PDA

Zobacz pełną wersję : [bogunow] ślubne



bogunow
05-05-2005, 13:11
Jak Wam się widzą te zdjęcia ?
Młodej parze jeszcze nie pokazywałem.:)
http://bogunow.com/thumbnails.php?album=18

yasin
05-05-2005, 13:16
mnie sie podobaja, ale chyba czasami za ciasno wykadrowales, na przyklad to z zakladaniem obraczki

mcdenko
05-05-2005, 13:55
Tez mi sie podobaja. Mnie takie ladne nie wyszly, ale kiedys wyjda! :-)

Moris
05-05-2005, 16:00
Ja tam lubię ciasno kadrowane ;) a "Młodym" powinieneś pokazać bo uważam że nie masz czego się wstydzić ...
A swoją droga miałeś jaśniutko w kościele też bym tak chciał.

A jak już skończę swoją stronkę to pewnie Cię zainteresuje moja zakładka Wędkarskie :mrgreen: ....

Pozdrawiam
Moris

bogunow
05-05-2005, 17:30
A jak już skończę swoją stronkę to pewnie Cię zainteresuje moja zakładka Wędkarskie :mrgreen: ....

Chętnie obejrzę Twoje wędkarskie galerie :)
Moi koledzy-wędkarze trochę ostatnio mają mi za złe, że na wspólnych wyjazdach coraz bardziej poświęcam się fotografii zamiast skupić się na łowieniu :D
Odnośnie zdjęć, to kościół rzeczywiście jest bardzo jasny. Wszystko robiłem na ISO 400, przesłona 5,6. Sprzęt : 300D + Kit + Kit(analog) 28-90 + lampa 580EX, którą znajomy przywiózł mi z USA. Odebrałem ją dosłownie 30 minut przed ślubem.

Lolomil
05-05-2005, 18:51
+ lampa 580EX, którą znajomy przywiózł mi z USA. Odebrałem ją dosłownie 30 minut przed ślubem.

Miałeś coś(softbox, odblysnik..) nałożone na lampe??

bogunow
05-05-2005, 18:59
Miałeś coś(softbox, odblysnik..) nałożone na lampe??
Używałem wbudowanego wysuwanego odbłyśnika, ale w kościele było tak jasno, że kilka zdjęć zrobiłem na próbę bez lampy przy ISO 800 i też wyszły przyzwoicie.

Arkan
05-05-2005, 19:05
Nawięcej jest zdjęć druhny Panny Młodej :lol: :mrgreen: Uważaj, zeby się Panna Młoda nie uraziła ;-)

bogunow
05-05-2005, 21:04
Nawięcej jest zdjęć druhny Panny Młodej :lol: :mrgreen: Uważaj, zeby się Panna Młoda nie uraziła ;-)
Policzyłem :D
Panna młoda jest na 15 zdjęciach.
Druhna jest na 9 zdjęciach.
Więc chyba się nie obrazi :D

snow
05-05-2005, 21:17
Bardzo ładne zdjęcia :)

Błajo
05-05-2005, 22:53
Bardzo fajne... chce sie spytac jakie obiektyw oraz czy lampa w sufit czy centralnie? A moze sto-fen?

Z tego co widze to ISO 400... dobrze mi sie zdaje :)

A co do druhny to sie nie dziwie ;)

Pozdrawiam i gratuluje.

Tomasz Golinski
05-05-2005, 23:03
Smiesznie to wygląda thumbnail druhny :D przeskalowany drastycznie :D

bogunow
05-05-2005, 23:45
Bardzo fajne... chce sie spytac jakie obiektyw oraz czy lampa w sufit czy centralnie? A moze sto-fen?

Z tego co widze to ISO 400... dobrze mi sie zdaje :)


Obiektywy juz pisalem : KIT 18-55 + KIT analog 28-90. Z lampą kombinowałem więc trochę zdjęć jest centralnie, trochę w sufit, i kilka bez lampy na ISO 800, z lampą ISO 400.

Tom_s
06-05-2005, 00:35
Fotki bardzo ładne :) Młodzi na pewno będą zadowoleni :)

Podobają mi się kolory (naturalne i nic nie przepalone). Jak możesz to napisz coś o technice czy stosowałeś FEL na twarze lub FEC czy robiłeś na standardowych ustawieniach. I te foty które widzimy... mocno są poprawiane komputerowo czy tylko zgrane z karty bez obróbki?

I jeszcze jedno z ciekawości zapytam... w jakim formacie oddajesz młodym fotki do odbitek? (RAW, JPG, max. jakość? ).

Pozdrawiam

bogunow
06-05-2005, 01:22
Fotki bardzo ładne :) Młodzi na pewno będą zadowoleni :)

Podobają mi się kolory (naturalne i nic nie przepalone). Jak możesz to napisz coś o technice czy stosowałeś FEL na twarze lub FEC czy robiłeś na standardowych ustawieniach. I te foty które widzimy... mocno są poprawiane komputerowo czy tylko zgrane z karty bez obróbki?

I jeszcze jedno z ciekawości zapytam... w jakim formacie oddajesz młodym fotki do odbitek? (RAW, JPG, max. jakość? ).


