecie z zyrafami bardzo fajne.

MonteChristo
22-02-2008, 13:52
hehe, a to podobno na CB moderatorzy to największe suk..syny
bardzo mnie to ubawiło, dwa dni urzędowania i już banik

Z moderatorów na CB podoba mi się ~Vitez.
Poważnie i bez żartów. Chociaż tu nie ma najlepszych notowań jak zdążyłem sie zorientować. Przyjazne nastawienie i troska o Użytkowników to jedno, a porządek musi być.

Nie będę robił zamieszania - traktujcie lepiej Canon-Foto jako uzupełnienie i wygodniejszą formę galerii. NA CB jest masa wiedzy o sprzęcie i technice. Także świetne zdjęcia. Na C-F można łatwo, lekko i przyjemnie załadować zdjęcia bezpośrednio z komputera. Nic więcej.

Kubaman
22-02-2008, 13:55
No sorry, ale ja to odebralem jako mily zart

zamieszczamy swoje zdjęcia , fajne żyrafy, pewnie na łącze pod blokiem
zrobiłeś
Po czym dostałem Bana na IP no faktycznie, świetny żart!


masz jakis problem najwyrazniej... Wiecej dystansu. a to już moja sprawa, nic ci do tego. Możemy spróbować na ile twoje problemy wyjdą na wierzch w identycznej sytuacji z banem.. (obowiązkowo - ;) ) Nie będziesz się musiał bawić w niczyjego adwokata.

Dużo relaksu zaznałem czytając te wątki. Wyborne, jak lep na muchy. Powiem - więcej nowych for o "czystej fotografii".


EDIT: Monte christo - żeby nie było. Śmieję się z twojej sytuacji i "nowonawróconych" z ich zapalczywością przechrzty. U siebie róbcie czego dusza zapragnie, nic mi do tego.

mc24
22-02-2008, 14:24
Z moderatorów na CB podoba mi się ~Vitez.
Poważnie i bez żartów.
Ja wlasnie zaczynalem lubic Twoje forum liczac na kulturalnego, stonowanego i zdystansowanego Admina, cos w rodzaju Piotra z Nikona (niedoscigly wzor).

A Ty mi z czyms takim wyjezdzasz... :(


PS. Zaczyna sie robic dym...

gustaff
22-02-2008, 14:33
Koledzy z CB.

Chciałem tylko powiedzieć, że to jest forum bliźniacze do niedawnego forum SONY, które zostało po awanturze zlikwidowane.

Na początku było ładnie, z później okazało się że to nośnik dla reklam sklepu prowadzonego przez admina :)

Powiem tak - ja nie mam nic przeciwko, ale tak tylko zauważam :)

Pozdrawiam - Sławcio ;)

mc24
22-02-2008, 14:37
Chciałem tylko powiedzieć(...)

Chcialem tylko powiedziec, ze nikomu tam zarejestrowanemu to nie przeszkadzalo, a zaczynala sie robic fajna atmosfera.

A skandaliczne zachowanie i wypowiedzi Krzysztofa i Rafiki, pracownikow Sony nie przynosza chwaly tej firmie... Wstyd!

mathom
22-02-2008, 17:03
Tak czy siak, alternatywa dobra rzecz. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że poza zamkniętym gronem userów tego forum, atmosfera tutaj raczej nie zachęca do pisania czegokolwiek. Mam na myśli moderatorów odsyłających non stop do szukajki/innych wątków, w sprawach na które odpowiedzi tylko pozornie tam się znajdują, jednocześnie ignorując tasiemcowe wątki z biciem piany.

Kubaman
22-02-2008, 18:06
jakbyś przez cztery lata przerobił na forum 300 wątków na temat: "jaki obiektyw do XXX?" to byś wiedział dlaczego kulturalny człowiek stosuje się do regulaminu zanim postanowi zabłysnąć na forum. Ilość śmieci generowanych przez takie postawy stanowi dla wielu ludzi szukających wiedzy barierę nie do przebrnięcia. Trzeba myśleć, a jak się myśleć nie chce, to dostaje się poradę skorzystania z wyszukiwarki. Nota bene nigdy nie jest to czcza rada, gdyż według regulaminu kierując do szukaczki należy podać odnośnik - co też modzi czynią. Natomiast jeszcze nikt na CB nie dostał bana za publikację zdjęć w wątku do tego przeznaczonym, jak to miało miejsce w sprawie opisanej powyżej.

mc24
22-02-2008, 18:10
OK i to jest super!

A teraz jeszcze dojdzie alternatywa gdzie bedzie mozna zapytac...

Mozliwosc wyboru jest zawsze czyms pozytywnym.

Adam Kasprzak
22-02-2008, 18:45
wole czarne literki na białym, przynajmniej tego co czytałem 2 sekundy temu nie widzę na twarzy osoby, z którą*rozmawiam ;)

Kolekcjoner
22-02-2008, 20:01
a nie uwazacie, ze wywlekanie spraw innych forum i roztrzasanie ich tutaj jest lekko nie na miejscu? moze zoastanmy przy tym, ze jest nowe forum, napiszmy, ze potencjalny uzytkownik moze cos tam na tym forum zyskac, i juz?

nieco za bardzo przypomina mi to posty gowniarzerii, ktora jednego dnia zachwyca sie Digartem, a drugiego, gdy moderator (slusznie) wywali prace, rozrzuca gowno po alternatywnych galeriach, gdzie spiewka jest blyskawicznie podchwytywana przez podobnych pokrzywdzonych.

przeciez nie na tym taka alternatywa ma polegac :(

Też tak to widzę. Nie wydaje mi się żeby rozstrząsanie kwestii, które nie dotyczą tego forum na tym forum było eleganckie i sensowne.


(....)

A teraz jeszcze dojdzie alternatywa gdzie bedzie mozna zapytac...

Mozliwosc wyboru jest zawsze czyms pozytywnym.

Oczywiście. I może niech tak zostanie 8).

Co do tego, że zareagowałem osobiście i nerwowo na wymysł kolegi z Forum Nikona - tak było to dla mnie bardzo niesmaczne i taka jest moja ocena tej kwestii (nic się nie zmieniło) - szczególnie dlatego, że bardzo cenię sobie żółte forum (niektórych ludzi którzy tam piszą) i jego Admina.

mathom
22-02-2008, 21:11
jakbyś przez cztery lata przerobił na forum 300 wątków na temat: "jaki obiektyw do XXX?" to byś wiedział dlaczego kulturalny człowiek stosuje się do regulaminu zanim postanowi zabłysnąć na forum. Ilość śmieci generowanych przez takie postawy stanowi dla wielu ludzi szukających wiedzy barierę nie do przebrnięcia. Trzeba myśleć, a jak się myśleć nie chce, to dostaje się poradę skorzystania z wyszukiwarki. Nota bene nigdy nie jest to czcza rada, gdyż według regulaminu kierując do szukaczki należy podać odnośnik - co też modzi czynią. Natomiast jeszcze nikt na CB nie dostał bana za publikację zdjęć w wątku do tego przeznaczonym, jak to miało miejsce w sprawie opisanej powyżej.

Rozumiem regulaminy itd. . Jeżeli nie znajduję o odpowiedzi na moje wątpliwości to piszę. Niektórych wątków tutaj po prostu nie da się czytać. Sensowna treść stanowi na oko kilka procent wypowiedzi. Prędzej wymoderowałbym wątki tasiemce. Szczerze mówiąc wole którki konkretny wątek z konkretnymi odpowiedziami, niż wszystko (i nic) w jednym - chociażby pozornie na temat. To taka mała dygresja, ale odnoszę wrażenie jakby użytkownicy nie mający >kilkaset postów byli traktowani trochę jak idioci. bez urazy :)

Kolekcjoner
22-02-2008, 21:22
(.....)To taka mała dygresja, ale odnoszę wrażenie jakby użytkownicy nie mający >kilkaset postów byli traktowani trochę jak idioci. bez urazy :)

Też mam podobne wrażenie :lol:.

fret
22-02-2008, 22:13
Kubaman, wybacz, ale o szukaniu wiedzy, to Ty... :)

MacGyver
23-02-2008, 00:51
Bardzo dobry pomysł ! ...Ja osobiście musiałem usuwać swój wątek ze swoimi zdjęciami, a to pewnie z tego względu, że kitem robiłem...
P.S. Ja już dołączyłem. ...

