PDA

Zobacz pełną wersję : Mała przygoda w Adoramie - czemu ach czemu



Kubaman
04-05-2005, 21:30
taka krótka historia....

siostra mojej żony miała mi w czasie wizyty w NY kupić fajny obiektyw w Adoramie. Tak się składa, że siostra żony jest kompletnie lewa jeśli chodzi o nasze ulubione tematy i zupełnie nie ma pojęcia co i jak. Wybrała się do Adoramy w piątek przed południem tuż przed zamknięciem sklepu z okazji żydowskiego święta passover i zakupiła mój wymarzony sprzęt.

Najpierw strasznie się na mnie zezłościła, później się wkurzyła i pomyślała - jak ja taką paczkę przywiozę w bagażu podręcznym :?: No i na dodatek tak się nadźwigała niosąc paczkę do mieszkania gdzie się zatrzymała, że dostałem telefon z awanturką :o

Mówi mi przez telefon, że nie wie jak połączyć te wszystkie części i że dlaczego to takie wielkie i takie ciężkie. Słuchajcie... po 10 minutach rozmowy okazało się, że dostała zapakowaną paczkę z kompletem ....4 takich obiektywów :!: :shock: Facet w Adoramie się spieszył i daj jej całą zgrzewkę, wartą prawie 5000 $.

Kuzyn z NY oddał sprzęt i dostał w nagrodę za uczciwość kartę CF :confused: Boże, czemu mnie tam nie było :-( :evil:

dzi
04-05-2005, 21:43
WOW, mój kumpel w NY ma mi robić zakupy na dniach - pisze do niego smsa, zeby nie szedł do 17photo tylko do adoramy :)

Krzychu
04-05-2005, 21:49
Kuzyn z NY oddał sprzęt i dostał w nagrodę za uczciwość kartę CF :confused: Boże, czemu mnie tam nie było :-( :evil:

Ja 3 dni temu zostawilem firmowego laptopa w autobusiku Hertza na lotnisku w Cincinnnati (wiem *******a jestem ale mialem jeszcze walizke i plecak z aparatami i bylem lekko zmeczony podroza) - za 5 minut Pani kierowczyni autobusiku przyniosla do biura gdzie wlasnie wynajmowalem samochod a ja sie zdziwilem ze w Hertzu maja taka sama torbe na laptopa jak ja :)
Anyway - to sa generalnie uczciwi ludzie, wiec warto im odplacac tym samym, aczkolwiek z Adorama mam doswiadczenia srednie - nie w kwestii uczciwosci tylko szybkosci wysylki (na czym akurat wtedy mi zalezalo)...

Kubaman
04-05-2005, 21:58
hej, ale mnie nie chodziło o nieuczciwe podejście :!:

jednak oddając sprzęt warty prawie 4000 $ (trzy obiektywy) ja na pewno próbował bym coś niecoś wytargować. Uczciwa sprawa. Ale kuzyn żony się nie przyłożył...

KuchateK
04-05-2005, 22:19
LOL... :mrgreen:
Brak mi slow...

Nie mogles do mnie ich przyslac? :D Mozna bylo wybrac najlepszy egzemplarz :twisted:

Mam nadzieje ze ten CF chociaz jakis odpowiedni a nie byle G...

Kubaman
04-05-2005, 22:57
Mam nadzieje ze ten CF chociaz jakis odpowiedni a nie byle G...

jeszcze nie wiem, ale się nie nastawiam :sad: trudno, miałem możliwość powalczyć a tu du**
a mogła być choćby lampka 580 :evil:

Paweł
04-05-2005, 23:31
Faktycznie tzw. "przedsiębiorczość polaka" to oni chyba zatracili :)

A tak przy okzaji kuzyn na dniach bedzie kupował dla mnie 20D i 400/5,6 własnie w NY.Zakupy przez internet odpadają więc może polecilibyście jakiś tani sklep?

Z góry dzięki za pomoc.

KuchateK
04-05-2005, 23:49
Jesli odpadaja przez internet to moja rada... Wal do najwiekszych. B&H, Adorama itp... W malych po pierwsze nie znajdziesz 400/5.6 bo to produkt niszowy, a po drugie sa najrozniejsze bonusy, ktorych nie chcesz (wierz mi) w swoim sprzecie... No i ceny... Malo atrakcyjne...

Paweł
05-05-2005, 07:28
Kusi mnie mocno cena w tym sklepie

http://www.infinitiphoto.com/viewitem.php?IndexID=5173

Możebym zdołał go namówić na zakupy przez internet.Znacie ten sklep?
Sorry za OT.

Krzychu
05-05-2005, 13:45
Kusi mnie mocno cena w tym sklepie

http://www.infinitiphoto.com/viewitem.php?IndexID=5173

Możebym zdołał go namówić na zakupy przez internet.Znacie ten sklep?
Sorry za OT.

My nie ale inni znaja... Hehe...

http://resellerratings.com/seller9662.html

KuchateK
05-05-2005, 16:48
Zaprawde powiadam wam... Sluchajcie wyroczni resellerratings.com i podobnych... :mrgreen: Glos ludu i prawdy przez nia przemawia :mrgreen: