PDA

Zobacz pełną wersję : 350D coś nie tak...



Miedziak
19-02-2008, 13:09
Witam!
Wczoraj wieczorem wziąłem do ręki aparat (350D) i po włączeniu zasygnalizował niski poziom baterii- dziwne, bo była naładowana. Wymieniłem ją na drugą i po 7-10 sek. aparat znowu zasygnalizował niski poziom baterii, po czym wyłączył się. Wydało mi się to dziwne, ale pomyślałem, że jest to używany sprzęt i baterie mogą być trochę wysłużone. Naładowałem obie i powtórzyłem operację jeszcze tzy razy- za każdym razem tak samo. Nie ukrywam- pobladłem. Odczekałem chwilę i odpiąłem Grip'a, żeby zobaczyć, jak aparat zadziała bez niego. Wszystko wróciło do normy- z dwie godziny nie dawałem mu się wyłączyć, a bateria działała poprawnie. Z powrotem zamocowałem Grip i... bateria działa bez zarzutu!
Czy komuś przydarzyło się coś podobnego? Acha!... to chyba nie była wina zabrudzonych styków, bo w tym wszystkim zapomniałem je przeczyścić przed ponownym zamocowaniem gripa.
Pozdrawiam, Kuba

Chris_11
19-02-2008, 13:19
Może grip był niedokręcony.

Miedziak
19-02-2008, 14:28
Odpada, bo dzień wcześniej wszystko było ok, a nie grzebałem przy gripie w międzyczasie...

SdoubleU
19-02-2008, 15:19
20 - ty stopień zasilania :grin:

bartheq
19-02-2008, 15:20
a grip oryginalny czy zamiennik? (:

Miedziak
19-02-2008, 15:28
Chyba niestety zamiennik, bo nigdzie nie widzę nazwy producenta...
Tak, czy inaczej mam pytanie:
Jeżeli jest to wina grip'a, to czy może to fizycznie zaszkodzić samemu body gdyby sytuacja się powtórzyła? Może lepiej byłoby po prostu zrezygnować z tego elementu?

djcargo
19-02-2008, 23:10
niestety na zamiennik na forum wiele osób narzekało. W sumie planuję kupno gripa i jednak kupię oryginała.

A w twoim przypadku - stawiałbym na grip - zwłaszcza jeśli (wczoraj działał - dziś nie)

KORD/EPKK
20-02-2008, 01:26
Ja mam (lem) podobny problem z bateriami w gripie (oryginalnym) - tzn jak sa obie to np. nie zadziala funkcja sensor cleaning. I problem jest z jedna bateria z ta nieoryginalna (swoja droga to byl dodatek do ladowarki ktora musialem na gwałt kupic jak mi buchneli poprzednia na O'Hare jak lecialem do Buffalo). I na samej oryginalnej w gripie jest ok a na dwoch nie. ale sie tym nie przejmuje bo funkcji sensor cleaning nie uzywa sie czesto....
Pozdrawiam

dudek120
20-02-2008, 03:46
Mój grip-zamiennik przez jakiś czas funkcjonował podobnie - po jednym zdjeciu aku były rozładowane. Odpiąłem go na jakiś czas (parę tygodni). Po ponownym podpięciu problem zniknął. Być może między stykami był jakiś brud. Teraz działa dobrze... przynajmniej jeśli chodzi o rozładowywanie aku :D.

VomitroN
20-02-2008, 04:27
Byly na forum sygnaly o nedznej jakosci obudowach, mocowaniach, spustach migawki i zwarciach w zamiennikach Delty. Moze warto sprawdzic styki, a nawet zajrzec do srodka gripa, czy nic tam nie zasniedzialo. Bo tak szybkie rozladowanie akumulatorow zlatuje mi dziwnie wlasnie jakims zwarciem.

Miedziak
20-02-2008, 10:59
Dzięki za podpowiedź VomitroN... ale do środka nie zajrzę, bo... jakby to mój dziadek powiedzał "w szkodę bym poszedł" :) Ale jak na razie przeczyściłem styki i działa... zobaczymy jak długo :)
Pozdrawiam,
Kuba