PDA

Zobacz pełną wersję : podpis pod każdym zdjęciem, jak najszybciej - jak?



wiwo
15-02-2008, 19:59
Witam!

właśnie sobie obrabiam trochę większą serię zdjęć, około 150 ujęć
zdjęcia będzie troche osób oglądać i dlatego chciałem na każdym z nich dodać 'coś od siebie o sobie' tzn mały podpis i adres strony internetowej

mam to w miare ładnie przygotowane w ps ale nie wiem jak nałożyć to szybko do 150 zdjęć, bo nie widzi mi się otwieranie każdego zdjęcia, nakładanie nowej warstwy i potem nadpisywanie pliku

jest jakiś prosty darmowy program którym da się to szybko zrobić?


pozdrawiam
Wojtek

wojkij
15-02-2008, 20:08
Oj misiu, ksiazki od photoshopa nie masz?:p

Plik >> automatyzuj >> sekwencja wsadowa

Wybierasz akcje, folder ze zdjęciami i samo leci:)

cineo
15-02-2008, 21:39
Witam!

właśnie sobie obrabiam trochę większą serię zdjęć, około 150 ujęć
zdjęcia będzie troche osób oglądać i dlatego chciałem na każdym z nich dodać 'coś od siebie o sobie' tzn mały podpis i adres strony internetowej

mam to w miare ładnie przygotowane w ps ale nie wiem jak nałożyć to szybko do 150 zdjęć, bo nie widzi mi się otwieranie każdego zdjęcia, nakładanie nowej warstwy i potem nadpisywanie pliku

jest jakiś prosty darmowy program którym da się to szybko zrobić?


pozdrawiam
Wojtek

darmowy to np. irfan view (wsadowo) lub Image Signature - aplikacja specjalnie pod ten cel.

Acha. Sygnaturka to i owszem ale opis to chyba nie bardzo pasuje - będzie psuł zdjęcie (podejrzewam). Spróbuj.

Może lepiej stworzyć nazwijmy to fotoalbum?

BuRton
15-02-2008, 23:58
Polecam FastStone Photo Resizer.

drrrl
16-02-2008, 19:22
A ja odpowiem trochę nie dokładnie na pytanie (tak, tak, zauważyłem, że chodzi o darmowe oprogramowanie) - opcja podpisu to jest kolejny drobiazg, który doceniłem w Lightroomie - czyli "Add Copyright Watermark" przy exporcie.

Ostatnio miałem kilka razy do czynienia z sytuacją, gdy wystawiałem gdzieś zbiór zdjęć z kilku aparatów, robionych przez kilka osób. Mam w LR zdefiniowane presety typu "(c) by ..." dla mnie i mojej kobiety, w kilku przypadkach przy przy imporcie lub zaraz po zaimportowaniu dodawałem kogoś innego (bo później się już o tym nie pamięta). Dzięki temu, w zależności od przeznaczenia fotografii, jednym kliknięciem mogę włączyć dodanie takich podpisów.

Jedyne, co mi przeszkadza, to to, że nigdzie nie znalazłem opcji dotyczących formatowania tego podpisu.

photographus
16-02-2008, 19:38
Mam w LR zdefiniowane presety typu "(c) by ..." dla mnie i mojej kobiety, w kilku przypadkach przy przy imporcie lub zaraz po zaimportowaniu dodawałem kogoś innego (bo później się już o tym nie pamięta). Dzięki temu, w zależności od przeznaczenia fotografii, jednym kliknięciem mogę włączyć dodanie takich podpisów.

:twisted: ble ble ble:twisted:
Przeczytałeś co napisałeś? Raczej nie, a jeśli tak, to tragedia:???:

Don_Pedro_123
16-02-2008, 19:48
W programie Jpeg Resampler można (oprócz zmniejszania zdjęć) dodawać podpisy i/lub logo.

mxw
16-02-2008, 23:47
W programie Jpeg Resampler można (oprócz zmniejszania zdjęć) dodawać podpisy i/lub logo.
ACDSee Pro też to potrafi - i też w trybie wsadowym.

drrrl
17-02-2008, 14:10
:twisted: ble ble ble:twisted:
Przeczytałeś co napisałeś? Raczej nie, a jeśli tak, to tragedia:???:

widzę, że mój skrótomyślowy bełkot nie przypadł Ci do gustu :)

A-la-N
17-02-2008, 16:22
Albo ściągnij sobie z netu program FOTOSTATION pełna automatyka i świetny program do archiwizacji

Vitez
18-02-2008, 01:35
Albo ściągnij sobie z netu program FOTOSTATION pełna automatyka i świetny program do archiwizacji

Popierasz kradzież? Ciekawe...
W oryginale ten program naprawdę sporo kosztuje.

A-la-N
18-02-2008, 22:56
Mówiłem oczywiście wersii trailowej. Przecież to oczywiste ;)