PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie w wyborze



qcel
11-02-2008, 15:24
Witam,

Wiem, że nie lubicie tego typu tematów, szczerze mówiąc to sam bym go nie zakładał gdyby nie konkretna opcja zakupu która mi się pojawiła, no ale ad rem:

po dwuletniej zabawie kompaktem stwierdziłem, że czas najwyższy przesiąść się na lustro, budżet którym dysponuję to 2500zł, wiem ze to niewiele ale przy obecnych cenach można już sobie coś zakupić, moje opcje to:

1. 400D + KIT + Sandisk 2 lub 4 gb + torba -> cena ok 2300
tutaj nie mam większych problemów z wyborem, wiem mniej więcej co ten aparacik potrafi, jak leży w dłoni itp. [ewentualnie jakby ktoś z Was miał fotki z tego aparatu robione na max ISO 1600, byłbym wdzięczny]

2. 30D + KIT -> cena 2300 [z kartą i torbą zmieściłbym się w moim budżecie, lub nieznacznie go przekroczył]
Z tym zestawem jest taki myk, że jest to sprzęcik sprzedawany przez studio, obsługują wesela itp. generalnie masę fotek robią. Aparat o którym mowa ma przebieg 42000, jest to informacja z serwisu na Żytniej, niedawno był wymieniany spust, również w serwisie, na ten spust jest 6mies gwarancji, serwis również stwierdził brak wad ukrytych, generalnie sprzęt w 100% sprawny. Z tym że nie mam pojęcia jak to jest z żywotnością tych aparatów, spust może i jest nowy, ale czy po takiej ilości zdjęć za niedługo nie wyjdzie coś z matrycą, migawką, czy innymi mechanicznymi elementami. Z tego co wiem to wytrzymałość tych aparatów określana jest na ok 100000 fotek, ale jakby ktoś z Was mógł napisać jak to widzi od strony praktycznej będę wdzięczny.

3. 30D + KIT sprowadzony z USA -> 2400zł
Nówka sztuka, z tym że sprowadzanie ze stanów powoduje brak gwarancji, ewentualne użeranie sie z urzędem celnym itp.

No i takie moje pytanie, czy warto kupować używany sprzęt i bądź co bądź martwić sie, ze coś tam może w każdym momencie się skopać. Czy warto kupować sprzęt za ponad 2000zł i nie mieć na niego gwarancji, a przecież wszystko zepsuć się może, nawet aparat tak uznanej marki jak Canon. Czy jako amator, osoba, która prędzej z lustrami nie miała nic wspólnego, lepiej kupić sobie nowiutki 400D, z gwarancją itp. nauczyć się go obsługiwać, i potem ewentualnie zdecydować czy potrzebny mi wyższy model czy też nie. Z tego co się orientuję to główne różnice między 30D i 400D pomijając wielkość, wagę czy materiał z którego jest obudowa ;) to: szybkość, punktowy pomiar światła w 30D, górny wyświetlacz, wygodniejsza, bardziej intuicyjna obsługa i lepsza ergonomia w 30D. Jeśli jest coś jeszcze, na co mógłbym zwrócić uwagę, bardzo proszę o informacje.

dzięki z góry za uwagę i pomoc

Soul_Man
11-02-2008, 17:07
http://canon-board.info/showthread.php?t=14690
http://canon-board.info/showthread.php?t=29990
http://canon-board.info/showthread.php?t=25415
http://canon-board.info/showthread.php?t=19903

http://canon-board.info/showthread.php?t=30315

http://canon-board.info/search.php

Ernest_DLRS
11-02-2008, 17:09
Postawiłbym na opcję nr. 3 a co do użerania sie z celnikami - poproś sprzedawcę by wysłał to jako paczkę "gift". Po kłopocie. Dlaczego wybrałem 30D a nie 400D + dodatki? Dlatego że na torbe i karte wydasz max 150-200zł a jednak ISO 1600 w 400tce ssie. Sam posiadam jak zresztą w podpisie widać i teraz się troche zastanawiam czy nie warto było poczekać i odłożyć na 20 lub 40D (30D w porównaniu z 20D ma mało urozmaiceń dla których warto byłoby wydawać większe pieniądze ale w porównaniu z 400D jest lepszy jakby nie było więc bierz 30D albo odłóż na 40D). Pozdrawiam

Goomis
11-02-2008, 18:22
Postawiłbym na opcję nr. 3 a co do użerania sie z celnikami - poproś sprzedawcę by wysłał to jako paczkę "gift". Po kłopocie.


Jakiś czas temu chciałem ściągac 70-200 USA bo mam na nia kase w dolca, pojawiła się okazja - koleżanka pojechała na wycieczkę. Niestety okazało się, że BH zmieniło zasady wysyłki do hoteli które stały się bardzo zaporowe i nie możliwe do przeejścia... :sad: Ale nie o tym. Mając już kasę i chęc postanowiłem się dogadac z BH co do przesyłki właśnie w ten sposób albo w wywróconym kartoniku z napisem "WARRANTY REPAIR" no i dostałem odpowiedź, że BH prowadzi jedynie legalny sposób wysyłki poza USA i żadne tego typu przekręty nie wchodzą w grę gdyż w ich mniemaniu są już to działania nielegalne... Nie wiem jak do tego podchodzą inne sklepy zza wielkiej kałuży(Adorama? więcej nie znam :-P) Także w formie wysyłki cło i vat murowane, chyba że chcesz próbowac dzwonic do sklepów w USA i ososbiście próbowac się ugadac podobno dużo łatwiej wtedy idą na takie rzeczy ale patrząc po zmianie regulaminu wysyłek do hoteli to myślę, że lepiej se dac spokój i póki co sprzęt z USA jedynie w plecaku znajomego... A szkoda bo zielone leżą i czekają :cry:

SdoubleU
11-02-2008, 18:28
Postawiłbym na opcję nr. 3 a co do użerania sie z celnikami - poproś sprzedawcę by wysłał to jako paczkę "gift". Po kłopocie...

No nie tak do końca - wolne od cła są prezenty o wartości nie przekraczającej 70$ miesięcznie. W przypadku aparatu żaden celnik nie uwierzy, ze ma właśnie taką wartość i naliczy cło i podatek VAT od wartości rynkowej. Jak się czegoś nie ma pewności to lepiej nie udzielać porad.

ps. zapłaciłem cło i podatek od ostatnich czterech przesyłek z za oceanu i nie było żadnego tłumaczenia...
Opisane jako prezent, opakowanie nie orginalne nic nie pomogło :???:

delaa
11-02-2008, 20:23
Jak się czegoś nie ma pewności to lepiej nie udzielać porad.
...ps. zapłaciłem cło i podatek od ostatnich czterech przesyłek z za oceanu i nie było żadnego tłumaczenia...
Opisane jako prezent, opakowanie nie orginalne nic nie pomogło :???:


Niestety mnie także się to zdarzyło - W - Wlkp. coś doczytali chłopaki - a było to tylko troszkę żelastwa... Head + L-barackety nic specjalnego "less then 500$".

Cziężkie czasy:p

Pozdro !

qcel
11-02-2008, 21:23
Hmm,

dzięki zatem za podpowiedzi, rozumiem, że opcja nr. 2 jest wg. Was zupełnie nie warta uwagi i aparat z takim przebiegiem to już model "zajechany"
w takim razie chyba wybiorę nówkę 400D, za 2-3 lata pewnie i tak się przesiądę na coś lepszego.

SdoubleU
11-02-2008, 22:22
Hmm,

dzięki zatem za podpowiedzi, rozumiem, że opcja nr. 2 jest wg. Was zupełnie nie warta uwagi i aparat z takim przebiegiem to już model "zajechany"
w takim razie chyba wybiorę nówkę 400D, za 2-3 lata pewnie i tak się przesiądę na coś lepszego.

Zajechany nie zajechany - producent twierdzi, że migawka w 30D wytrzyma 100000 klapnięć więc to jeszcze nawet nie półmetek ale (przynajmniej mi się tak wydaje), że cena w tym przypadku nie jest zbyt atrakcyjna. Przeglądałeś Allegro, Ebay - oferty z UE - nie są obarczone ryzykiem cła i podatku. Kupiłem trochę sprzętu z Anglii w dość atrakcyjnej cenie. 400D to nie jest to co tygryski lubią najbardziej :)

jinks
11-02-2008, 22:51
Opcja 2 jak dla mnie odpada. Po takim przebiegu nie wiadomo kiedy i co może paść. To nie jest aparat od amatora, który na niego chuchał i dmuchał. Opcja 3 jak najbardziej dobra - jednak pod warunkiem, że ktoś Ci to przywiezie. W przeciwnym wypadku cło jest raczej nieuniknione:/ opcja 1 jak dla mnie dobra, ale pomyśl o używce - 400d używany kupisz w niezłej cenie i z przebiegiem max. 6000-10000 a róznicę miedzy nówką można wydać na chociażby lepszy obiektyw(ostatnio mało uzywany poszedł za 1500zł chciałem kupić dziewczynie ale trochę przegapiłem sprawę).
Jeśli wolałbyś 30d to pokombinuj z USA, jeśli nie to poszukaj 400d w niezłym stanie - sporo zaoszczędzisz:)powodzenia

krzy
11-02-2008, 23:04
"...w takim razie chyba wybiorę nówkę 400D,..."
Moim zdaniem dobry wybór.
Opcja zużytego i lepszego, ale starszego mnie nie przekonuje. Co prawda mam 30D - ale kupiłem nówkę i wiem co z nim wyprawiałem :wink:
Pewnie, gdyby nie to, że temat wyborów dla wielu na forum już jest nudny, poradzili by Ci, żebyś brał tańszy sprzęt - czyli 400D i raczej pomyślał o lepszym obiektywie!
np. na początek 50/f1.8, a później w zależności od potrzeb i możliwości szerszy zoom lub w kierunku tele itd...

