PDA

Zobacz pełną wersję : Polaroid znika z rynku



aqua
13-02-2008, 23:58
http://manager.money.pl/news/artykul/225,0,320737.html?p=md

MacGyver
14-02-2008, 00:26
I tak długo zwlekali z tą decyzją, technologia Polaroid od kilku lat nie miała już przecież racji bytu.

Bulka
14-02-2008, 00:44
Sam sens polaroidow ma jakis tam byt - fajnie np bylo by kupic aparat w automacie na ulicy i zrobic nim fotki ktore od razu mamy w reku. Ale taki sprzet musilaby kosztowac z 20 zl a to malo realne ;)

zby
14-02-2008, 00:52
szkoda tylko ze jest na swiecie pare osob ktore tworza dzieku temu medium zupelnie magiczne obrazy. jak dla mnie gdyby w tym momencie wymiotlo wszystkie cyfry swiata strata dla fotografii nascienno artystycznej bylaby mniejsza.
zal

rene
14-02-2008, 01:02
Bardziej niż to że schodzi z rynku dziwi mnie fakt że wciąż był produkowany!

akustyk
14-02-2008, 01:24
szkoda tylko ze jest na swiecie pare osob ktore tworza dzieku temu medium zupelnie magiczne obrazy.

ale te pare osob nie utrzyma domow ze szkla i marmurkow w gabinetach prezesow. a juz na pewno nie przekona akcjonariuszy.



jak dla mnie gdyby w tym momencie wymiotlo wszystkie cyfry swiata strata dla fotografii nascienno artystycznej bylaby mniejsza.
zal
i w ogole polska dla polakow, ziemia dla ziemniakow, a ksieza na ksiezyc!

lubie ten ton tolerancji, otwartosci na inne poglady i akceptacji innych pogladow, delikatnie podlany smietanka subiektywizmu ("jak dla mnie..."). zywo mi przed oczami staje mistrz T., ktory jeszcze 2-3 lata temu besztal z ziemia cyfre i odzegnywal ja od przyczyny wszelkich nieszczesc tego swiata... tylko po to, by calkiem niedawno kasowac gruba kase za warsztaty z obrobki zdjec (pod nazwa: fotografii cyfrowej) i robic za eksperta-pasjonata...

ech... a myslalem, ze ksenofobia w XXI wieku juz ludziom przejdzie...

MacGyver
14-02-2008, 01:43
Żal to jest każdej techniki, która musi zniknąć, bo to zawsze jakieś urozmaicenia... choć nie ukrywam że z polaroidem nie jestem jakoś szczególnie emocjonalnie związany i kojarzy mi się głównie z identyfikacyjnymi 15-minutówkami i shtooką tj nieostrymi pseudoportretami, wykonywanymi na przeterminowanych ładunkach :-)

Kolekcjoner
14-02-2008, 04:00
W sumie to już jakiś czas temu zniknął. Jego pozycja na rynku foto mimo, że jednak dość niszowa była niepodważalna. Obecnie praktycznie się o nich nic nie słyszy. Wiem że robili jakieś kompakty z foveonem w środku bodajrze.
Ciekawe co będzie dalej - czy w ogóle sobie odpuszczą działkę fotograficzną?