PDA

Zobacz pełną wersję : 350D+18-55+55-200 II USM f/4.5-5.6+grip BG-E3



sid
05-05-2005, 21:49
Co sądzicie o zestawie 350D+18-55+55-200 II USM f/4.5-5.6+grip BG-E3 w cenie 4800zl? (oferta u Grosmana http://www.aparaty.ua.pl/)? Warto? Czy lepiej kupic samo body + 50 f/1.8 i przemeczyc sie z obiektywem ktory aktualnie mam czyli Sigma 28-200 f/3.5-5.6 macro aspherical IF do czasu zakupu czegos stanowczo lepszego ale mimo wszystko za rozsadne pieniadze? Czy moze polecacie jakis inny zestaw? Czy warto zamiast kita i tego co juz mam uzyc Sigme 18 - 125mm? Wszystkie uwagi jak to zwykle mile widziane.

gonzo44
05-05-2005, 21:57
A wiec do znudzenia zaczniemy od marudzenia ;-)
Co chcesz tym focic?
BODY kupisz za ok 3000
Jezeli robisz duzo zdjec w pomieszczeniach to kupuj 50/1.8 i lampe. Twoja sigma starczy jako spacer zoom i zbieraj na cos szerszego niz 50.
Jezeli jednak wiecej focisz na polu to kupuj...50/1.8 :-) i jakis spacer zoom za reszte kaski.
A jezeli troche tu, troche tam to kup tamrona 28-80/2,8
Widze tez ze w wymienionym przez Ciebie zestawie nie ma karty CF.

krwisty
05-05-2005, 22:10
piecdziesiatka do pomieszczen... to chyba naprawde duzych... hal np :) 80mm po cropie... ja dzisiaj odkrywam uroki 16mm w analogu :D tzn 50/1.8 wypada miec..

sid
05-05-2005, 22:24
Na forum jestem juz relatywnie dosc dlugo i z niejednym canonem mialem do czynienia a jednak zawsze jak zadam pytanie jestem traktowany jako nowicjusz.

Karty nie wymienilem bo mam juz nie jedna. Lampy rowniez nie wymienil gdyz posiadam takowa i bardzo jestem z niej zadowolony. NIe trzeba mnie prowadzic za raczke na wszystkie tematy a oktorcyh (umyslnie) nie wspomnialem.

Mam natomiast male doswiadczenie co do obiektywow - gdyz nigdy nie mialem ani ochoty ani mozliwosci przetestowania kilku roznych modeli. Moej pytanie bylo skierowane w ogolnosci co do jakosci 55-200 II USM f/4.5-5.6 oraz czy taki zestaw jak w temacie jes dobry za taka kwote czy lepiej zaczynac prawie od zera jesli chodzi o szkla?

A fotografowoac bede zwyczajnie wszystko na co mi sprzet pozwoli i nie widze z tym wiekszych problemow. Jestem na tyle swiadomym uzytkownikiem aparatu, ze nie musze mowic "ja chce to i to fotografowac a wy mi doradzcie co ja mam z tym fantem zrobic". Natomiast nie wiem jak reprezentuje sie jakosc optyczna wyzej wspomnianego szkla i jego funkcjonalnosci jak i wartosci calego zestawu.

gonzo44
05-05-2005, 22:27
a my jestesmy jasnowidzami i wszystko to wyczytalismy z trzech liter Twojego nicku ;-)

g.rzad
05-05-2005, 23:14
SID, ja kupiłem w Gdańsku 350 z 18-55 za 3300, zastanów się, czy nie przepłacisz ?!
18-55 nie będziesz achwycony , drugiego obiektywu nie znam chociaż boję się podobnej jakości jak w18-55.
Pozdrawiam....i nie krzycz na mnie jak na gonzo :)

Tomasz Golinski
05-05-2005, 23:22
Na forum jestem juz relatywnie dosc dlugo i z niejednym canonem mialem do czynienia a jednak zawsze jak zadam pytanie jestem traktowany jako nowicjusz.
To zadawaj pytania jak profesjonalista.

Z takim podejściem, można spokojnie poradzić: najpierw uzbieraj pieniądze, potem kup najlepszy sprzęt na jaki Cię stać. Pytanie "czy warto się męczyć" ociera się o psychologię, a nie o fotografię.

sid
05-05-2005, 23:43
to dobrze :) bo do psychologii jest mi najblizej (wyksztalcenie) :)

Ale niekt nie umie odpowiedziec mi na proste pytanie: jaka jest jaklosc obiektywu 55-200 II USM f/4.5-5.6 i czy warto dac 4800 zl za zestwa wymieniony w temacie? Co w tym pytaniu jest nieprofesjonalnego? Ja nawet nie chce sie zbytnio zaglebiac w testy (czyby to byl brak "profesjonalizmu"?), pytam czy z tego obiektywu mozna byc zadowolonym (jakosc optyczna + szybkosc) czy lepiej go spobie poprostu darowac, bo nie bedzie lepszy od sigmy ktora mam... (choc podejzewam, ze napewno bedzie lepszy, pytanie czy warto - czyli jaka jest ta roznica).