Rafal913
11-02-2008, 23:21
Osobiście kupiłem używany 30D a nie 400D ze względu na ergonomie :)

Zapłaciłem 1900 zł za używke z przebiegiem 19tys klapnięć.

Tu masz np. na allegro :) Napisz i zapytaj jak jest z opłatami celnymi.

http://www.allegro.pl/item307647290_canon_eos_30_d_8_2_megapixel_body_on ly.html

Ernest_DLRS
12-02-2008, 02:11
No nie tak do końca - wolne od cła są prezenty o wartości nie przekraczającej 70$ miesięcznie. W przypadku aparatu żaden celnik nie uwierzy, ze ma właśnie taką wartość i naliczy cło i podatek VAT od wartości rynkowej. Jak się czegoś nie ma pewności to lepiej nie udzielać porad.

ps. zapłaciłem cło i podatek od ostatnich czterech przesyłek z za oceanu i nie było żadnego tłumaczenia...
Opisane jako prezent, opakowanie nie orginalne nic nie pomogło :???:

Akurat ja zajmuje się ściąganie różnych rzeczy nie tylko zza oceanu ale również z H-K i póki co było tylko pozytywnie. Jak masz odpowiednie źródła, to podatków nie zapłacisz. Pozdrawiam

SdoubleU
12-02-2008, 22:21
Akurat ja zajmuje się ściąganie różnych rzeczy nie tylko zza oceanu ale również z H-K i póki co było tylko pozytywnie. Jak masz odpowiednie źródła, to podatków nie zapłacisz. Pozdrawiam
Nie wiem czy zależy to od źródła czy bardziej od sposobu transportu z tego co wiem to oststnio zarówno przesyłki pocztowe jak i lotnicze prawie w 100% trafiają na cło - jedyna szansa to przywieźć to w walizce. A jeżeli masz jakiś sposób na ominięcie cła i vatu w Polsce to podaj swoje przykładowe ceny - noszę się z zamiarem zakupu kilku gratów może zrobimy interes?

djcargo
12-02-2008, 23:17
"30D + KIT -> cena 2300"

Cwaniacy...

Zerknij np. na Allegro:

http://allegro.pl/item309571870_bogutti_canon_eos_30d_ef_s_18_55mm_f _3_5_5_6.html

Sprzedającego polecam, bo już kupowałem u niego obiektyw.

Jeśli szukasz bez kita, np.: http://allegro.pl/item310153293_canon_eos_30d_nowy_2_lata_gwar_pl_ra ty_vat_.html

Ja teraz wziąłbym 30D, gdy kupowałem 400D, 30D było jeszcze za drogie dla mnie.

qcel
13-02-2008, 00:10
Ok, dzięki Wam wszystkim za informacje i porady. Wszem i wobec ogłąszam że temat już nieaktualny.

Kierując się informacjami wyczytanymi na tym i innych forach, oraz swoimi przemyśleniami itp. wybrałem 400D. Po pierwszym dniu użytkowania zdecydowanie nie żałuję wyboru, jeżeli po jakimś czasie stwierdzę, że ten aparat mnie ogranicza w jakikolwiek sposób zakupię coś lepszego, na razie czeka mnie sporo nauki w zabawie z dSLR oraz kompletowanie sprzętu :)

pozdrawiam

amroz
13-02-2008, 00:17
opcja 3

Ernest_DLRS
13-02-2008, 02:48
podaj swoje przykładowe ceny - noszę się z zamiarem zakupu kilku gratów może zrobimy interes?

Pisz na priv co Ciebie interesuje. Pzdr



Ja teraz wziąłbym 30D, gdy kupowałem 400D, 30D było jeszcze za drogie dla mnie.

Nie opłaca się brać 30D, bądź wymieniać 400D na 30D. Za mała różnica. 40D to już coś.

krzy
17-02-2008, 17:18
Ok, dzięki Wam wszystkim za informacje i porady. Wszem i wobec ogłąszam że temat już nieaktualny....
Gratuluję wyboru!
W/g mnie dobrze zrobiłeś, poszukaj w sieci, a nawet na tym forum, jakie fantastyczne zdjęcia robią ludzie sprzętami typu 300 lub 350 D !!!
Życzę miłej nauki i świetnych zdjęć !

PS: kup gdzieś za grosze używanego EF 50 f/1.8 i pobaw się przy portretach, użyj małej głębi ostrości itd.