PDA

Zobacz pełną wersję : PowerShot S1 lub A95



Griszha
05-05-2005, 11:45
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Po kilkunastu godzinach "biegania" po neci w końcu znalazłem forum o odpowiedniej tematyce.
Wiem ze postów takich są dziesiątki ale jak nie na forum z takim pytaniem to gdzie... :roll:
Mam zamiar przesiąść sie z CX 7530 ( prawie nic manuala a i mozliwosc rozbudowy zerowa )
Mam 2 aparaty na oku ( jak w opisie ) no i pojawia sie dylemat aby nie "wtopić".
Jestem raczej amatorem ( lekko zaawansowanym ) interesują mnie i widoczki jak i makro. Zoom z S1 tez za mną przemawia ale czytałem tez opinie o braku makro??? Nie chciał bym sie zaszachować z rozbudową kolejnego aparatu wiec chodzi też o dobór akcesorji ( filtry itp. )
Prosił bym o pomoc odnośnie doboru aparatu.
Dziękuje z góry za pomoc,pozdrawiam
Grzegorz

osasa
19-05-2005, 19:50
Hej. Hmmm. NA twoim miejscu poczekłabym na S2 IS. Lepszy moim zdaniem od 95. Ciut mniejszą ma matrycę, fizycznie, ale mimo 5 Mpix S2, to chyba i tak na 3,2 bede robił najczęsciej pewnie;)
Jednak S2 ma lepsze inne parametry, migawka, zoom, jasność... No i mam ochote na S2, ponoć od 1 czerwca w slepach :) Na ebayu USA już jest:)
ALe jeszcze po głowie mi się plącze 300D z kitem... :D ,bo więcej to za drogo....
Tylko że to już całkiem inna bajka...

Wisozup
20-05-2005, 00:15
...Mam 2 aparaty na oku ( jak w opisie ) no i pojawia sie dylemat aby nie "wtopić".
Jestem raczej amatorem ( lekko zaawansowanym ) interesują mnie i widoczki jak i makro. Zoom z S1 tez za mną przemawia ale czytałem tez opinie o braku makro???

Wybralbym z pewnoscia S1 mimo tego ze ma mniejsza matryce zdjecia robi porownywalnie dobrze...biorac pod uwage ze posiada 10x zoomik. Funkcji makro nie ma ale bardzo dobrze radzi sobie od 10cm (robilem zdjecia z blizszych odleglosci i nie narzekam choc musialem sie nagimnastykowac;))


...ALe jeszcze po głowie mi się plącze 300D z kitem...

Mysle ze gdybym byl na Twoim miejscu to bym sie nie zastanawial czy S2 czy 300D...lustro to lustro!! jak bedziesz mial mozliwosc to przed zakupem pstryknij 2 zdjecia kompaktem a potem 2 zdjecia lustrzanka...mysle ze watpliwosci zostatna rozwiane;)

osasa
20-05-2005, 00:31
Hmmm, jednak kwestia kosztów całości też jest dla mnie ważna,a lustro... Ech, sam wiesz... Ale wszysto wyjdzie w praniu. Lustrem pstrykałem właśnie kilka minut temu, Nikonem D70 znajomego, na LCD zdjęcia troche ciemne były, ale to przecież noc, a lampa była seryjna.... No i obiektyw f3,5 - 4,8. Chociaz pewnie na komputerze będzie lepiej;)

A jeszcze co do S2, ma makro od 0 cm :D

Vitez
20-05-2005, 01:48
Osasa, w ilu jeszcze watkach wystapisz? 8) (odnosnie S2 czy 300D czy D70 ;) )

osasa
20-05-2005, 01:53
Osasa, w ilu jeszcze watkach wystapisz? 8) (odnosnie S2 czy 300D czy D70 ;) )
Heh, podoba mi sie to forum, i dużo już sie dowiedziałem;) Za co szacunek;)
No cóż, niedługo nie bede miał dostępu do netu przez jakiś czas, więc korzystam i pytam o to co mnie interesuje:)
Pozdroofka : 8-)

Pszczola
20-05-2005, 08:40
osasa - Vitezowi chodzilo o to, ze nie ma wiekszego sensu pytac o porownanie S2 i 300D w kilku roznych watkach. Wystarczy robic to 'ciagle' w tym samym. Wiekszosc stalych bywalcow forum uwaznie czyta nowe posty i udzieli Ci odpowiedzi w poscie 'glownym'. Rozbijanie tego samego problemu na kilka watkow jest dla wielu denerwujace (deja vu itp.)

osasa
20-05-2005, 11:44
Oki, rosume rosume ;) Obiecuje poprawe :)