PDA

Zobacz pełną wersję : Konica vx super 200/36 za 4,50 warto ???



fotofather
19-02-2008, 13:52
Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie negatywu Konica VX 200 SUPER. Ktoś coś wie o tym filmie ? Mogę kupić po 4,50 za rolkę z opakowania zbiorczego (data ważności 04/2009. Posiadam Canon eos 300. Fotografuję do albumu rodzinnego. Cena wydaje mi się dość atrakcyjna. Jednak wywoluje w raczej porządnym labie (nie rosman czy coś w tym stylu) i jak wydaję 30 zeta za wywolanie i odbitki to glupio by to zepsuć jezeli to slaby negatyw. Do tej pory focilem glównie na superia X-Tra 400, Fuji Reala, czy PRO 400H (trochę drogi jak na moją kieszeń). Wiem że nie można porównywać np. malucha do merca, no ale mam dylemat czy kupić czy nie ??? Nie ma cyfry ale male dziecko :)), więc wiecie z kilku zdjęć jedno wyjdzie super bo za "obiektem trudno nadążyć". A chcialbym aby pamiątka byla. Więc odwieczny kompromis jakość a cena.
Wiem że byl test tego nagatywu w fotokurierze 05/2003 (może ktoś ma i móglby mi przeskanować na maila ???) ale niestety nigdzie nie mogę się dokopać do tego artykulu.

Chętnie poznam opinie innych

Pozdrawiam

MacGyver
19-02-2008, 17:08
Jeśli:
- materiał nie jest zleżały (a raczej nie jest skoro ma jeszcze ponad rok teoretycznej przydatności do użycia)
- nie był źle przechowywany
- jest to to materiał firmowany logo Konica a nie Konica-Minolta
- nie zamierzasz go skanować, z przeznaczeniem do dużych rozdzielczości
- chcesz go używać do typowo pamiątkowych fotek
to warto

fotofather
20-02-2008, 08:22
Na rolkach jest 200VX SUPER i ....KONICA MINOLTA. To różnica na jakości że jest nie jest firmowany na przez samą KONICĘ ???
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Na rolkach jest 200VX SUPER i ....KONICA MINOLTA. To różnica na jakości że nie jest firmowany przez samą KONICĘ ???

Mala poprawka bo się zakalapućkalem :)

MacGyver
20-02-2008, 14:53
Tak i to duża. Kiedyś Konica VX 200 była nienajgorszym amatorskim materiałem, nawet zeskanować w miarę sensownie się ją dało (z przeznaczeniem na 800-tkę do netu itp), ale tego co pojawiło się na rynku jako Konica-Minolta VX 200 przyzwoitym negatywem nazwać już nie można (nie te kolory, większe ziarno).

fotofather
20-02-2008, 15:08
Wielkie dzięki za wyjaśnienie niuansów.

POzdrawiam

senner
21-02-2008, 13:34
Wiem że byl test tego nagatywu w fotokurierze 05/2003 (może ktoś ma i móglby mi przeskanować na maila ???) ale niestety nigdzie nie mogę się dokopać do tego artykulu.

ja również chętnie poczytałbym owy artuykuł zwłaszcza że w lodówce leżą 3 nieużywane jeszcze puszko owego negatywu.. :]
jak ktoś ma albo znajdzie to prosiłbym o linka lub coś w tym rodzaju

robiłem na tej knice przez ponad 2 lata zenitem i jak dla mnie jest ok - trudno mi jednak powiedzieć cośszczegółowego bo często jakość była tracona na słabym skanerze ew. przygodach z samym zenitem.. :]

ale zrobiłem kiedyś jedną serię na negatywie (uwaga!) firmy '1' (carrefour) i.. wyszło super :) świetne kolory przede wszystkim

MacGyver
21-02-2008, 13:48
Markety i sieci handlowe sprzedają pod swoimi markami negatywy znanych producentów. Twój "1" mógł być np materiałem Konica lub Kodak, tyle że w innym pudełku :-)

senner
21-02-2008, 15:07
Markety i sieci handlowe sprzedają pod swoimi markami negatywy znanych producentów. Twój "1" mógł być np materiałem Konica lub Kodak, tyle że w innym pudełku :-)

doskonale o tym wiem ale do dzisiaj się nie dopatrzyłem co dokładnie było w srodku

wiem tylko że dla rossmana klisze robi agfa [przynajmniej robiła jeszcze jakieś pół roku temu gdy byłem ostatnio w rossmanie ;]

fotofather
21-02-2008, 15:58
Test dotyczy Negatywów Konica Color VX 100, 200, 400 Super a nie "KONICA MINOLTA" bo to jednak różnica jak się niedawno dowiedzialem :)
Niestety nic nie znalazlem za wyjątkiem aukcji calego rocznika na allegro.