Sorry!! Ale ja nie mogę:P Zarejestrowałem się na podanym wyżej forum z tego względu, że wróżyłem mu przyszłość i zaufałem robiąc się jednym z pierwszy Userów. ...


http://canon-foto.com/index.php?topic=87.0
Popatrz, na obu forach coś Ci nie pasuje, na obu czujesz się krzywdzony czy też nierozumiany. Może czas zastanowić się nad formą własnej obecności na nich. Robisz wokół siebie dużo szumu, zakładasz bez potrzeby nowe wątki, zdarza się że w nieodpowiednich miejscach, na canon-foto, jak napisał MonteChristo wrzuciłeś na raz dużą ilość zdjęć bez jakiegokolwiek ładu i składu. Popatrz na całe rzesze na innych użytkowników, którzy sobie czasami coś napiszą, innym razem wrzucą zdjęcie i nie mają żadnych problemów z formułą forów, adminami/moderatorami ani też z innymi forumowiczami.

kucza21
23-02-2008, 13:30
Popatrz, na obu forach coś Ci nie pasuje, na obu czujesz się krzywdzony czy też nierozumiany. Może czas zastanowić się nad formą własnej obecności na nich. Robisz wokół siebie dużo szumu, zakładasz bez potrzeby nowe wątki, zdarza się że w nieodpowiednich miejscach, na canon-foto, jak napisał MonteChristo wrzuciłeś na raz dużą ilość zdjęć bez jakiegokolwiek ładu i składu. Popatrz na całe rzesze na innych użytkowników, którzy sobie czasami coś napiszą, innym razem wrzucą zdjęcie i nie mają żadnych problemów z formułą forów, adminami/moderatorami ani też z innymi forumowiczami.
Proszę Ciebie kolego ! Nie znasz całej sytuacji to nie wypowiadaj się na tematy! Jeszcze z takim przekonaniem. Może jeszcze napiszesz, że brak mi akceptacji i rodzice mnie nie kochają?? A. Nie mam jakichś problemów z brakiem dowartościowania siebie czy też jakichś większych kompleksów!
Dałem dwa komentarze. Pierwszy pozytywny po zalogowaniu się po czym po 10 minutach dostałem BANA !! Rozumiesz BANA na IP ! Za co ?? Za to, że wrzuciłem 5 moich najlepszych zdjęć które zrobiłem kitem ! W wątku o najlepszych zdjęciach kitem. Po ok 5 minutach od wstawienia zdjęć o godzinie 4 w nocy , zero pytań, zero sprostowań po prostu nie przyjemny mail wysłany i BAN na IP. Mogłem się czuć urażony więc to wylałem na forum tym bardziej, że admin nie odpowiedział mi na maila w którym pytałem o co chodzi. Sam Admin już przeprosił chociaż nie musiał tego robić publicznie, bo na tym mi nie zależało i jak widzisz jwspólnie zakończyliśmy temat, a Ty dalej jakichś brudów się wyszukujesz.
Co do tego forum! Raz zjechałeś mnie w którymś z wątku za zakładanie cały czas wątków - Przeprosiłem i przestałem ?? Czy to mało ??
Ja może taką propozycje dla Ciebie zarzucą i będzie po dyskusji. Bo tak widzę, od czasu kiedy się pojawiłem na tym forum ciągle mnie docierasz z tego względu, że zadaje amatorskie pytania, że w ogóle pytam. Czy też śledzisz moje teksty i wyszukujesz się błędów ortograficznych to zamiast tego powalcz z tym amatorem( za mną ) w " Batlu " ?? Zobaczymy jak Twoja cała strona sprzętu oraz wieloletnie doświadczenie poradzi sobie? A co do problemów to jedyne co mam tutaj to z Tobą i chcę to w jakiś sensowny sposób rozwiązać. Pozdrawiam :)

McKane
23-02-2008, 14:17
Dałem dwa komentarze. Pierwszy pozytywny po zalogowaniu się po czym po 10 minutach dostałem BANA !! Rozumiesz BANA na IP !

Hehe brzmi to jakby Cie normalnie wsadzili do aresztu na 48 h za przechodzenie w niedozwolonym miejscu :)

Pamietaj na mozliwosci zalogowania sie na wszystkich forach w necie zycie sie nie konczy ;) Mozna sobie poczytac ksiazki, pofotografowac. Zeby az tak przezywac bana na nic nie znaczacym forum to troche przesada.

A to ze Cie gdzies MacGyver pojechal za robienie bledow ortograficzych to akurat sluszne. Nauczysz sie pisac i dzieki temu dolaczysz do elity Polakow znajacych w stopniu podstawowym swoj jezyk ojczysty.

MonteChristo
23-02-2008, 14:33
No tych zdjęć było więcej niż 5 x 2 - nie bądź kłamczuszkiem :) Ja nie chcę w ogóle na CB pisać o tym, żeby nie było bicia piany i tzw. darmowej reklamy. Bo to chała. No ale Ty musisz wylewać gorzkie żale TU, a nie tam, gdzie dostałeś tego bana. Weź bądź facetem i nie jęcz jak baba po sąsiadkach. To żałosne. Masz mój e-mail, itd., itp.

Dżizas, nawet żebyś się nie załamał i miał co pokazywać kolegom jaki durny ten admin - przeprosiłem publicznie. Do tej pory nie widzę, ani tu, ani tam tych wszystkich zdjęć które byłeś łaskaw zamieścić, chętnie bym skonfrontował je z tymi adresami serwisów i galerii, które na nich były. Głowinie z tego powodu zablokowałem Ci konto, bo była chyba 3 w nocy i mi sie już spać chciało, a jak sobie wyobraziłem, że rano będę miał ze 100 wątków do usunięcia, bo jakiś dowcipniś wrzuca sobie wszystko to co znalazł na kompie, to po prostu wybrałem zablokowanie IP. Może to mało polityczne i profesjonalne, ale skuteczne. Ale chłopie - dość o tym. Bądź facetem, pogódź sie z tym. Wypij flaszkę i zapomnij. Flaszkę mogę nawet wysłać pocztą żeby mnie sumienie nie dręczyło, bo Ty masz depresję i jeszcze sobie coś złego zrobisz...

{Przepraszam w ogóle za pisanie tego tutaj, bo naprawdę nie chcę robić chamskich trików dla podbicia tematu, no ale młodzieniec mnie sprowokował - tutaj, choć rzecz się wydarzyła na innym w ogóle jakimś forum towarzyskim dla kilku kolesi - słuszna racja}

Fan nr 1
23-02-2008, 15:42
Podoba mi się układ działów tego nowego forum

mc24
23-02-2008, 17:16
No tych zdjęć było więcej niż 5 x 2 - nie bądź kłamczuszkiem

I dlatego ban na IP?!?!?!? Dziwne zwyczaje na poczatek... Wystarczylo zapytac w watku w ktory wrzucal, albo na PW...

Dziwne...

Wyjasniles potem i koniec. Po co tu wchodzisz i trollujesz moim zdaniem.


Ja nie chcę w ogóle na CB pisać o tym, żeby nie było bicia piany i tzw. darmowej reklamy.

Ale caly czas to robisz!!!!


Bo to chała. No ale Ty musisz wylewać gorzkie żale TU, a nie tam, gdzie dostałeś tego bana. Weź bądź facetem i nie jęcz jak baba po sąsiadkach. To żałosne. Masz mój e-mail, itd., itp.

Jego sprawa. A takie pisanie na granicy obrazania jest bardzo nie na miejscu.



Flaszkę mogę nawet wysłać pocztą żeby mnie sumienie nie dręczyło, bo Ty masz depresję i jeszcze sobie coś złego zrobisz...

Czlowieku co Ty wypisujesz?!?!?!? I Ty masz ambicje prowadzic forum KULTURALNYCH dyskusji o fotografii?!?!?!?!?

Wez przyklad z Piotra z forum Nikona. On nigdy by tak nic nie napisal!



Bardzo jestem zniesmaczony. Miala byc alternatywa, tymczasem jest prosta droga do pralni...

m_wielebny
23-02-2008, 18:10
"Zdjęcia - kategorie tematyczne" jest pełno słabizny (dobre foty oczywiście też są, ale większości to one tam nie stanowią). Nie twierdzę że jest to złe, internetowe forum związane ze sprzętem to nie Muzeum Narodowe i każdy ma prawo pokazać co tam sobie ufoci, ale jak dla mnie nie świadczy to w żadne sposób o wyjątkowości czy wręcz unikatowości takiego forum.

Tak jak wspominasz, każdy może zamieszczać zdjęcia. Chyba nie sądzisz że o jakości forum stanowią tylko i wyłącznie zdjęcia i to czy są słabe czy piękne. (Chyba że stworzysz dwa nowe fora - dla pięknych i dla brzydkich zdjęć). Wyjątkowość Nikona to dla mnie przede wszystkim to, że można porozmawiać: o sprzęcie, poddać pod ocenę fotografie (uzyskać nowe przydatne rady), jak również porozmawiać prawie o wszystkim w Cafe - to właśnie wpływa na to że możemy się poczuć jak rodzina.

obserwator
23-02-2008, 19:22
Chyba wmanewruję się w tą dyskusję...
McKane ma rację - zbyt personifikujecie to wirtualne życie, zapominając o tym prawdziwym...
Jeszcze trochę i web-roboty (albo nowy rodzaj ludzi, specjalnie do tego przygotowanych i pewnie wychodowanych aby całe życie to robić od rana do wieczora- ba...do nocy :) ) będą zakładać nowe fora, pilnować aktualnych, a szpitale psychiatryczne przyjmować ludzi z nowymi zjawiskami chorobowymi: " panie doktorze a ten (tu wstawić nick) to się mnie czepia, prześladuje i mam omamy, a do tego to już dręczą mnie natręctwa myślowe itp. itd.., uczestniczę w 27 forach sprzętowych (nikon, canon, canon2, nikkor, whirpool, Diesel Jeans, ikea, wiertła udarowe i ostanio zapisałem się na forum maszyn samojezdnych bez kierowcy) i jednym forum o forach, co mam robić?" - normalnie co niektórzy traktujecie to nazbyt osobiście- czyżby nowa choroba cywilizacyjna po aids? ;)

Forum to tylko miejsce w sieci, aby zajrzeć w razie powstałego problemu lub dręczącej kwestii...lub podzielić się czymś WARTOŚCIOWYM - bo to klu każdego forum sprzętowego - i tak postrzegam forum Canona - dobrze, że jest sprzętowe, bo takie ma być - a same fotografie to już zupełnie inna historia (nie neguję tego, ale nie podniecam się na każdy cykpstryk, bo lepiej przespacerować się do pobliskiej galerii :)......tak jakby w warsztacie samochodowym pitolić o tym, czy słusznie pod tesko i realem są skrzyżowania równorzędne, a w Pcimiu Dolnym to kiepsko się prowdziło na drodze bo nawierzchnia śliska i dziurawa, no i czy na zakręcie śmierci słusznie jechałem 45km/h, bo martwię się, że prawie wypadłem z niego...i jeszcze zapytam o to czy może są w tym warsztacie tacy co mieli podobne problemy do moich, to byśmy wspólnie potestowali któregoś dnia pokonywanie zakrętu śmierci z prędkością podobną a może nabierając wspólnie doświadcznia (ba wspólnie to już efekt synergii) i pokonali go szybciej....


A druga rzecz, stara prawda marketingowa: cokolowiek o Tobie gadają - byle gadali

fret
23-02-2008, 19:34
Gdyby każdy zaglądał tylko w razie powstałego problemu, to marnie by forum wygladało. Potrzebni jeszcze są tacy, co zaglądają, żeby pomóc w rozwiązaniu problemu :) Pasożycik :)

obserwator
23-02-2008, 19:44
Stąd napisałem "podzielić się czymś WARTOŚCIOWYM"
Proponuję czytać uważniej i ze zrozumieniem ;)
Pozdrawiam

kucza21
23-02-2008, 20:27
Hehe brzmi to jakby Cie normalnie wsadzili do aresztu na 48 h za przechodzenie w niedozwolonym miejscu :)

Pamietaj na mozliwosci zalogowania sie na wszystkich forach w necie zycie sie nie konczy ;) Mozna sobie poczytac ksiazki, pofotografowac. Zeby az tak przezywac bana na nic nie znaczacym forum to troche przesada.

A to ze Cie gdzies MacGyver pojechal za robienie bledow ortograficzych to akurat sluszne. Nauczysz sie pisac i dzieki temu dolaczysz do elity Polakow znajacych w stopniu podstawowym swoj jezyk ojczysty.

Panie McKane ! Watek sie tutaj toczy o nowym forum wiec dalem opinie na jego temat po tym jak dostalem BANa! jak i rowniez przed.
Ty tez 2 razy w moim watku doczepiles sie pisowni zamiast dac mi sensowna odpowiedz gdzie raz probowales mi wmowic ze 'przeslona' to blad i nie ma takiego slowa, a drugi raz zlinczowales mnie za to ze napisalem ' Chcialbym sie zapytac ' i ze to nie poprawne.
Czasem czepialstwo wasze nie zna granic i ktos kto ma 60 watkow i widac ze jest poczatkujacy zada durne dla was pytanie to lepiej nie odpowiedziec na nie, a doszukac sie nieistniejacych bledow .

PS MonteCristo. Ja juz pisalem ze publicznie sobie wyjasnilismy jezeli mamy ciagnac dalej dyskusje mozemy to zalatwic w kulturalny sposob na prv.

McKane
23-02-2008, 20:52
Panie McKane ! Watek sie tutaj toczy o nowym forum wiec dalem opinie na jego temat po tym jak dostalem BANa! jak i rowniez przed.
Ty tez 2 razy w moim watku doczepiles sie pisowni zamiast dac mi sensowna odpowiedz gdzie raz probowales mi wmowic ze 'przeslona' to blad i nie ma takiego slowa, a drugi raz zlinczowales mnie za to ze napisalem ' Chcialbym sie zapytac ' i ze to nie poprawne.
Czasem czepialstwo wasze nie zna granic i ktos kto ma 60 watkow i widac ze jest poczatkujacy zada durne dla was pytanie to lepiej nie odpowiedziec na nie, a doszukac sie nieistniejacych bledow .

PS MonteCristo. Ja juz pisalem ze publicznie sobie wyjasnilismy jezeli mamy ciagnac dalej dyskusje mozemy to zalatwic w kulturalny sposob na prv.

Hehe jaka ta mlodziez dzisiaj pamietliwa. Ja juz dawno zapomnialem z kim rozmawialem na temat pisowni przyslony. Do "chcialbym sie zapytac" sie nie przyznaje nie wiem o co chodzi.

Tym sie wlasnie roznimy ... Ty traktujesz sprawy personalnie zapamietujac kto i w jaki sposob sie do Ciebie odezwal a ja problemowo czyli o czym rozmawialismy i jaki z tego moral. Do konca zycia zapamietam poprawna pisownie przyslony bo przeczytalem kilka slownikow a co tam napisal w 10 poscie kucza21 zapomne pewnie juz w poniedzialek jak bede focil na gorskim plenerze.

kucza21
23-02-2008, 20:57
Taki mam charakter:) Bardzo pamietliwy :) Koniec OT. Mialem generalnie na mysli piszac tego posta, ze czasami za malo niektorzy chca pomoc, a za bardzo sie doczepic.

MacGyver
24-02-2008, 01:39
...Nie mam jakichś problemów z brakiem dowartościowania siebie czy też jakichś większych kompleksów!
W takim razie dlaczego robisz takie rzeczy:

Ja osobiście musiałem usuwać swój wątek ze swoimi zdjęciami, a to pewnie z tego względu, że kitem robiłem...
Krytyka Ci się nie spodobało czy uraziło Cię to że niewielu użytkowników chciało komentować Twoje zdjęcia ?

A co do problemów to jedyne co mam tutaj to z Tobą...
A potem piszesz:

Czasem czepialstwo wasze nie zna granic i ktos kto ma 60 watkow i widac ze jest poczatkujacy zada durne dla was pytanie to lepiej nie odpowiedziec na nie, a doszukac sie nieistniejacych bledow
Czyli jednak problemy masz nie tylko ze mną ? Widzę tu pewną niespójność :-)

Rozumiesz BANA na IP ! Za co ?? Za to, że wrzuciłem 5 moich najlepszych zdjęć które zrobiłem kitem ! W wątku o najlepszych zdjęciach kitem.

