PDA

Zobacz pełną wersję : Canon CameraWindow - problem



blekitna_stal
11-02-2008, 20:41
Kupiłem sobie Canona A710IS i mam problem przy zgrywaniu zdjęć przez dołączone oprogramowanie! Zainstalowałem programy, podłączyłem aparat i gdy wyskoczyło okienko, to wybrałem Canon CameraWindow i nic się nie dzieje!!! Nic się nie otwiera, a na aparacie też nic się nie dzieję, ekran lcd jest czarny.
Raz podłączyłem u kolegi (ma taki sam) i działal normalnie, żadnych problemów.
U mnie na XP nie chce działać, z początku myślałem że to może wina systemu, ale kilka dni temu zainstalowałem windowsa od nowa i w pierwszej kolejności zainstalowałem płytkę od Canona i to samo - nic się nie dzieję.
Windows wykrywa aparat.
Muszę recznie wyjmować kartę pamięci i przegrywać fotki, ale chciałbym przez załączone oprogramowanie, ponieważ jest tam możliwość np. dodania daty do fotki, automatyczne obracanie itp.
Co może to powodować?

vesper
15-02-2008, 22:52
może sformatuj kartę i potem spróbuj jeszcze raz.

barto78
16-02-2008, 03:11
Sprawdz jaka masz wersje programu ZoomBrowser EX. Prawdopodobnie musisz zainstalowac update. Gdy to zrobisz Camera Window powinien dzialac. Update znajdziesz tutaj: http://software.canon-europe.com/software/0027585.asp?model= Poza tym nawet jak Camera Window nie dziala, a piszesz ze komputer wykrywa aparat, zawsze mozesz sciagnac zdjecia wchodzac na Moj Komputer i tam bedziesz mial aparat wykryty jako dysk.
Pozdrawiam