matmak
23-02-2008, 00:19
Z najtańszych negatywów polecam fuji c200.
np. http://www.allegro.pl/item312446159_fuji_color_200_36_pieciopak_23_zlote .html#photo
http://www.allegro.pl/item310635024_uwaga_wyprzedaz_2x_film_fuji_200_36_ dwupak_f_ra.html

Pozdrawiam

MacGyver
23-02-2008, 00:26
Pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią na temat tego negatywu. Tani szajs, ani to koloru nie ma, ani rozdzielczości a i ziarenko mało sympatyczne. Nie wspominając już nawet o skanowaniu, odbitki z Fuji Color wyglądają nieciekawie, dalece gorzej od tych z niewiele droższej Superii.

matmak
23-02-2008, 01:14
Szczerze mówiąc ja też przeszedłem na superię... :)

senner
23-02-2008, 01:31
Z najtańszych negatywów polecam fuji c200.
np. http://www.allegro.pl/item312446159_fuji_color_200_36_pieciopak_23_zlote .html#photo
http://www.allegro.pl/item310635024_uwaga_wyprzedaz_2x_film_fuji_200_36_ dwupak_f_ra.html

Pozdrawiam

"Nasze filmy przechowywane są w optymalnych warunkach zalecanych przez producenta czyli w chłodniach bez dostępu ciepła dlatego data ważnośći 05. 2006 nie ma wpływy na jakość wykonywanych zdjęć. "

warto zauważyć że wystawiono 1000 sztuk.
i trzymają to wszystko w chłodniach? jakoś nie wierzę..

nie wpływa na zdjęcia? może, ale jeśli później okaże się że cały film jest do bani jedyną rekompensatą może być negatyw na allegro. jak dla mnie to za mało.


dla amatorów wyższych czułości, taniości i przeterminowanych negatywów:

http://www.allegro.pl/item304875888.html


btw - aktuanie robię tytułową konice na analogu (zenitar 2,8/16 fisheye - FF) więc może niedługo jakimiś zdjęciami się pochwalę - zobaczymy na żywym przykładzie

an_zak
23-02-2008, 10:30
Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że szkoda kupować materiałów innych niż naprawdę dobre. Szkoda zabawy z analogiem na użeranie się z kiepskimi materiałami. Szkoda stresu, jeśli na naprawdę dobrym kadrze zaczynają wyłazić niedoskonałości materiału za 5zł.

Niżej superii nie warto schodzić, a i jej do ideału naprawdę dużo brakuje. Już lepiej kodaka profoto100 albo realę po terminie.

fotofather
23-02-2008, 11:42
Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że szkoda kupować materiałów innych niż naprawdę dobre. Szkoda zabawy z analogiem na użeranie się z kiepskimi materiałami. Szkoda stresu, jeśli na naprawdę dobrym kadrze zaczynają wyłazić niedoskonałości materiału za 5zł.

Niżej superii nie warto schodzić, a i jej do ideału naprawdę dużo brakuje. Już lepiej kodaka profoto100 albo realę po terminie.

Racja. Więc jednak doszedłem do wniosku że poniżej pewnego poziomu nie należy upadać. Wolę dolożyć kilka złotych i kupić świeżą realę czy wypróbować profoto100. Zastanawiam się tylko czy film Kodaka lepiej wywolać w labie Kodaka, czy może u Fuji z racji niższej ceny za odbitkę ???

an_zak
23-02-2008, 12:52
Racja. Więc jednak doszedłem do wniosku że poniżej pewnego poziomu nie należy upadać. Wolę dolożyć kilka złotych i kupić świeżą realę czy wypróbować profoto100. Zastanawiam się tylko czy film Kodaka lepiej wywolać w labie Kodaka, czy może u Fuji z racji niższej ceny za odbitkę ???
Sam musisz znależć odpowiadający Ci zakład. Ja po przygodach z wieloma - amatorskimi i profesjonalnymi, zacząłem wysyłać lub zawozić negatywy do labu jakby nie patrzeć, dość oddalonego od mojego miejsca zamieszkania :) zwróć też uwagę, by zakład pracował na maszynie analogowej - odbitki analogowe jednak wychodzą dużo lepiej niż cyfrowe (odpada etap skanowania, często dość kulawego)

No i jak znajdziesz dobry zakład, szybko przekonasz się, że szkoda robić odbitki mniejsze niż 20x30, a kompletnym kompromisem jest 15x21 :D