PDA

Zobacz pełną wersję : 10d problem z odczytaniem liczby zrobinych zdjęć.



kociu
05-05-2005, 03:37
Witam wszytkich serdecznie.

Jestem nowym uzytkownikiem na tym forum.
Jestem rowniez "świerzym" uzytkownikiem eosa 10d, aparat sprowadzilem ze stanow dzieki uprzejmosci znajomego jednak mam malutki problem i nie wiem jak go rozwiazac.
Mianowicie aparat kupilem uzywany (choc jest w idealnym stanie) i wedlug nazewnictwa folderow i plików wychodzi ze zrobil on juz 79143 zdjec.
Nie wiem czy jest to mozliwe gdyz aparat wugląda jak nowy nie ma absolutnie zadnych sladow uzytkowania - najmniejszej ryski czy otarcia(rowniez na sankach), przejrzalem dokladnie inne posty i wyczytalem ze "licznik" moze wskazywac niewlasciwe wartosci jesli wlozy sie do niego karte ktora ma juz jakies zdjecia wykonane w takim aparacie z innym "przebiegiem".
Aparat ma firmware 2.0.1 - wiec chyba najnowszy jednak ta libczba fotek mnie matrtwi...
Na swierzo sformatowanej w nim karcie stwozyl pierwszy folder o numerze 891CANON a pierwszy plik mial nr 9143.

Bardzo prosze o hjakies sugestie jak moze sprawdzic (lub chociaz oszacowac) jaki jest prawdziwy "przebieg" migawki, ew. moze po numerze seryjnym body kiedy aparat zostal wyprodukowany...

PS przy zaslonietym deklu obiektywu i dlugim czasie naswietlania (chyba bylo ok 10s) bylo widac ok 2 czerwone pixele (jesli sie nie myle to hot pixels) i kilka mniej widocznych bilaych (dead?) czy to moze swiadczyc o zuzyciu matrycy, starosci aparatu czy tez jego wyeksploatowaniu?

Z gory bardzo serdecznie dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
Mam rowniez nadzieje ze forma mojego postu nie jest zbyt nieczytelna i niezrozumiala.

AHA uzywam aparatu od 3 dni i nigdy nie wyswietlil erroru99 (z tego co zdazylem wyczytac mowiacego o zacinajacejsie migawce) natomiast kilka razy wyrzucil err02 (czy tez 03), ale jest to zwiazane z kartą hama 128MB z ktora nie chce dziwnie wspolpracowac po zmianie karty na FujiFilm blad wiecej nie wyskoczyl.

KuchateK
05-05-2005, 03:54
Nie da sie w domu sprawdzic prawdziwego przebiegu aparatu... Nawet w przyblizeniu. Po stanie zewnetrznym tez ciezko ocenic... Niektore po 5000 klatek wygladaja tragicznie :D Pewnie taki po wymianie migawki w idealnym stanie tez sie trafi...Zreszta jak napisales, licznik przejmuje numeracje... Mozna go tez samemu resetowac...

Powiadaja ze serwis ma mozliwosc sprawdzenia. Ale mysle ze specjalna wycieczka nie ma sensu... No chyba ze masz blisko... Jesli juz koniecznie chcesz wiedziec kiedy masz zaczac zbierac na nowa migawke lub masz blisko zadzwon i zapytaj czy i ewentualnie za ile moga to zrobic :mrgreen:

Zadne hot'y czy deady nie swiadcza o tym ile ta matryca ma naprawde za soba klatek i jak bardzo jest wyeksploatowana. Takie wady to normalka w tej technologii i nowka z fabryki moze miec padnietego pixela...

Na normalnych odbitkach to nie wylazi... Przy zmianie rozmiaru w dol tez napewno nie... Przy wiekszosci zdjec tego pewnie nawet nie znajdziesz... Nie ma sobie co glowy zawracac...

Ciesz sie nowym nabytkiem i niech Ci dobrze sluzy... Oby jak najdluzej :mrgreen: A licznik sobie zresetuj... Bedziesz wiedzial (przynajmniej w przyblizeniu) ile fotek ty masz na koncie.

O ile na poczatku kazdy syf i *******a przeszkadza i sie ich wrecz szuka to po jakims czasie bedziesz w stanie zyc z kupa roznych takich *******... Kasza na matrycy... Matowka w kropki... Hoty i deady... Fronty i back'i :D Ot taki urok deeselera :mrgreen:

kociu
05-05-2005, 19:46
dzieki za odp. tak zrobie zresetuje sobie licznik i bedzie lepiej wygladac...
A i mam od razu jeszcze jedno pytanko co to sa " Fronty i back'i " i czy nie wiesz skad mozna dorwac polski firmware- tak zeby zobaczyc jak wyglada bo oczywiscie rozumiem tez angielski sofcik:)

Tomasz Golinski
05-05-2005, 19:48
chyba nie ma polskiego do 10d. nie widzialem

front/back focus, to jak aparat ustawia ostrosc za blisko/daleko.

pazurek
05-05-2005, 19:48
Fronty i back'i = FF i BF :D

/edit - nie zdazylem ;)

Auwo
05-05-2005, 19:51
kociu - odbierz @
wyslalem Ci polskie menu

Pszczola
05-05-2005, 20:19
Oj trzeba bylo nie wyjasniac co to FF i BF. Teraz kociu bedzie sprawdzal czy jego body to zalapalo. A bez tej wiedzy zapewne z aparatem byloby wszystko ok ;-)

KuchateK
05-05-2005, 22:31
A ostrzegalem :mrgreen:

Ja juz nie testuje niczego :D Wiekszosc testow przeszedl pozytywnie... I co? No mialem sie ochote go pozbyc, kombinowac, szukac, naprawac, nerwy, stres, siwe wlosy i brak zdrowia...

A teraz leje na wszystko i robie zdjecia... Nedzne bo nedzne, ale i tak lepiej takie jak ciagle te kartki testowe, sciany czy takie tam rozne...

kociu
06-05-2005, 00:36
:)
hehe poczytalem troche i juz wiem o FF BF nie bede sie na sile doszukiwal tych defektow w moim aparacie, wystawrczylo ze poczytalem jakie maja inni problemy z serwisem canona i nie sadze abym umial perawidlowo poslugiwac sie na razie tym co posiadam. Dopiero zaczynam zabawe moim dSLR'em, poza tym moimi szklami tez chyba nie wszytko da sie wykryc bo mam Tamrona 20-40 2,7-3,5 i canon 50 1,8II.
Moze przy okazji ktos mial to szklo i moze mi powiedziec czy sie do czegos nadaje czy raczej je sprzedac (mowie o tamronie - dostalem go razem z body.)

AHA chlem rowniez bardzo podziekowac za polski sofcik jak tylko dostane czytnik to nieomieszkam sprawdzic jak to wyglada:)

Pozdarwiam

kociu
07-05-2005, 14:25
orpgramowanie wgralem smiga az milo.
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam