PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta CF do 40D / 50D ?



Goomis
15-02-2008, 14:11
Witam!

Przeszukałem forum ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Przejrzałem oczywiście testy kart ale nic nie było przy tym wspominane o 40D.
Otóż chcę kupic kartę do 40D. Najpierw myślałem o 4GB Platinum - znajomi ją mają (1x z 20D i 2x z 30D) i nie zanotowali żadnych problemów typu stracone foty itp. No i karty tanie. Ale tak sobie myśląc to stwierdziłem z co z szybkością? W końcu jak już mam te 6,5fps to chciałbym to wykorzystac!(Bo zdaża mi sie reporterka dynamicznych rzeczy no i idą serie czasem nawet po ok10 fotek:-P) Jak zobaczyłem, że ta platinum jest 80x to wydaje mi się, że
pewnie będzie lipa... Niestety sam 40D i Tamron17-50/2.8 wydrenował mój portfel i np. karta SanDisc Extreme IV w ogóle nie wchodzi w grę bo za droga... Na kartę mam budżet maks 100zł(ale nie powiem jak się da mniej to lepiej :-P)No i rozglądając się po allegro wyróżniłem sobie coś takie oto:
1)SanDisc EX.III 2GB:
- http://allegro.pl/item309617705_cf_sandisk_extreme_iii_2_gb_super_ce na_.html Tyle, że tutaj zwróciłem uwagę, że sprzedawca nie podaje, że dołącza program do odzyskiwania no i to materiałowe etui więc zapachniało mi podróbą
- http://allegro.pl/item309630254_2gb_sandisk_compactflash_extreme_iii _cf_20mb_s.html już drożej ale jednak najtaniej z tych co niby i oprogramowanie i futerał są... Chociaż zastanawia mnie już sens bo w stosunku do komputronika(wliczając przesyłkę z allegro bo do komputronika to mogę się przejśc sam) to oszczędzam tylko niecałe 10zł... :roll:

2)PQI x120(czyli, że niby ok 18MB/s ma więc tylko o 2MB/s wolniejsza - no właśnie tylko czy aż? Czy może też te 18MB/s to tylko napis który nie ma realnego pokrycia?)
- http://allegro.pl/item310507367_pqi_cf_2gb_x120_odczyt_20mb_s_zapis_ 16mb_s_zabrze.html Ostatnio widziałem w promocji w sklepie za 56zł także nie pachnie mi tu podróbą niestety w tym sklepie już ich nie maja w ogóle także decyduje się jednak na allegro
- http://www.allegro.pl/item310509888_pqi_cf_4gb_x120_odczyt_22mb_s_zapis_ 18mb_s_zabrze.html

No i tutaj właśnie pojawia mi się dylemat gdyż w podobnej cenie do SanDisca mogę miec albo 4GB PQI albo 2x2GB PQI (wolałbym tą opcję gdyż wolę 2mniejsze niż jedną duża po doświadczeniu z autodestrukcją mojego kingstona 1GB co mnie nauczyło, że wszystko się może zdarzyc nawet u najlepszych producentów ;-) )
No ale nie wiem jak z tą prędkością de facto jest a mając już 40D nie chcę go ograniczac tylko poprzez pożałowanie kilku złociszy na karcie ale z drugiej strony nie chcę płacic więcej tylko za inne logo na karcie bo może a nóż na tym PQI będzie cykał z powodzeniem w tym samym czasie tyle samo fot co SanDisc a różnica w ich zapisie na aparacie to będzie 0,5sek. - tak to mi się nie opłaca, ja nie onanista :-P
Chciałem też zwrócic uwagę, że mam jakiś tam no-name czytnik na USB więc nie interesuje mnie prędkośc zrzutu na kompa bo i tak tutaj czytnik będzie ograniczał a wydawac kolejnej "stówy" na czytnik nie zamierzam ;-P

No i ostatnie jak to jest z tymi podróbami? Macie może jakiś penych sprzedawców nie za drogich? bo jak mam przykładowo zapłacic 100zł za exII wraz z przesyłką to wolę ruszyc dupsko do komputronika i zapłacic 106zł razem z przesyłką i 100% gwarancji oryginału, chociaż już wtedy jestem 2,5 piwa w plecy ;-) :-P )

Vitez
15-02-2008, 18:15
Śmiało Sandisk Extreme III, np tu: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=7732940

n!5m0
15-02-2008, 19:21
http://allegro.pl/item308779604_lexar_professional133x_2gb_cf_okazyj na_cena_.html
:D albo w/w sandisk, w co innego nie ma się co pchać :D

donald7000
18-02-2008, 20:45
Mnie ostatnio zdziwiła cena SanDiska Extreme III 4Gb, bo 140 złotych to jakby mało. Zapytałem sprzedawce o kraj pochodzenia, odpowiedział Chiny.
Mimo że miałem problemy z tymi kartami to jednak za miesiąc kupie jeszcze jedną bo to chyba najlepsza alternatywa to całego chłamu jaki jest na rynku. Zawsze robie RAW+JPG i raz mały JPG się przydał, bo RAWA nie mogłem odzyskać. Najczęstrze problemy jakie miałem z kartami to chyba przez moją głupotę, bo jak zrobiłem kilka ujęć i jakieś uznałem za niepotrzebne to kasowałem i w ten sposób robiło się wiecej miejsca na karcie i zdjęcia zapisywały się fragmentami w wolnych miejscach co powodowało że czasami karta po odczycie w kompie jak pobojowisko i stad rozsypane pliki.
Szukaj Sandiska z kuponem do darmowego CaptureOne !!!

sepq
18-02-2008, 21:25
Jeśli chodzi o karty, to używam Kingstona (ultimate, 1 GB, 120x), Lexara (2Gb, 133x), Preteca (Cheetah, 1GB, 80x), ale mam również PQI (2 GB, 100x). I szczerze mówiąc nie widzę różnicy pomiędzy dwoma pierwszymi wymienionymi (Pretec odpada, bo ze względów oczywistych jest fużo wolniejszy od reszty), a tą ostatnią. Nigdy nie straciłem zdjęć, nigdy nic się nie zacięło, szybkość zapisu i odczytu rónieżporównywalna z Kingstonem oraz Lexarem (sprawdzałem w programie HD Tach). A robię głównie zdjęcia sportowe (i to w rawach), gdzie szybkość ma zasadnicze znaczenie. Dlatego z czystym sumieniem mogę Ci polecić PQI, bo na moim 40D śmiga aż miło. Ja na pewno w przyszłości, jeśli będę chciał kupić jakąś kartę, w pierwszej kolejności rozważę PQI jako zdecydowanie tańszą, a moim zdaniem równie dobrą jak jej bardziej znane odpowiedniki alternatywę.

Goomis
19-02-2008, 01:34
Mnie ostatnio zdziwiła cena SanDiska Extreme III 4Gb, bo 140 złotych to jakby mało. Zapytałem sprzedawce o kraj pochodzenia, odpowiedział Chiny.
Mimo że miałem problemy z tymi kartami to jednak za miesiąc kupie jeszcze jedną bo to chyba najlepsza alternatywa to całego chłamu jaki jest na rynku. Zawsze robie RAW+JPG i raz mały JPG się przydał, bo RAWA nie mogłem odzyskać. Najczęstrze problemy jakie miałem z kartami to chyba przez moją głupotę, bo jak zrobiłem kilka ujęć i jakieś uznałem za niepotrzebne to kasowałem i w ten sposób robiło się wiecej miejsca na karcie i zdjęcia zapisywały się fragmentami w wolnych miejscach co powodowało że czasami karta po odczycie w kompie jak pobojowisko i stad rozsypane pliki.
Szukaj Sandiska z kuponem do darmowego CaptureOne !!!

Jaki kupon? Możesz coś więcej powiedziec na ten temat(mowa o karcie 2GB w moim przypadku ;-) )

marekk_ok
19-02-2008, 12:51
Witam!

Ale tak sobie myśląc to stwierdziłem z co z szybkością? W końcu jak już mam te 6,5fps to chciałbym to wykorzystac!(Bo zdaża mi sie reporterka dynamicznych rzeczy no i idą serie czasem nawet po ok10 fotek:-P) :-P )

Aby wykorzystac 6,5 fps to chyba nie jest potrzebna najszybsza karta?
Sama karta nie jest na moja wiedze waskim gardlem tutaj, ale sie moze myle - moze ktos mnie poprawi, jakies testy, dane?

adamek
19-02-2008, 13:07
Sandiski są ok. Preteci także. Używałem PQI - i też nie narzekałem.
Znajomy używa goodramów - i też nic mu się w kartach nie psuje.
A mówię o zapisywaniu dużej ilości zdjęć. I często. :)

Ale fakt faktem, że za obecną cenę, to jakbym kupował karty to tylko sandiski - obecnie chyba najbardziej sprawdzone i najszybsze karty w stosunkowo małej cenie.

okar_t
23-02-2008, 20:52
Jaką kartę powinienem kupić do 40D i jakie są mniej więcej ceny
Czy karty do 40 D są takie same jak do 30D

delaa
23-02-2008, 21:20
Oba aparaty obsługują identyczny typ kart - czyli CF - skrót od Compact Flash.
Kart jest wiele rodzajów - starsze były po prostu miniaturowymi dyskami twardymi (microdrive).

Są trzy szkoły:
1. 1 dużej pojemności karta - jak się zepsuje to po zawodach.
2. Kilka mniejszych - jak sie zepsuje - to masz w plecy materiał z jednej karty
3. Kilka kart o dużej pojemności - to rozwiązanie ma wady obydwu powyższych:mrgreen:

Karta powinna być szybka na tyle żeby nie ograniczać prędkości zapisu zdjęć z bufora aparatu. Nie onanizuję się tym (to takie popularne ostatni słowo) ale powinna być najszybsza na jaką Cię stać - no może poza wynalazkami które do uzyskania pełnej prędkości potrzebują czytnika na 1394 (fajerłajer - nie mylić z fajerłolem).

Poleca się karty :
Pretec Cheetah x133
Kingston Elite Pro x 133
(bla, bla, bla, ultra, mega, hiper, masakra itp.)

I Sandiski od Extreme III w górę - ale tu uwaga - malutkie żółte rączki produkują falsy-fikaty:mrgreen: , w sieci jest sporo informacji jak odróżnić je od Sandisków prawdziwych.

Amen.

Goomis
23-02-2008, 23:50
A powiem, że wcale nie trzeba super hiper mega karty do 40D. Ostatnio robiłem sobie Ci ja sport i w seriach po około 10zdjęc i karta PQI x120 sprawdziła się bardzo dobrze. Po wykonaniu całej serii(zaraz po odsunięciu aparatu od oka!) po naciśnięciu przycisku view widziałem od razu ostatnio zrobioną fotkę! Tak więc myślę, że wcale nie trzeba prawie 2x droższych cheetachów, kingstonów elite, Sandisków Ultra super duper extreme XX ha! I co wy na to? Kto mnie teraz zbluzga? :-P Może będzie różnica w zgrywaniu tu już nie wiem...

akustyk
23-02-2008, 23:58
za Goomisiem: pe ku i!

mam dwie, 1GB x40, 2GB x100 i zero zastrzezen do niezawodnosci. na wakacje pewnie sobie kupie 8GB i to tez bedzie PQI.

co do szybkosci to sie nie wypowiem. raczej robie na jakosc niz na ilosc :D

Olszewski
24-02-2008, 00:04
Właśnie sam stoje przed takim dylematem, bo 40D niedługo trafi do moich rąk, a dotychczasowe karty to 1GB Kingston i 4GB Sandisk Extreme III. Nie robię jakość specjalnie seriami bo fotografuje portrety, przyrodę (makro), może wkrótce zwierzęta i jakoś tej szybkości chyba wybitnie nie potrzebuje, bardziej przyda mi się na pewno miejsce. I zastanawiałem się nad PQI po przeczytaniu testu tych kart na CB:

http://canon-board.info/showthread.php?t=15309&highlight=PQI

W Warszawie PQI 4GB można mieć za 90zł, a 8GB za 150zł, myślę, że dla tych którym jest potrzebne miejsce, a nie prędkość PQI jest dobrym i tanim rozwiązaniem.

Fajer
24-02-2008, 00:13
I Sandiski od Extreme III w górę - ale tu uwaga - malutkie żółte rączki produkują falsy-fikaty:mrgreen: , w sieci jest sporo informacji jak odróżnić je od Sandisków prawdziwych.
A możecie polecić pewnego sprzedawcę? Chciałbym kupić CF SanDisk'a Ex III 4GB właśnie do 40D.

Olszewski
24-02-2008, 00:17
A możecie polecić pewnego sprzedawcę? Chciałbym kupić CF SanDisk'a Ex III 4GB właśnie do 40D.

Jeśli nie musi być z Torunia, to:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7732940

Brałem u nich moją kartę 4GB Extreme III.

Goomis
24-02-2008, 00:36
A ja powtarzam, że PQI są też szybkie. No chyba, że ktoś wali serię po 30zdjęc to może i będzie wolniejsza ale nie znam nikogo takiego osobiście, a sam też takich praktyk nie uprawiam :-P

Olszewski
24-02-2008, 00:50
A ja powtarzam, że PQI są też szybkie. No chyba, że ktoś wali serię po 30zdjęc to może i będzie wolniejsza ale nie znam nikogo takiego osobiście, a sam też takich praktyk nie uprawiam :-P

Dlatego się przymierzam do nich, nie potrzebuje się ładować w Sandiski Extreme III ani IV, wolę więcej miejsca.
Powiedz mi masz PQI ale jaką szybkość? 120X?

Goomis
24-02-2008, 01:17
Jeszcze nie mam ta była pożyczona ale tak to była 120x i na poziomie serii 10zdjęc jest tak szybka jak w pełni pozwala aparat - odsuwasz go od oka, naciskasz view i vuala! - widzisz ostatnią zrobioną fotkę ;-) tak więc stwierdzam, że w żaden sposób szyboszczelnośc 40-stki nie została spowolniona ;-) A onanistom, którzy będa mierzyc ze stoperem w ręku i stwierdzą różnicę na poziomie <0,5sek i uznają to za problem proponuję wizytę u specjalisty :-P

Olszewski
24-02-2008, 01:23
Jeszcze nie mam ta była pożyczona ale tak to była 120x i na poziomie serii 10zdjęc jest tak szybka jak w pełni pozwala aparat - odsuwasz go od oka, naciskasz view i vuala! - widzisz ostatnią zrobioną fotkę ;-) tak więc stwierdzam, że w żaden sposób szyboszczelnośc 40-stki nie została spowolniona ;-) A onanistom, którzy będa mierzyc ze stoperem w ręku i stwierdzą różnicę na poziomie <0,5sek i uznają to za problem proponuję wizytę u specjalisty :-P

Hehehe ;) Popieram. Ze stoperem nie mierze, ale chcę mieć ten komfort psychiczny, że nie zapycham bufora :)
No wybór padł na PQI już bankowo. 4GB 120X mam za 80zł, 8GB 120X za 130zł, 16GB 120X za 230zł w Warszawie ;) Czego więcej potrzeba?:)

Fajer
24-02-2008, 09:42
Olszewski, dzięki za linka.

Ja raczej wybiorę SanDisk'a. PQI nigdy nie używałem.

Olszewski
24-02-2008, 11:10
Olszewski, dzięki za linka.

Ja raczej wybiorę SanDisk'a. PQI nigdy nie używałem.

Ja też nigdy PQI nie używałem, ale ma pozytywne opinie wśród użytkowników to po pierwsze, po drugie za cenę Sandiska, którego prędkości nie potrzebuje mam dwa razy większą kartę pojemnościową PQI :)

donald7000
24-02-2008, 16:04
Ja miałem to szczęście i na Sandiskach Extreme III 4Gb miałem kilka razy zwis 30D i rozsypane fotki. Tylko raz nie udało się wszystkiego poskładać i zabrakło mi jednego zdjęcia. Ale generalnie nie ma się co przejmować bo Lexary też się rozsypują, dlatego chyba mnie przekonaliście do PQI.

Goomis
24-02-2008, 16:17
Kingstony też się psują. Mi siadł kompletnie 1GB pomarańczowy. Dane jedynie do odzyskania w specjalistycznym labie... A wysyłac gdzieś na Madagaskar mi się nie opylało na tą niby life time warranty... To jest tak naprawdę pic na wode(no chyba, że się kupuje te droższe wersje kingstonów bo przy tych tańszych to te cały wysyłki kosztują tyle co nowa karta ;-P )

Olszewski
24-02-2008, 23:21
Ja miałem to szczęście i na Sandiskach Extreme III 4Gb miałem kilka razy zwis 30D i rozsypane fotki. Tylko raz nie udało się wszystkiego poskładać i zabrakło mi jednego zdjęcia. Ale generalnie nie ma się co przejmować bo Lexary też się rozsypują, dlatego chyba mnie przekonaliście do PQI.

Ja z moim Sandiskiem 4GB Extreme III nie miałem żadnego problemu, a do PQI przekonała mnie cena w stosunku do miejsca, bo jak pisałem szybkość, nie jest mi aż tak potrzebna.


Kingstony też się psują. Mi siadł kompletnie 1GB pomarańczowy. Dane jedynie do odzyskania w specjalistycznym labie... A wysyłac gdzieś na Madagaskar mi się nie opylało na tą niby life time warranty... To jest tak naprawdę pic na wode(no chyba, że się kupuje te droższe wersje kingstonów bo przy tych tańszych to te cały wysyłki kosztują tyle co nowa karta ;-P )

Ja to mam szczęście ;) Mam Kingstona 1GB niebieskiego 2,5 roku i bez żadnych problemów, raz chyba coś mu odwaliło i musiałem go sformatować bo nie chciał zrobić zdjęcia, jakiś error - ale po formacie działa bez problemu ;)

Mam nadzieje, że tak samo będę zadowolony z PQI ;) Właśnie, może wiesz jak to jest gdy padnie PQI? Odzyskują dane?

donald7000
24-02-2008, 23:59
Moje przypadki z sandiskami objawiały się rozsypaniem danych, ale udawało się je poskładać programem RescurePro, dodawanym do kart SanDisk.
Podejrzewam, że spokojnie będzie działał z PQI.

Olszewski
25-02-2008, 07:47
Moje przypadki z sandiskami objawiały się rozsypaniem danych, ale udawało się je poskładać programem RescurePro, dodawanym do kart SanDisk.
Podejrzewam, że spokojnie będzie działał z PQI.

Dzięki :) Nie zakładam, że od razu będę miał z nimi problemy, ale lepiej wiedzieć wcześniej czy ich nie będzie jak coś się stanie :)

Piotrek GRUBY
25-02-2008, 10:26
Ja mam 2GB Sandiska Ultra II i nawet ja ''szczelam'' seriami to jestem zadowolony. Mam tez Extreme III rowniez 2GB i tez ejst bardzo dobra. No ale ja jestem poczatkujacym fotografem wiec dla wyjadaczy moze to szajs :-)

arturs
28-02-2008, 01:03
Ja mam łącznie 14 Gb w kartach - 3 sandiski extreme III 4 Gb i 2 Gb kingstona niebieską - ze wszystkimi zero problemów

Fajer
28-02-2008, 11:50
słuchajcie, a co powiecie na sklep media pasaż?
kupował tam ktoś? zastanawiam się, czy niska cena nie oznacza tych chińskich podróbek...

http://www.mediapasaz.pl/sandisk-ultra-extreme-compact-flash/sandisk-4-0-gb-extreme-iii.html

donald7000
28-02-2008, 21:12
różnica od allegrowych to około 3-5 złotych, koszty przesyłki wszystko pewnie wyrównają. Zapytaj sprzedawcy od jakiego dystrybytora, o ile powie Ci prawdę.
Ja ide o zakład że na 100% z Chin, tak jak wiekszość towaru w tych sklepach.

Fajer
28-02-2008, 21:46
dzięki...
niestety już zamówiłem. po czym można rozpoznać chińskie?

thisgay
03-05-2008, 17:42
tak poczytałem już odpowiednie wątki jakby co ale odpowiedzi w nich specjalnie nie znalazłem

a w związku ze znanymi cenami Sandiska pytanie: do amatorskiego użytku 40d wystarczy mi Extreme III, kupować IV czy też w zupełności wystarczy (i działać będzie poprawnie bez zwiech !) PQI, acha chodzi mi o 4GB

werek
03-05-2008, 18:10
mam dwie PQi jedna ma rok a druga to swiezynka i dzialaja bosko.

Mellan
03-05-2008, 19:48
Ja z kolei mam od roku sandiska ulraII 4GB i extremeIV 4GB, a od dwóch lat pomarańczowego kingstona 1GB. Nie miałem z nimi nigdy żadnych problemów. Istotna różnica: cena odzwierciedla szybkość zrzutu z karty. Jak masz czas, bierz tańszą, jak więcej kasy bierz szybszą.
Osobiście planuję zakup następnych czwórek po 8GB

thisgay
03-05-2008, 20:33
Mellan problem polega na tym, że wszystkie te 3-y karty oferują zupełnie wystarczające prędkości zrzutu, a to, że Sandisk IV ma ją jakąś nieziemską to inna sprawa ale trzeba mieć odpowiedniej klasy sprzęt czytnikowy a przede wszystkim takie potrzeby, mnie pozostałe 2-a zrzuty wystarczają zupełnie

zdaje się, że podstawowa różnica jest w ZAPISIE (w body oczywiście) i o to głównie się pytam i głównie o to czy PQI podpasi (według wszystkich testów minimalnie krótsza seria, czas zrzutu na kartę czasem nawet lepszy !) względnie III wystarczy, IV rozumiem bardziej jest pod dużego marka np. ...

KMV10
03-05-2008, 20:50
Moje Extreme III chodzą bardzo fajnie z 40D. Teraz są jeszcze wersje +50% szybsze więc chyba IV bym odpuścił.

nowart
04-05-2008, 09:21
Mellan problem polega na tym, że wszystkie te 3-y karty oferują zupełnie wystarczające prędkości zrzutu, a to, że Sandisk IV ma ją jakąś nieziemską to inna sprawa ale trzeba mieć odpowiedniej klasy sprzęt czytnikowy a przede wszystkim takie potrzeby, mnie pozostałe 2-a zrzuty wystarczają zupełnie


Nie trzeba mieć żadnego sprzętu rodem z NASA :) Wystarczy zwykły czytnik Hamy za 30zł, które bardzo polecam. U mnie zrzut z EXII 4GB to ok 17-20Mb/s. EXIV 8GB leci 30MB/s - różnicę w czytniku widać ogromną, w aparacie nie będzie widać żadnej.

thisgay
04-05-2008, 11:07
no dobra ale Wy znowu o tym zrzucie z karty :idea: to jest mało interesujące 20Mbit/s jest dla mnie zupełnie wystarczające (nawet jeśli Hamowate czytniki obsługują też wyższe prędkości)

patrzymy z punktu zapisu na kartę w body !!!!

ps.1. dzięki KMV10. Wygląda na to, że Extreme III w wersji 30Mb/s jest ok

ps.2. Dzięki Werkowi wiemy też, że PQI także podejdą. Ale pliz info od jeszcze jakichś dwóch użytkowników tak aby próba "losowa" miała choć trzy składniki :lol:

nowart
04-05-2008, 12:01
Ale czego Ty oczekujesz? Przecież dostałeś konkretne odpowiedzi odnośnie pożytku z ultra szybkich kart w tym body - nie ma żadnego.
EXIII czy PQI (oczywiście mam na myśli te szybsze) cechują się podobną wydajnością i w body nie zobaczysz między nimi żadnej różnicy.
Bardziej chodzi tu o markę, jakość wykonania, niezawodność. Słyszałem o kilku przypadkach awarii PQI, o SanDisku chyba nie.

thisgay
04-05-2008, 12:17
tylko ja chciałbym kupić PQI x120 bo taniocha ;-) i chcę, żeby ktoś jeszcze potwierdził, że toto się nadaje :D
na razie już wiem, że jakbym brał Sandiska to wezmę Extreme III ale może jednak PQI ?

dla przykładu w kartach SD nic nigdy sobie nie robiłem z zabobonów, że Sandisk tylko używam Transcend za pół ceny i hula lepiej niż wyśmienicie

czajna
04-05-2008, 12:54
Ja mam 1GB i 2 GB EIII i teraz ostatnio kupiłem 4GB PQI do mojego 30D. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z PQI, a w szczególności z zaoszczędzonej kasy. Do nienadmiernego cykania PQI jest wystarczająca.

vuki
07-05-2008, 14:46
tylko jak ktos zarabia na zdjeciach kupuje karty szybkie i sprawdzonych firm
co to jest PQI? mi Lexar kiedys padl ....
kazdemu wiec do potrzeb - przeinwestowac nie warto bo karty ciagle tanieja

axk
07-05-2008, 15:14
Polecam karty SanDisk-a serii Extreme, szczególnie III i IV. To naprawdę porządne karty zarówno pod względem wykonania jak i prezentowanych parametrów. Cena jest także przystępna. Jeżeli chodzi natomiast o szybkość zapisywania zdjęć na kartę to osobiście testowałem Extreme III i IV pod względem szybkości komunikacji z body i nie zauważyłem większej różnicy w szybkości opróżniania bufora.

werek
07-05-2008, 15:17
mi wystarcza PQi, nie robie czesto zdjec (ograniczenia czasowe) ani nie jest to moj zawod ale jak zdarza mi sie ruszyc w tan to zapelniam obie PQi.

narazie zero problemow z uszkodzeniami, wydajnosc tez uczciwa

czajna
07-05-2008, 16:01
tylko jak ktos zarabia na zdjeciach kupuje karty szybkie i sprawdzonych firm
co to jest PQI? mi Lexar kiedys padl ....
kazdemu wiec do potrzeb - przeinwestowac nie warto bo karty ciagle tanieja

PQI porządna firma robiąca porządne pendrive'y więc na pamięciach się zna ;)

Gringo997
07-05-2008, 16:24
ja mialem ten sam dylemat co ty w koncu kupilem 12GB Sandiska z serii Extreme III (fotojoker 299zł) zamiast 2óch 4GB IV i jestem zadowolony. zdjęcie po strzeleniu serii np. 6 rawów zgrywają jakby troszkę szybciej

wojkij
07-05-2008, 16:55
Ostatno zamowilem sobie dwie pqi x120 4gb bo 50zl za to jak za darmo. Porownalem predkosc zapisu 16 rawow w 40D w pqi i orginalnym sandisku III(4gb i 12gb). Nie widze zadnej roznicy, trwa to dokladnie tyle samo czasu. Jedyna roznica jaka zauwazylem to dluzsze swiecenie sie lampki przy wkladaniu karty do slotu, nie wiem czym to jest spowodowane(pewnie gorszy czas dostepu) ale w niczym to nie przeszkadza.

akustyk
07-05-2008, 18:31
kilka osob robilo pomiary PQI i predkosc zapisu wychodzi znacznie ponizej tego co one maja napisane na obudowie. tak ze myslac o naprawde szybkim strzelaniu kupowalbym Sandiska i to nie kombinujac z zakupami w firmie-srubka Allegro, tylko szukajac osobiscie sklepu, w ktorym mozna odpakowac i sprawdzic, ze karta ma wydajnsoc jak nalezy.

ocen ile sa warte te zdjecia, ktore mozesz stracic wskutek nizszej predkosci zapisu. jesli to ma byc czesta sytuacja, to moze warto dolozyc do Sandisk?

sam mam 3 karty PQI, w tym jedna 40x. dla mnie spokojnie wystarcza, ale ja rzadko osiagam wiecej niz 1 klatke na minute ;)

gonzo44
07-05-2008, 19:56
W pełni zgadzam się z Akustykiem. Prędkość PQI (bo to chyba jedyny element znacząco różniący te karty od sandisków) jest zauważalnie mniejsza nawet od Ultra II sandiska. Także jeżeli ktoś ma puszkę z małym buforem (np 350D) a robi zdjęcia seriami (samoloty, ptaki, sport itp.) w RAWach to prędkość PQI będzie mu przeszkadzać.
Za to 100 PLN w kieszenie już przeszkadza znacznie mniej :P

pst
07-05-2008, 20:10
po ostatnich kradzieżach ostała mi się tylko jedna karta CF kingston 1GB
dokupiłem następnie 3 karty sandiska 2x4GB III i dla sprawdzenia 2GB IV - troche załuje teraz bo róznicy w body (5d) nie odczuwam - a 4gb IV bylo w cenie 4gb III grrr ... no ale coz mam wypróbowane :p
natomiast jest znaczna różnica z kingstonem - jest wolniejszy w body jak i na czytniku; ja odczuwam tylko przy przeglądaniu zdjec na body-lcd wiec dla mnie to bez znaczenia... seryjne robie jak mi sie przez przypadek przestawi kółko ;-)

wojkij
07-05-2008, 20:58
Z stoperem w reku predkosc zrzucenia 16 rawow z bufora w 40d na pqi trwa o 2 sec dluzej od sandiska III. Czyli roznica niezauwazalna. Na 1d mk3 moze wygladalo by to inaczej.

I to nie tak ze bronie zakupu, sandiskow mam w sumie 30gb, pqi kupilem jako ciekawostke ale roznicy nie widze;)

mathom
07-05-2008, 21:09
[...]kupowalbym Sandiska i to nie kombinujac z zakupami w firmie-srubka Allegro, tylko szukajac osobiscie sklepu, w ktorym mozna odpakowac i sprawdzic, ze karta ma wydajnsoc jak nalezy.


Booosz.. czytając to forum można dostac fobii zakupowej. Wszystko trzeba testowac 20x podczas zakupu, wybierac, przebierac, a i tak po powrocie do domu może byc kiszka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Podrabiane karty, bf, ff, af, koniec świata :)

donald7000
07-05-2008, 21:23
kupowalbym Sandiska i to nie kombinujac z zakupami w firmie-srubka Allegro, tylko szukajac osobiscie sklepu, w ktorym mozna odpakowac i sprawdzic, ze karta ma wydajnsoc jak nalezy.

ocen ile sa warte te zdjecia, ktore mozesz stracic wskutek nizszej predkosci zapisu. jesli to ma byc czesta sytuacja, to moze warto dolozyc do Sandisk?

sam mam 3 karty PQI, w tym jedna 40x. dla mnie spokojnie wystarcza, ale ja rzadko osiagam wiecej niz 1 klatke na minute ;)

Hehehe, nie ma sklepu w Polsce i na świecie, który rozpakuje kartę dla klienta żeby mógł sobie pocpykać i ewentualnie powiedzieć że jest słaba jak dla jego potrzeb.
Pamiętajcie! Trzeba kupować najdroższe i najszybsze karty i to najlepiej po dwie, trzeba kupić najdroższy aparat i koniecznie za miesiąc drugi, obowiązkowo musisz mieć 4 obiektywy, 4 akumualatory oczywiście tylko oryginalne, a jak jedziesz na zdjęcia to koniecznie dwoma samochodami.

Ludzie nie dajcie się zwariować, sami komplikujemy sobie życie, po co ?

akustyk
07-05-2008, 21:24
Booosz.. czytając to forum można dostac fobii zakupowej. Wszystko trzeba testowac 20x podczas zakupu, wybierac, przebierac, a i tak po powrocie do domu może byc kiszka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Podrabiane karty, bf, ff, af, koniec świata :)

widzisz, to nie do konca tak jest. z Sandiskiem po prostu jest ten problem, ze na rynku jest w czorta podrobek i lepiej jest w sklepie obejrzec karte porownujac ze wzorcem (sa w sieci gotowe informacje jak odroznic oryginaly od podrobek) a najlepiej tez przepstrykac.

jakbym mial wydac 300zl za karte pamieci, ktora PQI sprzedaje za 100zl to zdecydowanie bylbym zainteresowany sprawdzeniem, ze jest to przynajmniej to za co place, a nie jakies chinskie g*o o wydajnosc niegodnej ceny

ot i tyle chcialem powiedziec


Hehehe, nie ma sklepu w Polsce i na świecie, który rozpakuje kartę dla klienta żeby mógł sobie pocpykać i ewentualnie powiedzieć że jest słaba jak dla jego potrzeb.
Pamiętajcie! Trzeba kupować najdroższe i najszybsze karty i to najlepiej po dwie, trzeba kupić najdroższy aparat i koniecznie za miesiąc drugi, obowiązkowo musisz mieć 4 obiektywy, 4 akumualatory oczywiście tylko oryginalne, a jak jedziesz na zdjęcia to koniecznie dwoma samochodami.

Ludzie nie dajcie się zwariować, sami komplikujemy sobie życie, po co ?

widzisz.... uwagi takie jak napisalem wyzej. placac 3x wiecej za karte chcialbym sprawdzic, ze to jest to za co zaplacilem.

i mam tu na mysli zakup karty (zaplacenie) i sprawdzenie przy sprzedawcy z opcja reklamacji towaru jako nie spelniajacego wymogow specyfikacji. co mozna udowodnic chocby na podstawie informacji na stronie www Sandiska, bo jesli mnie pamiec nie myli nawet tam mozna znalezc informacje jak wygladaja podrobki. z punktu widzenia praw konsumenta jest to w pelni prawidlowe


ja sie osobiscie nie daje zwariowac i mam tanie PQI i mi kompletnie dynda jaka to ma przepustowosc. natomiast polecajac komus zakup Sandiska i wiedzac jak nagminnie jest podrabiany na pewno wspominam o sprawdzeniu co sie kupuje/kupilo. wiekszosc ludzi nie stac na wyrzucanie w bloto 200zl

axk
07-05-2008, 21:34
lepiej jest w sklepie obejrzec karte porownujac ze wzorcem (sa w sieci gotowe informacje jak odroznic oryginaly od podrobek) a najlepiej tez przepstrykac.


Tylko cały problem polega na tym iż w żadnym sklepie sprzedawca nie odpakuje oryginalnie zapakowanej karty tylko po to aby klient mógł ją wypróbować, ponieważ nikt potem nie kupi rozpakowanego egzemplarza. Każdy będzie chciał oryginalnie zapakowany, pomimo iż ten rozpakowany także jest nowy. Tyczy się to kart pakowanych w blister. Jeżeli dobrze pamiętam to SanDisk sprzedaje karty serii Extreme w papierowych opakowaniach które nie mają żadnych naklejek/stickerów zabezpieczających. W takim przypadku można kartę wyjąć, sprawdzić a następnie włożyć ponownie nie naruszając oryginalnego opakowania. Wszystko zależy od dobrych chęci sprzedawcy.

akustyk
07-05-2008, 21:39
Tylko cały problem polega na tym iż w żadnym sklepie sprzedawca nie odpakuje oryginalnie zapakowanej karty tylko po to aby klient mógł ją wypróbować, ponieważ nikt potem nie kupi rozpakowanego egzemplarza. Każdy będzie chciał oryginalnie zapakowany, pomimo iż ten rozpakowany także jest nowy. Tyczy się to kart pakowanych w blister. Jeżeli dobrze pamiętam to SanDisk sprzedaje karty serii Extreme w papierowych opakowaniach które nie mają żadnych naklejek/stickerów zabezpieczających. W takim przypadku można kartę wyjąć, sprawdzić a następnie włożyć ponownie nie naruszając oryginalnego opakowania. Wszystko zależy od dobrych chęci sprzedawcy.

ale ja nigdzie nie napisalem o tym, ze sprzedawca ma odpakowac ani ze to ma sie odbyc przed zaplaceniem.

natomiast klient ma wszelkie prawo przy sprzedawcy otworzyc pudelko i sprawdzic, ze towar odpowiada specyfikacji. jak rowniez go oddac jesli tych wymogow nie spelnia.

axk
07-05-2008, 21:41
natomiast klient ma wszelkie prawo przy sprzedawcy otworzyc pudelko i sprawdzic, ze towar odpowiada specyfikacji. jak rowniez go oddac jesli tych wymogow nie spelnia.

Oczywiście masz całkowitą rację, po zapłacie.

donald7000
07-05-2008, 21:56
SanDisk jest w blistrze !!!

axk
07-05-2008, 22:01
SanDisk jest w blistrze !!!

Jeżeli tak to chyba tylko sama karta bowiem płyta, etui i instrukcje są włożone luzem do papierowego opakowania które można otworzyć. To pamiętam napewno.

yogi-bear
07-05-2008, 22:14
Jeżeli tak to chyba tylko sama karta bowiem płyta, etui i instrukcje są włożone luzem do papierowego opakowania które można otworzyć. To pamiętam napewno.

To wypada pogratulować zakupu oryginału. :mrgreen: Moje wszystkie były blistrowane W CAŁOŚCI.

axk
07-05-2008, 22:35
To wypada pogratulować zakupu oryginału. :mrgreen: Moje wszystkie były blistrowane W CAŁOŚCI.

Dziękuję. Karta jest w 100% oryginalna, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Możliwe iż SanDisk zmienił nieco sposób pakowania kart serii Extreme lub poprostu pamięc mnie zawodzi i moja także była zapakowana w blister wraz ze wszystkimi dodatkami :-).

BuRton
08-05-2008, 00:51
Extreme III i Ultra II też miałem w kartonowym opakowaniu. Ale dwie inne Ultra II w blistrze. Wszystkie smigają jak trza i są oryginalne (na 100%). Myślę, że to od serii zależy lub od tego na jaki rynek przygotowane ?

jacekxyz
08-05-2008, 01:18
Tylko sandisk, skusilem sie na Pqi 4 GB ze wzgledu na dobre opinie i niska cene i od razu zonk, karta walnieta gdzies tak po 3/4 pojemnosci 40d pokazuje jakies dziwne komunikaty ze nie moze wyswietlic pliku i cos tam jeszcze (a to wesele bylo) troche sie wsytraszylem, szybka wymiana na inna i jest ok, w domu zrzucilem foty i tescik HD Tune, po ok 3/4 pojemnosci sporo uszkodzonych sektorow, sprzedawca co prawda wymienil mi ja na nowa ale ja juz dziekuje pozostaje przy Sandisku, dla mnie nie wazne czy karta szybsza czy wolniejsza, czy zrobie w seri 11 czy 14 fotek wazne zeby karta byla pewna i nie zawodna a Sandisk mnie jeszce nie zawiodl, po tej przygodzie na pewno juz sie nie skusze na jakies tansze badziewia, wiem ze pewnie mialem pecha bo milion innych dziala bezproblemowo ale ja juz dziekuje tym bardziej ze ceny teraz smieszne 60zl(PQI) czy 120zl(sandik 4gb) to w sumie mala roznica, tym bardziej jesli wykorzystuje sie sprzet zarobkowo, ja sie polakomilem na tansza i jak to sie mowi chytry 2 razy traci bo teraz musze kupic nastepna(sandisk)

yogi-bear
08-05-2008, 07:19
Extreme III i Ultra II też miałem w kartonowym opakowaniu. Ale dwie inne Ultra II w blistrze. Wszystkie smigają jak trza i są oryginalne (na 100%). Myślę, że to od serii zależy lub od tego na jaki rynek przygotowane ?

To ja już nie rozumiem. Kupowałem Sandiski za czasów kiedy na "topie" była wersja 1GB, później 4GB, ostatnio 12GB i zawsze wszystko było w blistrze. Możliwe że to mnie pamięć myli ale... dziwne. Może jest tu jakiś sprzedawca? Jest jeszcze inna opcja. "Chińczyki" scwanili się i zaczęli blistrować ;-) :mrgreen:

axk
08-05-2008, 09:34
"Chińczyki" scwanili się i zaczęli blistrować ;-) :mrgreen:

I dobrze :-). W takim przypadku nie ma możliwości podmiany karty bez naruszania oryginalnego opakowania. Zawsze jest to jakieś zabezpieczenie. Z drugiej strony taki sposób pakowania wyklucza możliwość ewentualnego sprawdzenia karty przed zakupem, co także nie jest bez znaczenia.

Hatik
08-05-2008, 10:05
Następny kupujący pewnie się ucieszy jak kupi taką "sprawdzaną" kartę. Bez sformatowania i wyczyszczenia karty na zewnętrznym czytniku, przejmie licznik z aparatu testującego...

axk
08-05-2008, 10:11
Następny kupujący pewnie się ucieszy jak kupi taką "sprawdzaną" kartę. Bez sformatowania i wyczyszczenia karty na zewnętrznym czytniku, przejmie licznik z aparatu testującego...

Jeżeli oczywiście sprzedający zgodzi się na taki "test". Jeżeli chodzi o formatowanie karty to wystarczyło by po takim "teście" sformatować kartę w aparacie i odłożyć do pudełka.

akustyk
08-05-2008, 10:24
Jeżeli oczywiście sprzedający zgodzi się na taki "test". Jeżeli chodzi o formatowanie karty to wystarczyło by po takim "teście" sformatować kartę w aparacie i odłożyć do pudełka.

w aparacie to niekoniecznie. na kompie - tak

axk
08-05-2008, 10:36
w aparacie to niekoniecznie. na kompie - tak

Tylko nie zawsze mamy taką możliwość w sklepie, chyba że idziemy testować kartę z założeniem iż po testach doprowadzimy ją do stanu "pierwotnego" i jesteśmy zaopatrzeni w notebooka z czytnikiem kart i odpowiednim oprogramowaniem. Zawsze pozostaje pomoc sprzedawcy choć raczej nie sądzę aby "bawił" się w formatowanie karty którą wykorzystaliśmy w testach.

Jednym słowem najlepiej zapłacić, sprawdzić dokładnie kartę przy sprzedawcy i po stwierdzenie ewentualnych problemów technicznych lub niezgodności parametrów urządzenia ze specyfikacją producenta reklamować/zwrócić wadliwą kartę.

vasco5
20-05-2008, 22:22
Witam
mam mały dylemat...
nie chce stracić za dużo kasy na kartach pamięci...
znalazłem takie w jednym sklepie...
i oto ich porównanie...

możecie mi powiedzieć, którą warto kupić do Canona 40D...
i czy jest odczuwalna różnica w Pretec x80 i x133 ??


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img229.imageshack.us/img229/7934/70281028dz5.jpg)

akustyk
20-05-2008, 22:32
zasadniczo, to o ile nie robisz duzo zdjec w seriach albo nie miewasz sytuacji, w ktorych na gwalt musisz zgrac szybko cala karte, to to jaki model wybierzesz jest kompletnie bez znaczenia uzytkowego. znaczenie ma tylko pewnosc jaka daje konkretny nosnik.

na CB jest sporo sympatykow Preteka i sporo osob chwalacych sobie PQI. poszukaj, bo watkow jest duzo.

natomiast jesli predkosc jest kluczowa - bez zaciskania tylka, tylko bierz solidna karte o sprawdzonej wydajnosci w korpusach Canona. pomocne moze byc:
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9257
z czego wynika, ze jakis Sandisk Extreme, z dobrego, sprawdzonego zrodla

root
21-05-2008, 11:25
nie szukaj 20 złotych tańszej karty. kup sandiska extreme III - tak jak większość ci radzi. to naprawdę dobre karty, o ile pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Olszewski
21-05-2008, 12:26
Używam Sandisk Extreme III 4GB i PQI 8GB i co? I działa.

Max_im
23-05-2008, 17:44
kupiłem CF PQI 16GB 120x
zrobiłem test:
40D, seria H, RAW+L, - do zapełnienia bufora te same ustawienia, ten sam kadr
CF PQI 16GB 120x - 14 fotek
CF sandisk 4GB Extreme IV - 15 fotek
wniosek - jestem zadowolony ciekawe jak się będzie użytkowało
macie jakieś nowe uwagi po użytkowaniu?

thisgay
23-05-2008, 17:51
ja, będąc notabene autorem wątku, kupiłem jednak Sandiska ponieważ połasiłem się na przyspieszone Extreme III 30Mb/s w dobrej cenie teraz chodzą.

Choć faktem jest, że PQI chyba jest nawet dwa razy tańsze także jestem także zainteresowany info jak długotrwale te karty hulają :) Z tym, że kart na razie nie potrzebuję ale może kiedyś ...

Max78
23-05-2008, 22:37
Dorzuce swoje 3 bity ;)

PQI dosc zacna firma, ale nie wiem skad biora uklady do tych kart - czy kupuja hurtem od jednego z producentow, czy sami produkuja.
Kingston nie ma wlasnej fabryki i pakuje uklady roznych producentow :/ Stad tak rozne historie z ich kartami/pendrive'ami/koscmi pamieci RAM sie zdarzaja.

Sandisk niestety jedzie na marce i za to sie dosc sporo placi.
Niemniej - na 98% pewien jestem, ze sami produkuja uklady do kart i dokonywana jest kontrola (testy parametrow) tego, co zostalo zmontowane.
Coz, ze zdjeciami jest tak, ze nierzadko po prostu NIE DA SIE POWTORZYC UJECIA :) Odpowiedz na to pytanie moze byc dobrym wyznacznikiem tego jaka karte kupic :) Dla kazdego to, czego potrzebuje :)

Opakowanie Sandiskow - podrobek i oryginalow - mam fotki (wyk. tel. kom. mojej kolezanki z pracy) 8GB ex III (podrobka, ktora odeslalem do dostawcy) oraz 4GB ex III +50%. Podrobka i oryginal w kartoniku, a w srodku blister.
Oryginalna ma calosc (karta, instrukcja, plyta CD tloczona z serialka do softu) zapakowana w blister, ktory jest ZGRZANY.
Podrobka - karta i instrukcja byla w blistrze, ktory nie byl zgrzany i mozna bylo go dowolnie wiele razy otwierac i zamykac. Plytka CD z softem bez serialki i plytka byla NAGRYWANA, a nie tloczona.
Kolory napisow podrobki - 'stare zloto', oryginalna karta - 'zloto'.
Takze ta metalowa zakrywka w podrobce nie byla w takim ksztalcie i metalu jak powinna byc w oryginalnej karcie. No i na koniec - parametry karta trzymala tylko przez pierwsze 2 serie zapelnienia karty, zczytania danych, format. Przy trzeciej takiej serii niestety predkosci zaczely sie sypac - tak w aparacie (zapis/odczyt), jak i w PC :/

Fotki prezentujace roznice wrzuce po weekendzie jak dopadne do kompa w biurze :)

gonzo44
23-05-2008, 23:26
Coz, ze zdjeciami jest tak, ze nierzadko po prostu NIE DA SIE POWTORZYC UJECIA :) Odpowiedz na to pytanie moze byc dobrym wyznacznikiem tego jaka karte kupic :) Dla kazdego to, czego potrzebuje :)

Co więcej nawet gdy ujęcie da się powtórzyć to co z tego gdy nie ma już miejsca na karcie, bo wybrało się szybszą/pewniejszą ale mniejszą :/
Także w pełni się zgadzam: Dla każdego to, czego potrzebuje.

Max78
24-05-2008, 10:37
Gonzo44 - dlatego zamiast karty 8GB kupilem 2x 4GB :) (i nie sa to moje jedyne karty).

MaciejM
24-05-2008, 18:37
proszę szanownych kolegów polecić sprzedawcę, u którego bez strachu kupię kartę pqi 4gb w okolicach 50-60zl, rozumiem ze do mojego 350d w zupelnosci wystarczy?

vasco5
24-05-2008, 19:09
www.znak.pl

PQI 4GB 120X - 69zł

Max78
24-05-2008, 21:33
Kupilem Sandiska 4GB Extreme III 30MB/s za niecale 120PLN. Jest oryginalna.
Smiga jak powinna (czytnik Hama za 34PLN - transfery 27-28MB/s z tej karty).
Zadnych zastrzezen nie mam.
W stosunku do wolniejszej wersji (20MB/s) - nieco szybciej wyswietla fotki w moim 40D. Niemniej na predkosc zapisu danych z bufora do karty nie ma - po prostu taka, a nie inna jest elektronika w samym 40D i tyle...
Za to blyskawicznie kopiuje RAWy z CF do kompa (ok 4min na 4GB karte).

donald7000
25-05-2008, 13:53
CF PQI 16GB 120x - 14 fotek
CF sandisk 4GB Extreme IV - 15 fotek
...
macie jakieś nowe uwagi po użytkowaniu?

Tak, mam Sandisk III 4GB (133) i PQI 4GB (120), PQI dłużej się kopiuje na dysk ;) ale za to można w tym czasie zrobić herbatę.

Olszewski
25-05-2008, 15:38
kupiłem CF PQI 16GB 120x
zrobiłem test:
40D, seria H, RAW+L, - do zapełnienia bufora te same ustawienia, ten sam kadr
CF PQI 16GB 120x - 14 fotek
CF sandisk 4GB Extreme IV - 15 fotek
wniosek - jestem zadowolony ciekawe jak się będzie użytkowało
macie jakieś nowe uwagi po użytkowaniu?

Mam PQI CF 8GB 120x i co prawda testu takiego jak Ty nie robiłem ale pomiędzy PQI 120x a Extreme III nie odczuwam różnicy podczas pracy, a przy zrzucaniu zdjęć no cóż... nie spieszy mi się ;) robię sobie kawę/herbatę, dopiero siadam do przeglądania. Jeśli dla kogoś liczy się bufor, czas zrzucania zdjęć to kupić Extreme IV i czytnik FireWire i nie będzie miał problemów :)


ja, będąc notabene autorem wątku, kupiłem jednak Sandiska ponieważ połasiłem się na przyspieszone Extreme III 30Mb/s w dobrej cenie teraz chodzą.

Choć faktem jest, że PQI chyba jest nawet dwa razy tańsze także jestem także zainteresowany info jak długotrwale te karty hulają :) Z tym, że kart na razie nie potrzebuję ale może kiedyś ...

PQI jest tańsze, mam od kilku miesięcy (3-4) i nie mam zastrzeżeń :) O czym pisałem powyżej. Sandiska mam już około 1,5 roku, wcześniej miałem Kingstona (niebieskiego), którego sprzedałem - wszystkie karty są sprawne do dziś dzień ;)

Krzychu
25-05-2008, 16:25
kupiłem CF PQI 16GB 120x
zrobiłem test:
40D, seria H, RAW+L, - do zapełnienia bufora te same ustawienia, ten sam kadr
CF PQI 16GB 120x - 14 fotek
CF sandisk 4GB Extreme IV - 15 fotek
wniosek - jestem zadowolony ciekawe jak się będzie użytkowało
macie jakieś nowe uwagi po użytkowaniu?

LOL :) Najbardziej bezsensowny test kart jaki w życiu widziałem...
Przecież bufor się zapełnia w jakieś 2 sekundy (w 40D w trybie H) więc na dowolnie szybkiej karcie aparat zapisze 1 albo 2 zdjęcia więc to co zrobiłeś nie mówi o szybkości kart zupełnie nic...
Zmierz ile czasu minie zanim lampka zapisu zgaśnie...

pawel-foto
25-05-2008, 16:58
Co więcej nawet gdy ujęcie da się powtórzyć to co z tego gdy nie ma już miejsca na karcie, bo wybrało się szybszą/pewniejszą ale mniejszą :/


Jak się da powtórzyć ujęcie to i znajdzie się czas aby wymienić kartę jak się jedna zapchała.