No tych zdjęć było więcej niż 5 x 2 - nie bądź kłamczuszkiem :)
Ktoś tu mija się z prawdą :-)

Vitez
24-02-2008, 02:18
Kusi zamknąć was na parę dni byście ochłonęli i nie kontynuowali offtopa...

MacGyver
24-02-2008, 04:37
To zamykaj :-)
Prawdę powiedziawszy to bez offtopa nie wiele więcej da sie tu napisać: startuje nowe forum, w założeniu zbliżone formułą do forum Nikona .... i tyle. Podyskutować będzie można za kilka miesięcy jak się rozhuśta, bo póki co jest niemal puste.

Kristof
13-03-2008, 21:17
kucza21, w większej części mijasz się z prawdą niż mówisz prawdę - jeśli chodzi o tą sytuację. Osobiście mam 'jakieś doświadczenia' na obu forum i jako obserwator tej całej dyskusji piszę to w pełni świadomie.
ps. Vitez, Ty wg mnie jesteś całkiem ok jeśli chodzi o pomoc...

Mellan
18-04-2008, 03:03
Lubię czasem zaglądnąć na to alternatywne forum.
Fakt, niewiele się dzieje, kameralnie tam, aż nawet za kameralnie. Myślę, że trzeba zaczekać trochę, aż wypracuje sobie własną formułę, a tego widać poszukuje. Jako kalka canon-board raczej nie ma szans ze względu na ogrom wiedzy jaki wnieśli użytkownicy tutaj.
W myśł zasady: "Dobre rzeczy reklamują się same" byłbym spokojny o obydwa fora.
Często czytam tu prośby o niewklejaniu fotek, więc może tam by było lepsze miejsce?
IMHO czarny background wydaje się odpowiedniejszy na prezentację zdjęć...
Zobaczymy jak się to potoczy.

MacGyver
18-04-2008, 08:34
....
Fakt, niewiele się dzieje, kameralnie tam, aż nawet za kameralnie. ...
Taki problem ma niemal każde nowe forum, AD 2008. Aby przestało być, jak to ładnie określiłeś "kameralnie" trzeba je "sztucznie" rozkręcić.
I żeby nie było, ja tam dobrze życzę Krzyśkowi, niech się rozkręci. Nie pasowało mu z jakiś względów na CB to zamiast trollować wykazał się inicjatywą i stworzył alternatywę :-)

Mellan
16-08-2010, 20:18
Przypadkiem odkopałem wątek. Nawet odkryłem mój wpis:

[...]Zobaczymy jak się to potoczy.
Więc klikam co tam słychać:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://a.imageshack.us/img836/8100/canonfoto.jpg)

Hula wiatr...

Krzychu
16-08-2010, 20:49
Dla mnie interesujący jest fenomen naszego forum i potencjalnej konkurencji - każdy zna wady tego forum i teoretycznie zrobienie konkurencyjnego znacznie lepszego powinno być trywialne, ale wszyscy dotychczas polegli z kretesem :) Fenomen po prostu...

canis_lupus
16-08-2010, 21:55
nie fenomen. trzeba zrozumieć, że forum to nie silnik i administracja tylko ludzie. Raz mi sie tylko udało zrobić alternatywne forum na które przeniosło się 99% userów...

MacGyver
16-08-2010, 22:28
nie fenomen. trzeba zrozumieć, że forum to nie silnik i administracja tylko ludzie...
... i terści, które już na tym forum są.
Nikt nie che pisać na forum, które jest puste. Ludzie którzy wiedzą dzielą się z innymi też nie lubią pisać 5 razy tego samego.
Dwa i pół roku temu napisałem

Taki problem ma niemal każde nowe forum, AD 2008. Aby przestało być, jak to ładnie określiłeś "kameralnie" trzeba je "sztucznie" rozkręcić.
I teraz to jest chyba jeszcze bardziej aktualne. Ludzie poprzyzwyczajali się do istniejących forów tak jak kiedyś przyzwyczajali się do lokalnych gazet, czytając je regularnie, przez 40 lat :-) Aby przeciągnąć ludzi i zachęcić do aktywnego pisania trzeba zaoferować coś naprawdę ekstra, a to nie takie proste i nie zrobi się samo :-)
W międzyczasie powstał nowy "canoniarski" portal z forum dyskusyjnym:
http://canon-board.info/showthread.php?t=63694
Ciekawe jak potoczą się jego losy.

Sergiusz
17-08-2010, 01:06
To jest już od dawna podzielony rynek. I powielanie pomysłu, często przez obrażonych albo zbanowanych userów nie ma sensu i raczej skazane jest na niepowodzenie. Ale jak za kimś stoi kapitał to ma szanse zaistnieć na tym rynku czego przykładem jest forum Sony. Dobry pomysł bez kapitału ma nikłe szanse powodzenia, bardzo dobry też. Ale szalony...

Canion
17-08-2010, 08:19
To jest do zrobienia. Zauważcie wątki stricte sprzętowe już dawno wyczerapały swój potencjał. Odżywają gdy pojawaia sie nowości sprzętowe ale tylko tyle. forum dziś powinno być jednak oparte na prezentowaniu fotografi, setupów i własnie dyskusji wokoło tego. Czyli cieżar przesunąć z tematyki sprzętowej na tematy bliższe sednu czyli prezentacj zdjęć. czyli silnik nastawiony na łatwość poruszania sie po zdjeciach./danego usera, danej tematyki i powiązane z tymi zdjęciami dyskusje/. fajnymi dodatkami mogłoby być geotagowanie zdjęć , linki do wspołptwórców zdjęcia./ modelka,wizażystka/ , zachowane exify, może krótki opis setupu oświetleniowego danego kadru. itd. jakby bliżej formie bloga fotograficznego a nie np setnej dyskusji o szkłach o których i tak już wszystko zostało powiedziane.

czy to jest do ogarnięca? pewnie tak. Kto sprobuje ten pewnie wygra.

Janusz Body
17-08-2010, 09:00
To jest do zrobienia. Zauważcie wątki stricte sprzętowe już dawno wyczerapały swój potencjał. Odżywają gdy pojawaia sie nowości sprzętowe ale tylko tyle. forum dziś powinno być jednak oparte na prezentowaniu fotografi, setupów i własnie dyskusji wokoło tego. Czyli cieżar przesunąć z tematyki sprzętowej na tematy bliższe sednu czyli prezentacj zdjęć. czyli silnik nastawiony na łatwość poruszania sie po zdjeciach./danego usera, danej tematyki i powiązane z tymi zdjęciami dyskusje/. fajnymi dodatkami mogłoby być geotagowanie zdjęć , linki do wspołptwórców zdjęcia./ modelka,wizażystka/ , zachowane exify, może krótki opis setupu oświetleniowego danego kadru. itd. jakby bliżej formie bloga fotograficznego a nie np setnej dyskusji o szkłach o których i tak już wszystko zostało powiedziane.

czy to jest do ogarnięca? pewnie tak. Kto sprobuje ten pewnie wygra.


plfoto.pl
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
plfoto.com miało być :-)

Vitez
18-08-2010, 11:53
czyli silnik nastawiony na łatwość poruszania sie po zdjeciach./danego usera, danej tematyki i powiązane z tymi zdjęciami dyskusje/. fajnymi dodatkami mogłoby być geotagowanie zdjęć , linki do wspołptwórców zdjęcia./ modelka,wizażystka/ , zachowane exify, może krótki opis setupu oświetleniowego danego kadru.

To o czym piszesz to nie forum a fotogaleria. Takich miejsc też już jest mnóstwo w sieci. Janusz Body wyżej wspomniał jedno, ja dorzucę np maxmodels.pl :p

Forum ma jednak inną formę. Jak ktoś chce pooglądać zdjęcia, podpatrzeć współtwórców, pooglądać exify - to znajdzie w sieci miejsce dla siebie.
jak ktoś chce popisać na ten czy owy temat, głównie związany z posiadanym/planowanym sprzętem - to też znajdzie w sieci miejsce dla siebie.
Próby łączenia obu tych typów miejsc niekoniecznie mogą wyjść na dobre...