Tak wogule to nie widzialem nigdzie temtu na temat tego obiektywu a jednak temat zostal przesniesiony... ehhh

Tomasz Golinski
05-05-2005, 23:52
Mi chodzi o to: jeżeli chcesz później kupić lepszy sprzęt, to ekonomicznie opłaca się poczekać. Jeśli dotychczas Sigma ci wystarczała, to czemu nagle ma przestać?
(Dodam, że nie widzialem żadnego z tych szkieł). A pytanie czy można być zadowolonym... Można. Ale czy Ty będziesz to nie potrafię odgadnąć.

Temat przeniosłem, gdyż ciężko dociec, o co pytałeś. Na ile zrozumiałem, to interesuje Cię porównanie Sigmy z 55-200, więc w takim wypadku wątek ma zły tytuł i trafił do złego działu.

muflon
05-05-2005, 23:59
Ale niekt nie umie odpowiedziec mi na proste pytanie: jaka jest jaklosc obiektywu 55-200 II USM f/4.5-5.6 i czy warto dac 4800 zl za zestwa wymieniony w temacie?
Bo na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Lub raczej, można odpowiedzieć w dowolny sposób i będzie to odpowiedź dobra :)

Mój kolega z pracy ma taki obiektyw jako uzupełnienie kita do 300D i jest zadowolony - i rzeczywiście, ptaszki które mi czasem pokazuje (przymknięte do f/11) bywają lepsze od tych które ja produkuję swoim 70-200.

gonzo44
06-05-2005, 00:00
Ale niekt nie umie odpowiedziec mi na proste pytanie: jaka jest jaklosc obiektywu 55-200 II USM f/4.5-5.6


55-200 to zoom sloikowy z kategorii "ostatecznie moze byc" z naciskiem na slowo "ostatecznie....... z 55-200 zdjecia beda tylko "takie sobie" i ewentualnie dopiero po solidnej a zarazem ostroznej obrobce w PS cos ladniejszego z nich wyciagniesz."


juz nawet 75-300 (bez IS) jest lepszy od tego denka

Mam nadzieje ze kolega Vitez nie obrazi sie, ze tak beztrosko cytuje jego wypowiedzi, maja jednynie one przedstawic latwos znalezienia odpowiedzi na pytanie poprzez funkcje "szukaj" :-)

sid
06-05-2005, 08:03
i o to chodzilo, dziekuje :)

Arkan
06-05-2005, 09:22
Mam natomiast male doswiadczenie co do obiektywow - gdyz nigdy nie mialem ani ochoty ani mozliwosci przetestowania kilku roznych modeli. Moej pytanie bylo skierowane w ogolnosci co do jakosci 55-200 II USM f/4.5-5.6 oraz czy taki zestaw jak w temacie jes dobry za taka kwote czy lepiej zaczynac prawie od zera jesli chodzi o szkla?

Mam taki zestaw o jaki się pytasz - kupiłem go dla żony i jestem więcej niż zadowolony. 55-200 USM to bardzo fajne szkiełko i przede wszystkim bardzo lekkie - pasuje do 350D. Optycznie już to pisałem jest moim zdaniem na poziomie 70-210/3.5-4.5, a więc bardzo OK. Jeśli chodzi o wykonanie to jest plastikowy. Na dpreview jest dużo na temat tego szkiełka (całkiem przyzwoite sample np tu http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1029&message=13232274 ). Czy warto kupić taki zestaw? To zależy od Twojego podejścia - jeśli chcesz wydać 4800 i mieć na jakiś czas spokój akceptując fakt, że szkła które masz nie dadzą jakości e-lek, to odpowiedź brzmi "Tak". Następny rozsądny wybór, przy którym naprawdę odczujesz poprawę jakości optycznej (głównie kontrast i oddanie kolorów) to 350D +17-40 +70-200/4 - poniżej tego nie opłaca się wymieniać kita i 55-200.
Jedyne szkło, które żona podbiera ode mnie to 85/1.8 do portretu i zdjęć gdzie chce małą GO, ale sądzę, że 50/1.8 będzie do tego celu tak samo dobry. Ja zakupu nie żałuję i mogę go śmiało polecić każdemu kto nie chce dźwigać 20kg sprzętu, i chce robić zdjęcia, a nie analizować tarcze testowe.

P.S.
Grip do 350D to nie jest opcja, to jest konieczność.

sid
06-05-2005, 13:39
No prosze, Arkan odrazu zrozumial o co mi chodzilo i bardzo precyzyjnie odpowiedzial na moje pytanie :) Dziekuje bardzo :D Teraz troszke sie przejasnilo. Poprostu po zakupie aparatu i tak na L-ki nie bedzie mnie odrazu stac... a fotografowac trzeba wiec trzeba miec puki co czym. Wyglada na to, ze ten zestaw na poczatek zupelnie mi wystarczy :) A nastepne szkla o ktorych myslalem to wlasnie te ktore wymieniles... ale jeszcze z rok bede musial na nie poczekac, ale nie placze z tego powodu. Dla mnie wazniejsza jest przyjemnosc z robie zdjec oraz ich agladania a nie prownywania do L-ek z tegoz wlasnie powodu nie bardzo wiedzialem gdzie znajduje sie ow obiektyw co w temacie. Potem pomysle rowniez o jakies dluzszej ogniskowej (w granicach 400mm... ale to plany na przyszlosc).

Grip odrazu jest wyposazony w baterie czy trzeba dokupic?
Zakupiles ten zestaw u Grosmana? Jesli nie to gdzie?

Znaczy sie, ze krytyka Viteza jest troszke przesadzona co do beznadzienosci tego sprzetu?

Arkan
06-05-2005, 15:04
Grip odrazu jest wyposazony w baterie czy trzeba dokupic?
Zakupiles ten zestaw u Grosmana? Jesli nie to gdzie?

Znaczy sie, ze krytyka Viteza jest troszke przesadzona co do beznadzienosci tego sprzetu?
W komplecie jest 1 akumulator, drugi dokupiłem na giełdzie w stodole chyba za jakieś 50 PLN (dokładnie nie pamiętam). Kupiłem w Interfoto za 4800, albo 4900 (kupowałem kilka rzeczy na raz i nie pamietam teraz dokładnie ceny)
Co do krytyki Vitez'a, to mogę tylko powiedzieć, że moja opinia jest na podstawie tego co mam i używam/-łem. Nie wiem na podstawie czego Vitez formuował swoją opinię. Jeśli na podstawie opinii z netu, to byłbym trochę sceptyczny.

sid
06-05-2005, 17:27
ok to wszystko jasne, dzieki za wszystkie odpowiedzi. Jak bede mogl to kupie taki zestwa i zobaczymy jak to w praktyce wyglada...

A jak szybko ostrzy ten 55-200 USM II? Wyraznie szybciej niz obiektywy bez USM czy to tylko pic na wode w tanim modelu?

Alv
07-05-2005, 00:34
"mowa jest srebrem, a milczenie zlotem"....jak po konkrety to do Arkana;). Z baaaardzo krotkiej praktyki...USM to USM, zapitala jak maly samochodzik...nawet ja wyczułem róznice....ale zalezy co focisz;).

Arkan- potwierdzam malenkosc 350D, grip to koniecznosc!!! (juz jest na liscie zakupow w I kolejnosci). A przesiadlem sie z malego kompakta.Mały paluch przy 350D wywija w powietrzu obertasy i nie wiadomo co z nim zrobic.Ale juz po 100 fotach sam sie zakrzywia pod spod...kwestia sprawnosci manualnych;)

Arkan
07-05-2005, 01:22
A jak szybko ostrzy ten 55-200 USM II? Wyraznie szybciej niz obiektywy bez USM czy to tylko pic na wode w tanim modelu?
szybko, tylko wydaje dość dziwne odgłosy, tzn słychać kiedy się zatrzymuje.

sid
07-05-2005, 10:45
odglosy mi nie przeszkadzaja, przyrode i tak bede focil jakims wiekszym tele ale jak juz mowilem za jakis czas dopiero o tym pomysle. To fajnie, dzieki za konkrety, jestem usatysfakcjonowany i poinformowany :) Pozdrawiam i dzieki raz jeszcze

Vitez
07-05-2005, 17:00
Co do krytyki Vitez'a, to mogę tylko powiedzieć, że moja opinia jest na podstawie tego co mam i używam/-łem. Nie wiem na podstawie czego Vitez formuował swoją opinię. Jeśli na podstawie opinii z netu, to byłbym trochę sceptyczny.

No wlasnie ja na podstawie opinii z netu a nie wlasnych doswiadczen, wiec lepiej posluchac Arkana, majac nadzieje, ze nie trafil mu sie wyjatkowo udany egzemplarz ;)