Max78
25-05-2008, 20:41
tia... dzieki za taka herbate... na czytniku firmy krzak kopiowanie 8GB danych zajmuje pol dnia... od tych herbatek mozna dostac zapalenia pecherza :D

Moim zdaniem - roznica miedzy Sandisk Ex IV a Ex III (wersja 30MB/s, ew. 20MB/s) jest nie na tyle duza, aby doplacac 210PLN za czytnik (sandiska na FireWire ok 260PLN, Hama UDMA 32 - ok 35PLN). Roznica 1-2 minut na karte 4GB nie jest moim zdaniem tego warta :)
Natomiast mix czytnik/karty, ktore posiadam daje mi optimum - niezbyt drogo, ale nie spedzam pol dnia na kopiowaniu danych :)


Co do UDMA i wykorzystaniu przez aparaty - najnowszy 1Ds Mark III obsluguje UDMA - cala reszta nie :)
Niemniej - jak wspominalem - na extreme III 30MB/s moja pucha szybciej wyswietla fotki na wyswietlaczu (ale nie dla tego ja kupowalem). Samo strzelanie w seryjce sie nie zwieksza => BUFOR puszki :)

Max_im
26-05-2008, 06:20
LOL :) Najbardziej bezsensowny test kart jaki w życiu widziałem...
Przecież bufor się zapełnia w jakieś 2 sekundy (w 40D w trybie H) więc na dowolnie szybkiej karcie aparat zapisze 1 albo 2 zdjęcia więc to co zrobiłeś nie mówi o szybkości kart zupełnie nic...
Zmierz ile czasu minie zanim lampka zapisu zgaśnie...

Uwaga słuszna Komentarz..... niekoniecznie :)
zastanawiałem się czy będzie mnie ograniczała przy fotografowaniu stąd taki test

piompo
26-05-2008, 11:57
Kochani,

Mam od kilkuset zdjęć 16GB PQI kupiłem za mniej niż 200PLN i uważam, ze to świetna karta. Nie widzę żadnych różnic z Sandiskiem ExtremeIII 1GB, którego też używam.

Polecam, bo się płaci chyba ze dwa razy mniej.

Piotrek

Max_im
26-05-2008, 13:42
też mam wrażenie że oprócz ceny niewiele się różni
w czytniku pomęczyłem ją tzn zapełniłem całą danymi kasowałem formatowałem
wszystko bez problemów łącznie z transferem

sepq
26-05-2008, 14:59
Ja dodam, że jedyne problemy, jakie miałem z kartami pamięci, wiążą się z SanDiskiem Extreme III. Do tej pory wszystko działało jak złoto - Lexar, Pretec, Kingston i PQI, natomiast na niedawno zakupionym SanDisku wyskoczył ostatnio Error 99. Chyba jednak nie ma reguły i to co tańsze nie musi oznaczać gorsze.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Doczytałem właśnie, że err99 to nie musi być wina karty, a raczej obiektywu. Także przepraszam za wprowadzenie w błąd. Zwracam honor SanDiskom ;)

yogi-bear
26-05-2008, 16:12
A ja na własne oczy widziałem problemy z PQI: foto, foto, foto, podgląd a tam aparat wywala błąd o uszkodzonym pliku. Z tego powodu nawet nie myślę o PQI. Kiedyś używałem Kingstone, później (do teraz) Sandisk Extreme. Karty mnie nie zawiodły (odpukać :-) ). Kupuje się sprzęt foto za jakieś tam WIĘKSZE pieniążki i żałować 50-100zł więcej na kartę której używamy przez lata? E... :roll: Mi mina fotografa który stracił wtedy zdjęcia wystarczyła żeby nie ufać PQI.

Kubaman
26-05-2008, 21:10
vasco5, w moim 40D mam tego pretec'a z drugiej kolumny. Ostatnio dokupiłem szybszą kartę x133, ale poza ekstremalnymi seriami w RAW nie widzę różnicy. Przy seriach powyżej 10-15 w RAW różnicę widać.

bon~zaj
27-05-2008, 16:17
Fotki prezentujace roznice wrzuce po weekendzie jak dopadne do kompa w biurze :)

No i ... ?

http://www.allegro.pl/item368142585_cf_4gb_extreme_iii_50_30mb_s_sandisk _sklep_w_wa_.html
sie zastanawiam nad ta ofertą ale coś o kartonikach piszą....

Max78
27-05-2008, 17:24
No i ... ?

http://www.allegro.pl/item368142585_cf_4gb_extreme_iii_50_30mb_s_sandisk _sklep_w_wa_.html
sie zastanawiam nad ta ofertą ale coś o kartonikach piszą....

Uuuupsss... Mea Culpa... Wpadam do biura po weekendzie i od razu tabula rasa... :( (uroki pracy w customer service...)
Juz wpisalem reminder'a na jutro rano!


Ad. aukcja - tak, tutaj kupowalem sam. Zadnych zastrzezen nie mam co do zakupionego towaru (nie tylko kart), obslugi, opakowania czy terminu realizacji. :) (heh, z racji wykonywanego zawodu wymagajacy ze mnie klient :D ale ten sprzedawca stanal na wysokosci zadania :))

Max78
28-05-2008, 14:21
OK. Obiecałem, to sie wywiazuje...

Fotki strzelone bodaj jakims ericson'em, swiatlo kicha, bo to w biurze :/ obrobka w picasa (bo nic innego nie moge w biurze zainstalowac :/)... Zatem jakosc slaba, ale ogolnie widac co jest co...

1. Pudelka - po lewej podrobka, po prawej oryginal. Roznica to czcionka oraz kolor logo Extreme - zoltawe zloto na podrobce

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://lh4.ggpht.com/zdolecki/SD0iV4S72-I/AAAAAAAAACM/UVAtOxOEYJA/DSC00058.JPG)

2. Blistry - po lewej oryginalna karta: blister zgrzany; po prawej podrobka. Logo - czcionki rozne.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/zdolecki/SD0iWoS72_I/AAAAAAAAACY/UR_bcY97EeU/DSC00059.JPG)

3. Blistry - rewers. Etui oryginalnej karty ma logo biale i jest nieco lepszej jakosci. Podrobka - logo czerwone, etui nie bylo w blistrze, lecz luzem w kartoniku.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://lh4.ggpht.com/zdolecki/SD0iX4S73AI/AAAAAAAAACg/G_Ox5nUXR3o/DSC00060.JPG)

4. Karty - podrobka ma nieco bardziej zolty (ciemniejszy) odcien zlota. Metalowa oslona jest bardziej wcieta niz w oryginalnych kartach. Inny rodzaj wykonczenia metalowej oslony (drobna faktura szlifowanej powierzchni). Czcionki w logo rozne.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://picasaweb.google.co.uk/lh/viewPhoto?uname=zdolecki&aid=5205354482119728081&iid=5205354546544237586)

5. Plyty CD z softem - podrobka to nagrywana plytka CD, brak klucza do programu.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/zdolecki/SD0iZoS73CI/AAAAAAAAACw/g40GzlkiSYo/DSC00063.JPG)

6. Karty i etui - zdecydowanie rozne czcionki w logo. Jakosc wykonania karty jak i etui nieco wyzsza niz w podrobce (trudno oszacowac, jesli nie ma sie obu kart w rece obok siebie). Numer seryjny do softu na kopercie plytki CD (rozmylem celowo), w podrobce - brak.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://lh4.ggpht.com/zdolecki/SD0iZ4S73DI/AAAAAAAAAC4/Nx78PTAzYAM/DSC00061.JPG)

Pozdrawiam :)

bon~zaj
28-05-2008, 18:57
A czy Ty czasem nie porównywałeś dwóch innych serii tych kart Max?
Chodzi mi czy przypadkiem ta podróbka to nie starsza seria 20mb/s.
20stka chyba ma podobny design.
Obie sprzedawane jako 30stki?
Ciekawe jak rozróżnić 20stke od 20stki :grin:

Pozdr 8-)

FOTODAREK
28-05-2008, 20:11
tylko ja chciałbym kupić PQI x120 bo taniocha ;-) i chcę, żeby ktoś jeszcze potwierdził, że toto się nadaje :D
na razie już wiem, że jakbym brał Sandiska to wezmę Extreme III ale może jednak PQI ?

dla przykładu w kartach SD nic nigdy sobie nie robiłem z zabobonów, że Sandisk tylko używam Transcend za pół ceny i hula lepiej niż wyśmienicie

używam PQI-8GB od lutego - robię około 700 zdjęć co sobotę - wszystko działa bezproblemowo - polecam

Sober
28-05-2008, 22:15
Też używam PQI 8GB z 40D. Jak na razie żadnych problemów. Szkoda przepłacać.

axk
28-05-2008, 22:23
Też używam PQI 8GB z 40D. Jak na razie żadnych problemów. Szkoda przepłacać.

Jeżeli porównać karty CF SanDisk Extreme III 8 GB oraz PQi 8 GB to różnica w cenie nie zależy tylko i wyłącznie od producenta ale także od szybkości karty. Średni transfer SanDisk-a Extreme III 8 GB oscyluje na poziomie ~ 30 MB, natomiast dla PQi 8 GB jest to wartość ~ 20 MB, tak więc nie płacimy tylko "za firmę" lecz także za lepsze parametry nośnika.

akustyk
28-05-2008, 22:42
Jeżeli porównać karty CF SanDisk Extreme III 8 GB oraz PQi 8 GB to różnica w cenie nie zależy tylko i wyłącznie od producenta ale także od szybkości karty. Średni transfer SanDisk-a Extreme III 8 GB oscyluje na poziomie ~ 30 MB, natomiast dla PQi 8 GB jest to wartość ~ 20 MB, tak więc nie płacimy tylko "za firmę" lecz także za lepsze parametry nośnika.

nie no... nie dajmy sie oglupic marketingowemu belkotowi. gdzie z tego napisu 30MB/s wynika, ze ta karta tyle faktycznie wyciagnie?
tu jest najnowszy pan Marek:
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9256
ktory na najbardziej wypasnych kartach robi 20MB/s. a seria xxD zbliza sie do raptem 12MB/s.

axk
28-05-2008, 22:51
nie no... nie dajmy sie oglupic marketingowemu belkotowi. gdzie z tego napisu 30MB/s wynika, ze ta karta tyle faktycznie wyciagnie?
tu jest najnowszy pan Marek:
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9256
ktory na najbardziej wypasnych kartach robi 20MB/s. a seria xxD zbliza sie do raptem 12MB/s.

Zgadza się. Maksymalny transfer karty możemy wykorzystać praktycznie tylko podczas korzystania z czytnika. Jedna grupa osób będzie chciała jak najszybciej przenieść zdjęcia z karty do PC i wybierze szybszą kartę, natomiast dla drugiej grupy osób transfer karty nie będzie miał aż tak istotnego znaczenia i osoby te spokojnie poświęcą dodatkowe kilkanaście minut na oczekiwanie zakończenia kopiowania. Wszystko zależy od konkretnej osoby i jej preferencji. Tak więc nie jest to tak do końca tylko i wyłącznie "marketingowy bełkot".

akustyk
28-05-2008, 22:56
nie no. czytniki to zupelnie inna sprawa. i zdecydowanie inna niz aparat.

testy Roba Galbraitha odnosza sie do predkosci zapisu karty. w czytniku to jest predkosc odczytu. i to sa dwie, niekoniecznie proporcjonalne wartosci.

axk
28-05-2008, 23:06
nie no. czytniki to zupelnie inna sprawa. i zdecydowanie inna niz aparat.

testy Roba Galbraitha odnosza sie do predkosci zapisu karty. w czytniku to jest predkosc odczytu. i to sa dwie, niekoniecznie proporcjonalne wartosci.

Jeżeli chodzi o szybkość zapisu to oczywiście racja :-). Jednakże karty które spokojnie wystarczyły by do komunikacji z Markiem (zapis ~ 20 MB/s) posiadają prędkość odczytu niewiele większą niż zapisu (zapis ~ 18 MB/s, odczyt ~ 20 MB/s). Jeżeli komuś bardzo zależy na jak najwyższej prędkości odczytu to kupi kartę której prędkość odczytu będzie na poziomie 30 MB/s (zapis ~ 28 MB/s) i poświęci te nie wykorzystane 8 MB/s zyskując na transferze danych do PC.

liquidsound
28-05-2008, 23:59
Zastanawiam sie czy kupic 4GB czy 8ki...

gonzo44
29-05-2008, 07:38
liquid przy obecnych cenach bierz 8GB PQI.

kondziu
29-05-2008, 14:27
ostatnio kupilem preteca 16GB 233x za 230zl brutto w siriusie.... za ta cene IMO warto mimo ze to 16GB;
druga karte mam Sandiska Extr IV 2GB-jakbym potrzebowal cos szybszego...

pozdrawiam

http://www.skapiec.pl/site/cat/16/comp/312411

liquidsound
29-05-2008, 14:43
Kurde ale jak mi padnie to calosc zdjec, a jak padnie jedna to tylko 4GB, zastanawiam sie :/

donald7000
29-05-2008, 14:50
Na 4 GB zmieścisz około 400 fotek RAW+najmniejszy JPG, czy potrzeba Ci więcej ?
A jak Ci padnie to najwyżej...jakoś to przeżyjesz.

akustyk
29-05-2008, 14:51
Kurde ale jak mi padnie to calosc zdjec, a jak padnie jedna to tylko 4GB, zastanawiam sie :/
przy obecnych cenach (przynajmniej mowiac o PQI) dwie karty 4GB wychodza moze ze 20zl drozej niz jedna 8GB.
20zl to Ci jedno zdjecie w formacie webowym, z nawiazka, zwroci :)

liquidsound
29-05-2008, 17:02
przy obecnych cenach (przynajmniej mowiac o PQI) dwie karty 4GB wychodza moze ze 20zl drozej niz jedna 8GB.
20zl to Ci jedno zdjecie w formacie webowym, z nawiazka, zwroci :)

Hehe nie skumalem co chciales napisac ;-)

vasco5
29-05-2008, 23:36
chyba nie tylko ty :)

akustyk
29-05-2008, 23:47
ale czego tu nie kumac? modlisz sie, czy po 4gb brac, czy 8gb. no to pisze, ze po 4gb bo niewiele drozej wyjdzie. a roznice w cenie odda Ci z nawiazka jedno sprzedane zdjecie

liquidsound
30-05-2008, 03:05
ale czego tu nie kumac? modlisz sie, czy po 4gb brac, czy 8gb. no to pisze, ze po 4gb bo niewiele drozej wyjdzie. a roznice w cenie odda Ci z nawiazka jedno sprzedane zdjecie

Hehe teraz zrozumialem :)

mk307
30-05-2008, 07:28
Ja do swojego 40D kupiłem PQI 8gb zwykła za niecałe 100 zł we Wrocławiu oczywiście jakiś czas temu i zapisuje nawet dobrze, nie miałem problemu nawet w RAW przy kilku seryjnych zdjęciach. Karty teraz są za psie pieniądze widziałem PQI 12 gb u nich na stronie i do tego szybką. http://www.pqi.com.tw/product.asp?oid=21&cate1=21, cena pewnie też będzie zadowalająca.

Max_im
31-05-2008, 10:48
no i już mam ciekawe wrażenia z użytkowania PQI 16GB 120x
Po zgraniu fotek przez usb za chwilę aparat zgłosił że karta jest niesformatowana
Wyjąłem i sprawdziłem w czytniku wszystko ok pliki są
Włożyłem do aparatu wszystko ok - pomyślałem pewnie przypadek
Dzisiaj chciałem porównać 2 obiektywy zgrałem fotki i ostatnia jest uszkodzona
Przy odczycie przez czytnik to samo no więc format i ciekawe jak będzie dalej

przy okazji test kart;

CF PQI 16GB 120x


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img133.imageshack.us/img133/3436/pqixc6.jpg)


CF sandisk 4GB Extreme IV


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img105.imageshack.us/img105/2924/sdos5.jpg)

mgtan
31-05-2008, 23:12
Nie iwme jak pada liczba 400 RAWów na 4GB jak ja mam 40D i 8GB i pokazuje mi 560 RAW i to be jpeg.

Olszewski
01-06-2008, 08:40
Na 4 GB zmieścisz około 400 fotek RAW+najmniejszy JPG, czy potrzeba Ci więcej ?
A jak Ci padnie to najwyżej...jakoś to przeżyjesz.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img401.imageshack.us/img401/3572/cb40drq5.jpg)

Pokaż mi na 4GB 400RAWów+Najmniejszy JPEG? Pokaż mi na 4GB 400 SAMYCH Rawów? Bo robiłem takie zestawienie i w żaden sposób nie wychodzi mi tyle.

bobla
01-06-2008, 12:31
http://img401.imageshack.us/img401/3572/cb40drq5.jpg

Pokaż mi na 4GB 400RAWów+Najmniejszy JPEG? Pokaż mi na 4GB 400 SAMYCH Rawów? Bo robiłem takie zestawienie i w żaden sposób nie wychodzi mi tyle.