Zdjęcia robiłem w RAW. Lekko niedoświetlone, później wyciągałem wszystko przy konwersji w Bibble Pro. Odszumianie w Neat Image. Ogólna poprawa w PS, czyli obróbki było sporo. Jeśli chodzi o format to w zasadzie nie wiem jeszcze jakiej wielkości odbitki będą chcieli. Myślę, że większość będzie 10x15cm i do takiego formatu są przygotowane - zapisane jako TIFF. Na pewno kilka będzie większych, i te przygotuję od nowa.

woland
06-05-2005, 13:44
Bardzo ładne zdjecia :) Aż wierzyć się nie chce, że robione kitowymi szkłami.

Venio
07-05-2005, 14:26
tak jak wyzej... super fotki

bogunow
31-10-2005, 18:59
Witam.
Znów byłem na ślubie u znajomych i jak zwykle trochę popstrykałem.
Co sądzicie o tych zdjęciach ?
Co należałoby poprawić ?
http://bogunow.com/thumbnails.php?album=10

Jac
01-11-2005, 00:35
tak na szybko ogladajc: na poczatek mozna by poprawic kontrole kadru na szerokim kacie, zdjecia z wnetrz (http://bogunow.com-connect.pl/displayimage.php?album=49&pos=48, 51, 62, 75, 84, 86, 95, 96, 97) sa w/g mnie zle kadrowane tzn w wiekszosci z nich 1/3 kadru to sufit i dol obciety... takie kadrowanie wynika z celowania srodkowym punktem w 'twarz obiektu' :mrgreen: dobrze to widac na zdjeciu 86 i pozniejszym brakiem przekadrowania w dol.... i to na poczatek :-)

rysiaczek
01-11-2005, 00:48
wrr czemu ja tam nie mogę zaglądnąć??? ....z DSL'a...

bogunow
01-11-2005, 00:54
wrr czemu ja tam nie mogę zaglądnąć??? ....z DSL'a...
... no nie wiem :(
Inni też mają podobne problemy ?

rysiaczek
01-11-2005, 00:59
no chyba nie, próbowałem ok. 18 i to samo było:(

bogunow
01-11-2005, 01:00
... sa w/g mnie zle kadrowane tzn w wiekszosci z nich 1/3 kadru to sufit i dol obciety... takie kadrowanie wynika z celowania srodkowym punktem w 'twarz obiektu' :mrgreen: dobrze to widac na zdjeciu 86 i pozniejszym brakiem przekadrowania w dol.... i to na poczatek :-)
Fakt , nieraz łapałem się na tym, że w chwilach kiedy trzeba szybko reagować aparatem zapominam o dobrym kadrowaniu (przekadrowaniu). Dzięki Jac za rady.

Jac
01-11-2005, 01:12
niestety w fotografi reportazowej trzeba podchodzic do zdjec bez emocji i przewidujac chwile... czyli bezduszny warsztat i rutyna.... w takich chwilach kiedy sie duzo dzieje ciezko jest myslec o wszystkim, poprostu niektore 'manewry' musza byc odruchowe ale to trzeba kilka zdjec skopac zeby sie dowiedziec i im wazniesza fotke sie skopie tym szybciej sie czlowiek nauczy... niestety...
Generalnie zdjecia, wlasciwie album wyglada b. pozadnie i jesli ktos sie nie interesuje fotografia conajmniej hobbystycznie to bedzie bardzo zadowolony.

rysiaczek
01-11-2005, 13:00
Wreszcie się dostałem, i przyznając rację uwagom Jaca uważam jednak, że jak na fotografa nie uważającego się za 'pro' i tak robisz zdecydowanie lepsze zdjęcia niż wielu takich niby 'pro' - ale taka sytuacja zaczyna być już standardem;)

Vitez
01-11-2005, 14:28
Fakt , nieraz łapałem się na tym, że w chwilach kiedy trzeba szybko reagować aparatem zapominam o dobrym kadrowaniu (przekadrowaniu). Dzięki Jac za rady.

Celuj srodkowym a pozniej szybko przekadrowuj tak by miec twarz w gornym punkcie ostrosci.

bogunow
01-11-2005, 20:49
Celuj srodkowym a pozniej szybko przekadrowuj tak by miec twarz w gornym punkcie ostrosci.
Tak to wiem... Podczas robienia zdjęć bez lampy jest OK, ale z lampą gdy np po przekadrowaniu aktywny punkt AF trafia gdzieś daleko za główny obiekt to lampa przepala główny plan ponieważ przedbłysk pomiarowy mierzy światło w czasie naciśnięcia do końca migawki z głównego punktu AF. Co wtedy ? Może zastosować blokadę ekspozycji do błysku ? Czyli za każdym razem gdy chcę przekadrować błyskać ręcznie blokadą ekspozycji ? Najprościej byłoby zmieniać punkt AF, ale czasami nie ma na to czasu.

Adam_Max
01-11-2005, 21:00
Bardzo ładne zdjecia :) Aż wierzyć się nie chce, że robione kitowymi szkłami.
Ja moimi kitami 18-55 i 28-80 wykonałem już po kilkanaście tysięcy zdjęć z samym body 20D, z czego wększość to zdjęcia ślubne. Fakt że 28-80 ostatnio traci ostrość i głośno piszczy przy pracy AF (jego ostatnie chwile pewnie), ale nie ma się co dziwić w końcu materiał to tylko tani plastyk (nie licząc szkieł).

Jac
01-11-2005, 21:46
Najprościej byłoby zmieniać punkt AF, ale czasami nie ma na to czasu.
w 20d rozwiazuje sie to bardzo szybko za pomaca jojsticka i trwa to tyle co pomysenie o tym :-)

bogunow
01-11-2005, 21:57
w 20d rozwiazuje sie to bardzo szybko za pomaca jojsticka i trwa to tyle co pomysenie o tym :-)
To chyba muszę zamontować joystick w swojej trzysetce ... został mi jeszcze po Amidze :grin:

Jac
01-11-2005, 22:45
a w 300 to jak tez chyba jakos prosto pewnie kombinacja klawisza i pokretla?

bogunow
01-11-2005, 22:56
a w 300 to jak tez chyba jakos prosto pewnie kombinacja klawisza i pokretla?
Tak, jednak takie czynności są i tak zbyt uciążliwe gdy potrzebny jest natychmiastowy szybki strzał.

Jac
01-11-2005, 23:08
no to zostaje ci przedbłysk... ale w sumie nie wim co szybsze... jesli wchodzisz do ciasnych pomieszczen, to mozesz z duzym prawdopodobienstwem przyjac ze bedziesz uzywal szerokiego... i przelaczyc na gorny punkt ... zreszta pocwicz co ci szybciej wychodzi czy przedblyski przekadrowyanie czy zmiana af i strzal.. na pewno dla jednej klatki bedzie to przedblysk ale jak robisz kilka podobnych ujec to chyba wrto zmienic AF.... kombinuj :-)

Vitez
02-11-2005, 14:38
z lampą gdy np po przekadrowaniu aktywny punkt AF trafia gdzieś daleko za główny obiekt to lampa przepala główny plan ponieważ przedbłysk pomiarowy mierzy światło w czasie naciśnięcia do końca migawki z głównego punktu AF. Co wtedy ? Może zastosować blokadę ekspozycji do błysku ? Czyli za każdym razem gdy chcę przekadrować błyskać ręcznie blokadą ekspozycji ? Najprościej byłoby zmieniać punkt AF, ale czasami nie ma na to czasu.

Oba sposoby sa dobre - zalezy ktory dla ciebie jest wygodniejszy...
Ja w 10D stosowalem czesto, gesto i skutecznie FEL bo bylo to o wiele szybsze i wygodniejsze dla mnie niz zmiana punktu AF (latwo wtedy przekadrowac w dowolnym kierunku a nie tylko w tym na ktory ustawie punkt AF).
W 20D to przestalo byc potrzebne bo E-TTL II dziala sporo lepiej niz E-TTL 8)

Tom_s
16-12-2005, 04:05
Bogunow... jeśli możesz to napisz z jakich obiektywów korzystasz przy sesji ślubnej. Co do sprzętu to Rebel+580?

Jakich wartości czas/przysłona używałeś w kościele i na sali? Chodzi mi np o fotkę nr 27,63. Exif w fotkach zniknął pytam z ciekawości bo widzę że GO jest bardzo duża, a poza tym drugi plan jest ładnie doświetlony (jak długie czasy stosujesz żeby tak doświetlić tył) :)

Stosowałeś korektę błysku FEC? Bo z fotek widać że lampa chyba tylko lekko błyskała. Fotki nie są przepalone lampą tylko lekko doświetlone :)

bogunow
16-12-2005, 14:32
Na ostatnim ślubie około 90% zdjęć zrobiłem KITem 18-55, kilka zdjęć 50mm 1.8 i chyba ze 2 szt Sigmą 70-300 APO. Sprzęt to 300D + 580EX. W kościele robiłem czas=1/60, F=5,6 ISO=400. Lampa w sufit lub ściany ( kilka pierwszych jest też z lampą skierowaną na wprost). Na sali podczas tańców czas dawałem krótszy, przeważnie 1/200, F=5,6 ISO=400 lub 200. Korekcji FEC nie stosowałem. Zdjęcia robione w RAW. A to że drugi plan jest doświetlony to duża zasługa późniejszej obróbki w komputerze.

Tom_s
16-12-2005, 22:52
a uzywales FELa? Pytam bo tez używam Rebela tyle że razem z 380EX+Stofen i czasami, nawet ze stosowaniem FELa na twarze młodych, potrafi przepalić twarze (niestety przy E-TTL taki pomiar nie zawsze wychodzi idealnie :( )

A do rozjaśniania tła czego używasz (jeśli to nie tajemnica :) )?

bogunow
17-12-2005, 02:01
Nie stosowałem FEL. Jakieś drobne przepalenia można zawsze skorygować przy konwersji RAW. Do rozjaśniania tła używam Shadow/Highlight w Photoshopie oraz bardzo dobre wg mnie pluginy Kodaka z serii DIGITAL SHO.