PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z autofocusem



Kania
17-02-2008, 16:23
Mam problem z autofocusem w moim aparacie(tzn. tak mi sie wydaje) poprostu nie może złapać ostrości przy robieniu zdjęć.Jest to spowodowane uszkodzeniem mechanicznym. Moje pytanie brzmi czy to jest wogóle naprawialne?

ukA
17-02-2008, 16:34
Przełącznik AF/MF na obiektywie. :wink:
A tak serio to jaki aparat, jaki oobiektyw, czy podpinałeś inne szkło ? - więcej danych... może coś sie wymyśli

Kania
17-02-2008, 17:03
Canon ixus 800. Ja się zbytnio nie znam na aparatach ale myślę że te parametry i tak w tym wypadku nie mają zbyt dużego znaczenia. Myślałam że może miał ktoś kiedyś podobny problem i dowiem się czy można to naprawić...

kisman
17-02-2008, 17:48
Wybrałaś złe miejsce na Twój topic, musisz to napisać w kompaktach, poproś moderatora o przeniesienie topicu, a może i sam to zrobi :P
Ten dział dotyczy obiektywów ale tylko do lustrzanek :P, a nie kompaktów :)

Vitez
18-02-2008, 01:43
Wybrałaś złe miejsce na Twój topic

Naprawione.

barto78
18-02-2008, 04:22
Naprawic na pewno sie da kwestia tylko czy sie oplaca. W najgorszym wypadku wymiana obiektywu. Moglabys napisac cos wiecej co sie dzieje i w jaki sposob sie uszkodzil. Np czy jak naciskasz spust do polowy to czy slychac jakis dziwek czy nie? Czy pojawia sie zielony prostokat na ekranie czy nie. Czy obraz jest calkiem nie ostry czy tylko jego czesc?? Czy obiektyw pracuje tak samo jak wczesniej czy moze glosniej, czy terkocze itp. No i czy problem z ostroscia wystepuje zarowno przy robieniu zdjec z zoomem, bez zoomu czy zawsze...

Kania
18-02-2008, 15:41
Dzieki za przeniesienie topicu :).

Cały obraz jest nieostry ale nie pojawia się nic na ekranie tylko mruga lampka która pewnie sygnalizuje że nie ma ostrości ;].
Kiedy przybliżam obraz zoomem to ostrość owszem wraca ale nie moge zrobić zdjęcia bo wyskakuje informacja że jest błąd obiektywu.

barto78
18-02-2008, 18:33
Wyglada na to ze cos sie w srodku obiektywu musialo zlamac, albo ruchomy element wenetrzny na ktorym zamontowana jest przeslona, modul IS oraz migawka mogl wypasc ze swoich "torow". Jesli znajdziesz serwis ktory zjazy do obiektywu, moze sie okazac ze trzeba tylko ten element ustawic i bedzie dzialal, ewentualnie moze wymiana jakiejs czesci wewnatrz obiektywu pomoze. W najgorszym wypadku wymiana obiektywu, tylko w tym wypasku nie wiem ile by to kosztowalo, czy nie bardziej sie oplaca kupisc nowy. POszukaj jakiegos serwisu albo do centralnego serwisu Canon http://www.canon.pl/gdzie_serwisowac/fotovideo/ Pozrawiam

Kania
18-02-2008, 18:51
Dzięki chłopaki za podniesienie na duchu ;) bo ja w temacie jestem zupełnie zielona.
Lada dzień wysyłam aparat do serwisu w Wawie miejmy nadzieje że się wypłacę ;) chociaż już same koszty przesyłki nie są przyjemne....szkoda że nie obejmie tego gwarancja.
No ale cóż za głupte i ostre imprezowanie trzeba płacić :P:P