No właśnie:) Lexar 8GB x133 zmieścił dokładnie 620 dużych plików raw. Z 40D jeden raw ma od 8-9GB do 13GB rachunek jest prosty:). Moim zdaniem każdy wybiera pod kątem swoich potrzeb. Firmowa - droższa ale pewniejsza (nie zawsze szybsza), albo tania z naciągniętymi parametrami, ale czy trwalsza? Jeśli chodzi o prędkość zapisu na kartę - seria 10 x raw 11,1Mb - ok. 13sek. Tylko powiedzcie jak często pstrykacie takie serie?

Olszewski
01-06-2008, 12:52
Z 40D jeden raw ma od 8-9GB do 13GB rachunek jest prosty:).

:confused: Czy ja wiem czy taki prosty. Chyba Ci się coś pomyliło ;)

axk
01-06-2008, 13:05
Z 40D jeden raw ma od 8-9GB do 13GB ....

Chyba MB a nie GB :-). Jeżeli liczyć iż RAW zajmuje średnio 9 MB, to na kartę 8 GB mieści się ~ 860 RAW-ów.

Olszewski
01-06-2008, 13:47
Chyba MB a nie GB :-). Jeżeli liczyć iż RAW zajmuje średnio 9 MB, to na kartę 8 GB mieści się ~ 860 RAW-ów.

U mnie RAWy z 40D zajmują średnio 13MB, sądzę, że np. przy fotografowaniu w górach będzie zajmował o wiele więcej. W 350D tak miałem, że w pomieszczeniu RAW zajmował 4MB a w górach 8,5MB :)

Max_im
01-06-2008, 20:40
CF SanDisk 8GB Extreme III
na wyświetlaczu 40d pokazuje miejsce na 567 RAWów ale jak cyknąłem 11 to jeszcze 560 - szacuje że wejdzie ponad 750

test


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img440.imageshack.us/img440/4355/ex3su5.jpg)

Max78
02-06-2008, 19:12
u mnie na 40D RAWow wchodzi roznie - wszystko zalezy od sceny, ktora foce :) RAWy mam wielkosci od 8MB do 21MB!! :)
A liczba fotek jaka sie zmiesci jest szacowana, wiec moze sie zmieniac ;P

asdfasfd
02-06-2008, 21:38
A ja kupiłem ostatnio kartę SanDiska 12GB Extreme III za 300zł z przesyłką gratis od "yogi-bear" z forum. Jak na taką pojemność to cena jest naprawdę świetna. Wiem, że została mu jeszcze jakaś, więc jeżeli ktoś chce to można jeszcze kupić. I dla wszystkich, którzy czytali wątek o podróbkach - karta jest na 100% oryginalna ;)

Wszyscy mówią, że lepiej jest kupić kilka mniejszych kart, ale jakoś i tak wolę większą. Kilka razy przejechałem się na tym, że karta kończy się w ważnym momencie, potem trzeba czekać aż wszystko zapisze się do końca itd. Przy RAWach wolę mieć większą bo nie trzeba co chwilę zmieniać. Pliki RAW+JPG (a nawet i same RAW) dużo zajmują więc karty za często się kończą, a tak wkładam 12GB i jeżeli zmieniam kartę to tylko raz.

slonkaap
13-06-2008, 21:30
Witam serdecznie i prosze nie linczujcie.Jestem szczesliwym posiadaczem /mam nadzieje bo jeszczre nie doszedl/ Canona 40D.Jako ze to moja pierwsza cyfra ,p[rosze o pomoc w wyborze karty pamieci i moze podaeslanie jakiegos uczciwego sprzedawce.Przymierzam sie do Extrem III 4 gb.To na poczatek.Co o tym myslicie.I dodam jeszcze pytanie jaki czytnik dokupic do tego zestawu.Za wszystkie rzeczowe odp.z gory serdeczne dzieki.W niedziele wyjezdzam iprosze o w miare szybka pomoc.DZIEKI

yogur
13-06-2008, 21:51
Extreme III 4gb to dobra karta w rozsądnej cenie mam kilka i jestem zadowolony, a czytnik hama i smiga

Krasuski
13-06-2008, 21:56
karta:
http://allegro.pl/item377023639_cf_4gb_extreme_iii_50_30mb_s_sandisk _sklep_w_wa_.html

czytnik:
http://allegro.pl/item382512583_szybki_czytnik_sandisk_extreme_cf_sd _ms_20_mb_s.html

Ja jestem z tego zestawu zadowolony.

axk
13-06-2008, 22:21
I dodam jeszcze pytanie jaki czytnik dokupic do tego zestawu.

Jeżeli chodzi o czytnik to polecam ten wątek :

http://canon-board.info/showthread.php?t=10954

Po jego lekturze nie powinieneś mieć problemu z wyborem. Ze swojej strony polecam czytnik SanDisk Extreme USB 2.0 Reader. Świetne parametry, bardzo dobre wykonanie i przystępna cena.

asdfasfd
13-06-2008, 22:33
Ja również polecam sklep przy Nowym Świecie i ten sam czytnik sandiska (mają go też w tym sklepie). Ja do 40D kupiłem kartę 12GB od "yogi-bear" z forum, bo nie lubię kart zmieniać (za 300zł). Ale jak wolisz mieć, np. 3 karty po 4GB to już zależy od ciebie.

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7732940

Jeżeli masz kogoś, kto mógłby ci kupić w USA i przywieźć/wysłać bez podatku tu masz duże promocje:
http://66.223.110.241/rebates/SandiskQ2VisaRebateExp062908.pdf

Link do kart od 12GB od "yogi-bear"
http://canon-board.info/showthread.php?t=32908

axk
15-06-2008, 11:10
... po czym można rozpoznać chińskie?

Nawet oryginalne karty posiadają napis "Made In China". Jeżeli chcesz mieć pewność co do oryginalności zakupionej karty serii Extreme polecam lekturę poniższej strony :

http://martybugs.net/articles/fakesandisk.cgi

asdfasfd
28-06-2008, 11:09
Wczoraj byłem w tym sklepie na Nowym Świecie. Ale im reklamę zrobiliśmu :lol: co chwilę ktoś wchodzi i kupuje kartę pamięci. No i niektórzy po przeczytaniu tych wszystkich wątków na CB bardzo dokładnie sprawdzają czy są oryginalne, więc od razu widać, że z forum. Trochę tam stałem bo nie dość, że był deszcz to jeszcze kolejka była spora i tylko jedna osoba w całym labie.

HenrykG
28-06-2008, 11:25
Wczoraj byłem w tym sklepie na Nowym Świecie.

Mieszkańcy Warszawy nie pamiętają, że są ine miasta w naszym kraju...

Fajer
28-06-2008, 14:45
Mieszkańcy Warszawy nie pamiętają, że są ine miasta w naszym kraju...

No fakt - zdarza im się to bardzo często :)

KMV10
28-06-2008, 14:53
Mieszkańcy Warszawy nie pamiętają, że są ine miasta w naszym kraju...
Wprost przeciwnie :)

No fakt - zdarza im się to bardzo często :)
Niezbyt często :)

Vitez
28-06-2008, 17:56
Wprost przeciwnie :)


Kolega dobrze mówi "mieszkańcy Warszawy" , bo "Warszawiacy" to już co innego ;) .
No ale nie wywołujmy flejma między Warszawą a Warszafką ;) .

KMV10
28-06-2008, 19:55
Kolega dobrze mówi "mieszkańcy Warszawy" , bo "Warszawiacy" to już co innego ;) .
No ale nie wywołujmy flejma między Warszawą a Warszafką ;) .
Naturalnie :)

Enjoy
01-07-2008, 15:38
Kilka dni temu zakupilem druga karte CF SanDisk'a (pierwsza Extreme III 2 GB zakupilem w FotoJoker w Poznaniu - nie jest najtaniej ale pewnie). Tym razem karte zakupilem na Allegro - Extreme III 4GB - cena 100zl z przesylka. Niestety karta okazala sie dobra podrobka. Sama karte dostalem w plastikowym pudelku - to wszystko. Zwrocilem CF i czekam za pieniazkami.
Tymczasem zamowilem ta sama karte w sklepie neo24.pl (cena ok 124zl z przesylka). Karta dzis dotarla - tu juz ladnie kartonowe pudelko, etui SanDisk'a na CF, ksiazeczka, CD ... czyli komplet w jakim sprzedaje producent. Z reszta sam sprzedawca zareczal, ze biora karty prosto od producenta. Sama karta jest juz z nowej serii 30 MB/s. Jak sie bedzie sprawowala w moim 400D... zobaczymy :)

Po tych doswiadczeniach radze powaznie zastanowic sie czy warto kupic kilka zlotych taniej na Allegro anizeli np w jakims sklepie internetowym, bo czasem mozemy otrzymac dobra wizualnie podrobke w praktyce duza gorsza od kart np PQI, ktore to sa raz tansze.

iREM
27-07-2008, 21:08
Przed wakacjami chciałbym zaopatrzyć się w dodatkową kartę. Zastanawiam się co kupić. Najbardziej korci mnie:

- Pretec Cheetah 4GB 333X Szybkość zapisu: 40 MB/s • Szybkość odczytu: 50 MB/s (143zeta brutto)
- Sandisk CompactFlash Extreme III 4 GB (139 zeta brutto)

Możecie coś doradzić? A może ta pozycja - Compact Flash 4GB Extreme IV SanDisk?
Warto?

dr11
27-07-2008, 21:17
Używam w 40D Sandisk CompactFlash Extreme III 4 GB (30 MB/s) i jest OK. Nie sądzę, że szybsza cokolwiek da. Na serię w 40D taka 30 MB/s jest wystarczająca. Wcześniej (teraz siedzi w 5D) używałem Kingston 2 GB, 50X i po przesiadce na Sandisk'a zyskałem +1 klatkę w serii. Ale za to szybciej z bufora zrzuca. IV będzie się wyróżniała szybszym transferem przez czytnik do PC, w aparacie nie sądzę.

iREM
27-07-2008, 21:43
a używa ktoś Preteca? Kiedyś miałem i bylem bardzo zadowolony...

rasta
27-07-2008, 23:08
nie "oszczędzać", sandiski mają w miarę dobrą cenę i najlepszą jakość z dostępnych aktualnie kart. mowa o serii extreme.

lempl
27-07-2008, 23:31
nie "oszczędzać", sandiski mają w miarę dobrą cenę i najlepszą jakość z dostępnych aktualnie kart. mowa o serii extreme.

mógłbyś rozwinąć myśl o najlepszej jakości z dostępnych kart?
Mi kolega kiedyś mówił, że w Pretec'ach po kilku formatowaniach robią się luzy i mniej zdjęć się mieści, a Sandisk nie łapie luzów i nawet po trzech latach wszystko śmiga i działa jak nowe a w serii extreme to czasem nawet lepiej.

gwozdzt
29-07-2008, 08:12
Przed wakacjami chciałbym zaopatrzyć się w dodatkową kartę. Zastanawiam się co kupić. ...
Możecie coś doradzić?
regulamin (pkt 3, 5.):
http://canon-board.info/announcement.php?f=27&a=3

wyszukiwarkę:
http://canon-board.info/search.php?query=jaka+karta&titleonly=1

a biorąc pod uwagę sygnaturkę (40D):
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9257

rasta
29-07-2008, 08:21
nie wiem co to "luzy" natomiast tanie karty mimo iż mają napisane "superhiper speed" nie są w stanie odpowiednio szybko zapisać danych z aparatu i zapycha się bufor a w dodatku jak napisał gwozdzt, użyj wyszukiwarki temat mielony milion razy.

karollsz
29-07-2008, 08:52
Ja z swoja 40D używałem kart :
PQI 4 GB, CompactFlash Extreme III 8 GB, Kingston 2 GB
teraz pracują z 5D - wszytsko gra i złego słowa na nie powiedzieć nie mogę
chyba tylko to - że różnica w cenie miedzy jedna a druga i trzecią jest duża :)

pozdr

Superbeer
15-09-2008, 13:33
Czy ktoś używał karty A-Data Turbo 266x w swoim Canonie?
Ponoć ma niezłe transfery niestety nikt nie pisze, co z jakością. Czy to jest poziom jak na przykład PQI lub Transced które lubią czasami (nawet dość często jak czyta się to forum) psuć zdjęcia.
Cenowo jest ona porównywana z SanDiskiem Extreme III, choć ma większy transfer (40MB/s). No i wieczyta gwarancja producenta, a SanDisk daje coś koło 3 lat.

axk
15-09-2008, 15:15
... ma większy transfer (40MB/s) ...

Który tak naprawdę w praktyce jest mało przydatny (przynajmniej na chwilę obecną). Aparaty nie są w stanie wykorzystać w pełni tak szybkich kart a czytniki oferujące transfery na poziomie 40-45 MB/s nie należą do tanich.


... wieczyta gwarancja producenta ...

Która w niektórych przypadkach jest praktycznie niemożliwa do wyegzekwowania. Po pewnym czasie bardzo ciężko stwierdzić czy dana usterka jest usterką "fabryczną" czy też jest spowodowana zwyczajnym zużyciem sprzętu.

Gwarancja dożywotnia tak naprawdę dożywotnia nie jest, lecz trwa tak długo dopóki dany produkt jest oferowany w sprzedaży. Jeżeli dany produkt (lub seria) zostanie wycofany ze sprzedaży kończy się także oferowana na niego "dożywotnia gwarancja", ponieważ w większości przypadków producent nie dysponuje już odpowiednim zapleczem niezbędnym do naprawy lub wymiany uszkodzonego produktu. Dożywotnia gwarancja jest zwyczajnym "chwytem marketingowym".

canis_lupus
15-09-2008, 15:33
Czy ktoś używał karty A-Data Turbo 266x w swoim Canonie?
Ponoć ma niezłe transfery niestety nikt nie pisze, co z jakością. Czy to jest poziom jak na przykład PQI lub Transced które lubią czasami (nawet dość często jak czyta się to forum) psuć zdjęcia.
Cenowo jest ona porównywana z SanDiskiem Extreme III, choć ma większy transfer (40MB/s). No i wieczyta gwarancja producenta, a SanDisk daje coś koło 3 lat.

Jakość? Fotki lepsze nie wychodzą.
SanDisk daje 5lat gwarancji.

Superbeer
15-09-2008, 18:38
Jakość? Fotki lepsze nie wychodzą.
SanDisk daje 5lat gwarancji.

Jakość nie fotek ale plików na karcie. Na niektórych kartach czasami giną pliki. Być może jest to związane z niską jakością mechanizmów zarządzania przestrzenią pamięciową lub samą pamięcią. Bo na takiej karcie to nie tylko komórki pamięci się mieszczą ale i kontroler sterujacy w postaci komputera. Tak prosto mówiąc :-)

axk
15-09-2008, 19:18
Jakość (...) plików na karcie.

Ciekawe stwierdzenie.

canis_lupus
15-09-2008, 21:34
Przez 2 lata uzywałem najtańszego z możliwych GoodRam'a 2GB. Nic mi nie zniknęło. IMHO wystarczy że kupisz dowolna markowa karte i obwaiac się nie musisz. Ceny kart sa w tym momencie śmieszne. Ostatnio zakupiłem SanDisk'a III 4GB za 88zł i jest ok.

Superbeer
15-09-2008, 23:31
Jakość (...) plików na karcie.Ciekawe stwierdzenie.

Tak właśnie jakość plików na karcie. Cyrowe 1 nie oznacza, że kuleczka jest w komórce, a 0 że jej tam nie ma. Komórki pamięci zwane potocznie flash to są półprzewodniki magazynujące ładunek elektryczny. Od jakości wykonania takich komórek zależy ile razy można je zapisywać, jak szybko działają, itp. Poza tym jakość elektroniki pracującej "wokoło" tych komórek pamięci jest też ważna. Nie bez przyczyny Transced czy PQI kosztuje połowę mniej niż SanDisk. Nie bez przyczny PQI o wiele częściej "gubi" pliki niż Kingston. Więc pojęcie jakości plików na karcie pamięci flash jest jak najbardziej uzasadnione.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Przez 2 lata uzywałem najtańszego z możliwych GoodRam'a 2GB. Nic mi nie zniknęło. IMHO wystarczy że kupisz dowolna markowa karte i obwaiac się nie musisz. Ceny kart sa w tym momencie śmieszne. Ostatnio zakupiłem SanDisk'a III 4GB za 88zł i jest ok.

Ja jednak chyba zdecyduję się na Lexar-a 4GB 133x Pro. Cenowo jest dla mnie identyczny co SanDisk Extreme III 4GB. Z testów wynika, że jest szybsza od wspomnianego SanDiska E3 4GB. No i nie udało mi się znaleść info, że komuś coś zgubiła. Pewnie też gubi ale rzadziej.

