PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron Di vs DiII / Canon EF vs EF-S



marian_anna
15-02-2008, 19:39
Witam,
mam analogowego Canona 50e z dość kiepskawym obiektywem, więc idąc z duchem czasu postanowiłem zakupić Canona 400D (samo body). Problem mam taki: jak z różnicą zdjęć zwykłych obiektywów w porównaniu z nowymi obiektywami do małej matrycy? Zastanawiając się nad kupnem Tamrona 17-50 f/2.8 DiII + tamrona 55-200 f/4.5-5.6 DiII, doszedłem do wniosku, że to obiektywy jednorazowe tzn. pasujące tylko do obecnych lustrzanek z matrycą APS-C. Wiadomo, że za jakiś czas pojawią się z matycami 35mm i APS-C umrze śmiercią naturalną. A co z tymi obiektywami? Do kosza? Czy też są jakieś sposoby na zamontowanie takiego szkła do lustrzanek bardzo bliskiej przyszłości? Jeśli te obiektywy mają mi byc w przyszłości zbyteczne to skłaniałbym się do zakupu obiektywów standardowych pod 35mm. Do 400D można takie mocować, tylko nie wiem jak z jakością tych zdjęć, czy całe światło będzie padać na matryce itp.? Zapraszam do dyskusji

SdoubleU
15-02-2008, 20:35
APS-C tak szybko nie umrze ale rozumiem Twoje rozterki. Apropos zakupu obiektywów standadowych to jest to tak samo jak było dawniej - dobry obiktyw daje dobre odwzorowanie, ostrość, bookeh itd. a kiepski jest poprostu słaby i już. Które są dobre a które kiepskie to zostało opisane na forum w wielu wątkach.

marfot
15-02-2008, 20:35
Witam,
mam analogowego Canona 50e z dość kiepskawym obiektywem, więc idąc z duchem czasu postanowiłem zakupić Canona 400D (samo body).(...) Wiadomo, że za jakiś czas pojawią się z matycami 35mm i APS-C umrze śmiercią naturalną. A co z tymi obiektywami? Do kosza? Zapraszam do dyskusji

Myśląc tak perspektywicznie polecam kupić od razu coś przyszłościowego:
http://www.ebonycamera.com/
;)