PDA

Zobacz pełną wersję : szerokie katy do "analoga", co wybrac?



piotrkula
16-04-2004, 21:59
juz prawie sie zdecydowalem, ale moze mi cos wybijecie z glowy lub cos innego pdrzucicie, jest zamiar kupienia czegos szerszego niz 28mm, w gre wchodza trzy obiektywy ( a moze wiecej)

Canon 20-35mm 3.5-4-5- poczytalem nie najgorsze opinie jak na amatorski sprzet cena $250,
Canon 24mm 2.8 - nie ma o czym dyskutowac, ciezko znalezc cos lepszego w tej cenie (to tak jak z tamronem 28-75 nikt nigdy nie widzial zlych opini :) ) $200,
Tokina 20-35mm 3.5-4.5- tani ok $150- opinie jakie znalazlem od zachwytu do totalnej krytyki ???

od razu zaznacze, ze nie szukam obiektywy powyzej $300 czyli wszystkie L-ki odpadaja, jak dla moich potrzeb ciagle sa za drogie, nie szukam tez niczego ponizej 20mm.

sam osobiscie sklanialbym sie do canona 24mm (opinie + swiatlo), ale jestem wygodnicki i lubie zoom'y (mimo ich wad), nie robie zdjec na wystawy, wiec jestem w stanie pogodzic sie z pewna utraty jakosci na rzecz uniwresalnosci dlatego moze canon 20-35, a jak ten to dlaczego by nie tokina ($100 w kieszeni) - czy jej jakosc mocno odbiega od canonow?
tak jak pisalem znalazlem rozne opinie, glownie z pl.rec.foto (niewiele, poza tym byly one tak odbiegajace od siebie) widzialem wyniki paru testow i calkiem niezle to wyglada, "pomozecie"? moze ktos mial ta tokine i podzieliby sie wrazeniami?
z gory dzieki za odpowiedzi.

Czacha
17-04-2004, 07:57
chyba jednak 20-35 Canona... chociaz na kolana powala dopiero 20/2.8 Canona oraz Sigma 20/1.8

kiedys czytalem test tego 20-35.. bardzo ladne szkielko

Pszczola
26-05-2004, 17:29
A moze by tak dac przejściówke eos/M42 i calkiem przyzwoite rosyjskie lub niemieckie rybie oko z tym mocowaniem?

Fajer
26-05-2004, 22:22
Też interesowałem się obiektywami szerokokątnymi, bo na pewno będę chciał taki kupić (do architektury - a na TS-E 24 f/3.5L szybko nie będzie mnie stać) i również lubię zoomy.

Nie mam za dużego doświadczenia z obiektywami o taki kątach, ale sobie sporo poczytałem o nich.

Jeśli brałbym zooma to wziąłbym na pewno Canona EF 20-35 f/3.5-4.5 USM - w kwietniowym Fotokurierze jest test zoomów szerokokątnych i jest on zaraz za oboma szerokimi L-kami z wynikiem niewiele gorszym.

Jednak ja zdecydowałem, że wezmę EF 20 f/2.8 USM - po TS-E 24 f/3.5L jest to podobno najlepszy obiektyw do architektury, z powodu naprawdę małych zniekształceń, których żaden zoom nie uniknie.