Zastanawia mnie jeszcze coś. Otóż bardzo długo używałem kart SD w moim aparacie i nigdy nie miałem żadnego zwisu, zniszczonych plików, czy czegoś jeszcze innego. Z tego wynika, że jednak karty SD są dużo nowoczesniejsze niż CF. No i szeregowa transmisja danych też pewnie robi swoje. Nie rozumiem, dlaczego producenci wysokich i nawyższych modeli lustrzanek cyfrowych tak uprali się na CF. SD mniej zużywa prądu, mniej się grzeje, jest bardziej niezawodna, jest tańsza, mniejsza. Same zalety.

akustyk
16-09-2008, 00:45
Tak właśnie jakość plików na karcie. Cyrowe 1 nie oznacza, że kuleczka jest w komórce, a 0 że jej tam nie ma. Komórki pamięci zwane potocznie flash to są półprzewodniki magazynujące ładunek elektryczny. Od jakości wykonania takich komórek zależy ile razy można je zapisywać, jak szybko działają, itp. Poza tym jakość elektroniki pracującej "wokoło" tych komórek pamięci jest też ważna. Nie bez przyczyny Transced czy PQI kosztuje połowę mniej niż SanDisk. Nie bez przyczny PQI o wiele częściej "gubi" pliki niż Kingston.

ale co znaczy "o wiele czesciej". robie na roznych kartach PQI od przeszlo 1,5 roku i na moze 15 tys. klatek nie stracilem zadnej. realnie. tak samo jak nie stracilem ni klatki wczesniej jadac na Kingstonach ani na Leksarach...




Więc pojęcie jakości plików na karcie pamięci flash jest jak najbardziej uzasadnione.

jest i nie jest. mozna dlugo i namietnie roztrzasac teoretyczne przyczyny, a mozna usiasc i popatrzyc na praktyke. z ktorej wynika, ze jak sie trafi na dzialajaca karte, to bedzie dzialac do usra.. smierci. a to jest mnoga wodki w Wisle, nawet dla upartych spusto-naciskaczy...




Zastanawia mnie jeszcze coś. Otóż bardzo długo używałem kart SD w moim aparacie i nigdy nie miałem żadnego zwisu, zniszczonych plików, czy czegoś jeszcze innego. Z tego wynika, że jednak karty SD są dużo nowoczesniejsze niż CF. No i szeregowa transmisja danych też pewnie robi swoje. Nie rozumiem, dlaczego producenci wysokich i nawyższych modeli lustrzanek cyfrowych tak uprali się na CF. SD mniej zużywa prądu, mniej się grzeje, jest bardziej niezawodna, jest tańsza, mniejsza. Same zalety.
w tym samym procesie technologicznym SD ma mniejsza mozliwa pojemnosc maksymalna. CF sa bardziej odporne mechanicznie i przede wszystkim elektrycznie, a poza tym sa wieksze - sprobuj wlozyc SD do slotu pracujac w rekawiczkach :) ogolnie, jest szereg powodow, za ktore mozna CF lubic.

Kolekcjoner
16-09-2008, 01:43
Tak właśnie jakość plików na karcie. Cyrowe 1 nie oznacza, że kuleczka jest w komórce, a 0 że jej tam nie ma. Komórki pamięci zwane potocznie flash to są półprzewodniki magazynujące ładunek elektryczny. Od jakości wykonania takich komórek zależy ile razy można je zapisywać, jak szybko działają, itp. Poza tym jakość elektroniki pracującej "wokoło" tych komórek pamięci jest też ważna. Nie bez przyczyny Transced czy PQI kosztuje połowę mniej niż SanDisk. Nie bez przyczny PQI o wiele częściej "gubi" pliki niż Kingston. Więc pojęcie jakości plików na karcie pamięci flash jest jak najbardziej uzasadnione.
(....)

"Jakość plików na karcie" - mówisz. A czy mógłbyś rozwinąć tę myśl czym się ona przejawia, jak się mierzy, ewentulnie jak o nią dbać 8)?

Superbeer
16-09-2008, 09:56
ale co znaczy "o wiele czesciej". robie na roznych kartach PQI od przeszlo 1,5 roku i na moze 15 tys. klatek nie stracilem zadnej. realnie. tak samo jak nie stracilem ni klatki wczesniej jadac na Kingstonach ani na Leksarach...

No właśnie. Ty nie miałeś przypadku utraty danych ale na CB ludzie wielokrotnie pisali o problemach z tymi kartami.


jest i nie jest. mozna dlugo i namietnie roztrzasac teoretyczne przyczyny, a mozna usiasc i popatrzyc na praktyke. z ktorej wynika, ze jak sie trafi na dzialajaca karte, to bedzie dzialac do usra.. smierci. a to jest mnoga wodki w Wisle, nawet dla upartych spusto-naciskaczy...

Teoretycznie jest, praktycznie w zasadzie nie ma, no chyba wtedy gdy po zapełnieniu karty włożymy ją do czytnika i nic na niej nie znajdziemy.


w tym samym procesie technologicznym SD ma mniejsza mozliwa pojemnosc maksymalna. CF sa bardziej odporne mechanicznie i przede wszystkim elektrycznie, a poza tym sa wieksze - sprobuj wlozyc SD do slotu pracujac w rekawiczkach :) ogolnie, jest szereg powodow, za ktore mozna CF lubic.

O elektrycznej odporności decydują diody zabezpieczające wejścia przed elektrostatyką. SD i CF mają takie same, przy czym SD ma mniej połączeń zewnętrznych. Choć zapewne powiesz, że "ale za to są one na wierzchu". Jeżeli chodzi o pracę z kartami w rękawiczkach to uważam, że jest 1:1. SD wkłada się i wyjmuje dość łatwo nawet w grubych narciasrskich rękawicach - wiem z praktyki. CF za to łatwiej trzymać w takiej rękawicy bo jest większa ale za to aby ją wyjąć ze slotu należy nacisnąć malutki guziczek, który czasami bywa składany na bok.

Chyba nie ma co rozkręcać tej debaty bo będzie jak polskim sejmie ;-) Podsumowując każdy ze standardów ma swoje wady i zalety. Ja wolę standard SD, bo długo z nim pracowałem.


"Jakość plików na karcie" - mówisz. A czy mógłbyś rozwinąć tę myśl czym się ona przejawia, jak się mierzy, ewentulnie jak o nią dbać 8)?

He, he. Dbać kupując drogie karty pamięci czyli płacąc producentowi za dobrą robotę. A tak na poważnie to wydaje mi się, że najważniejsze jest właściwe obchodzenie się ze swoim sprzętem. Nie wiem jak można źle obchodzić się z kartami pamięci, może wyjmując je gdy aparat coś jeszcze zapisuje, wkładać drżącymi rękami... Nie wiem. Wiele osób na tym forum nie ma żadnych problemów z różnymi kartami, wielu ma takie problemy. Ja nie miałem jeszcze żadnych problemów mimo, iż używam różnych flashów (SD, MS, trochę CF) w różnych urządzeniach. Może dlatego, że uzywam wyłącznie markowych, a może przez moje troskliwe (w granicach rozsądku) obchodzenie się z tym sprzętem.
Ale jak widać choćby z tego co mówi akustyk tańsze karty też mogą być niezawodne. Eh... Jakby nie było i tak będzie tak jak ma być ;-)

axk
16-09-2008, 11:56
Dbać kupując drogie karty pamięci czyli płacąc producentowi za dobrą robotę. A tak na poważnie to wydaje mi się, że najważniejsze jest właściwe obchodzenie się ze swoim sprzętem.

Ale jaki ma to związek z "jakością plików na karcie"? Moim zdaniem stwierdzenie nietrafione i niewiele mówiące o niezawodności karty.

Superbeer
16-09-2008, 13:16
Ale jaki ma to związek z "jakością plików na karcie"? Moim zdaniem stwierdzenie nietrafione i niewiele mówiące o niezawodności karty.

Byłbym zobowiązany, gdybyś mógł zaproponować lepsze określenie. Myślałem ale nic nie wymyśliłem.

Kolekcjoner
16-09-2008, 14:28
He, he. Dbać kupując drogie karty pamięci czyli płacąc producentowi za dobrą robotę. A tak na poważnie to wydaje mi się, że najważniejsze jest właściwe obchodzenie się ze swoim sprzętem. Nie wiem jak można źle obchodzić się z kartami pamięci, może wyjmując je gdy aparat coś jeszcze zapisuje, wkładać drżącymi rękami... Nie wiem. Wiele osób na tym forum nie ma żadnych problemów z różnymi kartami, wielu ma takie problemy. Ja nie miałem jeszcze żadnych problemów mimo, iż używam różnych flashów (SD, MS, trochę CF) w różnych urządzeniach. Może dlatego, że uzywam wyłącznie markowych, a może przez moje troskliwe (w granicach rozsądku) obchodzenie się z tym sprzętem.
Ale jak widać choćby z tego co mówi akustyk tańsze karty też mogą być niezawodne. Eh... Jakby nie było i tak będzie tak jak ma być ;-)

A bez metafor i zagadywania ;)? Pisałeś bardzo autorytatywnie o "jakości plików na karcie". Dlatego zapytałem co to jest.

Superbeer
16-09-2008, 15:09
A bez metafor i zagadywania ;)? Pisałeś bardzo autorytatywnie o "jakości plików na karcie". Dlatego zapytałem co to jest.

Każda komórka pamięci flash (czyli wszystkie karty pamięci za wyjąkiem microdrive) magazynuje informację w postaci ładunku elektrycznego. O ile zapis informacji w komórce nie jest problemem, to jej odczyt już jest obraczony pewną niepewnością.

Ładunek magazynowany jest w tak zwanej bramce pływającej ponieważ nie ma ona żadnego połączenia elektrycznego z resztą układu. Odczyt i zapis następuje poprzez emisję elektronów przez cieniutką wartwę izolatora. Odczytem i zapisem zajmuje się druga bramka - komórkę zawsze tworzą dwie bramki. Rolę izolatora pełni tlenek krzemu, który nie ma cech idealnego izolatora.

Występuje pewna upływność, czasami dość duża. Wszystko zależy od jakości procesu produkcji i od jakości zastosowanych materiałów. Może wystąpić wiele różnych powodów dla których nie da się odczytać komórki pamięci. Między innymi: duża upływność ładunku (na przykład wady w warstwie izolatora, mniejsza niż zakładana jego objętość, itp); błędy w działaniu bramki sterującej; błędy w działaniu układów adresowania, formowania sygnału cyfrowego; błędy w działaniu interfejsów - SecureDigital, CompactFlash, MemoryStick, itd.

Po dokładniejsze informacje odsyłam do Google, np:
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/od-dyskietki-do-flash/strona2.php,
http://www.sciaga.pl/tekst/42873-43-pamiec_flash
oraz na strony producentów pamięci, można tam znaleźć wiele ciekawych informacji.

Kolekcjoner
16-09-2008, 15:36
Każda komórka pamięci flash (czyli wszystkie karty pamięci za wyjąkiem microdrive) magazynuje informację w postaci ładunku elektrycznego. O ile zapis informacji w komórce nie jest problemem, to jej odczyt już jest obraczony pewną niepewnością.

Ładunek magazynowany jest w tak zwanej bramce pływającej ponieważ nie ma ona żadnego połączenia elektrycznego z resztą układu. Odczyt i zapis następuje poprzez emisję elektronów przez cieniutką wartwę izolatora. Odczytem i zapisem zajmuje się druga bramka - komórkę zawsze tworzą dwie bramki. Rolę izolatora pełni tlenek krzemu, który nie ma cech idealnego izolatora.

Występuje pewna upływność, czasami dość duża. Wszystko zależy od jakości procesu produkcji i od jakości zastosowanych materiałów. Może wystąpić wiele różnych powodów dla których nie da się odczytać komórki pamięci. Między innymi: duża upływność ładunku (na przykład wady w warstwie izolatora, mniejsza niż zakładana jego objętość, itp); błędy w działaniu bramki sterującej; błędy w działaniu układów adresowania, formowania sygnału cyfrowego; błędy w działaniu interfejsów - SecureDigital, CompactFlash, MemoryStick, itd.

Po dokładniejsze informacje odsyłam do Google, np:
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/od-dyskietki-do-flash/strona2.php,
http://www.sciaga.pl/tekst/42873-43-pamiec_flash
oraz na strony producentów pamięci, można tam znaleźć wiele ciekawych informacji.

Ala jaki to ma wpływ na "jakość piku na karcie" i jak to ocenić? Bo te teoretyczne wywody są zdecydownie ponad moje siły 8).

akustyk
16-09-2008, 15:42
Ala jaki to ma wpływ na "jakość piku na karcie" i jak to ocenić? Bo te teoretyczne wywody są zdecydownie ponad moje siły 8).

marudzisz. troche fajnego "miecha" do poglowkowania, ktore duzo chetniej sie czyta niz, panie wybacza, trzepanie gruchy odnosnie animacji na stronie Canona :mrgreen:

Kolekcjoner
16-09-2008, 15:47
marudzisz. troche fajnego "miecha" do poglowkowania, ktore duzo chetniej sie czyta niz, panie wybacza, trzepanie gruchy odnosnie animacji na stronie Canona :mrgreen:

Ale tam oprócz "trzepania ..... "itd :mrgreen: też są takie teoryje, że wymiękłem :lol:.

donald7000
12-10-2008, 16:04
...
Pokaż mi na 4GB 400RAWów+Najmniejszy JPEG? Pokaż mi na 4GB 400 SAMYCH Rawów?

Moją 30D robiłem około 390 Rawów na karcie + najmniejszy JPG, więc jęśli Tobie wychodzi inaczej z zestawienia to proponuje nie klepać w klawisze tylko pocpykać w spust migawki. Jeśli zamiast 400 wejdzie 390 to wkładam kolejna kartę i po problemie. Nie mam czasu na myślenie ile wejdzie na kolejną kartę.
Przy obecnych kosztach kart (preferuję nie takie jak wszyscy) każdy kto robi w RAW powinien kilka sztuk w kieszeni nosić.

A, miałem napisać...
Kupiłem ostatnio PRETEC 4GB 233x, nie polecam.
Zwykle jeśli już zachodzi konieczność wykonania jakiejś serii to nie są one jakieś strasznie długie, ale zawsze RAW+jpg. Generalnie na wszystkich moich kartach nie ma problemu żeby się coś przytkało. Jak zauważyłem, dla większości testujących najważniejsze parametry kart to szybkość zapisu i odczytu, oczywiście test jest przeprowadzany czysto teoretycznie w jakimś programie. Dla mnie liczy się czas zrzucenia pełnej 4GB karty na dysk. Dlatego nie polecam PRETEC 233x bo czas zapisuj jest identyczny co PQI 120x. Cenowo chyba każdy wie ile każda kosztuje, więc nie ma się co "jarać".

takpoprostu
28-01-2009, 10:17
http://allegro.pl/item537282022_4gb_cf_kingston_elite_pro_natychmias towa_wysylka.html

Warta zakupu ?

Olszewski
28-01-2009, 10:26
http://allegro.pl/item537282022_4gb_cf_kingston_elite_pro_natychmias towa_wysylka.html

Warta zakupu ?

Kiedyś korzystałem z Kingstona 1GB takiego niebieskiego. W sumie działa do dziś, prędkość zapisu nie powalała i widziałem różnice pomiędzy Sandiskiem Extreme III zakupionym później. Ale ogólnie na początku nie narzekałem na tę kartę. w 40D zdjęcia zajmowały o wiele więcej niż w 300D i 350D i może stąd na Sandisku mi się lepiej pracowało ;)

takpoprostu
28-01-2009, 11:18
133x wydaje mi się że jest to dość szybka karta

Krzychu
28-01-2009, 11:27
133x wydaje mi się że jest to dość szybka karta

Jest bardzo ślamazarna w porównaniu do Extreme III.

C80
28-01-2009, 14:03
133x wydaje mi się że jest to dość szybka karta


Jest bardzo ślamazarna w porównaniu do Extreme III.

Która kosztuje dwa-trzy razy tyle. Tutaj Kingstona kosztuje 39, Extreme III ponad 90.

Większy wydatek na sens gdy fotografuje się Markiem oraz na komputer zrzuca setki zdjęć. Przy zrzucaniu kilkunastu czy kilkudziesięciu zyskasz raptem kilka sekund.

takpoprostu
28-01-2009, 14:54
zakupiłem 2GB SanDiska extreme III ... Przy wpływie gotówki "luźnej" zakupie sobie 4 GB SanDiska Extreme III i po problemie... dobry wybór ?

elix
28-01-2009, 20:54
Moim zdaniem bardzo dobry wybor, ja mam scandisk extreme IV 2GB i 4GB i jestem bardzo zadowolony, moze to glupie, ale mysle ze na rynku jedyne "szybkie" karty to wlasnie z serii extreme scandisk. Jakby ktos byl zainteresowany to polecam strone http://www.buydig.com/shop/searchresults.aspx?kwd=&mnm=Sandisk&cti=5100&apr=&zpr=&prevCti=5100

traphezz
28-01-2009, 23:29
Większy wydatek na sens gdy fotografuje się Markiem oraz na komputer zrzuca setki zdjęć. Przy zrzucaniu kilkunastu czy kilkudziesięciu zyskasz raptem kilka sekund.
Wystarczy focic w RAW i juz masz co kopiowac i nawet kilkanascie fotek moze byc czasem meczace czekanie.

Ja kupilem Pretec'a 8GB x233 za 90zl z wysylka i w aparacie super sie spisuje, a przy zrzucaniu do kompa to juz czytnik za slaby i musze wymienic

Brodi
30-01-2009, 13:03
To ja troszkę z innej beczki.

Po lekturze TEGO (http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9257) artykułu/testu nasuwa mi się pytanie... A właściwie wątpliwość.

40D cyka w trybie szybkim do 6,5 kl/s, co w RAW daje około 65 MB/s. A tu już serie Ultra nawet wypadają. Natomiast według testów z podanego wyżej linka wynika, że zapis w trybie RAW dla tego body to 11 MB/s przy najszybszej na rynku karcie.

I teraz pytanie: czy dobrze rozumuję zakładając, że skoro w wizjerze widzę 17 klatek w trybie seryjnym RAW a prędkość zapisu na mojej karcie to ok. 10 Mb/s, to reszta zdjęć musi siedzieć w buforze? Policzmy więc ile musiałby mieć bufor:

17 klatek x 10 MB = 170 MB
17 klatek / 6,5 fps = ~2,6s

A więc cała seria 17 klatek zajmie 2,6s załóżmy że nawet 3s. W takim razie w czasie tej serii 3 zdjęcia zapiszą się na karcie a reszta w buforze.

A więc

(17-3) x 10 MB = 140 MB.

Czy ktoś może to potwierdzić? Ewentualnie wskazać, co źle policzyłem?

Przy okazji z testu na wspomnianej stronie wynika, że skok w szybkości zapisu w 50D jest ogromny bo aż 3-krotny!

Kolejny wniosek z lektury tego artykułu jest taki, że nie ma sensu kupować szybszych kart, gdyż 40D i tak nie przyspieszy. W zupełności wystarczy karta x80. Zakup szybszej karty uzadniony może być w przypadku zgrywania danych z karty ale ten jest liczony w pojedynczych minutach w przypadku pojemności około 2-4 GB. Przy większych pojemnościach może to miec sens w profesjonalnych zastosowaniach.

Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie, bo jestem na etapie wyboru kart 4GB dla mojej 40-tki i jak do tej pory skłaniałem się ku x133 jako najlepszemu kompromisowi między ceną a szybkością/jakością.

Krzychu
30-01-2009, 13:50
I teraz pytanie: czy dobrze rozumuję zakładając, że skoro w wizjerze widzę 17 klatek w trybie seryjnym RAW a prędkość zapisu na mojej karcie to ok. 10 Mb/s, to reszta zdjęć musi siedzieć w buforze? Policzmy więc ile musiałby mieć bufor:


To dość oczywiste że siedzą w buforze...



Przy okazji z testu na wspomnianej stronie wynika, że skok w szybkości zapisu w 50D jest ogromny bo aż 3-krotny!


50D obsługuje UDMA, stąd ten przyrost...




Kolejny wniosek z lektury tego artykułu jest taki, że nie ma sensu kupować szybszych kart, gdyż 40D i tak nie przyspieszy. W zupełności wystarczy karta x80. Zakup szybszej karty


Powyżej pewnych szybkości sensu nie ma, jak robisz długie serie to szybkość karty limituje szybkość aparatu po wypełnieniu bufora która spada do prędkości z jaką aparat jest w stanie zrobić miejsce na nowe zdjęcie w buforze...



Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie, bo jestem na etapie wyboru kart 4GB dla mojej 40-tki i jak do tej pory skłaniałem się ku x133 jako najlepszemu kompromisowi między ceną a szybkością/jakością.

Generalnie nic szybszego niż Sandisk Extreme 3 kupować do 40D nie ma sensu a jak nie będziesz długich serii siał to możesz i wolniejszą spokojnie kupić...

PS: pozdrowienia dla sąsiada...

Brodi
30-01-2009, 14:05
Dzięki Krzychu za konstruktywną odpowiedź. Utwierdziłeś mnie w słuszności moich obliczeń :) Zatem poszukam jakiegoś SanDiska, Transcenda, Kingstona, czy PQI, choć skłaniam się ku pierwszej trójce jako sprawdzonym rozwiązaniom (z autopsji).

PS. I równiez pozdrawiam sąsiada :)

Kolekcjoner
30-01-2009, 16:04
Kolejny wniosek z lektury tego artykułu jest taki, że nie ma sensu kupować szybszych kart, gdyż 40D i tak nie przyspieszy. W zupełności wystarczy karta x80.

Pod warunkiem, że za chwilę nie będziesz potrzebował zrobić kolejnej serii. Dla mnie czas opróżniania bufora też miewa znaczenie dlatego wolę jednak szybsze karty.

czarekk
13-04-2009, 00:54
Witam
Może to juz było ale nawet za pomoca googla nic nie znalazłem .
Jaka polecacie kartę do 50D.
Czy musi to byc najszybsza UDMA ?

Pozdrawiam
Czarek

bakek
13-04-2009, 01:06
Ja Ci polecam karty CF- inne nie wejdą ;-)
Odpowiadając na Twoje drugie pytanie- nie musi być.
I dodam od siebie: masz taki sprzęt jak Canon 50D- czyli średnio-zaawansowana lustrzanka cyfrowa to... Słowo średnio-zaawansowana jest tutaj kluczowe, gdyż średnio-zaawansowani użytkownicy nie zadają takich pytań. Zobacz po prostu, która z kart pamięci ma odpowiadające Tobie parametry i/bądź cenę , zorientuj się na rynku kart pamięci (wystarczy nawet na allegro poszukać- w opisach jest większość) i kup jaką uważasz.

czarekk
13-04-2009, 01:27
bakek
O co ci chodzi ? Chciałem poznac opinie osób które mają 50D.Ty nie masz więc średnio mnie ona interesuje. I proszę bez osobistych wycieczek

trolluch
13-04-2009, 01:30
Jak nie potrzebujesz demona prędkości, to na początek Compact Flash Kingston 16GB x133 Elite Pro powinno wystarczyć. Dosyć tania i pojemna, później można coś szybszego dokupić, a tę zostawić jako zapas.
Nie wiem, po ile teraz stoją , ja pod koniec grudnia dałem 148 zł.

Krzychu
13-04-2009, 08:50
Witam
Może to juz było ale nawet za pomoca googla nic nie znalazłem .
Jaka polecacie kartę do 50D.
Czy musi to byc najszybsza UDMA ?


A skąd mamy wiedzieć jak szybką kartę potrzebujesz ??
Wybierz sobie coś : http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9672

irekaro
13-04-2009, 09:01
ja mam 50D, i co z tego? mam sandisk ultra II 1GB. kartę używałem w 350D, 40D, 50D. jak tak dalej pujdzie to do 5D też włożę. co racja to racja, średnio zaawansowani nie zadają takich pytań, a już napewno znajdą odpowiedź na google i każdym forum

margo7355
13-04-2009, 09:49
jak najszybsza najlepiej obsługą UDMA np sandisc ducati, 50d obsługuje najszybsze karty dostepne na rynku (szczególnie wazne przy zapełnieniu bufora przy zdjeciach seryjnych

czarekk
13-04-2009, 09:51
irekaro
A znalazłeś na tym forum odpowiedz na to pytanie ?
Dziekuję wszystkim za pomoc

Czarek

bakek
13-04-2009, 15:05
O co ci chodzi ? Chciałem poznac opinie osób które mają 50D.Ty nie masz więc średnio mnie ona interesuje. I proszę bez osobistych wycieczek
czarekk
Nie chodzi mi o to żeby Cię w pewien sposób dyskredytować, ale żeby Cię zmotywować do tego, aby samemu znaleźć odpowiedź na to pytanie, które od średnio-zaawansowanych użytkowników wymaga po prostu zastanowienia.

BAKS
13-04-2009, 16:42
Jak masz czytnik UDMA i szybką kartę UDMA to szybko zczytuje do komputera w samym aparacie nie widzę różnicy bo tu decyduje pojemność bufora - zresztą chyba tylko sony A900 widzi 38 ms dla C 50D wystarczy jak pisze trolluch Compact Flash Kingston 16GB x133 Elite Pro
pozdrawiam

Dzidek75
14-04-2009, 19:32
Kup CF 8GB. I będzie ok. Chyba, ze jak będziesz robił w rawach to kup sobie większą. np. 16gb

SeniorWrangler
14-04-2009, 19:53
Nie mam wprawdzie 50D, ale miałem niedawno porównanie w ciemnej hali (wysokie ISO), dla RAW-a i zdjęć wykonywanych jedno po drugim, ale nawet nie seryjnie. Kingston Elite Pro 133 X "zapychał się" po mniej więcej 17 zdjęciach (RAW ok 10 MB). SanDisk Extreme III działał płynnie.

Pozdrawiam

Krzychu
14-04-2009, 20:00
Nie mam wprawdzie 50D, ale miałem niedawno porównanie w ciemnej hali (wysokie ISO), dla RAW-a i zdjęć wykonywanych jedno po drugim, ale nawet nie seryjnie. Kingston Elite Pro 133 X "zapychał się" po mniej więcej 17 zdjęciach (RAW ok 10 MB). SanDisk Extreme III działał płynnie.

Pozdrawiam

Nie Kingston się zapychał tylko aparat i sprawdź czy przypadkiem 17 RAWów to nie jest rozmiar bufora aparatu o którym piszesz....
Jeżeli jest, to się lepiej przyjrzyj co aparat robi, bo Extreme III po 17 RAWach też się zapycha, tylko szybciej aparat bufor opróżnia...

SeniorWrangler
14-04-2009, 20:19
KZ. Masz rację, ciągła seria ~17 zdjęć "zapcha" bufor aparatu.
Ale "używalność" powróci dużo szybciej.
Nie jestem nawet średnio-zaawansowany :) i nie zdarzyło mi się używać tak długich serii ...

Pozdrawiam

Krzychu
14-04-2009, 20:43
KZ. Masz rację, ciągła seria ~17 zdjęć "zapcha" bufor aparatu.
Ale "używalność" powróci dużo szybciej.


Dokładnie - i wtedy dopiero ma sens szybka karta - jeżeli zapychamy bufor i potrzebujemy żeby jak najszybciej się opróżniał bo chcemy jechać dalej...

margo7355
14-04-2009, 20:56
może komuś sie sprzyda cytat z recenzji canona 50d z Foto-wideo cyt"Warto podkreślić, że Canon doskonale radzi sobie z szybkimi kartami CF. Średnia prędkość zapisu na zwycięzcy testu z zeszłego miesiąca, karcie San Disk Extreme Ducati Edition 8GB wyniosła 36 MB/s. To szybciej niż zapisywał Nikon D700, który okazał się mistrzem wyciskania siódmych potów z kart pamięci. Zważywszy, że Canon 40D dał radę zapisywać z prędkością ledwie 12 MB/s to naprawdę wyczyn. Z drugiej strony aparat tworzy niewiarygodnie duże pliki RAW - nie rzadko mają ponad 30 MB, również dlatego, że we wnętrzu takiego pliku „zaszyty” jest plik JPG w najlepszej jakości - zapewne po to, by przy oglądaniu zdjęć w maksymalnym powiększeniu na podglądzie zdjęcia pokazywały się szybciej. To nienormalnie dużo, bo niewiele więcej mają pliki Sony Alfa, które przecież ma 24 megapiksele rozdzielczości. Cóż producenci kart mogą się cieszyć..."

dziobolek
14-04-2009, 22:26
Szczerze mówiąc sam plik RAW w moim 50D bardzo rzadko przekracza 20MB,
jeżeli już to o kilka dziesiątych.
Wartość ta balansuje przeważnie pomiędzy 15-19MB.

Natomiast jeśli dodać JPEG, to faktycznie może sporo wzrosnąć waga takiego pliku,
w zależności od wybranej jakości JPEG.

Równie nienormalne może być to, że w posiadanym przeze mnie Olympusie E-400
z matrycą 10Mpx, waga pliku jest stała i wynosi zawsze ... 20MB!

Pozdrówka!

irekaro
19-04-2009, 14:49
podepnę się pod ten temat. ktoś wie dlaczego sandisk wycofał karty CF extrem IV ze sprzedaży? w sklepie ich już nie ma a na allegro też coraz mniej.

mgtan
19-04-2009, 15:20
podepnę się pod ten temat. ktoś wie dlaczego sandisk wycofał karty CF extrem IV ze sprzedaży? w sklepie ich już nie ma a na allegro też coraz mniej.

nie wycofał. Extreme IV to było 40 MB zapisu... a Extreme III to było 20 MB/sek.

Obecnie mamy Extreme III 30MB/s zapisu i Ducatti 45MB/s

Extreme IV da sie dostać ale są ono w cenie lub droższe od Ducatti a więc nie opłacalne.

Osobiście uważam że Ducatti to raczej do Nikona D3x D700 ,Canona 1Ds, 1D... w 50D uważam że nie odczujesz róznicy między ExIII a Ducatti. Bufor go ograniczy.

MM-architekci
15-05-2009, 16:43
Mam pytanko do starej 5 , Sandisk II , 15mb bedzie , 4gb dokladniej , da rade z seriami ? Przy pretecu x233 4gb-8gb , 9klatek RAW spokojnie i to mi starcza.

kizior
15-05-2009, 22:56
Kupiłem lexara 4gb za 119 zł z corelem psp 11 w sklepie Nie dla idiotów ;p

adisb
19-05-2009, 13:09
Miałem podobny problem w wyborem i kupnem karty CF do swojego aparatu na allegro super ceny okazja goni okazję a potem w większości przypadków są właśnie takie problemy dlatego zdecydowałem się kupić w autoryzowanym sklepie gdzie mam tą pewność towaru sprawdzonego a gdyby nawet bez problemowej reklamacji.

dreamstorm
19-05-2009, 13:58
Ja ostatnio kupowałem w Forcenecie - http://forcenet.pl/
Na allegro też mają konto. Nie wiem jak oni to robią, że mają takie ceny. Kupuję u nich już od paru lat i nigdzie nie znalazłem taniej. Często są jakieś promocje. Zdecydowałem się na Sandiska Extreme II 8 GB, bo było znacznie taniej niż 2x 4GB, ale jeśli nie ma różnicy w cenie to lepszym wyborem byłoby 2x4GB

szpak121
23-05-2009, 09:54
ja tak tylko informacyjnie, reszta mojego "bólu" jest w wątku- problem z kartą CF, nie kupujcie na allegro kart po "okazyjnych" cenach, oryginalna karta swoje kosztuje

mgtan
23-05-2009, 19:53
W zasadzie przy Canonie 40D to Extreme II wystarczy... i tak nie ma UDMA... więc wolniutko...

reed
04-11-2009, 16:00
W zasadzie przy Canonie 40D to Extreme II wystarczy... i tak nie ma UDMA... więc wolniutko...

Właśnie nosze się z zamirem kupna SanDiska Extreme III 4GB ale Extreme II nie spotkałem. :(

mareqm
04-11-2009, 16:14
Właśnie nosze się z zamirem kupna SanDiska Extreme III 4GB ale Extreme II nie spotkałem. :(
bo chyba nie ma takich kart.Jest ULTRA II.

Fajer
04-11-2009, 16:24
jak jest Extreme III to chyba była też Extreme II i Extreme - tak przypuszczam. wydaje się to logiczne.

bigmaras
04-11-2009, 16:45
jak jest Extreme III to chyba była też Extreme II i Extreme - tak przypuszczam. wydaje się to logiczne.

Logicznie to warto wejść na stronę producenta www.sandisk.pl ;)

Jeżeli chodzi o karty CF to mamy:
Extreme - 60MB/s
Extreme Ducati Edition - 45MB/s
Extreme IV - 45MB/s
Extreme III - 30MB/s

i uwaga...

Ultra II - 15MB/s

Nie ma kart Extreme II i nigdy nie było...

bon~zaj
21-01-2010, 11:04
Witam,
Chce dokupić do swojego 40d karte 8GB i mam mały dylemat ponieważ szukane przeze mnie karty Extreme III 30mb/s już się skończyły.
Z tego co widzę zastąpiły je karty 60mb/s na UDMA - ale po co dopłacać jak i tak tego nie wykorzystam.
Widzę też że pojawiło się coś nowego - podobnego do szukanej przeze mnie karty, w serii ULTRA pokazł się model 30mb/s w cenie chyba atrakcyjnej bo za 130zl. Czy to jest to samo co stary dobry Extreme III 30mb/s ??
I tak właśnie się zastanawiam czy kupić SanDiska ULTRA 30mb/s czy Preteca 8GB x233 za 105zl.
Pomóżcie się zdecydować (robie serie w raw'ach)

mathom
21-01-2010, 20:06
Witam,
Chce dokupić do swojego 40d karte 8GB i mam mały dylemat ponieważ szukane przeze mnie karty Extreme III 30mb/s już się skończyły.
Z tego co widzę zastąpiły je karty 60mb/s na UDMA - ale po co dopłacać jak i tak tego nie wykorzystam.
Widzę też że pojawiło się coś nowego - podobnego do szukanej przeze mnie karty, w serii ULTRA pokazł się model 30mb/s w cenie chyba atrakcyjnej bo za 130zl. Czy to jest to samo co stary dobry Extreme III 30mb/s ??
I tak właśnie się zastanawiam czy kupić SanDiska ULTRA 30mb/s czy Preteca 8GB x233 za 105zl.
Pomóżcie się zdecydować (robie serie w raw'ach)

Ja kupiłem 4x kingstony 8gb na ostatni wyjazd. fakt, że wyraźnie wolniejsze niż sandisk III, ale na dalsze wyjazdy idealne (jeśli zgrywasz w kafejkach na dysk zewnętrzny - dla pewności).

bon~zaj
21-01-2010, 21:40
mathom
Dzięki za chęć pomocy w wyborze ale ja nie pytałem o kingstony... Nie rób mamałygi z mojego pytania. :wink:

Moje pytanie dotyczyło kart SanDiska, a dokładniej ULTRA 30mb/s. Czy warto ją kupić i czy poziomem dorównuje EXTREME III - a może to to samo, tylko jacyś mądrzy marketingowcy zmienili strategię = naklejkę.
Zapytałem przy okazji o preteca bo mnie w sklepie sprzedawca próbuje na niego naciągnąć, że niby porównywalny do tego SanDiska.

bon~zaj
22-01-2010, 12:39
Koledzy jeszcze nikt z Was nie używał tej Ultra... ?
Myślicie że może być z nią jakiś problem? Że coś może przytkać na standardowych seriach ?
W drugiej kolejności, czy preteca sobie odpuścić?

Lukaasz
22-01-2010, 13:40
http://www.ceneo.pl/267387

To nie jest przypadkiem Sandisk CompactFlash Extreme III 8GB?

KMV10
22-01-2010, 14:03
mathom
Dzięki za chęć pomocy w wyborze ale ja nie pytałem o kingstony... Nie rób mamałygi z mojego pytania. :wink:

Moje pytanie dotyczyło kart SanDiska, a dokładniej ULTRA 30mb/s. Czy warto ją kupić i czy poziomem dorównuje EXTREME III - a może to to samo, tylko jacyś mądrzy marketingowcy zmienili strategię = naklejkę.
Zapytałem przy okazji o preteca bo mnie w sklepie sprzedawca próbuje na niego naciągnąć, że niby porównywalny do tego SanDiska.
Ja mam ultrę 16 GB - a co z nią? Działa ok.

canis_lupus
22-01-2010, 14:05
akurat w przypadku 40D to prędkośc karty ma znaczenie tylko podczas zgrywania zdjęć. Sam aparat i tak pisze z prędkością ok 11-14MB/s.

mk307
22-01-2010, 14:24
PQI predkość 233x, Lexar 300x, taniej i też pewne w użytkowaniu.

bon~zaj
22-01-2010, 15:50
dokładnie rozchodzi się o to cacko... http://www.allegro.pl/item894573967_cf_8gb_ultra_30mb_s_extreme_sandisk_ w_wa_premiera.html
Wydaje się że powinna być bdb. Widzę że nikt jeszcze chyba jej nie widział :D

KMV10
22-01-2010, 16:38
dokładnie rozchodzi się o to cacko... http://www.allegro.pl/item894573967_cf_8gb_ultra_30mb_s_extreme_sandisk_ w_wa_premiera.html
Wydaje się że powinna być bdb. Widzę że nikt jeszcze chyba jej nie widział :D
Widział. A nawet ma jej większą wersję - 16 GB.

bon~zaj
22-01-2010, 19:14
Widział. A nawet ma jej większą wersję - 16 GB.

Wujku dobra rada powiedz coś więcej o tej karcie :-D

Nie wiem czy masz porównanie do EXTREMów, może inaczej, czy Twoja puszka (jaka) lubi się z tą kartą?

KMV10
22-01-2010, 20:58
OK :)

Mam całe mnóstwo Extreme III oraz Ultra.
Bardzo fajna karta, nie zauważam problemów z moimi korpusami, tj. 40D i 50D. Na 20D jeszcze nie miałem czasu testować. Przy zgrywaniu zdjęć czytnikiem SanDiska nie zauważam znaczących opóźnień w transferach w porównaniu do Extreme III - pomiarów z braku czasu nie robiłem :)
Podsumowując - nie należy obawiać się zakupu tej karty :mrgreen:

Fik
11-02-2010, 02:03
Tu jest sporo LINK (http://canon-board.info/showthread.php?p=690438&highlight=podr%F3bki+kart#post690438)

zonk
08-04-2010, 22:03
Jestem niedzielnym fotografem i chciałbym sobie kupić kartę CF do 40D
http://www.allegro.pl/item991718921_sandisk_cf_ultra_ii_8gb_15_mb_s_wysy lka_24h.html
Nada się ta karta? czy szukać innej/ lepszej/szybszej?
Wyczytałem, że do 40D to 15mb/s to aż nadto
A może ktoś poleci jakiegoś sprzedawcę/ sklep internetowy godne uwagi?

damiank
31-05-2010, 18:10
Witam, jestem nowym userem tutaj i pytanko mam następujące, co do 50D bo przymierzam się do jego zakupu, i chcę żeby to było pojemne i niedrogie i szybko opróżniało bufor po serii. Nie chcę wydawać kasy na karty typu X300 X400 jeśli np. taki Lexar X233 by się dobrze sprawdzał.

pawciolbn
31-05-2010, 18:31
Witam, jestem nowym userem tutaj i pytanko mam następujące, co do 50D bo przymierzam się do jego zakupu, i chcę żeby to było pojemne i niedrogie i szybko opróżniało bufor po serii. Nie chcę wydawać kasy na karty typu X300 X400 jeśli np. taki Lexar X233 by się dobrze sprawdzał.

dobrze, chociaż przy RAW troszkę muli.. ja mam wersję 8GB, ale polecam też SanDisk Ultra 30MB/s lub Extreme II.. mam i jest ok.. wiadomo, że im szybsze tym szybciej zejdzie bufora, ale cena IMHO też ma znaczenie - dla mnie większe niż kilka milisekund zwłoki - zwłaszcza, że nie strzelam wielkimi seriami..

#

damiank
31-05-2010, 18:40
No właśnie ja strzelam tylko w Rawach i chodzi mi bardziej o to, że by to nie trwało 30-60s, tylko z góra 15s. Ten Lexar ma teoretycznie 35mb/s, więc licząc, że RAW z 50D ma ok. 23MB*16 wychodzi ok 370mb buforu, czyli licząc nawet że spuszcza po 30mb/s to wychodzi opróżnienie w 12,3s. Czy te wyliczenia pokrywają się z rzeczywistością, czy też jest trochę gorzej???

pawciolbn
31-05-2010, 19:05
przed momentem przetestowałem obie karty... tak pi-razy-oko... wychodzi ok. 8-13s na 16 klatek.. nie wiem czy dobrze liczyłem, ale wydaje mi się to dobrym "zjawiskiem"

na pewno w/w Sandisk Ultra 30MB/s spokojnie daje radę. Lexara używam zamiennie.

#

wiktor2323
31-05-2010, 19:48
Pomyśl czy będziesz strzelał seriami po 16 klatek? Moim zdaniem 3-4 fotki w serii to max jakie przeciętny użytkownik wykonuje. Mam lexara 4gb x233 oraz Sandisca 8gb ultra II i nigdy nie miałem problemu z zapchanym buforem... fakt, że u mnie seria to 3-4 fotki.

damiank
01-06-2010, 18:28
Używam często długiej serii, to też jest ona jednym z powodów, dla których chce kupić 50D, a co do karty to prawdopodobnie wezmę Lexara X300 8GB.

borubar
04-01-2011, 13:57
Potrzebuję karty dla:
Aparat: 400D
Poziom: amator/fotografia okazjonalna :-)
Format: jpeg

Znalazłem cos takiego: http://allegro.pl/sandisk-compact-flash-cf-4gb-200x-30mb-s-nowa-i1392471071.html

Wystarczy? Chyba większa prędkość odczytu i zapisu jest niepotrzebna? A może polecicie coś innego? Nie mam przedziału cenowego, ale nie chce dawać zbyt dużo kasy, bo nie wykorzystam tego.


Przeniosłem Proszę zapoznać się z pkt. 2 i 3 regulaminu.

dziobolek
05-01-2011, 20:28
Znalazłem cos takiego: http://allegro.pl/sandisk-compact-flash-cf-4gb-200x-30mb-s-nowa-i1392471071.html

Podejrzanie to wygląda, IMHO jak podróba a nie SanDisk.
No chyba że wprowadzili nowy Design...:roll:
Ja bym nie kupił, ale wybór należy do Ciebie.

Pozdrówka!

stintrepid
05-01-2011, 20:40
Mam 50D i trzy karty 8GB Silicon Power 200x ta jest najwolniejsza i 8GB PQI x300 oraz SanDisk Extreme 60MB/s. Z doświadczenia powiem ze przy zdjęciach seryjnych na pełnych RAW-ach sprawdzają sie dwie ostatnie pierwsza przy zwykłym pstrykaniu owszem jednak do reporterki sie nie nadaje chyba ze zapis sam JPG to owszem wyrabia.

borubar
07-01-2011, 15:31
Czy prędkość zapisu na poziomie 30mb wystarczy dla jpega i 400D?

OrzelPiotr
07-01-2011, 15:35
Wystarczy.

bajej
26-09-2011, 19:04
2 x 4GB czy 1 x 8GB?

do wydania mam około 100zł

http://allegro.pl/pretec-compactflash-8gb-233x-do-35mb-s-warszawa-i1823288475.html
taki pretec wystarczy?

Bogdan56_Ch
26-09-2011, 19:14
Karta jest tak ważna jak aparat. Radzę kupić sprawdzoną markę jak np Lexar.
Kiedyś używałem w 400D potem w 50D Karty CF CompactFlash Kingston Elite Pro 133x 8GB i ani razu się na nich nie zawiodłem. Teraz mam szybsze Lexary.
Natomiast co do preteca i mu podobnych nie mam zaufania.

bajej
26-09-2011, 19:31
znalazłem coś takiego:
http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=38&s=57&g=171255&n=Kingston-karta-pamieci-CompactFlash-Ultimate-16GB-x266-with-MediaRECOVER&w=c

Wziąłbym Sandiska Ultra, ale mam obawy, że będzie podrabiany ; /

Kolekcjoner
26-09-2011, 19:32
Mam dwa pretec'i te metalowe już chyba z 3 lata i bardzo sobie je chwalę. Nie mogę póki co w nich odnaleźć jakiegoś wewnętrznego fuj ;)8-).

bajej
26-09-2011, 19:38
http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf

bardzo fajne zestawienie od chipa i zmierzone faktyczne prędkości zapisu i odczytu. O dziwo podany przeze mnie Kingston wypada lepiej niz Lexar, Sandisk czy Pretec w podobnym przedziale cenowym. No i takze ma wieczysta gwarancje :)

p0lish
28-07-2012, 11:04
od 2008r posiadam 40d z karta 8gb - Kingston
karta jest datowana również 2008
na bank musze dokupić kolejną kartę bo ostatnimi czasy zacząłem namiętnie użytkować puszkę
zauważyłem, że przy szybkich zdjęciach seryjnych w RAW mam czasami zwiechę z powodu zapchanego bufora
wiem, że szybsza karta powinna tu trochę pomóc
teraz dylemat - jak szybka powinna być ta karta? chciałbym 16gb raczej kingston
są karty, które mają rzekomo prędkość zapisu 100mb/s, ale są raczej drogie
czy tak stary sprzęt w pełnu wykorzysta jej możliwości?
może nie warto przepłacać i w zupełności starczy 30 albo 50?

z góry dzięki za pomoc

Qba1983
28-07-2012, 12:39
wazne by karta miala realne 30mb/s zapisu i wystarczy czytalem gdzies ze taka ma predkosc zapisu 50d, ja uzywam 30mb/s i 60mb/s i szczerze powiem roznica, jesli jest... ja jej nie zauwazam

p0lish
28-07-2012, 21:50
rozumiem, że cuś takiego - Karta Kingston Compact Flash CF 16GB Ultimate 266x (2508152349) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/karta-kingston-compact-flash-cf-16gb-ultimate-266x-i2508152349.html) w zupełności wykorzysta możliwości poczciwego 40d?

cycu007
28-07-2012, 22:12
To zalezy jakie zdjecia cykasz jesli walisz seriami to lepiej szybsza ale jesli nie to obojetnie jaka kupisz bedzie ok roznica bedziepolegala na kopiowaniu na kompa mi akurat nie przeszkadza ze kopiuje 5min dluzej ostatnio kupilem karte adata 32gb x533 bardzo fajna karta w przystepnej cenie wiec jak najbardziej polecam

pawelo1
28-07-2012, 23:11
To zalezy jakie zdjecia cykasz jesli walisz seriami to lepiej szybsza ale jesli nie to obojetnie jaka kupisz bedzie ok roznica bedziepolegala na kopiowaniu na kompa mi akurat nie przeszkadza ze kopiuje 5min dluzej ostatnio kupilem karte adata 32gb x533 bardzo fajna karta w przystepnej cenie wiec jak najbardziej polecam

mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat tej karty adata chodzi mi o transfer bo niby x533 to tak z 79 MB/s powinna wyciągnąć a pewnie będzie to połowa tego w praktyce. Z tego co czytałem o adata to transfery mają się nijak z tym co deklaruje producent na karcie. Masz możliwość sprawdzenia na czytniku usb 3.0? Pamięci ram dobre robią to jest pewne i sprawdzone przeze mnie, ale z kartami flash to chyba nie bardzo im idzie. Potwierdzasz to?

gadget_zary
28-07-2012, 23:50
Na co ci karta 32gb (poza video). Jak szlak ją trafi to może dość dużo materiału pójść na straty. Ja przy 7d mam 3x16gb (Sandisk Ultra 30 i Pretec x233) i spokojnie wyrabiają przy moim aparacie. Czytnik mam złom aktualnie więc nie ma co liczyć na wysokie transfery ale wieczności to nie trwa.

p0lish
29-07-2012, 08:30
czyli poczciwe 40d wykorzysta prędkość rzędu 50-70 mb/s?

michael_key
29-07-2012, 08:47
Wg wykonanego jakiś czas temu testu w Digital Foto Video, 40D uzyskało następujące prędkości zapisu na poszczególnych kartach:

Pierwsza szóstka

1. Karta Pretec 233X 8GB - 14,21 MB/s
2. Karta SanDisk Extreme IV 4GB - 12,69 MB/s
3. Karta Verbatim Pro Series 300x 4GB - 12,60 MB/s
4. Karta SanDisk Extreme Ducati Edition 8GB - 12,48 MB/s
5. Karta Verbatim Pro Series 300x 8GB - 11,45 MB/s
6. Karta SanDisk Extreme III 200x 4GB - 11,41 MB/s

pawelo1
29-07-2012, 09:35
czyli poczciwe 40d wykorzysta prędkość rzędu 50-70 mb/s?

napewno karta z takim transferem nie będzie wykorzystana z tym body. Gdybyś miał canon 7d to spokojnie można brać te co wymieniłem poniżej i szybsze czyli do 90 MB/s. Jak będziesz chciał zmienić body lub kupić drugie za jakiś czas to będziesz miał już karte szybszą tym bardziej jak używasz seri raw+jpg to napewno Ci się przyda bo lepiej mięc niż później kupować i ponosić drugi raz koszty bo poprzednia nie wyrabia. Kup sobie sandisk ultra 30 MB/s bądź extreme 60 MB/s i napewno będziesz zadowolony. Wszystko zależy od Ciebie jakim funduszem dysponujesz bo tego nie napisałeś i jakie zdjęcia robisz czy raw+jpg czy same jpg i czy też serie. Pozdro

p0lish
29-07-2012, 09:53
cykam tylko RAW, ale często robie seryjne zdjęcia w ruchu i potrafi mi to zapchać bufor
nie planuję w najbliższym czasie przesiadki na FF bo mój warsztat jeszcze do tego nie dojrzał
16gb i Kingston 266 jest IMHO sensownym rozwiązaniem
dzięki wszystkim zainteresowanym za pomoc!!

chodziu
29-07-2012, 11:25
Nie wiem na ile to aktualne ale tu jest ranking kart CF
Karty pamięci flash - CF - rankingi, testy, produkty, wyniki, specyfikacja, recenzje - Chip.pl (http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/karty-pamieci-flash-cf)

miczael
06-08-2012, 10:43
Tu macie aktualny test i możliwości korpusów :
Traumflieger: Speicherkarten-Leistung DSLR (http://www.traumflieger.de/desktop/kameras/testverfahren/kartentest.php)
Pozdrawiam